Zavrieť

Porady

Faktúry do EU - odvolávky na smernice ES

cejo cejo

cejo je offline (nepripojený) cejo

Dobrý deň,
od 1.1.2008 je povinný dodávateľ z tuzemska do iného členského štátu na faktúre uvádzať okrem odvolávky na § na slovenský zákon o DPH aj odvolávku na články 193 až 196 smernice Rady 2006/112/ES.
Mohli by ste mi poradiť, ktorá smernica sa vzťahuhe na dodanie tovaru, a ktorá smernica sa vzťahuje na dodanie služby.
Dakujem
Usporiadat
tina.mm tina.mm

tina.mm je offline (nepripojený) tina.mm

Dobrý deň.
Stačí na FA za služby do EÚ uviesť namiesto odvolávky o dodaní služby bez dane a teda povinnosti samozdaniť službu u odberateľa, uviesť len "REVERSE CHARGE" ?
Ďakujem.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Pekný večer, slovenská s.r.o., platca DPH vystavuje českej s.r.o., platcovi dph zálohovú faktúru na dopr.prostriedok (tovar). Fakturacia bude od dph oslobodená podľa §43. Je nutné to uviesť aj na zál.faktúre? Po uhrade bude vystavená faktúra daňový doklad + podaný súhrný výkaz. Je treba ešte niečo?
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

pomôže niekto? A ako to je ak by sa auto predalo ako majetok do ČR ?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ada159 Pozri príspevok
Pekný večer, slovenská s.r.o., platca DPH vystavuje českej s.r.o., platcovi dph zálohovú faktúru na dopr.prostriedok (tovar). Fakturacia bude od dph oslobodená podľa §43. Je nutné to uviesť aj na zál.faktúre? Po uhrade bude vystavená faktúra daňový doklad + podaný súhrný výkaz. Je treba ešte niečo?
Faktúra by mala byť vyhotovená po dodávke tovaru, nie po zaplatení. Nadobudnutie tovaru a intrakomunitárna dodávka sa viažu na reálnu dodávku a nie na platbu. T.j. do daňového priznania dáte dodávku tovaru a nie prijatú úhradu. Iné by to bolo v prípade služby.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Nevyjadrila som sa asi presne, pretože vyučtovacia faktúra bude vyhotovená síce na základe úhrady, ale tá bude zhodná s dňom dodavky. Ale dakujem za upozornenie. Skôr by som si rada odsúhlasila, či auto, ktoré bolo majetkom spoločnosti môže byť fakturované na základe §43 - oslobodené od DPH
0 0
ecc ecc

ecc je offline (nepripojený) ecc

Patrim k malym zivnostnikom v oblasti pocitacov na Slovensku. Mimo vsetkeho servisu, skladania a instalacii mam tiez svoj blog na ktorom bezi reklamny system Google Adsense a obcas to prihodi par eur. Nedavno sa zmenili podmienky a preslo to pod irsku pobocku, teda pod Google Ireland. Moja stranka je na Slovensku, je to pre slovenskych navstevnikov a tak sa da povedat, ze 95 percent citatelov su slovaci. Peniaze mi z tejto reklamy chodi z Irska z Google Ireland. Ako je to s DPH, musim byt platitelom podla smernic EU a zakonov SR?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ecc Pozri príspevok
Patrim k malym zivnostnikom v oblasti pocitacov na Slovensku. Mimo vsetkeho servisu, skladania a instalacii mam tiez svoj blog na ktorom bezi reklamny system Google Adsense a obcas to prihodi par eur. Nedavno sa zmenili podmienky a preslo to pod irsku pobocku, teda pod Google Ireland. Moja stranka je na Slovensku, je to pre slovenskych navstevnikov a tak sa da povedat, ze 95 percent citatelov su slovaci. Peniaze mi z tejto reklamy chodi z Irska z Google Ireland. Ako je to s DPH, musim byt platitelom podla smernic EU a zakonov SR?
Na zaklade coho uverejnuju reklamu na tvojej stranke? Mate spolu nejaku zmluvu? Fakturujes?
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Potrebujem radu či uvádzame správnu odvolávku na oslobodenie od DPH.
Predali sme tovar do CZ odberateľovi s IC DPH CZ a fakturovali sme aj náklady za prepravu (prepravu nam fakturovala prepavná spoločnosť SK). Celá faktúra je vystavená bez DPH s odvolávkou na § 43 ods.1 zákona o DPH. Česká firma sa nás pýta, či sme sa nezmýlili a nemali uviesť odvolávku o reverse charges na prepravu.
0 0
ecc ecc

ecc je offline (nepripojený) ecc

zk24 Pozri príspevok
Na zaklade coho uverejnuju reklamu na tvojej stranke? Mate spolu nejaku zmluvu? Fakturujes?
Zmluva nie je ziadna, len som sa registroval na Google Adsense, nahodil ich kod na moju stranku a zobrazuje sa reklama od Googlu. Nefakturujem, ale peniaze chodia pravidelne na moj ucet z Google Ireland.
0 0
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

Dobry den, prosím surne o radu

Sme FO platci DPH, podnikáme v oblasti stolárskej výroby, fakturujeme nemeckej firme platcovi DPH, výrobu nábytku ale aj montážne práce pri zariadovaní interiéru na budove v Nemecku, ale aj niektorý zamestnanci tam chodia pracovať do stolárskej dielne, ked oni nestíhajú. Mám fakturovať zvlášt dodávku nábytku a zvlásť montážne práce a zvlásť práce vykonané v dielni? Ale co je pre mna najpodstatnejšie, uvádzam tieto sumy v priznaní DPH a v súhrnnom výkaze. Prosím o odpoved velmi surne, ak to neuvádzam v priznaní dPH a v suhnom vykaze mám dať do faktury odvolávku na paragraf, a aký, Všetko fakturujem bez dPH.
0 0
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

prosim surne o radu, ...................lebo mi hrozí pokuta z DU ale ak sa dajú rozdelit sluzby ktore sa neuvádzaju do suhrneho vykazu tak som zachránená.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

luzbetka Pozri príspevok
prosim surne o radu, ...................lebo mi hrozí pokuta z DU ale ak sa dajú rozdelit sluzby ktore sa neuvádzaju do suhrneho vykazu tak som zachránená.
Podľa mňa ked dodávate váš tovar, ktorý doveziete do Nemecka a tam ho zákazníkovi aj zmontujete (teda fakturujete montáz toho výrobku co ste aj sami dodali) tak ide o dodanie tovaru s inštaláciou alebo montážou, a to je brané ako celok.
Prenášate daňovú povinnosť na prijímateľa služby. Vystavujete bez DPH...

Co vlastne potrebujete vediet - co ste ako spravili a co si neviete ze je dobre?
0 0
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

totižto mám taký problém, prekrocili sme limit na suhrnom vykaze na 118000Eur, a nepodala som mesačné výkazy ale iba stvrtrocný. Hrozí mi reálne pokuta za nepodané 2 mesačné výkaze vo výške 332 Eur x2, Ak by mi to pomohlo môžem opraviť faktury do Nemecka s nimi sa dá dohodnut lebo spolupracujeme už dlho, ak by teda nešli do suhrného výkazu že by sme na fakturach opravili že ide iba o nejaké služby ktore by nešli do vykazu, a podala by som opravné danové priznanie aj suhrný výkaz, Docitala som sa na porade že podla §16, by to mohlo byť oslobodené ak je miesto dodania služby Nemcko, ale moc tomu nerozumiem.
0 0
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

t
Naposledy upravil luzbetka : 28.10.11 at 17:25
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Pozri ešte toto....

http://www.porada.sk/t131351-dodanie...a-novy-sv.html
0 0
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

Dakujem za odpoved. Takže ak tomu dobre rozumiem pre istotu, Dodanie tovaru s montázou by som vôbec nemala dať do priznanie DPH a ani do suhrneho vykazu. na faktury dať odôvodnenie §13 ods 1 pismb že miestom dodania tovaru spojené s inštaláciou alebo montazou je iný stat EU uvedený v adrese klienta, Ide o dodanie s prenosom dan. povinnoti na klienta. Takže vlastne všetky výrobky čo išlo s montázou opraviť v DP a nedávať ani do DP a ani do suhr. výkazov?
Prosím potvrdte moju uvahu

a este otázocka, rozlišuje sa či ide o montáž nábytkov do interiérov,ktoré sa v podstate dajú premiestnovať a napr. montáž ako su obklady stien alebo schody?
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

Dobrý deň, môžem poprosiť o radu? Som firma pracujúca v zahraničí a fakturujem do zahraničia s odvolávkou na faktúre ... článok 193 -196 smernice 2006/112/ES. A môže to isté uplatniť slovenská firma, ktorá za to isté fakturuje mne? (za to že mi poskytla ľudí do zahraničia a druhá firma, že mi sprostredkovala danú službu v zahraničí).

čiže môže na základe toho fakturovať slovenská firma slovenskej za prácu v zahraničí alebo sporostredkovanie práce v zahraničí bez dph?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať