Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Paušál je paušál, ale keď ti klient zaplatí ešte zvlášť, tak máš plus. To je dobre, nie?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

m.hladka Pozri príspevok
Paušál je paušál, ale keď ti klient zaplatí ešte zvlášť, tak máš plus. To je dobre, nie?
ďakujem za odpoveď, a vo výpočte fakturovanej čiastky podla počtu položiek sú DP v cene za položku, alebo sa fakturuje zvlášť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Iwett Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď, a vo výpočte fakturovanej čiastky podla počtu položiek sú DP v cene za položku, alebo sa fakturuje zvlášť?
Cenník nie je záväzný. Zváž podľa rozsahu práce, či budeš cenu za DP doúčtovávať alebo nie (podľa náročnosti práce).
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

liba2 Pozri príspevok
Cenník nie je záväzný. Zváž podľa rozsahu práce, či budeš cenu za DP doúčtovávať alebo nie (podľa náročnosti práce).
ja viem, že nieje záväzný, len chcem byť v obraze čo jednotlivé položky cenníka predstavujú. Vždy som myslela, že položka je položka v peň. denníku a po prečítaní príspevkov som múdrejšia a má to aj logiku, že položka je aj došlá a vyšlá fa. A či k výpočtu za položky sa prirátajú aj DP DPH a DP je zase úplne iná cena. A niekedy to je veru riadny rozdiel. Tak preto tie moje hlúpe otázky. Lebo niekedy človek automaticky niečo robí a ani sa nezamyslí že to môže byť ináč. A keďže som začínajúci živnostník chcela by som byť v obraze, aby som nepodliezla pod ceny, ani naopak. A výsledky výpočtov veru sú veľmi rôzne....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja si pre každého zákazníka urobím kalkuláciu:
- za jednotlivé položky približne podľa cenníka (beriem ho z celoslovenského priemeru - Min a Max.)
- potom urobím kalkuláciu podľa paušálu
- a podľa hodín odpracovania (približne)
Podľa toho sa dohodnem so zákazníkom.
Jasné, že každý chce Min. cenu, takže to musím tak napočítať, aby som to nerobila zadarmo a aby to dohodou vyšlo pre obe strany dobre.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Prispejem do diskusie svojím názorom.

5 rokov som robil účtovníctvo popri hlavnom zamestnaní. 10 rokov robíme účtovníctvo s manželkou v rodinnej sro-čke. Na začiatku sme mali ešte dvoch zamestnancov, teraz robíme dvaja a na 3 hodiny nám chodí robiť naša bývalá pracovníčka čo robila na plný úväzok.

Od roku 2007 mám cenník, ktorý som od počiatku upravil iba v cene za mzdy z 200 Sk na 250. Dnes dvaja + výpomoc urobíme o 1/2 väčšiu tržbu ako pri štyroch na plný úväzok.

V priebhu roka 2006 sme očistili naše portfólio od klientov, ktorí veľa chceli a cenu si strážili, radšej robili protislužby, takto sme zrušili dve sro s jedným konateľom. Robili sme ich od roku 1997 vždy načas. Teraz si to robia sami, používajú daňového poradcu a za rok 2006 aj 2007 majú požiadané o odklad na podanie DP, dnes im robíme iba mzdy po 300 Sk.

Po roku 2007 som zrušil dvoch klientov, ktorí robili samú černotu, veľa chceli a nakoniec nebolo čo faktúrovať, povedal som si dosť.

Takže položka v cenníku m.hladkej hodiny strávené pri účtovaní je VEĽMI+VEĽMI dôležitá. Darmo je málo položiek keď čo prípad to rébus.

Na tej dvoj-sro, ktoré som zrušil ako prvé som si vyskúšal všetko s čím sa účtovník môže stretnúť. Zistil som, že výmena softvéru na POHODU bol super krok, priviedol ma k tejto zmene práve klient, ktorého som zrušil.

Desať rokov tejto činnosti nám dalo pozíciu, že nerobím každého kto zaklope na dvere a hlavne nie takých, ktorí majú jediný cieľ, neplatiť dane a potom samozrejme, že je skúpy platiť aj za našu robotu.

Toľko moje poznámky ku tvorbe ceny.

Pozdravujem.

apo
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ďkaujem za súhlasy aj príspevky, ale predsa len som sa nedozvedela hlavné, kôli čomu som napísala moju otázku, že či tie ceny za vypracovanie DP DPH a koncoročné sa prirátajú k celkovej cene za prácu približne podľa počtu položiek. Mne vychádza napr.cca 60 pol.= 1080,-/mes. Ak to vyrátam cena za pol.+ DP DPH je to cca 1400,-/mes. A za DPFO na konci roku ešte k tomu cca 2000,- alebo je to v cene? Plus mzdy cca 300,- /mes? Takže cca za takého 60-položkového s jedným zamestnancom je cena cca 1000,- alebo 2500,- ??? Prepáčte mi také asi pre Vás samozrejme otázky, ale keď sa chcem orientovať podľa cenníka tak musím vedieť čo ktorá položka v cenníku obnáša. Viem, že je to podľa náročnosti, ale naozaj neviem si rady s tvorbou ceny keď som začiatočník....Ďakujem moc.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Použila by som to tak, že keď položky, tak pripočítať daňové priznania, a do paušálu je daňové priznanie zahrnuté. Mzdy osobitne navyše. Koniec - koncov, tu nejde o nahodenie pár čísel a prenásobenie počtu položiek sadzbou. Ide o to, že účtovníctvo treba študovať, sledovať zmeny, a to zaberie oveľa viac času, ako nahodenie celého mesiaca. Predávame aj svoje vedomosti a máme zodpovednosť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Moja prax. Ak účtujem paušálnu sumu na mesiac, tak v tom je všetko. Pri položkovitej cene DP je navyše účtované. Mzdy samozrejme účtujem zvlásť.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Odpovedám "Áno" -treba prirátať všetko.
Zároveň si musíme uvedomiť, že minimálna mzda je 8100,- Sk a vlastne zamestnávateľ, podnikateľ, firma ušetrí jedného zamestnanca - účtovníka, ktorý by určite nemal minimálnu mzdu a jedného zamestnanca mzdára, ktorý by tiež nemal minimálnu mzdu, a naviac by im ešte odvádzal fondy. Takže vôbec sa netreba báť, že preháňame s cenami z cenníkov, ktoré sme si vypracovali ako pomocný bod pre našu prácu.
Naposledy upravil m.hladka : 19.04.08 at 20:20 Dôvod: preklep
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Za 15 rokov činnosti účtovníka som sa veľmi často zamýšľal na tým, či je moja cena dobrá, alebo nie.

Často som to porovnával so mzdou účtovníka u svojho klienta, ktorú on ušetrí. ALE zakaždým som túto myšlienku zamietol nakoľko my nerobíme jedného klienta celý mesiac a nerobíme všetky možné aj nemožné úkony, ktoré musí urobiť zamestnanec.

Našou prednosťou je, že robíme efektívnejšie. Výsledkom je výhodnosť na obidvoch stranách. Je veľmi málo firiem, ktoré by požadovali naše služby aj v tom prípade, ak by sme boli drahší ako zamestnanec.

V mojom portfóliu sú klienti z výnimkou malých firmičiek, ktoré majú administratívne sily a ja ich riadim a požadujem od nich prípravu dokladov. Tam kde sa to nepodarilo tak som s nimi skončil, lebo nedochádzalo u obidvoch strán k pocitu VÝHODNOSTI kooperácie pri vedení účtovníctva.

V našich paušáloch je úplne všetko vrátane vyhotovovania podkladov pre banky a ročného zúčtovanie zdravotného poistenia. Klienti majú u nás svoje pečiatky a tak vybavíme aj korenšpodenciu a výkazy v ich mene, aby ku nám čo najmenej chodili, keď treba tak za nich z nášho účtu uhradíme aj daňové povinnosti, potom si to účtovne dáme do poriadku.

Pozdravujem.

apo
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Tiež mám doma zo desať pečiatok Z toho vyplýva aj to, že klienti nám dôverujú. Apo a ako si účtovne vysporiadate to, že za klienta platíte jeho daň. povinnosti? To by ma celkom zaujímalo.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
cloe Pozri príspevok
Tiež mám doma zo desať pečiatok Z toho vyplýva aj to, že klienti nám dôverujú. Apo a ako si účtovne vysporiadate to, že za klienta platíte jeho daň. povinnosti? To by ma celkom zaujímalo.
aj ja som sa nad pozastavila...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem Vám všetkým za odpovede. Ja len začínam so živnosťou popri zamestnaní, tak som chcela byť v obraze. Ja nemám veľké firmy, len pár takých menších FO, štvrťročných platcoch DPH popri zamestnaní. A už som trošku múdrejšia.Ďakujem, ste super!Ale tiež som sa zamyslela nad tým platením daní za klienta... to musí byť neskutočná dôvera medzi Vami.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

V zákone 511 je povedané, že správca dane musí prijať každú úhradu (necitoval som presne). Následne v hotovosti sa peniaze vrátia ku nám do firmy.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za odpovede. Ja len začínam so živnosťou popri zamestnaní, tak som chcela byť v obraze. Ja nemám veľké firmy, len pár takých menších FO, štvrťročných platcoch DPH popri zamestnaní. A už som trošku múdrejšia.Ďakujem, ste super!Ale tiež som sa zamyslela nad tým platením daní za klienta... to musí byť neskutočná dôvera medzi Vami.
Začať prácu účtovníka pre iné firmy popri hlavnom zamestnaní je ten najlepší spôsob nakoľko sa nedostaneš do situácie, že musíš podliezať ceny, získaš si meno (to trvá dosť rokov) a po čase sa rozhodneš. Aj my sme sa rozhodli, mysleli sme že máme dosť klientov ale nebolo to tak, trvalo aspoň 5 rokov, kým sme mohli byť ako tak spokojní. V tejto práci nepomôže marketing, ani zlaté stránky, len úroveň poskytnutých služieb. Myslím si, že nám pomohlo aj to, že sme boli od začiatku registrovaní na DPH a másledne ku nám prichádzali tiež platiči DPH čo prináša istotu celoročného pravidelného príjmu.

Pozdravujem.

apo
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
apo Pozri príspevok
V tejto práci nepomôže marketing, ani zlaté stránky, len úroveň poskytnutých služieb. Myslím si, že nám pomohlo aj to, že sme boli od začiatku registrovaní na DPH a másledne ku nám prichádzali tiež platiči DPH čo prináša istotu celoročného pravidelného príjmu.

Pozdravujem.

apo
S týmto tvrdením len súhlasiť môžem na 100%. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že reklama v našej brandži je nanič. Tiež som si vybudoval svoju klientelu len a len na báze dôvery. Klienti si ma "podávali" ďalej svojím známim.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Je to presne ako hovoríte a tých 5 rokov, čo spomína apo tiež sedí, než sa tá seriózna klientela utvorí. Mám niektorých klientov, ktorých už robím viac než päť rokov, ale takých všelijakých sa za tú dobu vystriedalo neúrekom.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem Vám všetkým, uvidím či sa to podarí aj mne, možno ked budem sedieť často na porade a čítať Vaše rady bude aj zo mna profík Pekný večer
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Držím palce ja aj určite aj ostatní poraďáci.

Buď sebavedomá, ale nie odmeraná, buď priateľská ku klientom ale s tykaním počkaj až keď to bude nevyhnutné. Najťažšie sa dvíhajú ceny dlhoročným klientom. Ku zvýšenej cene musíš pridať niečo naviac aj Ty.

Pozdravujem.

apo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať