Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a DoVP

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
Ahojte poraďáci! Potrebovala by som poradiť od niekoho kto tomu rozumie. V roku 2007 som od januára na rodičovskej dovolenke a od septembra do decembra som pracovala na dohodu o vykonaní práce. Pozerala som výplatné pásky a mám tam sťahovanú daň. Mám podať daňové priznanie alebo nemusím? Ja sa v tom fakt nevyznám. A neviete či mi vyjde preplatok? Iné príjmy (okrem rodičovského príspevku) som nemala. ďakujem
Usporiadat
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
120 tis. je výška starobného dôchodku za rok
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Eva Farkasová Pozri príspevok
Ďakujem ti pekne, mám tlačivá pred sebou, takže idem vyplniť, ak mi vieš pomôcť, tak ti budem vďačná. Pri maminom, mám zaškrtnúť r. 28 a vypísať aj r. 37 so sumou 95616? Alebo nie?
Ak bola dôchodkyňou od 1.1.2007- nemá nárok na NČ, ale aj keby nebola, aj tak nemá, pretože jej dôchodok je vyšší, ako NČ.
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Takže Majka, aj keď nemá nárok na odpočet nezdanit.sumy, aj tak by jej teda mali preplatok vrátit, nie? dobre tomu rozumiem? A čo ja ? Môžem si uplatniť zníženie tých 95616,- ked som nemala iný príjem?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Eva Farkasová Pozri príspevok
Takže Majka, aj keď nemá nárok na odpočet nezdanit.sumy, aj tak by jej teda mali preplatok vrátit, nie? dobre tomu rozumiem? A čo ja ? Môžem si uplatniť zníženie tých 95616,- ked som nemala iný príjem?
V tomto prípade je jedno či je alebo nie je nárok na odpočet. Daň vrátia z titulu že do 47 808 sa daň nevyrubuje
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Ďakujem ti pekne. Ešte jedna otázočka. Je možné zaslať DP elektronicky alebo poštou?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Eva Farkasová Pozri príspevok
Ďakujem ti pekne. Ešte jedna otázočka. Je možné zaslať DP elektronicky alebo poštou?
Elektronicky iba v prípade, že máš dohodu s DÚ, inak osobne, alebo poštou, poštičkou.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Eva Farkasová Pozri príspevok
Ďakujem ti pekne. Ešte jedna otázočka. Je možné zaslať DP elektronicky alebo poštou?
Poštou sa dá určite poslať. Na elektronické zaslanie neviem či nie je potrebný elektronický podpis alebo niečo podobné
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Skúsim pozriet na www.stránke DÚ. Ďakujem ti pekne a prajem príjemný dník
0 0