Zavrieť

Porady

Stavebny dozor

Som stale vesela....;D
Ahoj stavbari Chcela by som sa spytat,ci musi byt na stavbe rodinneho domu stavebny dozor.Vela tomu nerozumiem,ale este som nepocula o tom,ze by niekto z mojich znamych,ktori stavali spominal nejaky stavebny dozor.Fakt tam musi byt?
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Kazdy stavebny urad si to vyklada trosku inak, to kto cosi take uz vybavoval musi uznat.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nech je to kto chce hlavne ze ma peciatku. moj dozor ma stavebnu priemyslovku.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
nestačí , že je stavbyvedúci , musí mať pečiatku stavebného dozora, na to sa robia zvlášť skúšky. ja som mala stavebného dozora, ktorý počas celej výstavby rodinný dom ani nevidel, akurát " oštempľoval " na začiatku stavby formuláre a pri kolaudácii.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja som X-krat prikaldal peciatku stavbyveduceho a vzdy to preslo. Asi zavisi od uradnika, ako si vysvetluje pojmy
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
ciners Pozri príspevok
Ja som X-krat prikaldal peciatku stavbyveduceho a vzdy to preslo. Asi zavisi od uradnika, ako si vysvetluje pojmy
možno to záleží od rozsahu stavby. viem to podľa toho, že náš dlhoročný stavbyvedúci si teraz, v dôchodkovom veku ,urobil skúšky, aby mohol vykonávať činnosť stavebného dozora.
0 0
miu-alfa miu-alfa

miu-alfa je offline (nepripojený) miu-alfa

Ak je človek na úrade zodpovedný, tak neakceptuje stavbyvedúceho, len st.dozor. Nie preto, že by to stavbyvedúci nezvládol. Ale aj on môže byť kontrolovaný a nechce si vyrobiť zbytočné nepríjemnosti. V praxi je na stavbe stavbyvedúci stále, keď sa niečo deje, dozor príde skontrolovať podľa štádia rozpracovanosti
0 0
radkoslavko radkoslavko

radkoslavko je offline (nepripojený) radkoslavko

Ideme stavat svojpomocne a zohnal som si stavebny dozor zo stavebnej firmy. Dohodol som sa, ze sa bude pravidelne na stavbu chodit pozerat ako nam to ide a samozrejme poradi co a ako. Uz teraz pred samotnou realizaciou stavby nam radi ako pozmenit niektore veci v projekte tak, aby sme usetrili. Stavebny dozor nam bude vybavovat cenove ponuky od vzdy 3 roznych firiem na dodavky materialu a kedze ma s tym osobne skusenosti z firmy, v ktorej robi to iste, tak nam vyberie takeho dodavatela, aby nas ten neokradol. Dalej ma na starosti vybavenie vsetkych podkladov na ziskanie pozicky z fondu rozvoja byvania. My naopak chceme aby nas na stavbu prisiel pravidelne pozriet, aby sme tam nieco nedoje--li. Takze moj nazor ci je stavebny dozor potebny na stavbe, tak urcite ANO.
1 0
Soyuz Soyuz

Soyuz je offline (nepripojený) Soyuz

V zakone stojí: "Na uskutočňovanie jednoduchých stavieb a ich zmien, drobných stavieb a ich zmien svojpomocou stačí, ak stavebník zabezpečí odborné vedenie ich uskutočňovania osobou, ktorá má vysokoškolské vzdelanie stavebného smeru alebo architektonického smeru alebo odborné stredoškolské vzdelanie stavebného smeru a najmenej tri roky praxe v odbore (ďalej len "kvalifikovaná osoba"), ak sám nespĺňa uvedené požiadavky."

Je teda kvalifikovanou osobou osoba s vysokoskolskym vzdelanim aj bez trojrocnej preaxe?

Nie som si isty ci sa ta prax vztahuje len pre strednu skolu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Dal by si sa operovat cerstvym absolventom mediciny? ja teda nie.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
Dal by si sa operovat cerstvym absolventom mediciny? ja teda nie.
Ked to takto beries, tak pri schopnostiach stavebneho inziniera je to akoby si si dal vysetrit mandle u lekara
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ale aj ten lekar potrebuje 3 rocne atestacie aby vobec mohol pracovat samostatne.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Lekar sa mi zda ze potrebuje 5 rokov. Aj ten mlady inzinier nepracuje sam, kazdy ma nejakeho stareho za sebou, ktory ho zauca a pracuje aj pre toho stareho a obcasne fusky mu ten stary odklepne a pomoze urobit.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Ja som tym hlavne narazal na to, ze to hlavne sa clovek nauci v praxi a nie v skole. Cize preto musi mat aj stavebny inzinier X rocnu prax na to aby mohol robit stavebny dozor.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
Ja som tym hlavne narazal na to, ze to hlavne sa clovek nauci v praxi a nie v skole. Cize preto musi mat aj stavebny inzinier X rocnu prax na to aby mohol robit stavebny dozor.
To hlavne sa naucis v skole, v praxi sa to musis naucit pouzivat. Praveze vela mojich kolegov tvrdi, ze prax im cosi davala tak 2-3 roky, potom zacne covek osprosievat a robit veci stylom, lebo tak sa to robi. To je dan za dennodennu rutinu.
1 0
Soyuz Soyuz

Soyuz je offline (nepripojený) Soyuz

Myslel som skor na pravny vyklad, skusensti je dobre mat, lenze ide o to ci sa mi moze pri prestavbe chalupy zarucit ked nema tmr ziadnu zdokladovatelnu prax.
0 0
berayan berayan

berayan je offline (nepripojený) berayan

stavebny dozor...skuste chalanov na opimus.sk
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ahojte,

prosim info, kontakt na stavebny dozor z NR.

dakujem
0 0
kurizon kurizon

kurizon je offline (nepripojený) kurizon

Zdravim vas,
zaujimaju ma hlavne ludia, ktori tu spominali ze ich stavebny dozor na stavbe ani raz nebol, ale vyjadrite sa kludne aj ostatni.
Staviame RD svojpomocne, ludi mame sikovnich a vieme si odsledovat vsetky detaily.
Konkretne odpovede na tieto otazky sa mi nepodarilo najst, tak by sme si to mohli zhrnut:
Stavebny dozor teda nie je za nic zodpovedny? Znamena to, ze mi da peciatku na stavebne povolenie a tym jeho povinnosti koncia?
A ako je to pri kolaudacii? Stavebny dozor bude prizvany na kolaudaciu, avsak on mi uz dopredu povedal, ze nema v plane tam prist. Nie je pre stavebny urad potrebne, aby stavebny dozor napriklad prebral vystuz v zelezobetonovej deke, zaliatie zakladovej skary alebo krov?
Stavebny dennik bude pri kolaudacii poskytnuty stavebnemu uradu len k nahliadnutiu. Musi byt podpisany stavebnym dozorom?
Vopred dakujem za odpovede priatelia
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Stavebný dozor ti musí dať pečiatku na vyhlásenie že bol dodržaný projekt , stavba postavená v dobrej kvalite a v súlade so stav.povolením + nejaké bla bla bla . Na kolaudácii byť nemusí.
0 0
JOHC JOHC

JOHC je offline (nepripojený) JOHC

iika ty sa uvedom čo tu trepeš za somariny, ako môže byť laik stavebný dozor čo je odborne spôsobilý vykonávať funkciu. Podľa tvojich drbn...tých názorov potom ja sa budem pýtať na varenie a sledovať v TV relácie o varení a budem najlepší kuchár na svete. UVEDOM SA
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať