Zavrieť

Porady

zrušenie a následné založenie živnosti - nepovinne odvody

Ahojte, mam takyto dotaz: ak zalozim novu zivnost, platim povinne odvody iba na zdravotne poistenie (910 Sk). Toto az do juna nasledujuceho roka. Nasledne by som musel platit uz aj dochodkove a nemocenske (kedze prekrocim prijem tych cca 85000 za rok). Co ak zarusim zivnost a za mesiac ju znova zalozim? Znova zacinam odznova? Cize zase platim povinne iba zdravotne? Je nejaky limit ohladom doby medzi zrusenim a naslednym opatovnym zalozenim zivnosti? Velka vdaka, ide mi o to, aby som nemusel platit nehorazne odvody, na dochodok od statu sa nespolieham.
Usporiadat
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ďakujem ti, lebo presne takto som to povedala jednému môjmu zákazníkovi, a nebola som si istá, či som mu nepovedala blbosť.

Ahoj

Ale zdravotnú si musí platiť že ? Musí byť predsa zdravotne poistený nie ?
Ten limit 78.000,- Sk je aj na ZP? NIE ? A keď bude pod limitom. AJ tak musí platiť nie ?
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

ZP si musí platiť.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Monica
ZP si musí platiť.
Som si myslela, dííík za potvrdenie

Ahoj
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

cize platit odvody okrem ZP netreba, staci rusit a znova zakladat zivnost... zaujimave, ze nerobie ziadne problemy, ak pridem na urad a poziadam o zalozenie zivnosti na druhy den po zruseni, ale aspon nieco pozitivne
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

Neviem, či to je také pozitívne. Totižto keď si neplatíš odvody do SP,nemáš nárok na nemocenské dávky v prípade PN,a doba keď neplatíš, sa nezarátava do odpracovaných rokov.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Monica
Neviem, či to je také pozitívne. Totižto keď si neplatíš odvody do SP,nemáš nárok na nemocenské dávky v prípade PN,a doba keď neplatíš, sa nezarátava do odpracovaných rokov.
S týmto súhlasím aj ja. Veď aj zamestnanci platia odvody a ani sa nad tým nezamýšľajú , že by nemali platiť.
Len živnostníci by najradšej neplatili nič, ani dane ani odvody. Ale aký budú mať dôchodok alebo v prípade niečoho PN-ku to ich nezaujíma.
Minule sa bol jeden informovať, že čo má robiť , aby neplatil veľkú daň.
"6.000,- Sk".
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

znalec
S týmto súhlasím aj ja. Veď aj zamestnanci platia odvody a ani sa nad tým nezamýšľajú , že by nemali platiť.
Len živnostníci by najradšej neplatili nič, ani dane ani odvody. Ale aký budú mať dôchodok alebo v prípade niečoho PN-ku to ich nezaujíma.
Minule sa bol jeden informovať, že čo má robiť , aby neplatil veľkú daň.
"6.000,- Sk".
Však práve. Ja osobne podľa zákona nie som povinná platiť do SP, no napriek tomu odvody mesačne odvádzam.To nie z dôvodu, že neviem čo s tými peniazmi, ale preto, lebo nikdy neviem, čo zajtrajšok donesie. A riešiť to vtedy je už neskoro. Som presvedčená, že to nie sú zbytočne vyhodené peniaze.
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

no ja na dochodok mozem vies co, za 40 rokov bude 6000 korun ako 600, a neni iste ani ci sa dozijem, keby bolo dobrovolne, tak si neplatim nic okrem zdravotneho
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

a neni ani iste ci na dochodky bude btw, keby ste si vsetci odkjladali to co zaplatite na odvodoch na svoje ucty, budete na tom lepsie, to preco nikto neviete pochopit?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
eoneon
a neni ani iste ci na dochodky bude btw, keby ste si vsetci odkjladali to co zaplatite na odvodoch na svoje ucty, budete na tom lepsie, to preco nikto neviete pochopit?
A druhý pilier je čo ? Predsa len polovicu dôchodkového mám na svojom účte či nie?
No a keď každý bude mať taký prístup , že načo platiť dôchodkové , tak to ozaj na tie dôchodky potom nebude.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ale ak máš do dôchodku ešte 40 rokov , tak sa tvojim názorom ani nedivím.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Monica
Neviem, či to je také pozitívne. Totižto keď si neplatíš odvody do SP,nemáš nárok na nemocenské dávky v prípade PN,a doba keď neplatíš, sa nezarátava do odpracovaných rokov.
Moja skúsenosť s nemocenskými dávkami: Jeden mesiac som zaplatila poistné neskôr ako bolo splatné, z dôvodu, že som bola dlhodobo so synom v nemocnici. A to bol dôvod, prečo som pri PN nedostala od SP ani halier!!!
Dĺžna som nebola celkom nič, len oneskorená splátka Od vtedy som si povedala, ani 1koruna navyše, len minimum. A tiež sa držím toho, že len z toho, čo si našetrím v produktívnom veku, bubem môcť v starobe dôstojne žiť!
Pekný deň.......
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
eoneon
no ja na dochodok mozem vies co, za 40 rokov bude 6000 korun ako 600, a neni iste ani ci sa dozijem, keby bolo dobrovolne, tak si neplatim nic okrem zdravotneho
Veľmi sa čudujem, že čítam takýto názor od človeka, ktorý má 40 rokov do dôchodku!
Vieš, ja som už v dôchodku, a keby som mala možnosť a tú silu, vrátiť čas, určite by som využila nilen si dobrovoľne platiť na dôchodok, ale si aj priplácať. Keď vznikla tá možnosť si priplácať, ja už som bola vo veku, že to už bolo pre mňa nereálne, a priznám aj nerentabilné.
Vieš ako rýchlo tých 40 rokov ubehne! Je to prakticky len pár desiatok daňových priznaní, pár rokov mladosti, chvíľa ošiaľu z lásky,pár rokov trápenia s detskými chorobami, deti študujú, odídu z domu, začne ťa pobolievať tam i tamto a máš 40 rokov od kedy si toto vyhlásil! Nemoralizujem, nenapomínam, ale netreba zabúdať aj na zajtra. A zajtra príde veľmi skoro...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
ondrejvla
Veľmi sa čudujem, že čítam takýto názor od človeka, ktorý má 40 rokov do dôchodku!
Vieš, ja som už v dôchodku, a keby som mala možnosť a tú silu, vrátiť čas, určite by som využila nilen si dobrovoľne platiť na dôchodok, ale si aj priplácať. Keď vznikla tá možnosť si priplácať, ja už som bola vo veku, že to už bolo pre mňa nereálne, a priznám aj nerentabilné.
Vieš ako rýchlo tých 40 rokov ubehne! Je to prakticky len pár desiatok daňových priznaní, pár rokov mladosti, chvíľa ošiaľu z lásky,pár rokov trápenia s detskými chorobami, deti študujú, odídu z domu, začne ťa pobolievať tam i tamto a máš 40 rokov od kedy si toto vyhlásil! Nemoralizujem, nenapomínam, ale netreba zabúdať aj na zajtra. A zajtra príde veľmi skoro...
Plne s tebou súhlasím.A nakoniec môže prísť aj zajtra nečakaná vážna choroba , nehoda a potom čo ? Potom z čoho si bude taký mladý človek šetriť na ten svoj účet ?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Podobný problem mal moj manzel:
Nejakym nedopatrenim sme v jeden mesiac zaplatili na nemocen. poistenie o 3 Sk menej a kvoli tomuto smiesnemu nedoplatku mu nepriznali nemocenske davky.Boli sme sokovani....
adam
Moja skúsenosť s nemocenskými dávkami: Jeden mesiac som zaplatila poistné neskôr ako bolo splatné, z dôvodu, že som bola dlhodobo so synom v nemocnici. A to bol dôvod, prečo som pri PN nedostala od SP ani halier!!!
Dĺžna som nebola celkom nič, len oneskorená splátka Od vtedy som si povedala, ani 1koruna navyše, len minimum. A tiež sa držím toho, že len z toho, čo si našetrím v produktívnom veku, bubem môcť v starobe dôstojne žiť!
Pekný deň.......
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

neviem, ci ste si precitali prispevok pana Mihala - dobrovolne odvody na dochodkove sa proste absolutne nevyplatia... druha vec uz je, ze nebude ich z coho vyplacat, ale to uz nie je moj problem, miliardy sa vyhadzuju vsade, tak preco zrovna ja by som mal platit dochodcov
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

samozrejme ze si neplatim dochodkove a peniazky si radsej odkladam na svoj vlastny ucet, kazdy si dufam dokazete spocitat, ked si tam odlozim, kolko budem mat za 40 rokov....
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

Ty ani nevies co chces! Podstatnu cast energie venujes sprostostiam ako osalit system a nevenujes sa podnikaniu. Keby si sa totiz venoval podnikaniu, mozes mat minimalny danovy zaklad, splnis si pre pokoj v dome minimalne odvody a s usmevom na tvari si uzivas slobodneho ducha bez sefa a nadriadenych.
Na teba bolo naozaj skoda minut jedno cislo z ICO...
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

bryan
Ty ani nevies co chces! Podstatnu cast energie venujes sprostostiam ako osalit system a nevenujes sa podnikaniu. Keby si sa totiz venoval podnikaniu, mozes mat minimalny danovy zaklad, splnis si pre pokoj v dome minimalne odvody a s usmevom na tvari si uzivas slobodneho ducha bez sefa a nadriadenych.
Na teba bolo naozaj skoda minut jedno cislo z ICO...
Mam pocit, ze si to zobral nejako osobne... Pokojne by som sa venoval podnikaniu, ak mi teraz povies ako mozem mat ten Minimalny danovy zaklad??? A minimalne odvody???? Mam prijem nad 2 miliony rocne, len aby si bol v obraze... A odkladam si na svoj ucet, nie na statny...
A ta poznamka o ICO, to je zase skoda komentovat...
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

Nicmenej mam pocit ze teba asi zivi statny rozpocet...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať