Zavrieť

Porady

z Visty na XP

Mám problém rozhodnúť sa.Na notebooku mám nainštalovany operačny systém Windows Vista. Počítač používam len na prácu s fotkami,hudbou, hrami, internet..Celkom som spokojná,len niekedy som mala problém s kompatibilitou. Známy mi však doporučuje aby som si systém preinštalovala na XP. Vraj Vista je velmi problémová a zaberá vela miesta na disku a spomaľuje počítač. Ja to neviem porovnať,nikdy som s XP nepracovala. Myslíte,že sa mi to oplatí?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

machinak Pozri príspevok
Ved inštalujem štandardne... Boot z CD/DVD. Potom skontroľuje všetko a vyhodí hlášku
Enter - pokračuj
R - oprav
F3 - quit

Nech stlačím čokoľvek (enter alebo R) vypíše hlášku o nainštalovanom win na disku a do 15sek. sa reštartne. Ešte ma napadá...aj XP vytvorí boot disketu ako to robili 98čky? Žeby som to potom sformatoval z dosu a znovu nabootoval z CD?
A keď ti vypíše tú hlášku o nainštalovanom Win na disku, nedá ti možnosti na výber? Mala by sa ti zobraziť Licenčná zmluva a potom výber miesta, kde máš inštalovať.

http://support.microsoft.com/kb/316941

http://www.winsupersite.com/showcase...p_sg_clean.asp
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Chobot Pozri príspevok
A keď ti vypíše tú hlášku o nainštalovanom Win na disku, nedá ti možnosti na výber? Mala by sa ti zobraziť Licenčná zmluva a potom výber miesta, kde máš inštalovať.

http://support.microsoft.com/kb/316941

http://www.winsupersite.com/showcase...p_sg_clean.asp
No veď to...že nie. Klasické x32 XPčka som už inštaloval zopár krát..a vždy ako po masle. Ale teraz ma to trošku šoklo. Že Vista má problém pri preinštale na XP..to ešte viem pochopiť. Ale v podstate chcem vyššiu verziu. Skúsim tam hodiať CD z x32 a ísť až po formát disku a potom tvrdý reset a hodiť tam boot z CD x64...možno to na neho zaberie
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
machinak Pozri príspevok
Ved inštalujem štandardne... Boot z CD/DVD. Potom skontroľuje všetko a vyhodí hlášku
Enter - pokračuj
R - oprav
F3 - quit

Nech stlačím čokoľvek (enter alebo R) vypíše hlášku o nainštalovanom win na disku a do 15sek. sa reštartne. Ešte ma napadá...aj XP vytvorí boot disketu ako to robili 98čky? Žeby som to potom sformatoval z dosu a znovu nabootoval z CD?
No uviedol si veľmi málo informácií o svojm OS.
Napr. ale je známa i chyba, že nejde spustiť opravu z inštalačného CD bez SP na počítači, kde je napr. SP2...

XP nevytvára boot diskety, tie zoženieš tu:
http://www.bootdisk.com/

ale na tejto stránke sú aj odkazy (napr. na riešenie mnou uvedeného problému)
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Vyber disk vonku a naformátuj ho na druhom kompe so SATA zbernicou.

Ak nechceš alebo nemôžeš disk vybrať vonku, ešte sa dá na naformátovanie použiť REATOGO bootovačka - je to obdoba LiveCD ako pri Linuxe - systém si nabootuješ z CD, urobíš formát disku, následne reštart, výmena reatogoCD za inštalačné CD windows a musí by to šľapať. Možno trošku komplikované, ale na istotu.

http://www.reatogo.de/REATOGO.htm
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
No uviedol si veľmi málo informácií o svojm OS.
Napr. ale je známa i chyba, že nejde spustiť opravu z inštalačného CD bez SP na počítači, kde je napr. SP2...

XP nevytvára boot diskety, tie zoženieš tu:
http://www.bootdisk.com/

ale na tejto stránke sú aj odkazy (napr. na riešenie mnou uvedeného problému)
Oprava v tomto prípade je nemožná. x32ky nedokážeš opraviť x64kami. Tam treba sformátovať disk a novú inštalačku.

Ale ten bootdisk je skúsim využiť..dík
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Fuu..konečne som to zmastil. Nešlo to preinštalovať bez diskety na RAID. A tú som vytvoril pomocou install CD na MB. Dik za rady. Ešte jednu otázočku by som mal. Tá moja verzia XP 64bit prof. je EN verzia. Skúmal som na webe...aj na microsofte a nenašiel som žiadne info, že by existoval k tomu SK alebo CZ Language Pack. I keď na nejakom českom e-shope som našiel, že predávajú túto verziu s CZ LP.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
shane26 Pozri príspevok
Dakujem za rady, myslím,že to nebudem preinštalovávať. Ešte mám jednu technickú otázku. Co Vista má,čo xp nemá? Je niečím lepšia? Je pravda, že zaberá vela pamäte a spomaľuje počítač?
Pod vistou sa nedaju hrat starsie hry mam ju v ntb a som z toho nestastna
0 0
jarm jarm

jarm je offline (nepripojený) jarm

-
Vazeni odbornici, mam suvisiacu otazku a ziadost o radu: potrebujem na notebooku spracovavat fotky, obcas pustit DVD, napalit DVD, bezna praca s internetom. Ako na tom je Toshiba Sat. 350L procesor Intel Pentium Dual-Core T2370, 1730MHz, 250 GB s Vistou Home ? Dakujem
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

jarm Pozri príspevok
Vazeni odbornici, mam suvisiacu otazku a ziadost o radu: potrebujem na notebooku spracovavat fotky, obcas pustit DVD, napalit DVD, bezna praca s internetom. Ako na tom je Toshiba Sat. 350L procesor Intel Pentium Dual-Core T2370, 1730MHz, 250 GB s Vistou Home ? Dakujem
Všetko čo si opísal, načo notebook potrebuješ tak tá Toshiba dokáže:-)
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
jarm Pozri príspevok
Vazeni odbornici, mam suvisiacu otazku a ziadost o radu: potrebujem na notebooku spracovavat fotky, obcas pustit DVD, napalit DVD, bezna praca s internetom. Ako na tom je Toshiba Sat. 350L procesor Intel Pentium Dual-Core T2370, 1730MHz, 250 GB s Vistou Home ? Dakujem
Toshiby maju priliš lesklé displeje... Na pozeranie filmov je to gut, ale pri bežnej práci v svetle veľmi ni. Ja by som radšej vybral niečo z radu HP. Ale to čo potrebuješ dokáže hociaký laptop... DVD napaľovačka už nie je sci-fi.
0 0
jarm jarm

jarm je offline (nepripojený) jarm

-
Dakujem, a ako je to z uvedenym procesorom? Jarm
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...a čo by s ním malo byť?:-)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jarm Pozri príspevok
Dakujem, a ako je to z uvedenym procesorom? Jarm
Čo myslí, že je s ním? Ten je predsa Dual-core a pracuje na frekvencii 1730 MHz. Nie je to žiadna formula 1, ale na tie veci, čo potrebuješ, postačí. Prehrávanie videa s ním pôjde v pohode, keby si chcel spracovávať video, tak by to s ním trvalo trochu dlhšie. Každý procesor zvládne prácu, len je otázne, za aký čas.
0 0
jarm jarm

jarm je offline (nepripojený) jarm

-
Ďakujem za informácie, posledná otázocka pre skusenejsich: je cena 16500,- Sk za takyto 17 palc. notebook prijatelna? jarm
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jarm Pozri príspevok
Ďakujem za informácie, posledná otázocka pre skusenejsich: je cena 16500,- Sk za takyto 17 palc. notebook prijatelna? jarm
Ak je to nový NB z obchodu, tak áno.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...no ak máš čas pokukať po nete internetové obchody tak ho možno nikde najdeš aj lacnejší:-)
0 0
trevis trevis

trevis je offline (nepripojený) trevis

dana9 Pozri príspevok
Pod vistou sa nedaju hrat starsie hry mam ju v ntb a som z toho nestastna
... ale daju sa, co by si potrebovala?
0 0
ersak ersak

ersak je offline (nepripojený) ersak

tiež mám problém s vistou. Kúpil so HP550 na ktorom je vista home. rád by som prešiel na XP, ktorý som zakúpil alenedá sa nainštalovať,
pri inštalácii nenajde disky, sú totiž to SATA
prosím nemohli by ste mi niekto poradiť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ersak Pozri príspevok
tiež mám problém s vistou. Kúpil so HP550 na ktorom je vista home. rád by som prešiel na XP, ktorý som zakúpil alenedá sa nainštalovať,
pri inštalácii nenajde disky, sú totiž to SATA
prosím nemohli by ste mi niekto poradiť?
Robieva sa to tak, že sa použuje externá mechanika FDD (áno, tie archaické floppy diskety) a z nich sa pri inštalácii natiahnu ovládače pre SATA disky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Katabaticky Pozri príspevok
Notebook s menej ako 2 GB ram a jednojadrom + Vista je sunt a hlupost majitela kedze tym zabije stroj
Este som ten šit zvany Vista do vianoc nepoznal. Ale znamej som teraz preinstalovaval novy NB Toshiba ( http://ce.computers.toshiba-europe.c...ibaShop/false/ ), celkom nadupany stroj a mal som dojem, akoby som pracoval pri XP s 256 MB RAM-kou. Nikdy viac!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať