Zavrieť

Porady

Usporiadat
1gabika1 1gabika1

1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

Melnick Pozri príspevok
A ešte by to chcelo mrknúť aj do : Zákon o DzP§11, keď sa draka bojí .
Len tak pre srandu, či má Jozef pravdu.
ďakujem za radu, ale ja asi neviem čítať zákony pretože v zákone o DzP § 11 odst.5 to nikde nevidim a preto som sa obrátila na poradu, draka sa uz nebojim...a preto vážne uvažujem o predplatnom...
pekný deň...
0 0
stefania71 stefania71

stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

Dobrý deň. Chcela by som sa uistiť pred podaním priznania, keď FO nemala za celý rok príjem nad 49 248,-Sk, môže započítať celý NZD?
Mala príjem nad 28 tis., môže požiadať o vrátenie preplatku?
Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

stefania71 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa uistiť pred podaním priznania, keď FO nemala za celý rok príjem nad 49 248,-Sk, môže započítať celý NZD?
Mala príjem nad 28 tis., môže požiadať o vrátenie preplatku?
Ďakujem
na všetko je odpoveď áno
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

Môže si uplatniť NČZD živnostníčka, ktorá poberá výsluhový vdovský dôchodok - jej manžel poberal výsluhový dôchodok štátneho zamestnanca a keď zomrel, dostala ho po ňom. Alebo to sa už berie iba ako vdovský dôchodok a v tom prípade má náro na celú nezdaniteľnú čiastku?
Ona sama nepoberá žiadny dôchodok, je SZČO.
Ďakujem za skoré odpovede
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Krtko Pozri príspevok
Môže si uplatniť NČZD živnostníčka, ktorá poberá výsluhový vdovský dôchodok - jej manžel poberal výsluhový dôchodok štátneho zamestnanca a keď zomrel, dostala ho po ňom. Alebo to sa už berie iba ako vdovský dôchodok a v tom prípade má náro na celú nezdaniteľnú čiastku?
Ona sama nepoberá žiadny dôchodok, je SZČO.
Ďakujem za skoré odpovede
má nárok na NČZD 98496
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Akú časť NČZD si môže uplatniť invalidný dôchodca evidovaný keď bol evidovaný na ÚP a pol roka bol živnostník?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maad Pozri príspevok
Akú časť NČZD si môže uplatniť invalidný dôchodca evidovaný keď bol evidovaný na ÚP a pol roka bol živnostník?
Celú NČ.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Poradí mi niekto?Daňovník,ktorý má prechodný pobyt v SR a je zo Srbska, bol zamestnaný od 6/08 do 12/08.Trvalý pobyt má od 3/08.Na akú výšku nezdaniteľnej čiastky má nárok?Od 3/08 do 6/08 nebol nikde-myslím tým Úrad práce.Čo dokladám na vykrytie obdobia?
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

mirkab14 Pozri príspevok
Poradí mi niekto?Daňovník,ktorý má prechodný pobyt v SR a je zo Srbska, bol zamestnaný od 6/08 do 12/08.Trvalý pobyt má od 3/08.Na akú výšku nezdaniteľnej čiastky má nárok?Od 3/08 do 6/08 nebol nikde-myslím tým Úrad práce.Čo dokladám na vykrytie obdobia?
Má nárok na celú nezdaniteľnú časť. V prípade, že muz robíš ročné zúčtovanie podložila by som si to čestným prehlásením, že nemal príjem. V prípade mu robíš DP A, tak treba priložiť potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, iné nič.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Mam takýto prípad ide o invalidnú dôchodkyňu ktorá zobrala dotácia od štátu 180 000Sk,príjem zo živnosti 12000Sk celkové príjmy 192 000Sk, celkové výdaje 183 000Sk.Dotácia sa priráta k celkovým príjmom????NČ 98496Sk.Vznikne jej preplatok na dani alebo ako je to s tou dotáciou keďže dotácia je zdaniteľný príjem.Už som z toho celá domotaná!Má i tu nárok na celú čiastku NČ keď príjem bol len 12000Sk a ostatok bola dotácia??
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Farks Pozri príspevok
Má nárok na celú nezdaniteľnú časť. V prípade, že muz robíš ročné zúčtovanie podložila by som si to čestným prehlásením, že nemal príjem. V prípade mu robíš DP A, tak treba priložiť potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, iné nič.
Je neskutočné, akej pomoci sa tu dočkám a za nič.Len ďakujem, tak ďakujem
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Ešte mám dve otázky aj vic možno do 31.3.2009 :-)
1.Starobná dôchodkyňa, ktorej príjem bol väčší ako NZ, robí si DP?Zamestnávateľ jej neurobil,iba mesačne zrážal daň a dal potvrd. o príjme.
2.Daňovník bol zamestnaný v 7,8,9/08 v SR.Dal mi potvrd.o príjme,kde mu bola zrazená daň 283,-.Mám mu urobiť daň.priznanie typu A,aby mu bola vrátená?Potom bol v Anglicku.Ako vykryť obdobie?
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

mirkab14 Pozri príspevok
Ešte mám dve otázky aj vic možno do 31.3.2009 :-)
1.Starobná dôchodkyňa, ktorej príjem bol väčší ako NZ, robí si DP?Zamestnávateľ jej neurobil,iba mesačne zrážal daň a dal potvrd. o príjme.
2.Daňovník bol zamestnaný v 7,8,9/08 v SR.Dal mi potvrd.o príjme,kde mu bola zrazená daň 283,-.Mám mu urobiť daň.priznanie typu A,aby mu bola vrátená?Potom bol v Anglicku.Ako vykryť obdobie?
1. ak mala príjem vyšší ako 48.600,- treba podať DP A., nárok na nezdaniteľnú časť nemá, keďže dôchodok je vyšší ako NČ.

2. Treba mu podať DP typ A, kde sa uvedú aj príjmy z Anglicka.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

2. Treba mu podať DP typ A, kde sa uvedú aj príjmy z Anglicka.[/quote]
Tak s týmto nemám žiadnu skúsenosť, to ako mám prepočítať, príjmy z Anglicka?
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Mam takýto prípad ide o invalidnú dôchodkyňu ktorá zobrala dotácia od štátu 180 000Sk,príjem zo živnosti 12000Sk celkové príjmy 192 000Sk, celkové výdaje 183 000Sk.Dotácia sa priráta k celkovým príjmom????NČ 98496Sk.Vznikne jej preplatok na dani alebo ako je to s tou dotáciou keďže dotácia je zdaniteľný príjem.Už som z toho celá domotaná!Má i tu nárok na celú čiastku NČ keď príjem bol len 12000Sk a ostatok bola dotácia?? Nevie mi niekto poradiť?????
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

mirkab14 Pozri príspevok
Tak s týmto nemám žiadnu skúsenosť, to ako mám prepočítať, príjmy z Anglicka?
Podľa § 31 ods. 2 ZDP použiješ prepočítací kurz ......ďalej čítaj tu http://www.porada.sk/950934-post5.html
Naposledy upravil Marína : 28.03.09 at 15:33
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

maad Pozri príspevok
Mam takýto prípad ide o invalidnú dôchodkyňu ktorá zobrala dotácia od štátu 180 000Sk,príjem zo živnosti 12000Sk celkové príjmy 192 000Sk, celkové výdaje 183 000Sk.Dotácia sa priráta k celkovým príjmom????NČ 98496Sk.Vznikne jej preplatok na dani alebo ako je to s tou dotáciou keďže dotácia je zdaniteľný príjem.Už som z toho celá domotaná!Má i tu nárok na celú čiastku NČ keď príjem bol len 12000Sk a ostatok bola dotácia?? Nevie mi niekto poradiť?????
Príjem dotácie nie je zdaniteľným príjmom, tým je jej použitie. Invalidná dôchodkyňa má nárok na celú NČZD.
Účtovanie dotácie pozri tu http://www.porada.sk/517315-post8.html
Naposledy upravil Marína : 26.03.09 at 11:42
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ona vyčerpala celú dotáciu
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak potom celá výška je POZD. Klikla si na link, ktorý som ti pripla?
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Áno ďakujem veľmi pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať