Zavrieť

Porady

preddavky

anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Uz som z tych preddavkov blazon, moze mi niekto povedat, ci to chapem spravne?
zaklad dane 379.709.-
nezd.cast. -80.832.-
manzelka -80.832.-
____________________
zaklad dane 218.045.-

dan 41.428.-, ktoru zaplatím do 31.3.2005

preddavky 379.709.-
-87936
-87936
____________________
203837 x 19% = 38729/4 = 9682.- zaplati do 30.6.2005

alebo to ma byt suma bez odpocetu nezd. casti na manzelku?
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ahoj Laguna, pozri si riadok 98 a k tomu maličkú 19, máš to tam napísané, čo máš robiť /traja pátrači/
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

heeeh diky, takže to mam v pase, žiadne opravne, hned mam lepšiu naladu diky teda moc. Uz som asi prepracovany
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Dúfam, že uvažujem správne, keď som nemusela platiť preddavky v roku 2004, tak dúfam, že ani za 1.Q 2005 nemusím. Začnem až II.Q 05. Snáď tam nie je nejaká zrada. Je si niekto istý? Ďakujem pekne.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

pyton
Dúfam, že uvažujem správne, keď som nemusela platiť preddavky v roku 2004, tak dúfam, že ani za 1.Q 2005 nemusím. Začnem až II.Q 05. Snáď tam nie je nejaká zrada. Je si niekto istý? Ďakujem pekne.
Ahojte, nikto nerieši takýto problémik?
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

ak maš povinnosť platiť preddavky v r. 2005 tak začínaš 2Q, t.j. najneskor do 30.06. a posledna splatka bude do 31.03.06

Inak volal som na DU tam majú pekny bordel a nič mi nevedeli povedať, študoval som zakony
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

toto si preštuduj http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ata/dpfo03.pdf
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mhm, dík. Tak aj po xxx prečítaní mi vychádza, že odo mňa peniažky za ten I. Q 05 nechcú, čo je fajn Laguna, toho zeleného smajlíka tam ako dávaš?
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Priklad Anky je spravny. Ja som sa to uz naučila počitať, ale žiadny DÚ mi nevie povedať kedy začať platiť. Ja mam momentalne tiež s tym problem. V minulom roku podnikateľ preddavky neplatil, takže posledné nezaplatil v marci 2005. Teraz má platiť, ale povedzte mi kedy má začať. V apríli alebo v júni? Mne to logicky vychádza že v júni, nie? Poraďte mi prosím.
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

pyton
Mhm, dík. Tak aj po xxx prečítaní mi vychádza, že odo mňa peniažky za ten I. Q 05 nechcú, čo je fajn Laguna, toho zeleného smajlíka tam ako dávaš?
pyton ten zeleny smejlik sa nachadza v smejlikoch D ked davaš odpoved klikni na smejlov a tam si ho vyberieš
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

No, díky, už som sa to medzitým naučila :p .
LagunA, kde si sa doteraz túlalA, na Porade si nebolA?
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

hehe :-) no túlaL som sa kade tade v robote doma niečo dokončoval a tak, nebolo času
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

zuzana hlavata
Priklad Anky je spravny. Ja som sa to uz naučila počitať, ale žiadny DÚ mi nevie povedať kedy začať platiť. Ja mam momentalne tiež s tym problem. V minulom roku podnikateľ preddavky neplatil, takže posledné nezaplatil v marci 2005. Teraz má platiť, ale povedzte mi kedy má začať. V apríli alebo v júni? Mne to logicky vychádza že v júni, nie? Poraďte mi prosím.
Odpovie mi niekto?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Prosím Vás niečo mi asi ušlo v novelách zákonov, ale myslím si, že preddavky sa platia vo výške 1/12 alebo 1/4 z poslednej známej daňovej povinnosti. §34 ods.2 Zákona o DP.Tá bola 41428. 41 428:4=10357

Ja by som k 30.6.05 zaplatila 10357 a túto čiastku potom k 30.9.05,31.12.05 a 31.3.06. FO majú preddavkové obdobie nie kalendárny rok ako PO, ale od 01.04.-do 31.3.nasl.roka.

Opravte ma, ak som napísala blbosť.
Naposledy upravil účtovník 007 : 21.04.05 at 13:41
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Nie je to z poslednej daňovej povinnosti. Výpočet je trochu zložitejší, ale to je iné. Teraz sa mi jedná o to že kedy to zaplatiť. Daňové úrady nevedia či v marci, apríli alebo až v júni
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Prosím Ťa kde nájdem nejaké usmernenie k výpočtom o ktorých píšete, lebo teraz som volala audítorom a Tí potvrdili to čo som napísala.Ďakujem za odpoveď. Prvé preddavky do 30.6.2005 !
Naposledy upravil účtovník 007 : 21.04.05 at 13:58
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ano anka to vyratala uplne spravne pretoze v zakone je napisane v paragrafe 34 ods 5 že poslednou znamou daňovou povinnosťou je daň vypočítaná zo základu dane v poslednom DP znížená o nezdaniteľné čiastky podľa paragrafu 11 s uplatnením sadzby dane podľa paragrafu 15. a v paragrafe 11 máte predsa daňovníka manželku,manžela a poistenie.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Účtovník 007
Neviem kde to nájdeš, lebo mne to presne vypočíta môj program, ale keď si prelistuješ t´to stránku na stranu č. 1 atď, tam to ľudia presne vysvetľujú. Mňa iba zaujímalo či tie prvé v tomto roku treba zaplatiť do 30.júna, lebo DÚ mi povedal že už v marci. Ale keď ti to povedal auditor, tak asi to tak bude. Ďakujem.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zuzana, veď tvoja dilema sa tu na predchádzajúcej strane riešila. Áno, 1. x "po novom" preddavky až 30. 6., dovtedy ešte tie "predošlé" a keď to bola nula, tak aj za 1. Q je to nula.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
zuzana hlavata
Účtovník 007
Neviem kde to nájdeš, lebo mne to presne vypočíta môj program, ale keď si prelistuješ t´to stránku na stranu č. 1 atď, tam to ľudia presne vysvetľujú. Mňa iba zaujímalo či tie prvé v tomto roku treba zaplatiť do 30.júna, lebo DÚ mi povedal že už v marci. Ale keď ti to povedal auditor, tak asi to tak bude. Ďakujem.
§34 ods. 2 posledná veta znie.... štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca každého kalendárneho štvrťroka... a čo sa týka, kedy zaplatiť prvý preddavok.. hovorí o tom §34 ods. 1.... preddavkové obdobie je obdobie od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania... to znamená, že začína 1.4. a končí 31.3. nasledujúceho roka...:-)
0 0
Deny Deny

Deny je offline (nepripojený) Deny

Je to správne, ale iba v pripade FO - prvý preddavok až za 2.Q.2005 do 31.3.2006, ale u PO o tom hovorí § 42 a podľa tohto by PO mali zaplatiť preddavky za 1. Q. do 31.3.2005.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať