Zavrieť

Porady

Taliansko - Lignano

Ahojte
mame rezervovane apartmany (3 rodiny) v Lignano - rezidencia DONATELLO. Poznate to niekto, alebo ste o tom nieco poculi? Pozit. aj negat. ....

Potrebovala by som info, ak budu zle referencie, aby som podnikala nieco dalsie. Dakujem.
Usporiadat
lenkaont lenkaont

lenkaont je offline (nepripojený) lenkaont

Ahojte, my ideme tento rok do Lignana. 3roky dozadu sme boli v Bibione a minuli rok v Lido di Jesolo. Ked sme sa vracali domov v sobotu tak sme tu sobotu stravili v Lignane. Velmi nas toto letovisko oslovilo a tak sme ho tento rok zvolili. Boli sme v zoo ktora je krasna, Aquapark a guliverlandiu sme videli z vonka a urcite sa tam tento rok pojdeme pozriet. Co sa tika potravin najdete tam aj LIDL tak na hlanej ceste sabiadoro smer pristav, kde boli dokonca niektore potraviny lacnejsie ako u nas Lacne potraviny su aj D-piu ci ako sa to pise to je diskont len neviem presne ci je aj v Lignane. Lacno v taliansku kupite mineralku-stolovu vodu, ci cestoviny. Potraviny su priblizne o nieco drahsie ako u nas ale ked nakupujete v diskontoch tak je to vcelku este prijatelne. Je tam dost drahe pecivo priblize 3-4eur za kilo-je na vahu, dost drahe sa mi zdalo aj ovocie hlavne aj ho oblubujete. Napriklad nikde tam nemali bielu PCR papriku a to mi chybalo. My si 90%potravin berieme, je to lacnejsie. Berieme si aj chlieb nakrajam ho na polovicku tam supnem do mrazaka a potom len vytahujem podla potreby. Robili sme to tak aj vlani a bolo to v pohode. Do apartmanov si nezabudnite zobrat zakladne veci ako zapalky, hubku na riad, dratenku(maju iny plyn), utierku, jar, toaletny papier su to veci ktore tam nebudu a ked ich tam budete kupovat tak zbytocne za to vyhodite penieze nakolko su drahsie a predavaju sa skor na balicky ktore tam nespotrebujete. Su to sice drobnosti ale korunka ku korunke a predrazi sa to. Ak oblubujete masko tak odporucam doma si zavarit do poharov, je to jednoduche zlachka oshmahnete, naukladate do poharou a date zavarit kde sa to dovari a pusti stavu, tam to uz len zohrejete a usetrite si vyvaranie na dovolenke. U nas sa to velmi osvedcilo ci uz s ryzou alebo so zemiakmi a salatikom mnam. Co sa tika pocasie to je teraz nevyspitatelne. My sme boli v bibione uz v maji a mali sme teplo cca 30-34c a vlani sme boli zaciatkom juna a mali sme striedave pocasie, no vlani bolo celkovo leto slabe. Tento rok ideme tiez v juny tak uvidime. Je to cele o stasti bud vide alebo nie.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Máte už zajednané ubytovanie? Nemožeme sa nejak rozhýbať, treba nám ešte všeličo doriešiť a nevieme, ako bude s termínom. Určite by to malo byť Lignano alebo Bibione, len by som chcel radu, či mi stačí vyhľadať si ubytovanie - apartmán nejaké 2 týždne pred odchodom zač. júla, najlepšie na talianskych stránkach.._?? Ď
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

...vlastne si môžem hneď aj odpovedať, že apartmány budú, ale hlavne tie horšie a drahšie. Hľadal som čosi po talianskych agenciách a 1 perfekt dobrý a lacný ešte aj s bazénom som si vybral, no už teraz je zadaný. No možno cez šťastie bude nejaký dobrý last-minute, ale aj tak sa to zistí len na mieste. Teda s chuťou do toho, aj tak dovolenku najviac urobí atmosféra v rodine
0 0
adena77 adena77

adena77 je offline (nepripojený) adena77

Ideme 28.6.s rodinou na dovolenku do Lignano Sabbiadoro..vie mi prosím niekto poradiť,aké potraviny sa oplatia zobrať z domu a aké
kúpiť tam?Budeme totiž na vlastnej strave,ale nerada by som zbytočne nosila nejaké potraviny,ktoré tam dostanem za takú istú cenu,ako u nás..
0 0
Mariana42 Mariana42

Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

Boli sme pred 2 rokmi , zobrali sme zavárané hotové jedlá, stravu tak max. na 2 dni /mlieko trvanlivé, pečivo ,minerálku, kávu, /, koreniny, ovocie a zeleninu /čo máme v záhrade/ . už vtedy bolo mlieko, mliečne výrobky , minerálky, keksíky v podobnej cene ako u nás . Neviem ako teraz, ale naša mena je odvtedy silnejšia, takže okrem mäsa všetkého by som zobrala len minimálne množstvo. Tie ich chute možno vyskúšať aj tak, že kupujeme pečivo v supermarketoch a ich chutné ovocie / o niečo drahšie ako u nás/ aj zeleninu.
0 0
adena77 adena77

adena77 je offline (nepripojený) adena77

Ďakujem za radyúrčite toho veľa brať nebudem,ale niečo pozaváram...Aj keď my máme radšej cestoviny a to je tam asi lacnejšie,ako u nás.Len nech počasie vydrží..:-)Pozerala som na nete aj Gulliverlaniu a Aquasplash cena na dospelého je 16 euro a deti 13 na 2 hodiny..len neviem,ci to platí na všetky atrakcie,alebo to je len vstup do areálu..neviete náhodou niekto,ako to je?
0 0
adena77 adena77

adena77 je offline (nepripojený) adena77

chcela by som sa opytatat,ci nahodou nebol niekto z vas ubytovani v Lignano Sabbiadoro vo Villa Appia?A ci viete ako je to so vstupom do Gulliverlandii a Aquasplashu,co sa tyka vstupneho...
0 0
adena77 adena77

adena77 je offline (nepripojený) adena77

byval niekto z vas v Lignano Sabbiadoro-villa Appia?
0 0
peci13 peci13

peci13 je offline (nepripojený) peci13

vstup do Gulliverlandii a Aquasplashucena na dospelého je 16 euro a deti 13 je to celodenne vstupne.
0 0
peci13 peci13

peci13 je offline (nepripojený) peci13

vstup do Gulliverlandii a Aquasplashu na dospelého je 16 euro a deti 13 euro je to celodenne vstupne.
0 0
Marsella Marsella

Marsella je offline (nepripojený) Marsella

ahojte všetci, tí čo najbližšie oddchádzajú na dovolenku do Lignana. Ja som sa dnes vrátila z Lignana - Sabbiadoro. Je tam ozaj skvelo, samozrejme každému sa páči niečo iné, ale ja som bola veľmi milo prekvapená. Počasie nám vyšlo mali sme stále tých 30 -32 stupňov, okrem jedného dňa čo bol taký chladný a zamračený..Sabbiadoro má pekné centrum, veľa kaviarní obchodov, nedá sa tu nudiť. boli sme cez agentúru Sabina v Bibione, apartmán sme mali rezervovaní len týžden pred príchodom, ale super boli sme spokojný, dokonca sme ho mali s bazénom. pláže vybavené slnečníkmi s lehátkami, more čisté a pekné. zmrzlina bola skvelá. chceli sme ísť do aqua parku ale nestihli sme, boli sme len 5 dní, nabudúce určite, lebo vypadal veľmi sľubne. podľa mňa oplatí sa, aj vzdialenosť je dobrá.autom teda určite hej.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Marsella Pozri príspevok
ahojte všetci, tí čo najbližšie oddchádzajú na dovolenku do Lignana. Ja som sa dnes vrátila z Lignana - Sabbiadoro. Je tam ozaj skvelo, samozrejme každému sa páči niečo iné, ale ja som bola veľmi milo prekvapená. Počasie nám vyšlo mali sme stále tých 30 -32 stupňov, okrem jedného dňa čo bol taký chladný a zamračený..Sabbiadoro má pekné centrum, veľa kaviarní obchodov, nedá sa tu nudiť. boli sme cez agentúru Sabina v Bibione, apartmán sme mali rezervovaní len týžden pred príchodom, ale super boli sme spokojný, dokonca sme ho mali s bazénom. pláže vybavené slnečníkmi s lehátkami, more čisté a pekné. zmrzlina bola skvelá. chceli sme ísť do aqua parku ale nestihli sme, boli sme len 5 dní, nabudúce určite, lebo vypadal veľmi sľubne. podľa mňa oplatí sa, aj vzdialenosť je dobrá.autom teda určite hej.
Boli sme v Lig-Sabbiadore koncom júna, strašne dobre, čisto, pekné ubytovania, predĺžili sme si na mieste o 6 dní, teploty tiež nad 30°C. Zdalo sa mi to miestami dosť plné, na pláži aj večer v meste, ale potešil ma tento príspevok že aj v hlavnej sezóne je tam dobre. Chceme sa tam čo najskôr.....vrátiť.
0 0
nati nati

nati je offline (nepripojený) nati

Dobry den
Je to 2dni co som sa s rodinou vratila z Lignano z casti Riviera,kedze mesto sa deli na 3casti,cast Riviera je najkludnejsia ,prezreli sme aj dalsie dve casti ale zostala som spokojna ,je to naozaj najkludnejsia cast,plaz o ktoru sa naozaj dobre staraju ,more je take ake je ,ale kedze je tu piesocnata plaz more ine nebude ,ale ten piesok pre deti je k nezaplateniu to sa mi v Chorvatsku nestalo nechat deti bez blizkeho dozoru sa hrat a tu som z lehatka v klude pozorovala iba vesele santenie,pocasie nam tiez vyslo len jeden den nedaleko nas bola burka tak sa ochladilo a to sme vyuzili na zabavne parky ako napr.Guliverlandia,ktori si uzili nie len deti ,ale aj my dospeli,alebo zapzicanie bicykla pre celu rodinu co je tak isto velka zabava pre celu rodinu ,zelam dobre pocasie a k tomu dobru partiu a mate pred sebou nadhernu dovolenku
0 0
Miro SV Miro SV

Miro SV je offline (nepripojený) Miro SV

Zdravím,
uvažujeme o Taliansku konkretne o lignane v lete 2009, cital som vsetky prispevky na tomto fore, a zda sa ze je tam naozaj pekne. Chcel by som poprosit o nieaky osvedceny hotel s plnou penziou, blizko pri plazi, najlepsie s bazenom. Da sa zohnat ubytovanie v hotely na blind?

Dakujem
0 0
riso4 riso4

riso4 je offline (nepripojený) riso4

to Miro SV : ak si len trosicku jazykovo zdatny mrkni na lignano.it a objednaj si veci na priamo. Vacsina nasich cestoviek je nenažranych a pytaju si silno nadnesene ceny za ubytko.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dnes v noci vyrazame do talianska lignano. Mame sancu najst ubytovanie na blint? Na 4 noci. Naozaj su v auguste zavrete ich kancelarie, kde sa da zohnat ubytovnie? Nema niekto tip, link, kde sa ist popytat?
0 0
Andreya Andreya

Andreya je offline (nepripojený) Andreya

Ahojte, potrebovala by som poradit s ubytovanim v Lignane Riviera, chcem tam ist a nemam ubytovanie.Nemate nejake adresy, kde by sa dalo objednat v suktromi??? Dakujem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bonita Pozri príspevok
Dnes v noci vyrazame do talianska lignano. Mame sancu najst ubytovanie na blint? Na 4 noci. Naozaj su v auguste zavrete ich kancelarie, kde sa da zohnat ubytovnie? Nema niekto tip, link, kde sa ist popytat?
opytaj sa v CK TOP holiday
http://www.topholiday.sk/.
MOj brat s nimi chodi az par rokov, maju tam aj pobocku. Mozno najjdu nieco, pripadne poradia.
Niekedy je to aj cez CK lacnejsie, ako tam.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Takze dnes sme sa vratili z talianska, kde sme boli na blint. Mozno par rad pomoze raz niekomu inemu. Kancelarie, kde sa zhana ubytovanie, v auguste zavrete nie su. Otvaraju sa od 9.00, je obedna pauza- mnohe od 12.00 do 16.00 a potom su zase do 18 tej otvorene. V auguste sa tam uz takmer nic neda najst, leda ak ste vybaveni vysokou hotovostou - apartman pre dvoch - 75 eur, a to bol ten najlacnejsi. Neboli vynimky - pre styroch za -od 200 eur hore za noc.

Prisli sme o 7.30 do lignana, pockali v restaur. do 9.00, zhanali a nic nenasli, cenovo primerane. Z 5 tich agentur mali iba v jednej volne apart. za uz uvedene ceny, zvysok bol obsadeny. Sli sme do kempu, povedali, ze meisto pre stan by mali. V meste sme si kupili stany a ked sme sa vratili spät, uz zase nemali a ze vobec nemali, lebo od rana im tam uz cakaju ludia. Sli sme do bibione. Kedze sme uz mali stany, presli sme 4 kempy, vsetko bolo plne. Len v poslednom Capalanga mali volne miesto na 3 noci, tak sme ho samozrejme cely stastni vzali. Miesto pre stan + auto 25 eur, osoba , noc 11 eur. Su aj lacnejsie kempy - 21 miesto, 5 eur, osoba, noc. Bola som v kempe prvy raz, pacila sa mi tam taka rodinna atmosfera, vsade sami nemci, slusne socialne , restaur. , vsetko, na plaz sme mali kusok. Uz mimo rad: na druhy den si jeden ucastnik + majitel auta omylom nechal kluce od auta vo vrecku bermud a samozrejme ich v mori stratil. Doma mal len nenakodovany kluc a odkodovat nissan vie iba znackovy servis, co bol 200 km dalej. Tak uz sme mali vybaveny odtah na sobotu n SK, popritom stle hladali v mori, hl. ked bol odliv. Bola som jedina, co este stale dufala, ze nam ich more vrati a my budeme moct pokracovat do benatok a + sa usetri 500 eur z odtah / po znamosti, inak nad 700 eur/.A aj sa nasli. V piatok navecer ich niekto nasiel na plazi / ten den sa vyplavilo dost rastlin/ a odniesol na recepciu. Pokladali sme to za stastny zazrak. Musim povedat, ze susedia nemci nam pomahali v tej horucave otvorit aspon dvere auta, co sa po 3 hod. aj podarilo bez roozbitia okna. Este , ze mnohi chlapi maju taku naturu, ze potrebuju zvitazit - aj aj nad tymi dverami zvitazili.

V sobotu sme sli do Benatok. Parkovne podla sirky auta na 24 hod. / aj ked ste menej/ je 24 alebo 28 eur. Parkovisko na San Marko ukazovalo plne, tak sme boli na Plaza Roma, teda prve parkovisko za mostom z pevniny. Listok na 60 min. na vodny autobus stoji 6,50. / alebo 16 eur na 12 hod./Odviezli sme sa k nam. San Marco, odtial pesi k mostu Rialto a odtial k nam. Plaza Roma. Da sa to pohodlne prejst a popritom si poprezerat ulicky, mostiky cez kanale, nasat atmosferu benatok. Po ceste je plno stankov, kde ma najviac ocarili masky, krasne vypracovane. Gondola stoji 80 eur maly okruh, 120 velky, pytali sme sa iba pre . zvedavost. Benatky stoji za to vidiet.

Cela 4 dnova dovolenka sa nam zdala mimoriadne dlha, lebo bolo tolko zmien kazdy den, adrenalinu.

Na zver chcem uviest dve poucenia: neist do talianska v auguste na blint a nekupat sa v mori s klucmi vo vrecku.
0 0
Monika z MT Monika z MT

Monika z MT je offline (nepripojený) Monika z MT

Bože, no nezávidím Ti tú dovolenku, do Lignana chodíme každoročne, ale nikdy som nemala odvahu ísť tam na blink a ešte v auguste - keď majú taliani dovolenky. Nám sa veľmi osvedčili ich agentúry priamo v Lignane - rezervácia cez internet /Nikdy nie viacej ako 2 týždne pred dovolenkou/. Keď to trochu poznáš dá sa vybrať aj vilka v ktorej chceš bývať a v porovnaní s tu uvádzanou cestovkou ušetríš aj 200€ na 4 osobách za 7 dní.

Bohužiaľ v Tvojom prípade sa potvrdilo, všade dobre, doma najlepšie. Budúci rok sa to určite podarí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať