Zavrieť

Porady

Obchod s potravinami a HACCP

Má niekto informáciu o HACCP v súvislosti so živnosťou. Potreboval by som vidieť nejakú predlohu ako to má vyzerať. Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
lenkak Pozri príspevok
Tu je výcuc z HACCP ale iba pre potravinárstvo, nie na výrobu, lebo potom je potebné uviesť priamy postup výroby, takisto aj sanitácie. Pre oblasť predaj potravín stačí toto. Ja nakoľko mám aj výrobu som musela si značiť aj teploty. Je to potrebné, stačí si priloženú tabuľku upraviť podľa potreby.
Lenka, Lenka... Ty si asi študovala na FCHPT resp. CHTF potravinárstvo
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Študovala som VŠ, ale nie Fchp technológii.
Prečo? Niečo zlé som písala?
0 0
majo22 majo22

majo22 je offline (nepripojený) majo22

Ahoj Lenka, prosím o radu pri vypracovaní posudku rizika a prevádzkového poriadku, mám problém hlavne s kartami bezpečnostých údajov, ktoré uviesť, pretože je ich veľmi veľa, či sú zadelené do nejakých skupín, alebo ich treba na všetky druhy tovarov v prevádzke - drogéria, farby-laky
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
lenkak Pozri príspevok
Študovala som VŠ, ale nie Fchp technológii.
Prečo? Niečo zlé som písala?
NIe nič zlé si nenapísala. Len som si myslel, že si tam študovala - dokonca som bol o tom presvedčený, lebo tam sa tomu tomu venuje pozornosť. No.. tak som s mýlil...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
patrixo Pozri príspevok
NIe nič zlé si nenapísala. Len som si myslel, že si tam študovala - dokonca som bol o tom presvedčený, lebo tam sa tomu tomu venuje pozornosť. No.. tak som s mýlil...
Tak tam by sa mali tomu venovať, ale ja mám len prax, myslím si, že na potraviny čo sa týka hygienického hľadiska tak dosť veľkú. Nie je sranda robiť s nebalenými potravinami, hlavne keď vieš, čo všetko môžu spôsobiť. A ľudia toto hľadisko nevidia.
Tak som rada, že nepíšem bludy.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
majo22 Pozri príspevok
Ahoj Lenka, prosím o radu pri vypracovaní posudku rizika a prevádzkového poriadku, mám problém hlavne s kartami bezpečnostých údajov, ktoré uviesť, pretože je ich veľmi veľa, či sú zadelené do nejakých skupín, alebo ich treba na všetky druhy tovarov v prevádzke - drogéria, farby-laky
Majo, ja mám skúsenosti s potravinami.
Ja by som skôr hľadala info v bezpečnostnom poriadku resp. bozp, nie v prevádzkovom. Prevádzkový môže byť súčasťou.
0 0
majo22 majo22

majo22 je offline (nepripojený) majo22

Dakujem za radu, niečo popozerám a ked sa mi podarí vyhrat tento boj určite sa podelím o výsledok
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Majo, vidím, že sa snažíš o čo najlepšie vypracovanie potrebných vecí, niečo som popozerala, prikladám do prílohy, ako vzor mal by Ti pomôcť.
Lenka

http://www.floraservis.sk/karta-bezp...ych-udajov.php
http://www.pharmis.sk/karta_bezpecno...jov_S-vety.htm
http://www.bochemie.sk/na-stiahnutie...stnych-udajov/
http://www.profidezinfekcia.sk/bezpe...i_listy/C.html
http://www.sikkens-deco.sk/sk/Produc...ty+datasheets/
http://reach.ccsp.sk/kbureach.html
Naposledy upravil lenkak : 16.04.09 at 08:47 Dôvod: doplnenie liniek
0 0
majo22 majo22

majo22 je offline (nepripojený) majo22

Ahoj Lenka, ďakujeme Ti aj s manželkou veľmi pekne, veľmi si nám pomohla, dúfam, že to nejako zvládneme a hygiena bude spokojná a hlavne naši budúci zákazníci, pre ktorých to predovšetkým robíme

prajeme príjemný deň
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Majo22,
určite to zvládnete a budú spokojné všetky strany.
Nech sa Vám obom darí a nezabúdaj, vždy sa dá všetko spraviť keď sa chce.
0 0
majo22 majo22

majo22 je offline (nepripojený) majo22

Ahoj Lenka
len pár info z hygieny, dnes sme boli konzultovať, až na malé chybičky sme to zvládli, aj s Tvojou pomocou, ešte musíme dopracovať niečo z tých kariet a malo by to byt ok, ked to bude komplet určite pošlem, konečná podoba bude mať asi 40-50 strán
bol to ťažký boj ale hádam stál za to
ešte raz dakujeme za užitočné rady janka a majo
0 0
verinoque verinoque

verinoque je offline (nepripojený) verinoque

pre LENKAK. dakujem za prispevky. precitala som celu historiu a velmi mi to pomohlo. nedocitala som sa vsak nikde, ci potrebuje HACCP aj kaviaren. konkretne - budem podavat napoje (nie capovane), miesane napoje, kupovanu zmrzlinu, kupovane balene zakusky( ktore vsak budem krajat - porcovat). je to uz kontakt s nebalenymi potravinami? a este by som potrebovala vediet, ci pri podani ziadosti na hygienu uz potrebujem mat chladnicky, kavovar, rychlovarnui konvicu? alebo staci mat splnene podmienky na konstrukciu, usporiadanie a vybavenie prevadzkarni? stretla som sa na ruvznz s velkou neochotou odpovedat na akekolvek otazky.
vopred dakujem!
veronika
0 0
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

veronika aj na kaviareň potrebuješ vypracované HACCP a Hygienický zošit s evidenčnými tabuľkami.Chladničky označené podľa určenia aj ostatné miestnosti a zariadenia..Pri podaní žiadosti na hygienu nemusíš mať ešte veci hotové ,no ked prídu do 30dni od podania žiadosti na kontrolu prevádzky už budu konkrétne posudzovať veci a vtedy už to musíš mať hotové tak ako keby si už na druhý deň mala otvoriť.Tovar nemusí byť ešte na sklade. Porciovanie zákuskov- mje to už manipulácia s potravinami a musíš dodržiavať postup narábania, podávania a evidovania.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
verinoque Pozri príspevok
pre LENKAK. dakujem za prispevky. precitala som celu historiu a velmi mi to pomohlo. nedocitala som sa vsak nikde, ci potrebuje HACCP aj kaviaren. konkretne - budem podavat napoje (nie capovane), miesane napoje, kupovanu zmrzlinu, kupovane balene zakusky( ktore vsak budem krajat - porcovat). je to uz kontakt s nebalenymi potravinami? áno a este by som potrebovala vediet, ci pri podani ziadosti na hygienu uz potrebujem mat chladnicky, kavovar, rychlovarnui konvicu? - nemusíš alebo staci mat splnene podmienky na konstrukciu, usporiadanie a vybavenie prevadzkarni? stretla som sa na ruvznz s velkou neochotou odpovedat na akekolvek otazky.
vopred dakujem!
veronika
určite haccp.
0 0
darina57 darina57

darina57 je offline (nepripojený) darina57

potrebovala by som zistit kde najdem tabulku o teplotach dakujem
0 0
ami2 ami2

ami2 je offline (nepripojený) ami2

Ahojte.Toto som našla je,snáď to pomôže.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri link, tam je priložená v prílohe.
http://www.porada.sk/57697-post4.html
0 0
čerešňa čerešňa

čerešňa je offline (nepripojený) čerešňa

Ahoj Lenka, vedela by si mi poradiť nejaký HCCP pre vývarovňu polievok ?
0 0
Marikal Marikal

Marikal je offline (nepripojený) Marikal

Predaj nábytku na mieru.
Vážení!!! Každá prevádzka je individuálna t.j. že všeobecne vypracovaný prevádzkový poriadok a HaCCp je len základ. Tieto plány obsahujú presné zakreslenia a presné popisy prevádzky a technologického zariadenia, systémy zásobovania ...a veľa iných grafov, ktoré M U S I A byť identické s prevádzkou.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
čerešňa Pozri príspevok
Ahoj Lenka, vedela by si mi poradiť nejaký HCCP pre vývarovňu polievok ?
Ahoj, vývarovňu som nemala. Ale treba postupovať podľa Potr. kódexu, Zákonu o potravinách a požiadavkach hygieny. Komplet technologický postup od nákupu potravín až po podanie k zákazníkovi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať