Zavrieť

Porady

zrušenie a následné založenie živnosti - nepovinne odvody

Ahojte, mam takyto dotaz: ak zalozim novu zivnost, platim povinne odvody iba na zdravotne poistenie (910 Sk). Toto az do juna nasledujuceho roka. Nasledne by som musel platit uz aj dochodkove a nemocenske (kedze prekrocim prijem tych cca 85000 za rok). Co ak zarusim zivnost a za mesiac ju znova zalozim? Znova zacinam odznova? Cize zase platim povinne iba zdravotne? Je nejaky limit ohladom doby medzi zrusenim a naslednym opatovnym zalozenim zivnosti? Velka vdaka, ide mi o to, aby som nemusel platit nehorazne odvody, na dochodok od statu sa nespolieham.
Usporiadat
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

eoneon
Mam pocit, ze si to zobral nejako osobne... Pokojne by som sa venoval podnikaniu, ak mi teraz povies ako mozem mat ten Minimalny danovy zaklad??? A minimalne odvody???? Mam prijem nad 2 miliony rocne, len aby si bol v obraze... A odkladam si na svoj ucet, nie na statny...
A ta poznamka o ICO, to je zase skoda komentovat...
To je uz celkom slusny prijem na to, aby si si mohol zaplatit niekoho, kto ti da rozumy, ked uz mas to ICO.
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

nepotrebujem si platit nikoho, ale ako sam vidis, mam cas aj na podnikanie. ked nas stat zdiera, treba vyuzit vsetky zakonne moznosti, tot vsjo tavarisc bryan
0 0
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

Plný súhlas. Peniaze, ktoré sa ušetria na odvodoch by sa kludne dali použiť napríklad na životné poistenie. Komerčná poisťovňa ich určite zhodnotí lepšie ako štát :-). A za to množstvo, ktoré sa odvedie štátu - to by bola celkom slušná životka.
0 0
Michal999 Michal999

Michal999 je offline (nepripojený) Michal999

Zdravim,
chcel by som sa len uistit ze ste si vedomi ze ste sa k tejto teme asi mylili.

Cize podla p. Mihala
http://mihal.blog.sme.sk/c/16346/Roc...istenie-I.html

" Ročné zúčtovanie budú musieť podať všetky osoby, ktoré počas roka 2005 boli čo len jeden deň samostatne zárobkovo činnými osobami, napríklad mali živnosť."

Cize ak zrusite zivnost, zdravotne poistenie zaplatime dodatocne.
dakujem
Michal
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

Ano, to je znama vec, bohuzial...
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

eoneon
Nikto to takto nerobite? Fakt sa neda nijako obist povinnost platit statu na dochodky a spol? Vopred vdaka za odpoved.
Ako vidim, drviva vacsina nie a nepredpokladam, ze z neschopnosti. Asi v tom bude kusok zodpovednosti nie len pre seba, ale aj pre inych.
Ta zodpovednost sa prejavuje minimalizaciou zodpovednosti, ale nie jej vyhybaniu sa.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
eoneon
nepotrebujem si platit nikoho, ale ako sam vidis, mam cas aj na podnikanie. ked nas stat zdiera, treba vyuzit vsetky zakonne moznosti, tot vsjo tavarisc bryan
Keď máš taký príjem, ako píšeš, prečo potom nezaložíš s.r.o., urobíš konateľskú zmluvu a platíš iba ZP, ostatné odvody do SP nie ?!!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
K problému platenia preddavkov na zdravotné poistenie po znovuzaložení živnosti čítajte:

http://mihal.blog.sme.sk/c/25055/Zru...poistenie.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať