Zavrieť

Porady

Lízing 2003

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Dobrý deň,
viem,že o lízingu sa už napísalo dosť,hľadala som to aj na tejto stránke,ale aj tak Vás chcem poprosiť,keby ste mi napísala súvzťažnosti lízingu z r. 2003.Nemám s tým skúsenosti,prebrala som účtovníctvo a sa mi to nejako nezdá.Potrebovala by som do podvoj.účtovníctva obstaranie,zaradenie,splátky a pod.Veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Neviem či som zaradil svoju otázku správne, ale verím že mi pomôžete. Firma kúpila úžitkové vozidlo na leasing.
Faktúra bola takáto :
základ dane ( nadobúdacia cena - istina ) - 469 0000
DPH - 89 110
Uhradená záloha 177 619 Sk (DPH z toho bolo 28 359 Sk )
K úhrade ostáva - 380 491 Sk

Prosím Vás, keďže ide o úžitkové vozidlo mám nárok na odpočet DPH v plnej výške 89 110 Sk ? To znamená že firma keďže si uplatní odpočet z celej faktúry, zo samotných leasingových splátok hradených v priebehu 3 rokov si už odpočet nebude nárokovať? Je to OK?
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
teraz vidim, ze som mal temu zaradit na DPH alebo JU. Ale aj tak Vas prosim, ak mozete poradte mi.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

sara-ke
dobry den, chcela by som poprosit nejaku dobru dusu ci by mi nenapisala ako sa uctuje leasing(sme platcami dph) mozete mi napisat presne predkontacie? diiiiiiiik

mam celkovu sumu 42 826,10
zaklad 35 988,30
dph 6 837,80


prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
prosim neporadite mi? este sa spytam takto pocula som ze vraj mesacne splatky leasingu sa samostatne neuctuju iba dph z mesacnej splatky na odpocet, je to spravne? mozem uctovat len dph?? a takto: 343/474 ??? alebo ako to je spravne. prosim poradte mi
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať