Zavrieť

Porady

Obchod s potravinami a HACCP

Má niekto informáciu o HACCP v súvislosti so živnosťou. Potreboval by som vidieť nejakú predlohu ako to má vyzerať. Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
o kuchárovi neviem, ale od vyučenej cukrárky chceli.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Potranovinový kódex:


§ 34


(1)Pracovníci sú povinní

a) mať osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností,
0 0
helah helah

helah je offline (nepripojený) helah

Potrebovala by som tu cast hccp ktora pojednava o analyze nebezpecenstva.cast so sanitaciou uz mam ale neviem si urobit analyzu na cukrarensku vyrobu. musim si ju dat niekomu urobit alebo je aj nejaky navod ako by sa to dalo urobit si doma.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri
http://www.svssr.sk/sk/legislativa/kodex/2_04_12.asp
0 0
helah helah

helah je offline (nepripojený) helah

Dakujem za pomoc ale neviem sa v tom vyznat a potrebujem to pomerne rychlo vypracovat.nemate nejaky kontakt na konkretnu osobu ktora mi to vie vypracovat rychlo.popripade za aky honorar. Dakujem.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Lenka, Lenka.
Dávno som na porade nebola, ale vidím, že ty si doma nielen v účtovníctve softu MRP, ale si aj hlavička na nešťastné HACCP (už mám z neho vyrážku)
Už jednu takú hlavičku, ktorá je schopná nezište pomôcť miliónom ľudí na porade poznám určite ju poznáš aj ty. Radím ťa po Ayyi za ďalšiu najlepšiu poraďáčku s veľkým P.
Ja mám čo sa týka HACCP taký malý problémik, ktorý tu ešte nikto nespomenul.
HACCP máme už vypracované, ale nie je mi celkom jasné, akým spôsobom treba zostaviť verifikáciu HACCP a audit(vraj ho môžeme spraviť aj sami).
Predložiť to hygiene ako správu? Ale neviem si predstaviť čo to má obsahovať, ako to má vyzerať.
Díky
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Bibika22 Pozri príspevok
Lenka, Lenka.
Dávno som na porade nebola, ale vidím, že ty si doma nielen v účtovníctve softu MRP, ale si aj hlavička na nešťastné HACCP (už mám z neho vyrážku)
Už jednu takú hlavičku, ktorá je schopná nezište pomôcť miliónom ľudí na porade poznám určite ju poznáš aj ty. Radím ťa po Ayyi za ďalšiu najlepšiu poraďáčku s veľkým P.
Díky
ja som s týchto slov ešte stále v šoku, také pohladenie na duši,
ďakujem...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Bibika22 Pozri príspevok
Ja mám čo sa týka HACCP taký malý problémik, ktorý tu ešte nikto nespomenul.
HACCP máme už vypracované, ale nie je mi celkom jasné, akým spôsobom treba zostaviť verifikáciu HACCP a audit(vraj ho môžeme spraviť aj sami).
Predložiť to hygiene ako správu? Ale neviem si predstaviť čo to má obsahovať, ako to má vyzerať.
Díky
Máš už schválenú prevádzku, od hygieny papier, že povolujú predaj v predajni na ulici č...?
Ak nie, odovzdáš HACCP spolu so žiadosťou o povolenie na schválenie prevádzky.
Ak áno, tak predpokladám, že Vám dali aj termín dokedy si máte vypracovať spomínaný HACCP. Potom stačí ísť len hygienu a odovzdať jedno vypracované HACCP a jednu kópiu od nich potvrdiť dátumom, že ste odovzdali HACCP.
A nezabudni, HACCP maj v predajni, hlavne čo sa týka sanitácie.
Neviem či máš výrobu.
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Leni prepáč, včera som sa sem nedostala.
Sme výrobná aj distribučná firma, nápojári.
Naše HACCP už z hygieny videli, vraj je to dobré,
len vraj treba robiť aspoň raz ročne verifikáciu
a to mi nie je jasné ako. Dík
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pri výrobe som sa stretla s tým, že sa musela každý rok podávať žiadosť o obnovenie povolenia č..... a to stačilo.
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
lenkak Pozri príspevok
Muška: naši milí hygienici.

Ahoj Lenkak ! Mam tiež problem neviem čo všetko potrebujem na hygienu chcem otvorit bageteriu......bude sa vyrabat bageta na priamu konzumaciu..teda bude tam výroba....dali mi doklad Žiadosť o posudenie návrhu a vydanie rozhodnutia ...k tomu potrebujem prevádzkový poriadok..moc Ti dakujem ....K.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ahoj,
pokiaľ chcú od Teba len prevádzkový poriadok drž sa nim. Ale neviem či si vo svojej žiadosti (na schválenie prevádzky) zadala aj výrobu bagiet. V každom prípade si priprav technologický výrobný postup, t.j. presný postup ako budeš robiť bagety, odkiaľ budeš nakupovať suroviny, toto je už súčasťou haccp. Napr ak budeš mať nejakú zeleninu (kukuricu, kapustu) už musíš písať aj skladovanie v chladiacich priestorch, takisto aj na salámy...
Ja osdobne si myslím, že toto budú od Teba požadovať.
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
lenkak Pozri príspevok
Ahoj,
pokiaľ chcú od Teba len prevádzkový poriadok drž sa nim. Ale neviem či si vo svojej žiadosti (na schválenie prevádzky) zadala aj výrobu bagiet. V každom prípade si priprav technologický výrobný postup, t.j. presný postup ako budeš robiť bagety, odkiaľ budeš nakupovať suroviny, toto je už súčasťou haccp. Napr ak budeš mať nejakú zeleninu (kukuricu, kapustu) už musíš písať aj skladovanie v chladiacich priestorch, takisto aj na salámy...
Ja osdobne si myslím, že toto budú od Teba požadovať.

Dík lenkak...velmi si pomohla...ale predsa by si mi uľachčila život keby si mi poslala ten prevadzkovy poriadok aj na výrobu bagiet..jednoducho neviem že ako začať/ najlepšie by bol nejaký formular kde by som mohla opravovať a priamo dotoho písaŤ,,,,je to veľka požiadavka viem ale ak vieš pomoct velmi mi pomožeš....dík ...K.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Choď na začiatok tejto témy, tak som prikladala skresané haccp, príspevok č. 4, je to prev. poriadok, len treba doplniť technologický postup. Ten nájdeš postupne v tejto téme pod mojimi príspevkami.
prísp. 4, 20, 25, 26,
70, 71 - postup na hranolky, podľa toho si sprav aj na bagety
daj si to všetko dokopy, poprepisuj podľa potreby, daj si to prezrieť hygienou, oni Ti ešte povedia čo im chýba.
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
Takže : je to charakteristika prevádzky??? to je prevádzkový poriadok????
Prevádzku .....zriadila dňa . Prevádzka je umiestnená ..........
Predmet činnosti:......
a ked sem zapracujem aj ten sanitačný poriadok a samotný popis výroby a prípravu potom je to už ako HACCP? A kde je CCP1 , CCP2 a CCP ...ďalšie výber surovín: nakúpí sa priamo v obchode kde bude bageteria, skladovanie bude v chladiacom zariadení a váženie ja nebudem vážiť....toto ešte mi vysvetli??? Dík lenkak zatial si mi velmi pomohla ...K.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Charakteristika prevádzky je len súčasťou prev. poriadku. Tam je potrebné spraviť aj plánik predajne, aby si hygienici vedeli predstaviť ako presne budeš fungovať. Suroviny oddelené od tovarov, chladnička vyhradená len na suroviny potrebná pre výrobu... To je popis prevádzky a na základe tohto budeš potom rozoberať presný postup práce. Pre prevádzkový poriadok je potrebné začleniť sanitáciu. Ako budeš umývať miestnosti z toho náčrtu. Musíš mať prístup k pitnej vode, teplej i studenej. To všetko porozpisuješ, že máš a aj odkiaľ. Potom je dôležité pospomínať akými prostriedkami budeš umývať podlahu, riady a náradia. Aj ako často. Toto je tá podstatná časť prev. poriadku. Resp. sanitácie. Takisto ochrana proti škodcom. Toto sú len základné znalosti, ináč keď budeš otvárať tú bagetáriu, už máš osvedčenie na vykonávanie epid. závažných čiiností? Ak máš, tak toto všetko by si mala vedieť, ak nie, budeš osvedčenie potrebovať a takisto aj tvoji zamestnanci, všetci, ktorí budú prichádzať do styku s potravinami. Toto sú len základné informácii, ktoré budú od Teba požadovať.

Čo sa týka tých ccp, tie sú už súčasťou samotného haccp, to sú skratky, pre jednotlivé body. Ako chladiť, ako postupovať so surovinami, prvotný je výber surovín, skladovanie, až po prípravu k následnému predaju. Budeš používať určite aj nejaké dresingy, neviem pesne z čoho sa vyrábajú, ak obsahujú majonézu, treba dať pozor na mikrobilogické požiadavky.
Ale ty vieš dať toto všetko dokopy a to všetko Ti tvorí HACCP. Súčasťou HACCP je prev. poriadok.

Na túto témy sa dá písať strašne veľa, ale niečo si musíš aj preštudovať, lebo nestačí len napísať nejaký HACCP, ale aj vedieť čo píšeš, a aj používať v praxi. Lebo ak Ti príde kontrola, musíš poznať aspoň základné časti z neho. A potrebuješ aj nejako získať osvedčenie, ak ho ešte nemáš. Robí sa na hygiene formou testu, stojí tuším 700Sk.
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
ano študujem tie zákony...ale neviem si tu na porade naísť nejaký stručný HACCP na potraviny..vlastne ako nato ako mám napísať prvú stranu záhlavie názov prevádzky a potom s čím začať a ako postupovať zaradom vtom by som chcela tvoju pomoc...dík
Ja mám kozmetický kurz to hovorili že nestačí takže musím urobiť skúšky a zaplatit 700,. že vraj ekonomická škola nestačí a pritom sme sa učili o potravinách na škole....no ale ked mám zdravotnú sposobilost takže predsa musím....zrejme dobre na nás zarobia, že to spoplatnili....aký máš názor lenkak....K.
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
A zabudla som aký je to plánik predajne ?????
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
prvá strana:
firma xyz, adresa







PREVÁDZKOVÝ REŽIM
PROJEKT HACCP



KONTROLNÉ KRITICKÉ BODY PRI VÝROBE A PREDAJI ...







Júl 2007
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať