Zavrieť

Porady

Výdavky SVB

Výdavky SVB? Chcem sa opýtať na výdavky SVB. Správca a predseda majú mesačnú odmenu. Majú právo na nákup papiera, farby do tlačiarne, uhr. fa za mobil a pod. ďakujem ahojte
Usporiadat
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Ta odmena je naozaj stedra. Ale neviem co vsetko u vas tito ludia robia a kolko casu tomu venuju.
Inak z predchadzajucich prispevkov som si vsimol ze niektori ludia si vobec nevedia ohodnotit svoj cas. Ja ked mozem tak radsej zavolam ako by som mal nieco riesit osobne a zabit s tym pol dna. Ten telefonat ma stoji 40 korun a stretnutim zabijem niekedy aj niekolko hodin... OKrem toho vydavky na telefon ludom ktori sa on staraju predsa vobec nie su vydavky. Akor by som to bral ako investiciu. Predsa keby ste nemali nikoho kto by sa o ten dom staral to by ste sa na to asi inak pozerali. Takyto ludia dokazu casto usetrit desattisice pre bytovy dom len tym ze sa o vec zaujimaju. A dnes uz nic nie je zadarmo. Treba sledovat vacsie vydavky domu a skusat setrit tam a nie na takych veciach kde sa da usetrit 100 korun za mesiac. To je moj nazor.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

Orim Pozri príspevok
Chcel by som u vás robiť predsedu
telefonujem za svoje a autobus platím tiež za svoje. sú tu miesta kde platím na 2x, musím prestupovať. teraz po zdražení jedna cesta tam 16.- Sk nie je bohvie čo.
Stále sa niečo nájde čo musím riešiť osobne, a pokiaľ to ide tak to odkladám a spájam dohromady, aby som vyriešil minimálne 2 veci na jednu cestu.
Orim, vsetka cest, ja to tiez robim zadara a nepytam ani korunu. Ale robim to s tym ze je to len na par mesiacov kym sa novy spravca ktoreho sme si vybrali namiesto stareho neaklimatizuje a nepojde to samo. Ale ak by som to robil na stalo tak beriem peniaze za vsetok svoj cas a za vsetky vydavky ktore tomu venujem. Je to nevdacna praca a aj ked sa ju snazis robit dobre tak staci jeden clovek a moze ti ju znechutit. Dnes sa veci zadarmo uz jednoducho nerobia a ludia by to mali pochopit. Staci sa pozriet za ake blbosti su dnes schopni vyvalit peniaze, tak preco nie za to ze sa im niekto stara o nehnutelnosti za nikolko milionov korun... Tot moj dalsi nazor
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ja som nepísal, že to robím zadara.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ad Elena Navrátilová prísp. 18
Na výťah máme dozorcu z radov vlastníkov, ktorý za to dostáva určitú čiastku, takže vyslobodenie osôb ako aj nahlásenie poruchy je v jeho réžii. My v dome bývame od postavenia - 24 rokov - a zaseknutí bolo v 2 výťahoch asi tak 5 - nie že by som to sledoval, ale vžy sa tom hovorí - skôr hovorilo. Teraz čo máme SVB - 7 rokov - ani jeden prípad.
Dodávateľov alebo ich zástupcov - myslím el.en, voda, teplo - máme v mieste tak do 500 m. - Takže v pohode.
A na tú ironickú poznámku " nech nám servis telefonuje každú chvílu " - myslel som si, že volanie dodávateľov budeš správne chápať - ale bohužial.
Takže to musím vysvetliť - Dodávatelia volajú, keď sa jedná o nejakú investíciu. Alebo mi im zavoláme, že potrebujeme vymeniť vodomery SV, TV, odpočet PRVN - stručná informácia. A oni potom zavolajú termín, prípadne ďalšie upresnenia.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

To máte super kvalitné výťahy. My máme dva výťahy, veľké 5 osobové. A to sme investovali do opravy, generálky, prestavby, samomazania, vyspádovania.... máme urobené všetky skúšky. Aj my máme dozorcov výťahov. Dvoch. Ale chodia do práce a tak keď sa niečo také deje automaticky idú všetci za mnou. Som človek a nebudem človeka, ktorý sa "stresuje" zaseknutý vo výťahu, aby sa stresoval ďalej kým niekto či už zo servisu, alebo z roboty príde. Zadávateľka sa pýtala na výdavky v SVB, nie je to nás dvoch. Ja som to myslela úprimne, že to záleží na konkrétnych lokalitách a samotných podmienkach v SVB. Nehľadaj v tom nič iné. Ja si svoje náklady na tel. ľahko doložím výpisom. Ja zadávam podnety napr. keď si začal vodomermi písomne. Ako doložím výber firiem? A príď, ukážem Ti, že práve mailom. Ak je tu niekto koho som oslovovala napr. ohľadom termovízie, satelitnej stanice, potvrdí, že som ich kontaktovala práve mailom. Ja si to všetko potom vytlačím a každý z členov SVB vidí aké sú ponuky na to, ktoré dielo. V konečnom dôsledku sa dohodnú v konkrétnom SVB do akej výšky budú uhrádzať náklady za telefon. Veď aj u nás sa to rozhodlo tak. Aj ostatné náklady sa dajú riešiť či už dohodou alebo kompromisom. Čo sa týka správcu, je to buď s.r.o., alebo na živnosť a svoje náklady spojené s réžiou by mal mať zahrnuté v poplatkoch za správu. Takže tam už by som nejaké osobitné odmeny ani nedávala. Ale to je môj názor.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 27.01.08 at 06:44
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

[QUOTE=svojar;624782]Ad Elena Navrátilová prísp. 18
Na výťah máme dozorcu z radov vlastníkov, ktorý za to dostáva určitú čiastku, takže vyslobodenie osôb ako aj nahlásenie poruchy je v jeho réžii. My v dome bývame od postavenia - 24 rokov - a zaseknutí bolo v 2 výťahoch asi tak 5 - nie že by som to sledoval, ale vžy sa tom hovorí - skôr hovorilo. Teraz čo máme SVB - 7 rokov - ani jeden prípad.
Dodávateľov alebo ich zástupcov - myslím el.en, voda, teplo - máme v mieste tak do 500 m. - Takže v pohode.
A na tú ironickú poznámku " nech nám servis telefonuje každú chvílu " - myslel som si, že volanie dodávateľov budeš správne chápať - ale bohužial.
Takže to musím vysvetliť - Dodávatelia volajú, keď sa jedná o nejakú investíciu. Alebo mi im zavoláme, že potrebujeme vymeniť vodomery SV, TV, odpočet PRVN - stručná informácia. A oni potom zavolajú termín, prípadne ďalšie upresnenia.Tu spomínaš aj odmenu pre dozorcu výťahu. U nás to robia všetci zdarma. Aj členovia rady. Tak sa potom ani nediv, že aká pláca taká práca. Ako vzniklo u nás SVB v roku 1997 u nás nikdy nikto nedostal žiadne odmeny. Chcem to zmeniť ale rada by som vedieť aké odmeny sú pre členov rady, pre dozorcov výťahov. Máme samomazanie, revízny technik od firmy čo nám chodí na výťahy, mi povedal, že v prípade samomazníc je to okolo 80 korún mesačne. To sa zas nepozdávalo dozorcovi výťahov. Vtedy sme mali jedného. Ja som myslela, že by sa im platilo ročne, ale malo by to byť závislé od ich účasti na zasadnutí rady. To je pri zamestnaných problém. Ani za odpisy vodomerov nie je žiadna odmena. Tak je to celé na mne. Ale to k ničomu nevedie. Je toho na jedného človeka priveľa. OSBD u nás platí za odpis okolo 20 korún od bytu, u nás sa to robí zadarmo. Chcela by som to zmeniť. Ale vidím, že keď ľudia si to nevážia. Poznáme to všetci. Majú všetko a za pár korún. Poprosím o vyjadrenie sa aj k odmenám pre členov rady. Čo sa týky tých dodávateľov... hold Vaši sú iní. Ja som rada ak sa vôbec niekto podujme na výmenu vodomerov. Dnes majstri nechcú chodiť po bytoch. Je to pre nich nepríjemné. Čím ďalej tým horšie sa zháňajú majstri aj na drobné opravy na spoločných častiach. Takže ja niečo také, že nám má volať dodávateľ vôbec nepoznám.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Dozorca výťahu má 200,- Sk na mesiac za 2 výťahy. Predseda rady 2000,- za rok, 2 členovia , každý 1000,- za rok. Za odpisy vodomerov neplatíme. SBD a Byt. podnik platia po 5,- Sk za byt, tých 20,- u Vás sa mi zdá dosť veľa.
0 0
ingicka ingicka

ingicka je offline (nepripojený) ingicka

Predseda 2.000.- Sk ročne? A to aj niekto robí? a čo správca?
Začala som túto tému, lebo som chcela poznať vaše skutočnosti a názory. Okrem týchto ročných odmien sú u nás ešte aj nejaké mimoriadne keď sa robí niečo väčšie. A vyučtovanie nám robí firma samozrejme nie za darmo. Akurát ešte odpisujú merače a vodomery./predseda a správca/ A na schôdzi o tých telefónoch nebolo ani slovo. Na schôdze samozrejme chodím, veď sa jedná aj o mňa. pekný večer
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

svojar Pozri príspevok
Dozorca výťahu má 200,- Sk na mesiac za 2 výťahy. Predseda rady 2000,- za rok, 2 členovia , každý 1000,- za rok. Za odpisy vodomerov neplatíme. SBD a Byt. podnik platia po 5,- Sk za byt, tých 20,- u Vás sa mi zdá dosť veľa.
U nás konkrétne v dome sa neplatí za odpisy, ale v domoch v správe OSBD sa platí za byt 20,-.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Elena Navrátilová Pozri príspevok
U nás konkrétne v dome sa neplatí za odpisy, ale v domoch v správe OSBD sa platí za byt 20,-.
Na OSBD totiž vedia, že niekto musí stráviť čas medzi sviatkami - pri koncoročnom odpise - oznamom o odpisoch,behaním po bytoch, vyhladavaním neporiadnikov na 2hy krát, spracovaním udajov o spotrebe, nahodením do programu o sprave bytu a nahlásením spotreby dodavateľovi tepla a TÚV. A my? máme byt radi, že nám ponúknu pohárik na úspešne ukončenie roka?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ingicka Pozri príspevok
Predseda 2.000.- Sk ročne? A to aj niekto robí? a čo správca?
Začala som túto tému, lebo som chcela poznať vaše skutočnosti a názory. Okrem týchto ročných odmien sú u nás ešte aj nejaké mimoriadne keď sa robí niečo väčšie. A vyučtovanie nám robí firma samozrejme nie za darmo. Akurát ešte odpisujú merače a vodomery./predseda a správca/ A na schôdzi o tých telefónoch nebolo ani slovo. Na schôdze samozrejme chodím, veď sa jedná aj o mňa. pekný večer
Stále ma Tvoje príspevky prekvapujú. Čo potom podľa zmluvy robí správca? Ani vyúčtovanie? Účtovníctvo robí kto? Správca je kto? Robí to na živnosť, alebo je profesionálna firma? Pýtaj si k nahliadnutiu zmluvu medzi SVB a správcom. Mala by byť mandátna a tam máte zmluvne dohodnuté úkony, ktoré správca vo Vašom mene robí a pre Vás.
0 0
ingicka ingicka

ingicka je offline (nepripojený) ingicka

Predseda a správca sú z nášho domu.Na začiatku bol predseda neplatená funkcia /7 rokov dozadu/Vyučtovanie robí firma. Spráca im dá poklady a potom to roznesie po dome.Tiež zabezpečuje opravy.Niečo keď sa plánuje alebo nejaká havaria.A nemusí nikde dochádzať autobusom, všetko je totiž v našom meste.Máme svoju kotolňu o ktorú sa starajú dvaja ľudia. môže byť správca aj nájomnik?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ingicka Pozri príspevok
Predseda a správca sú z nášho domu.Na začiatku bol predseda neplatená funkcia /7 rokov dozadu/Vyučtovanie robí firma. Spráca im dá poklady a potom to roznesie po dome.Tiež zabezpečuje opravy.Niečo keď sa plánuje alebo nejaká havaria.A nemusí nikde dochádzať autobusom, všetko je totiž v našom meste.Máme svoju kotolňu o ktorú sa starajú dvaja ľudia. môže byť správca aj nájomnik?
Správca môže byť aj nájomník. Správca nemusí bývať v dome ale môže. Aj predseda. Nato, že máte na všetko platené služby, myslím, že predseda má pomerne vysokú odmenu.
0 0
empaty empaty

empaty je offline (nepripojený) empaty

Igy Pozri príspevok
Ta odmena je naozaj stedra. Ale neviem co vsetko u vas tito ludia robia a kolko casu tomu venuju.
Inak z predchadzajucich prispevkov som si vsimol ze niektori ludia si vobec nevedia ohodnotit svoj cas. Ja ked mozem tak radsej zavolam ako by som mal nieco riesit osobne a zabit s tym pol dna. Ten telefonat ma stoji 40 korun a stretnutim zabijem niekedy aj niekolko hodin... OKrem toho vydavky na telefon ludom ktori sa on staraju predsa vobec nie su vydavky. Akor by som to bral ako investiciu. Predsa keby ste nemali nikoho kto by sa o ten dom staral to by ste sa na to asi inak pozerali. Takyto ludia dokazu casto usetrit desattisice pre bytovy dom len tym ze sa o vec zaujimaju. A dnes uz nic nie je zadarmo. Treba sledovat vacsie vydavky domu a skusat setrit tam a nie na takych veciach kde sa da usetrit 100 korun za mesiac. To je moj nazor.
S príspevkom úplne súhlasím až na tú prvú vetu o štedrej odmene pre predsedu SVB, pretože podľa môjho názoru je nízka.

Po prepočte je to 52.-Sk na byt a mesiac, co je v BA podpriemer. Ak by to bola odmena pre splnomocneného zástupca vlastníkov, bolo by to snáď ešte primerané ohodnotenie na spodnej hranici dnesných odmien pre ZV. Ale pre predsedu SVB, ktorý ako konateľ SVB zodpovedá za výkon správy domu pred zákonom (aj ked výkon niektorých činností robí dodávateľ - mandatár, zodpovedný je predseda SVB ako štatutár právnickej osoby), a to celým svojim majetkom fyzickej osoby. Za 52.-Sk na mesiac a byt to nemôže robiť nikto súdny ani rozumný! Tu sa neplatí len za odvedenú prácu, ale aj za právne zastupovanie vlastníkov pred zákonom a prijatú zodpovednosť. Preto majú konatelia vo firmách iné ohodnotenie ako napr. výkonný riaditeľ, ktorý dokonca odvedie možno viac práce!

Predseda SVB, ak je zodpovedný voči vlastníkom v dome ale aj sám voči sebe, sa správe domu musí venovať najmenej "každý druhý deň" a veci si kontrolovať, poskytovať mandatárovi súčinnosť. Inak to nebude mať potrebnú kvalitu a zo skúsenosti viem, že ide len o "priemerné prežívanie".

Správa domu pri forme správy SVB je pritom právne náročnejšia ako pri obyčajnom bytovom dome, pretože treba zohľadňovať okrem zákona 182/93 Z.z. aj Obch. zákonník a ich väzby. Že je správa domu nevďačná práca je dnes asi každému jasné a aby to bolo po všetkých stránkach OK, clovek musí byt značne interdisciplinárne zameraný a mat solídne právne zázemie.

Preto by sa mi primeranejšou odmenou pr predsedu SVB zdala odmena aspoň tých 100.-Sk na mesiac a byt plus mimoriadne výdavky.
Naposledy upravil empaty : 03.02.08 at 10:04
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

>>Za 52.-Sk na mesiac a byt to nemôže robiť nikto súdny ani rozumný!
Tak poď k nám na východ. U nás sa celá správa robí za 90 Sk bez DPH.

>>sa správe domu musí venovať najmenej "každý druhý deň"
Takého som ešte nestretol.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

sthruska Pozri príspevok
>>Za 52.-Sk na mesiac a byt to nemôže robiť nikto súdny ani rozumný!
Tak poď k nám na východ. U nás sa celá správa robí za 90 Sk bez DPH.

>>sa správe domu musí venovať najmenej "každý druhý deň"
Takého som ešte nestretol.
Záleží aký veľký máte dom. Napr. u mňa ešte aj chodia platiť v hotovosti. Po novelizácii som sa aj snažila, aby chodili platiť do banky, ak už nie sú ochotní si dať trvalé príkazy, ale ostali takí, ktorí si jednoducho nájdu dôvod, ako im vyhovuje u mňa platiť. A to je skutočne nepríjemné. Nielen každý druhý deň, ale aj cez víkendy. Niekedy za deň viacerí, niekedy nikto. Ale aj v obchode, na ulici,... kto ma kde zbadá.
0 0
cervena cervena

cervena je offline (nepripojený) cervena

Naozaj? A kde žiješ sthuska? Naozaj, raz jednemu nejde tepla voda, druhy potrebuje cosi potvrdit, zatecie strecha, vytah sa zasekava, elektrina obcas vypadava....Nastastie mobil mam sluzobny a na pausal. Svoj som odmietla pouzivat po prvych troch fakturach
Naposledy upravil cervena : 03.02.08 at 21:56
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Chodia každú chvílu a fakt s rôznymi blbosťami (napr. nefunguje im perlátor na vodovode a pritom ho vraj pred týždňom čistili), ešte ma otravujú aj keď sa medzi sebou susedia pohádajú. a chcú aby som to riešil.
Naposledy upravil Orim : 04.02.08 at 02:03
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

>>Naozaj? A kde žiješ sthuska?
Humenné. A platí to v celom meste, okrem BD.
S takými vecami chodia za predsedom. Ale už chápu, že to je ich majetok a musia si to zaistiť sami. Odmeny predsedov sú rôzne, podľa rozhodnutia zhromaždenia. Napr.
32 bytov - 0 Sk. Predseda nechcel nič, aby mu to nevýčitali.
24 bytov 5 000 Sk ročne. Teraz mu to sami zvýšili. Neviem na koľko
104 bytov 0 Sk. Ale to je špeciálny prípad.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

sthruska Pozri príspevok
>>Naozaj? A kde žiješ sthuska?
Humenné. A platí to v celom meste, okrem BD.
S takými vecami chodia za predsedom. Ale už chápu, že to je ich majetok a musia si to zaistiť sami. Odmeny predsedov sú rôzne, podľa rozhodnutia zhromaždenia. Napr.
32 bytov - 0 Sk. Predseda nechcel nič, aby mu to nevýčitali.
24 bytov 5 000 Sk ročne. Teraz mu to sami zvýšili. Neviem na koľko
104 bytov 0 Sk. Ale to je špeciálny prípad.
Veď práve,... ľudia radšej nič nechcú, lebo bohužiaľ, každý už vopred vie, tuší, že mu to budú "závidieť", vyčítať. Hold, nevieme sa oceniť. Radšej povieme symbolickú sumu,alebo nič... však sme susedia. Na druhej strane, prečo by som za susedom nešla večer o 21,00 hod., všakje sused. Alebo víkendy... veď je sused. Je to o ľuďoch. Ruku na srdce, potešilo by, keby si to ľudia uvedomili a susedovi aj zaplatili pár korún za tú ochotu, že sa nám venuje hoc aj večer o 21,00 hod., alebo cez víkend. Veď je ochotný aj súkromný mobil použije pre majetok nás všetkých. Ale to je na Slovensku utópia. Aj tu čítam aký je predseda,... blablabla... ale sám by to nerobil. Ani za tú odmenu a už vôbec nie zadarmo. Prečo by som mal robiť v rade... ale kritizovať, všetko považovať za cieľ mojej kritiky... lebo ja mám pocit. A načo by som pozrel vo vlastnom záujme zákon. Najprv ho očiernim, lebo mu platím haliere na deň, na hodinu stotinu haliera... ale platím. Veď on sa s mojou "kritikou" musí vyrovnať. A najlepšie sa upodozrieva práve predseda, člen rady, lebo on na rozdiel od iných aj vybavuje, koná v mene všetkých, v tom najlepšom úmysle.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať