Zavrieť

Porady

KUPA BYTU PO DEDICSKOM KONANI

S PRIATELKOU IDEME KUPIT BYT KTOREHO VLASTNICKA ZOMRELA ,DEDICKOU JE JEDINA DCERA A TERAZ CHCEME SA SPYTAT CO KONKRETNE POTREBUJEME NA VKLAD KATASTRA?

1.KUPNU ZMLUVU
2.POTVRDENIE OD SPRAVCU BYT,DOMU
3.ROZHODNUTIE O DEDICSKOM KONANI
4.2000SK KOLOK
5.NAVRH NA KATASTER

JE ESTE NIECO POTREBNE ABY NAM KATASTER POVOLIL ,,VKLAD NA KATASTER?????

TAKTIEZ SA CHCEM SPYTAT S PRIATELKOU ODCHADZAM DO ZAHRANICIA,TAKZE KATASTER MA DO 30DNI VYDAT LIST VLASTNICTVA ,ALE IDE O TO ZE NEBUDEME NA SLOVENSKU A KDE TRVALE BYVAME NEBYVA NIK,JE MOZNE ABY MI KATASTER POSLAL LIST VLASTNICTVA DO ZAHRANICIA?DAKUJEM VELMI PEKNE STRANKY SU SKUTOCNE PERFEKTNE!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Nič viac na vklad do katastra nepotrebujete. Vymenoval si všetky prílohy. Dedičské rozhodnutie musí byť právoplatné a originál, alebo overená kópia. Kataster zašle potvrdené zmluvy aj list vlastníctva na adresu, ktorú budeš mať uvedenú v zmluve ako trvalé bydlisko. Do zahraničia Ti to určite nepošlú. Zasielanie zmlúv sa riadi určitým režimom, kde zmluvy musíte prevziať do vlastných rúk. Ak na doručovacej adrese nebudete a zmluvy neprevezmete, vráti ich pošta späť na kataster a keď sa vrátite, môžete si ich osobne prevziať. Dôležitá je oznamovacia povinnosť miestnemu správcovi dane z nehnuteľnosti, ktorú je potrebné vykonať do 30 dní od povolenia vkladu do katastra. Ak máte v zahraničí prístup na internet, kontrolujte cez www.katasterportal.sk, kedy bude Vaša zmluva vyvkladovaná a požiadajte rodičov, alebo niekoho iného, aby za Vás túto oznamovaciu povinnosť, vo Vašom mene splnil.

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    A ta dedicka je uz zapisana na liste vlastnictva? Podla mna musi by najprv zapisana ona (zaznamom - na LV je to v polozke "Titul nadobudnutia" napr. ako "Z 2433/05 - Osvedčenie o dedičstve 23D 363/04" ). Ide o to, ze predavat vam to moze len vlastnik (a to je jedna z podmienok, ktoru skuma kataster - t.j. opravnenie prevodcu nakladat s nehnutelnostou), inak kataster vklad nepovoli.

    Pokial by este nebola zapisana, bola by oficialne vlastnickou porucitelka. Myslim, ze sa to neda v jednom navrhu, preto je podla mna aj zbytocne posielat dedicske rozhodnutie. Totiz ked rozhodnutie o dedistve nadobudne pravoplatnost, sud ho automaticky zasiela na kataster (cize netreba ho tam posielat), kataster ma 60 dni na zapis (lebo v tomto pripade ide o zapis vlastnictva zaznamom a nie vkladom) a ked tam bude novy vlastnik, ten vam moze nehnutelnost predat a tam ma kataster 30 dni (a ide o zapis vkladom).

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Osvedčenie o dedičstve je záznamová listina. Nemusí byť zapísané v katastri nehnuteľností, dedičia môžu s nadobudnutým majetkom nakladať aj na základe dedičského rozhodnutia. V tomto prípade kataster nerozhoduje o vlastníckom práve, ale len eviduje rozhodnutie iného orgánu.
    Ak nie je dedičské rozhodnutie ešte zapísané v katastri nehnuteľností, priložia ho k návrhu na vklad ako listinu osvedčujúcu vlastnícke práva predávajúcich.

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    vieroslava Pozri príspevok
    Osvedčenie o dedičstve je záznamová listina. Nemusí byť zapísané v katastri nehnuteľností, dedičia môžu s nadobudnutým majetkom nakladať aj na základe dedičského rozhodnutia. V tomto prípade kataster nerozhoduje o vlastníckom práve, ale len eviduje rozhodnutie iného orgánu.
    Ak nie je dedičské rozhodnutie ešte zapísané v katastri nehnuteľností, priložia ho k návrhu na vklad ako listinu osvedčujúcu vlastnícke práva predávajúcich.
    Vidis, to som si neuvedomil. Len som nevedel ci sa nebudu bit tie rozne lehoty na zapis.

    KUPA BYTU PO DEDICSKOM KONANI

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.