Zavrieť

Porady

JU-zrážka zo mzdy za obedy

ťažko pracujúca účtovníčka
Ako zaúčtujete v JU zamestnancovi zrážku zo mzdy.

Zamestnancovi je vykonaná zrážka zo mzdy v sume napr. 500 Sk za odobraté obedy alebo za poukážky TICKET.
Podľa mňa je to výdavok, ktorý ovp. základ dane, členenie mzdy.
Usporiadat
drma drma

drma je offline (nepripojený) drma

Ospravedlňujem sa, nechcela som sa nikoho dotknúť o tej etikete som nevedela, nevšimla som si ju až teraz hore na modrej lište. Prosím poradte.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
dopíšem ti

drma
Ďakujem za vyčerpávajúce odpovede, ale prosím ešte o radu
1/ak 45%z 89 je 40,05 x napr. odprac. dni 20 = 801, ja som dala zrážku z čistej mzdy 800/ takto som zrážala každý mesiac tých 40xodprac. dni, mohla som to asi napraviť ešte v decmbr. výplate, ale tú som už odviedla na osobný účet / a čo teraz? môžeš to napraviť v mzde za 12 mesiac, odvody ani nič sa ti nezmení, len čistá mzda k výplate. Alebo daj len vklad zamestnanca PPD 12 korún. (nezrazila si mu ich, tak ich v hotovosti doplatil do pokladne.
2/ tvorbu SF mám 1200 za celý rok, počas roka sme nečerpali, môžem SF 1200 vyčerpať jednorázovo na konci roka na stravovanie keĎže som jediná zamestnankyňa /podložené internou smernicou samozrejme/ Čo ty na to. Si moja posledná nádej. Ďakujem.
SF by mal byť čerpaný, ale ak nebude nič to, môžeš ho čerpať v 2007, jednoducho si ho prenesieš do 2007 roku a v tom roku ho vyčerpáte. môj názor.
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Marína ďakujem za odpoveď.To znamená,že ak mám nulový zostatok stravných lístkov,tak potom už netreba upravovať ZD ?
A ešte mám jednu otázku.Môžem príspevok zo SF za stravu uhradiť tak,že navýsim čistú mzdu a to tak,že ponížim o tú sumu zrážku za stravné lístky?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Martin1998
Marína ďakujem za odpoveď.To znamená,že ak mám nulový zostatok stravných lístkov,tak potom už netreba upravovať ZD ? Áno.
A ešte mám jednu otázku.Môžem príspevok zo SF za stravu uhradiť tak,že navýsim čistú mzdu a to tak,že ponížim o tú sumu zrážku za stravné lístky?Zrážka má byť vo výške, koľko Ti má zam..nec vyplatiť, t.z. už očistená o SF.
Pozri si prísp.:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=256760&postcount=12
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Vie mi niekto prosím poradiť ohľadne stravcovania zamestnancov vo vlastnom stravovacom zariadení-jednoduché účrtovníctvo, nejakú kratku info.Ď
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Napr.
Hodnota jedného jedla - kalkulácia(suroviny, energie, mzdy,odvody, ....) napr. 60 Sk, poskytnutý príspevok zo SF napr. 3 Sk/1 jedlo.
Hodnota, cena jedla_60 Sk
Príspevok zamestnávateľa – 55 %_33 Sk
Príspevok zo SF_3 Sk
Rozdiel hradený zamestnancom_24 Sk
Základ DPH_24 Sk
Daň 19 %_4,60 Sk
Zamestnanec hradí_28,60 Sk
Pozn.: Pri nákupe surovín má nárok na odpočet dane z PH.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Marína,ďakujem ak je to reakcia na moju otázku ale tie percenta su mi jasné ale ako do vlastne aplikovať v JÚ-interným dokladom na konci roka či ako to prebehne nákladmi ide o vlastné rešt. zariadenie.Napríklad hodnota vyprodukovaného jedla ide cez kasu do tržky a 55 % príspevok zamestnávateľa ide ID do nákladov. Nie je mi jasný tento obeh v JÚ.
0 0
drma drma

drma je offline (nepripojený) drma

Prosím postupujem správne, január 2007 odprac. dní 23.
príspevok zo SF 100,-- teda čerpanie - iný výdaj /neviem či má byť interný doklad/
zrážka za stravné bude 821,-- /23x40,05=921/ príjemNZD interný doklad
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
kattka.c Pozri príspevok
Prosim potvrdte mi nasledujuci postup, alebo ma opravte. Uz som z tych stravnych listkov uplne popletena.

Firma kupi stravne listky pre zamestnancov. 55% dam do VOZD a zvysok do VNZD.
Ked potom uctujem mzdu tak uctujem ako VieraM:

Suma k vyplate - dan. naklad - mzdy
odvody poist. zvlast za firmu - platby do fondu
odvody za zamestn. - mzdy
dan zo mzdy - mzdy
zrazky z miezd - mzdy
Cize zrazky - stravne idu do nakladov polozka mzdy
Zauctujem hned aj prijem v tejto sume - uhrada stravneho - prijem neovpl.zaklad dane.
Cize sucet poloziek suma k vyplate+odvody+dan+zrazky tvori hrubu mzdu.

Je to dobre??? Dakujem
Prosím Vás, to znamená, že ja to neúčtujem dobre? Takto to robím: HM 8100 - odvody 1086 = 7014, potom + DB 1110 - stravné /20x10 Sk/ 200 = 7924 čistá mzda, prosím Vás poraďte, ďakujem
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

čo je to DB?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Daňový bonus
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

v tomto prípade mi vychádza, že to nie je správne že je podnikateľ ukrátený o 200,- SK výdavku za mzdy.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
ďakujem za odpoveď, tak asi mala by som tak robiť, že to stravné zamestnanec zaplatí cez PPD, a bude to zametnávateľovi PNZD?
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

cez pokladničné doklady to nerobím, pretože nejde o pohyb peňazí.
Robím to cez interné doklady nasledovne:
zostáva uhradiť mzdu vo výške 200,- SK a zároveň aj pohľadávka voči zamestnancovi za obedy vo výške 200,- SK.
Cez interné doklady zúčtujem VOZD členenie mzdy a príjem za stravné ako PNZD.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
To znamená, že v peňažnom denníku v jednom riadku zapíšem do kolonky mzdy 200, Sk a do kolonky PNZD tiež 200,- Sk a výplatná listina môže ostať tak, ako som už písala predtým?
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

súhlasím
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
A takto môžem poopravovať potom všetky mesiace od januára 2008?
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

odporúčala by som to, inak by sa predchádzajúce mesiace chýbali vo výdavkoch mzdy vo výške stravného.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Ďakujem Vám Alena za všetky odpovede, boli ste ku mne veľmi trpezlivá, ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať