Zavrieť

Porady

PN - sociálna poisťovňa

Zamestnanec bol PN od 9.1.2008 a schopný práce od 21.1.08.
Na kalendárne dni je to 12 dní, ale posledné dva dni bol víkend, teda ako keby mal PN do 18.01.08 a lekárka napísala práce schopný od 21.1.08, lebo prvý pracovný deň je pondelok. Treba ho nahlásiť do sociálky ?
Usporiadat
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
Ahoj, chcem sa spýtať do 30.6.2010 som bola zamestnanec od 26.6.2010 aj DNPO z vymer. zákl. 734,-€ teraz chcem ísť na PN Od pondelka asi a od 1.1.2011 som z najvyššieho VZ zvýšila som si ho, ako sa mi bude počítať Pn a koľko to vychádza na den. A niekedy v júli idem na MD mám si prerušiť DNP aby som mala čo najvyššiu materskú. dakujem
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

Pekný deň prajem,
chcela by som sa opýtať ako je to u zamestnanca, ktorému prechádza PN z roku 2010 do roku 2011? Konkrétne:
zamestnanec nastúpil PN 3.12.2010 po 10-tich dňoch som posielala PN-ku spolu s potvrdením (VZ za rok 2009) do SP. Jeho PN naďalej trvá. Včera mi priniesol papier - preukaz o trvaní dočasnej PN k 31.1.2011, ten teraz zašlem do SP. Mám k nemu priložiť aj potvrdenie ohľadom vymeriavacieho základu za rok 2010 ???, keďže sa berie do úvahy VZ za predchádzajúci rok?
Vopred ďakujem za radu.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ZuzkaOE Pozri príspevok
Pekný deň prajem,
chcela by som sa opýtať ako je to u zamestnanca, ktorému prechádza PN z roku 2010 do roku 2011? Konkrétne:
zamestnanec nastúpil PN 3.12.2010 po 10-tich dňoch som posielala PN-ku spolu s potvrdením (VZ za rok 2009) do SP. Jeho PN naďalej trvá. Včera mi priniesol papier - preukaz o trvaní dočasnej PN k 31.1.2011, ten teraz zašlem do SP. Mám k nemu priložiť aj potvrdenie ohľadom vymeriavacieho základu za rok 2010 ???, keďže sa berie do úvahy VZ za predchádzajúci rok?
Vopred ďakujem za radu.
na SP doručíš preukaz o trvaní PN-ky. Keďže PN-ka je z min.roka, všetko iba po starom . Ak ukončí a zamaroduje znova, tak VZ z r.2010 sa berú do úvahy pre tohtoročnú PN-ku.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ZuzkaOE Pozri príspevok
Pekný deň prajem,
chcela by som sa opýtať ako je to u zamestnanca, ktorému prechádza PN z roku 2010 do roku 2011? Konkrétne:
zamestnanec nastúpil PN 3.12.2010 po 10-tich dňoch som posielala PN-ku spolu s potvrdením (VZ za rok 2009) do SP. Jeho PN naďalej trvá. Včera mi priniesol papier - preukaz o trvaní dočasnej PN k 31.1.2011, ten teraz zašlem do SP. Mám k nemu priložiť aj potvrdenie ohľadom vymeriavacieho základu za rok 2010 ???, keďže sa berie do úvahy VZ za predchádzajúci rok?
Vopred ďakujem za radu.
Vymeriavací základ zostáva nezmenený až do ukončenia PN-ky. "Prechodku" pošli do sociálnej poisťovne.
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Dobry den.
V marci konci PNka, pracovat sa este neda. 3clenna rodina, jedno dieta na zs, kde jedinym prijmom ostane ID jedneho z manzelov. Da sa poziadat o nejaky prispevok? Kym sa nerozhodne o dalsom lieceni, pripadne priznani ID?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

noemi-ke Pozri príspevok
Dobry den.
V marci konci PNka, pracovat sa este neda. 3clenna rodina, jedno dieta na zs, kde jedinym prijmom ostane ID jedneho z manzelov. Da sa poziadat o nejaky prispevok? Kym sa nerozhodne o dalsom lieceni, pripadne priznani ID?
Príliž málo informácii.
Je zamestnanec? V akej výške je ID jedného z manželov?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Je to tazke, ani si to neviem predstavit zit z jedneho ID.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Ahoj, včera som prevzala od klienta papiere a je tam PN zamestnanca od 4.2.2011. Nebude za to pokuta?
A ešte rozmýšľam, že aký VZ priložím, plat 700 €, zamestannec nastúpil 2.1.2011, od 10.1.2011 do 28.1.2011 bol PN. A 4.2. zas PN.
Tá prvá PN je jasná, ale teraz opäť počítať od 2.1.2011?
Ďakujem.
0 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

IvetaH Pozri príspevok
Ahoj, včera som prevzala od klienta papiere a je tam PN zamestnanca od 4.2.2011. Nebude za to pokuta?
A ešte rozmýšľam, že aký VZ priložím, plat 700 €, zamestannec nastúpil 2.1.2011, od 10.1.2011 do 28.1.2011 bol PN. A 4.2. zas PN.
Tá prvá PN je jasná, ale teraz opäť počítať od 2.1.2011?
Ďakujem.
Už vieš aj kedy tú druhú PNku ukončil? Predkladáš na SP ak je zamestnanec viac ako 10 kal. dní PN, a správne by malo byť do troch dní od ukončenia PNky. Ja som mala veľa zamestnancov na starosti, nosila som raz do mesiaca na SP PNky, teda určite tam nie vždy bol splnený termín troch dní a nikdy z toho nebol problém. A predkladáš iba vymeriavací základ za január.
1 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Xanti Pozri príspevok
Príliž málo informácii.
Je zamestnanec? V akej výške je ID jedného z manželov?
Zamestnanec a ID cca 300-350eur.3 ludia, dieta je ZS.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

noemi-ke Pozri príspevok
Zamestnanec a ID cca 300-350eur.3 ludia, dieta je ZS.
No kedže neuvádzaš presnú sumu dôchodku tak výpočet je orientačný.
Za príjem sa považuje 75% z ID, pri 300 e je to suma 225 eur.

Dávka v hmotnej núdzi pre manželov s dieťaťom na ZS je
dávka v hmotnej núdzi :
157,60 pre dvojicu s 1 až 4 deťmi,
17,20 € toto dieťa plní povinnú školskú dochádzku.
Príspevok na zdravotnú starostlivosť 2eura osoba ... 6,00 €
príspevok na bývanie 89,20 € mesačne, ak je viac spoločne posudzovaných osôb.
Ochranný príspevok
nepriaznivý zdravotný stav občana, t.j. choroba, porucha zdravia uznaná ošetrujúcim lekárom trvajúca nepretržite viac ako 30 dní, Výška príspevku 63,07 [COLOR=black][FONT=Arial CE] mesačne. Ak ide o občana v hmotnej núdzi s nepriaznivým zdravotným stavom trvajúcim nepretržite viac ako 30 dní, výška ochranného príspevku je 34,69 € mesačne.
Spolu dávka v hmotnej núdzi by bola 304,69 eur ( 157,6+17,20+2x3+89,2+34,69)

zdroj : http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

Takže po PN môžete požiadať o dávku v hmotnej núdzi na príslušnom UP, nakoľko suma 304,69 je viac ako 225 eur resp. vyrátajte si 75% z ID a ak je tá suma menšia tak UP vám doplatí do sumy 304,69 eur dávku v hmotnej núdzi.
Naposledy upravil Xanti : 27.02.11 at 15:50
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Dakujem, ale PN nekonci, len uz nedostane peniaze, je doma dlho, aj tak to plati? ten vypocet?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

noemi-ke Pozri príspevok
Dakujem, ale PN nekonci, len uz nedostane peniaze, je doma dlho, aj tak to plati? ten vypocet?
Treba vypísať žiadosť na UP o dávku v hmotnej núdzi a príspevky, zdokladovať príjem a tak.
Ibaže pozor nesmie sa požiadať v mesiaci kedy ešte bude vyplatená PN, lebo dávka nevýjde. Takže ak posledná PN bude vyplatená v apríli, najskôr sa dá podať žiadosť v máji. A peniaze prídu v júny.
Treba sa informovať na UP.

škoda, že nemyslela skôr na to, a nepoistila sa dobrovolne, mohla další rok byť na platenej PN.
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Xanti Pozri príspevok
Treba vypísať žiadosť na UP o dávku v hmotnej núdzi a príspevky, zdokladovať príjem a tak.
Ibaže pozor nesmie sa požiadať v mesiaci kedy ešte bude vyplatená PN, lebo dávka nevýjde. Takže ak posledná PN bude vyplatená v apríli, najskôr sa dá podať žiadosť v máji. A peniaze prídu v júny.
Treba sa informovať na UP.

škoda, že nemyslela skôr na to, a nepoistila sa dobrovolne, mohla další rok byť na platenej PN.
Dakujem ti za tvoje rady, no ostala som obarena, nakolko na UP vypocitali pri ID 349 eur, ktoru ma jeden z clenov domacnosti davku v hm.nudzi ze ma byt 90eur!! PN-ka konci 6.3.2011. UZ je na PN bez nem.davok.neviem, ci som celkom sprave pochopila svoj prispevok- tych 304.69eur, co si napisala mali dostat este popri ID?
Nechapem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

noemi-ke Pozri príspevok
Dakujem ti za tvoje rady, no ostala som obarena, nakolko na UP vypocitali pri ID 349 eur, ktoru ma jeden z clenov domacnosti davku v hm.nudzi ze ma byt 90eur!! PN-ka konci 6.3.2011. UZ je na PN bez nem.davok.neviem, ci som celkom sprave pochopila svoj prispevok- tych 304.69eur, co si napisala mali dostat este popri ID?
Nechapem.
No nemá nárok na celú dávku v hmotnej núdzi. Ved UP len dopláca do výšky dávky. Viac ako vyrátali nedostane.
Zle si pochopila môj príspevok, lebo ak by nebol žiaden príjem v rodine tak UP vyplatí 304 ale v rodine je príjem takže UP len doplatí do tej sumy.
3 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

ahojte
zamestnanec, ktory maroduje uz 4 mesiac, preve 3 mesiace nosil do socialky preukaz o trani pracovnej neschopnosti do socialky, teraz to nezaniesol ale poslal zamestanvatelovi, ten v domienke ze to je asi duplikat , preukaz do socialky nezaniesol. Viem ze to mal urobit zamestnanec. Ale on nedostal vyplatenu davku a hneva sa na zamestnavatela. Ked sa to tam zanesie oneskorene vyplati mu socialka davku v dalsom mesiaci, cize napriklad dve v jednom mesiaci?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

RichardGala Pozri príspevok
ahojte
zamestnanec, ktory maroduje uz 4 mesiac, preve 3 mesiace nosil do socialky preukaz o trani pracovnej neschopnosti do socialky, teraz to nezaniesol ale poslal zamestanvatelovi, ten v domienke ze to je asi duplikat , preukaz do socialky nezaniesol. Viem ze to mal urobit zamestnanec. Ale on nedostal vyplatenu davku a hneva sa na zamestnavatela. Ked sa to tam zanesie oneskorene vyplati mu socialka davku v dalsom mesiaci, cize napriklad dve v jednom mesiaci?
doplatia mu to
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ešte to doplním-vo firme máme zaužívané, že všetci zamestnanci mi nosia Preukazy o trvaní PN-ky - ja si ich ofotím a spolu s originálom doručím na SP. Kópiu si dám potvrdiť.
Tým pádom aj ja mám prehľad a ešte sa mi nestalo, aby niekto ukončil a ja som o tom nevedela.
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Robím to úplne rovnako, no neodpisovala som od Teba Evka.
0 0
mária68 mária68

mária68 je offline (nepripojený) mária68

Prosím o radu. Dnes ráno nám ZC nenastúpil do zamestnania. Neskôr poslal SMS-sku, že leží v nemocnici. Je to môj prvý chorý. Aké doklady od neho pýtať a kde mám čo poslať? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať