Zavrieť

Porady

zabudnutá faktúra s DPH

Prosím Vás poraďte mi niekto. Zabudli sme nahrať faktúru s DPH z 3.Q a chceme ju dať do 4.Q Môže sa to, alebo ako ďalej postupovať
Usporiadat
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Faktúru, kde je uved. dátum dodania 6.4.2007 mi prinesie konateľ fyzicky 20.12.2007, v zdan. období 04/2007 a 05/2007 sme DPH neodpočítali pretože sme nemali faktúru. Môže sa DPH odpočítať v 12/2007 alebo sa sa musí podať dodat. DPH za 04/2007?? Faktúry konateľ nepečiatkuje došlo dňa a ani si nevedie knihu došlej odosl. pošty a zaroveň nema obálku, kde sa nachadza pečiatka odoslania. ako preukaže že faktúru obdržal v mes. 12/2007 ??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dracica Pozri príspevok
Faktúru, kde je uved. dátum dodania 6.4.2007 mi prinesie konateľ fyzicky 20.12.2007, v zdan. období 04/2007 a 05/2007 sme DPH neodpočítali pretože sme nemali faktúru. Môže sa DPH odpočítať v 12/2007 alebo sa sa musí podať dodat. DPH za 04/2007?? Faktúry konateľ nepečiatkuje došlo dňa a ani si nevedie knihu došlej odosl. pošty a zaroveň nema obálku, kde sa nachadza pečiatka odoslania. ako preukaže že faktúru obdržal v mes. 12/2007 ??
Ťažko to preukáže. DÚ môže podať dožiadanie na dodávateľa, aby preukázal kedy bola predmetná fa zasielaná.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

smith Pozri príspevok
Ťažko to preukáže. DÚ môže podať dožiadanie na dodávateľa, aby preukázal kedy bola predmetná fa zasielaná.
Myslím, že aj daňový úrad by mal problém, pokiaľ bola faktúra poslaná obyčajne, dokázať, kedy ju odberateľ dostal. Podstatné je, či je faktúra uhradená a kedy. Ak už bola uhradená, nie je sa o čom baviť, pokiaľ nie, bez problémov by som ju dala do 4. kvartálu, Dú nemá dôvod dokazovať, že ju dostala skôr, aj tak poškodila najviac seba, lebo si DPH uplatní neskôr ako mohla.
0 0
morgov morgov

morgov je offline (nepripojený) morgov

kľudne uplatniť v mesiaci 12/07, Du nemá šancu.....
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

a prečo by ste si ju neuplatnili dodatočným priznaním DPH ak máte zo zákona nárok ???
0 0
morgov morgov

morgov je offline (nepripojený) morgov

aj to je jedna možnosť....
0 0
vladenka29 vladenka29

vladenka29 je offline (nepripojený) vladenka29

A ako to je pri opravnom daň.priznaní za 3.Q - staré tlačivá? Opravné podám na novom tlačive? Vypisujem riadky tak ako majú správne byť, alebo len rozdiel oproti pôvodnému podanému priznaniu?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

vladenka29 Pozri príspevok
A ako to je pri opravnom daň.priznaní za 3.Q - staré tlačivá? Opravné podám na novom tlačive? Vypisujem riadky tak ako majú správne byť, alebo len rozdiel oproti pôvodnému podanému priznaniu?
Podľa mňa na starom tlačive. Vypisujú sa riadky tak ako majú byť správne rozdiel je len v riaku 35.
Naposledy upravil JAJA11 : 21.01.08 at 10:26 Dôvod: Doplnenie
0 0
vladenka29 vladenka29

vladenka29 je offline (nepripojený) vladenka29

ja som si neuvedomila vlastne by malo ísť o dodatočné priznanie lebo je už po termíne na podanie. Je to správne?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

vladenka29 Pozri príspevok
ja som si neuvedomila vlastne by malo ísť o dodatočné priznanie lebo je už po termíne na podanie. Je to správne?

Uvažuješ správne, pôjde o dodatočné.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Orsz Pozri príspevok
Uvažuješ správne, pôjde o dodatočné.
len upresním, ak podáš opravu toho istého mesiaca do 25 vrátane, vtedy ide o opravné DP, po 25 ide o dodatočné DP
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

Prosím o radu:
včera som zaplatila DPH za 12/2007 a dnes som našla 3 fa za telefón patriace do zdaňov. obdobia 12/2007. Určite sme ich mali ešte začiatkom januára 2008. Tlačivo na DPH som ešte nepodala na DÚ.
Ktorá možnosť je správna?
- Zaevidovať fa do 12/2007, prerobiť ešte daňové priznanie a keďže už je zaplatená DPH za 12/2007, tak nasledujúci mesiac zaplatím DPH o sumu z týchto fa menej, s tým že DÚ mi tento preplatok preúčtuje do nasled. mesiaca.
- Zaevidovať fa do 01/2008 / aj keď nemôžem preukázať kedy prišli / a uplatniť si z nich DPH za 01/2007.


Ďakujem za radu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vlasta Č. Pozri príspevok
Prosím o radu:
včera som zaplatila DPH za 12/2007 a dnes som našla 3 fa za telefón patriace do zdaňov. obdobia 12/2007. Určite sme ich mali ešte začiatkom januára 2008. Tlačivo na DPH som ešte nepodala na DÚ.
Ktorá možnosť je správna?
- Zaevidovať fa do 12/2007, prerobiť ešte daňové priznanie a keďže už je zaplatená DPH za 12/2007, tak nasledujúci mesiac zaplatím DPH o sumu z týchto fa menej, s tým že DÚ mi tento preplatok preúčtuje do nasled. mesiaca.
- Zaevidovať fa do 01/2008 / aj keď nemôžem preukázať kedy prišli / a uplatniť si z nich DPH za 01/2007.


Ďakujem za radu.
Urobila by som DP také, ako má byť správne. A požiadala by som o preúčtovanie preplatku na daň v nasled. DP.
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

Vďaka, je nejaké tlačivko na žiadosť o preúčtovanie alebo stačí sa dohodnúť len ústne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vlasta Č. Pozri príspevok
Vďaka, je nejaké tlačivko na žiadosť o preúčtovanie alebo stačí sa dohodnúť len ústne?
Napísať to do listu.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Vlasta Č. Pozri príspevok
Prosím o radu:
včera som zaplatila DPH za 12/2007 a dnes som našla 3 fa za telefón patriace do zdaňov. obdobia 12/2007. Určite sme ich mali ešte začiatkom januára 2008. Tlačivo na DPH som ešte nepodala na DÚ.
Ktorá možnosť je správna?
- Zaevidovať fa do 12/2007, prerobiť ešte daňové priznanie a keďže už je zaplatená DPH za 12/2007, tak nasledujúci mesiac zaplatím DPH o sumu z týchto fa menej, s tým že DÚ mi tento preplatok preúčtuje do nasled. mesiaca.
- Zaevidovať fa do 01/2008 / aj keď nemôžem preukázať kedy prišli / a uplatniť si z nich DPH za 01/2007.


Ďakujem za radu.
Využila by som §51 ods.2 a daň odpočítala v 1/2008. Nakoľko ide o nasledujúce zdaňovacie obdobie po období, kedy vzniklo právo na odpočet dane, nič nemusíš preukazovať .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vlasta Č. Pozri príspevok
Prosím o radu:
včera som zaplatila DPH za 12/2007 a dnes som našla 3 fa za telefón patriace do zdaňov. obdobia 12/2007. Určite sme ich mali ešte začiatkom januára 2008. Tlačivo na DPH som ešte nepodala na DÚ.
Ktorá možnosť je správna?
- Zaevidovať fa do 12/2007, prerobiť ešte daňové priznanie a keďže už je zaplatená DPH za 12/2007, tak nasledujúci mesiac zaplatím DPH o sumu z týchto fa menej, s tým že DÚ mi tento preplatok preúčtuje do nasled. mesiaca.
- Zaevidovať fa do 01/2008 / aj keď nemôžem preukázať kedy prišli / a uplatniť si z nich DPH za 01/2007.


Ďakujem za radu.
Osobne by som si nekomplikovala život so žiadosťou na DÚ a:
1. faktúru zaevidovala a zaúčtovala do decembra 2007
2. Pri DPH by som využila §51 a faktúru zaradila do DPH v 1/2008.

S preúčtovaním môže byť problém v časovom slede. Vy ste povinní zaplatiť sumu na DP uvedenú a až potom sa rieši preplatok...
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

a čo s bločkami s DPH/nájdenými v šuflíku/ked mali ísť do 3.Q/07 čo teraz
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

fabianko Pozri príspevok
a čo s bločkami s DPH/nájdenými v šuflíku/ked mali ísť do 3.Q/07 čo teraz
Uplatniť v IV.Q, ešte do zajtra sa to dá, potom už len opravné za III. alebo IV. kvartál.
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

nebude pokuta ? K bločkom musím mať niečo priložené,že dávam do 4.Q?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať