Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Posúvam a zviditeľňujem...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
smith Pozri príspevok
Zatiaľ máme 55 ks cenníkov.
Som hovorila, že do určeného dátumu ich pribudne ešte...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak ešte niekto má dobrý nápad na cenník, šup s ním tu.
0 0
Inna Inna

Inna je offline (nepripojený) Inna

KONEČNE!!!! Už som začala uvažovať aj nad tým, že radšej zapnem v nejakej firme vysavač ako PC....niektorí naši "súkromní podnikatelia" skutočne vedia "oceniť" našu prácu-veľká vďaka všetkým, ktorí sa pridajú a napíšu svoj cenník...Inna
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Inna Pozri príspevok
KONEČNE!!!! Už som začala uvažovať aj nad tým, že radšej zapnem v nejakej firme vysavač ako PC....niektorí naši "súkromní podnikatelia" skutočne vedia "oceniť" našu prácu-veľká vďaka všetkým, ktorí sa pridajú a napíšu svoj cenník...Inna
Vy máte vysavač s takou pamäťou ako PC?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Je nás tu momentálne 302 a cenníkov zatiaľ 56?
0 0
marians marians

marians je offline (nepripojený) marians

Je to naozaj ťažké transformovať vlastný cenník do uvedenej tabuľky. Dúfajme, že to pomôže zorientovať sa nám v cenách, pretože iné profesie sa s cenami nehrajú a na nás pozerajú ako keby sa tie doklady spracovávali samé.
A najlepšie je, že keď naši zákonodarci niečo vymyslia, všetci považujú za samozrejmé, že my to budeme robiť. (napr. ročné zúčt. zdrav. poistného....)
Naposledy upravil marians : 09.02.08 at 17:00
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
posielajte, posielajte, 15-tého sa blíži
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
posúvam....
0 0
bo25 bo25

bo25 je offline (nepripojený) bo25

Od začiatku som uvedenú tému čítala a rozmýšlala o tom, že vlastne sa bojíme jednotlivo priznať, že koľko berieme či znáhodou to nebude veľa a čo keď pýtame málo.Robíme účtovníctvo spolu dvaja a chcem poslať aj naše ceny, no uvidíme čo bude z celkového zosumarizovania cien. Je to veľmi ťažké,lebo naša práca je veľmi zle hodnotená, lebo každý čo si urobí rekvalifikačný kurz je hneď naslovo vzatý odborník a vy môžte študovať zákony....
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
bo25 Pozri príspevok
Od začiatku som uvedenú tému čítala a rozmýšlala o tom, že vlastne sa bojíme jednotlivo priznať, že koľko berieme či znáhodou to nebude veľa a čo keď pýtame málo.Robíme účtovníctvo spolu dvaja a chcem poslať aj naše ceny, no uvidíme čo bude z celkového zosumarizovania cien. Je to veľmi ťažké,lebo naša práca je veľmi zle hodnotená, lebo každý čo si urobí rekvalifikačný kurz je hneď naslovo vzatý odborník a vy môžte študovať zákony....
veď preto sa ten cenník robí aby si mala kvázi doklad - cenník v ruke, aby si sa mohol naň odvolať pri stanovovaní ceny za svoju prácu, alebo sa mýlim?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Nie, nemýliš sa!
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
dávam na vedomie
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Založte si "Asociáciu neakreditovaných účtovníkov" ako občianske združenie a budete mať aj hlavičku .... aj stretká si dáte do výdavkov....
Naposledy upravil Tanče : 10.02.08 at 17:59 Dôvod: pridala som smajlíka aby to nebolo brané tak vážne...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
O to tu neide. Nepotrebujem k svojej práci ešte viac povinnosti.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

m.hladká - no tie tri smailíky - čo si tým chcela povedať! som na smiech s tou cenou?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
great.zv Pozri príspevok
m.hladká - no tie tri smailíky - čo si tým chcela povedať! som na smiech s tou cenou?
Vôbec nie. Iba posúvala tému na viditeľné miesto s tými smajlíkmi.

P.S. Zaslané cenníky poznám iba ja. Ani m.hladka ich nevidela. A svetlo sveta uvídí iba sumárny cenník. Konkrétne cenníky, konkrétnych členov sa zverejňovať nebudú samozrejme.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Presne tak.
Ľutujem, že to tak náhodne vyšlo, ale posúvala som tu tému, aby som ju zviditeľnila, ako píše predomnou smith. Ja vôbec nemám páru aké sumy sú vo vašich ponukach, ani nepotebujem to vedieť, a už vôbec by som si nedovolila nikomu sa posmievať.
Tu ide o nový cenník, na základe všetkých prijatých ponúk, ktoré idú k smithovi, ktorý sa ujal spracovať pre nás všetkých "nový jednotný cenník".
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Sledujem túto tému od začiatku a musím vysloviť pochvalu za dobrý nápad m.hladkej a realizátorovi myšlienky smithovi, že prišli s myšlienkou zozbierať a vyhodnotiť ceny práce účtovníkov a urobiť z toho cenník, ktorý môže pomôcť tak účtovníkom ako aj klientom. Ale ako čítam, tak sa mi zdá, že miesto ocenenia ich snahy, ich skutok sa snažia niektorí členovia po zásluhe potrestať. Kritizovať je jednoduché, ale niečo vytvoriť, to je problém. Preto, prosím, rozmýšľajte, kým začnete kritizovať.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

ten môj príklad som zverejnila na porovnanie a vôbec som to nebrala tragicky myslím tie smailíky - to len na oživenie debaty - presnejšie výziev o "posielanie cenníkov", lebo pri čítaní témy som mala dojem, že si píše m.hladká s m.hladkou a ešte s tebou a ty sám so sebou.... atď. ale asi viacerí postrehli túto tému až neskôr.
a ešte raz veľká vďaka za tému
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať