Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Myslím, že cena by mala zohľadňovať aj výšku obratu klienta a výšku jeho imania. Ale to len tak na okraj.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Cenník v EUR je dobry nápad, ale zatial čo najskôr na tento rok by bolo dobre v SK. Koncom roka sa môže začať prepracovávať cenník v EUR.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Cenník v EUR je dobry nápad, ale zatial čo najskôr na tento rok by bolo dobre v SK. Koncom roka sa môže začať prepracovávať cenník v EUR.
Podľa správnosti cenník v EUR by mal byť rovnaký, len prepočítaný s konverzným kurzom. Špecifické práce pri prechode na EUR samozrejme by sa mali účtovať samostatne, mimo mesačných platieb za účtovnícke práce.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Chápem to tak, že prepočítavať dene kurzom, alebo podľa faktúry vystavenia kurzom?
Ale to sme už asi ďalej. Najprv dokončme prvvý cieľ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Chápem to tak, že prepočítavať dene kurzom, alebo podľa faktúry vystavenia kurzom?
Ale to sme už asi ďalej. Najprv dokončme prvvý cieľ.
Nie. Ceny, ktoré budú výsledkom prieskumu, pri prechode na EUR by sa mali prerátať konverzným kurzom k 1.1.2009.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
smith Pozri príspevok
Reflektujem na Richardové pripomienky, a prikladám jednoduchú tabuľku, ktorú si stahnite a vyplnenú pošlite. Ďakujem.

Zolee, tarez som si všimla tabuľku, posielam aj tú a veľa trpezlivosti..........
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

smith Pozri príspevok
Podľa správnosti cenník v EUR by mal byť rovnaký, len prepočítaný s konverzným kurzom. Špecifické práce pri prechode na EUR samozrejme by sa mali účtovať samostatne, mimo mesačných platieb za účtovnícke práce.
Predpokladám, že väčšina máme v cenníku, resp. v zmluvách zakomponovanú položku o takýchto "naviac prácach", ktoré povedzme nie sú v paušálnej fixnej úhrade, či v cenách za položku.
Ja napríklad mám takúto cenovú položku v zmluvách aj za prácu mimo normálnu pracovnú dobu (večer, sobota, nedeľa) za prácu na objednanie klientom, mimo samozrejme svoj vlastný program (aj ten termínovo vynútený ). + úhrada výloh.
Je to ale skôr prevencia - na ochranu súkromia. Používam to len veľmi sporadicky a pomohlo to.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dracica Pozri príspevok
mam otázočku kolko by ste si vypytali za opravu salda 321 a 11?? saldo bolo nezlikvidovane neboli nahrate PS salda, chybné analytické účty v salde bolo asi 4500 riadkov ???prosím vyjadrite sa niekto...pretoze sme sa na tom narobili

Prosím ťa skús túto otázku zaraď do témy http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html .
Táto téma je trošku o inom. Zisťujeme priemerné ceny, a snažíme sa vytvoriť "oficiálne neoficiálny" cenník účtovníckych prác.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

o.k. zmazala som moj prispevok priznam sa ze som nečítala predch. príspevky iba nadpis prepaaaaaaaaaaač
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dracica Pozri príspevok
o.k. zmazala som moj prispevok priznam sa ze som nečítala predch. príspevky iba nadpis prepaaaaaaaaaaač
TO je v pohode.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja neviem, ja som už síce poslala mailom svoj jednoduchý cenník, ale keď tak nad tým rozmýšľam asi nebudem môcť toto predložiť svojim klientom, lebo by som podľa vašich cenníkov bola asi drahá, ja si totiž neúčtujem za vypracovanie tlačiva napr. DPH, lebo mi to robí program, tak prečo by som ich mala zdierať?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuhl Pozri príspevok
Ja neviem, ja som už síce poslala mailom svoj jednoduchý cenník, ale keď tak nad tým rozmýšľam asi nebudem môcť toto predložiť svojim klientom, lebo by som podľa vašich cenníkov bola asi drahá, ja si totiž neúčtujem za vypracovanie tlačiva napr. DPH, lebo mi to robí program, tak prečo by som ich mala zdierať?
Nepoznám účtovníka, ktorý by ručne vypočítaval napr. DPH priznanie, ale za vyhotovenie už áno. Veď použiješ papier, toner..... skontroluješ.....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
... musíš ovládať zákon, aby si vedela, kde to treba zaradiť ...
A veď práve o to ide, že podceňujeme svoju prácu, bojíme sa pýtať viac, ale práve tým, ktorým robíme učtovníctvo, tí sa netrápia, že sú drahí. Napr. pacienta lieči liek, ale lekár určí diagnózu. Nepodceňujme svoju prácu! Preto chceme mať tento jednotný cenník.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

No dobre teda počkám si na ten cenník ale mohli by sa ozvať aj účtovníci z BA, to by ma veľmi zaujímalo aké majú oni ceny. A kedy by to malo byť zverejnené, hovoríš okolo 15.2.?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Tu sa nebudú zverejňovať ceny, ale sa vytvorí jednotný cenník, pre nás všetkých, ktorí ho budeme chcieť využívať, z tých tabuliek, ktoré sa odoslali na uvedený e-mail.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zuhl Pozri príspevok
Ja neviem, ja som už síce poslala mailom svoj jednoduchý cenník, ale keď tak nad tým rozmýšľam asi nebudem môcť toto predložiť svojim klientom, lebo by som podľa vašich cenníkov bola asi drahá, ja si totiž neúčtujem za vypracovanie tlačiva napr. DPH, lebo mi to robí program, tak prečo by som ich mala zdierať?
zuhl a program si nekupovala? Ty ho máš zadarmo?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuhl Pozri príspevok
No dobre teda počkám si na ten cenník ale mohli by sa ozvať aj účtovníci z BA, to by ma veľmi zaujímalo aké majú oni ceny. A kedy by to malo byť zverejnené, hovoríš okolo 15.2.?
Údaje zbierame do 15.02. a zhruba do týždňa by mal uzrieť svetlo sveta ten cenník, ktorý bude obsahovať min. a max. ceny, ktoré sme dostali. Zrejme urobím aj regionálne cenníky. A uvidíme ako to dopadne. Preto posielajte čo najviac cenníkov.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
smith Pozri príspevok
Údaje zbierame do 15.02. a zhruba do týždňa by mal uzrieť svetlo sveta ten cenník, ktorý bude obsahovať min. a max. ceny, ktoré sme dostali. Zrejme urobím aj regionálne cenníky. A uvidíme ako to dopadne. Preto posielajte čo najviac cenníkov.
Zolee, ty si: JEDNOTKA !!!

Ešte aj regoinálne?....... čo dodať?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuhl Pozri príspevok
Ja neviem, ja som už síce poslala mailom svoj jednoduchý cenník, ale keď tak nad tým rozmýšľam asi nebudem môcť toto predložiť svojim klientom, lebo by som podľa vašich cenníkov bola asi drahá, ja si totiž neúčtujem za vypracovanie tlačiva napr. DPH, lebo mi to robí program, tak prečo by som ich mala zdierať?
reagovali viacerí, ale nedá mi nenapísať - ak by si priradila DS hlava nehlava, bez znalostí zákonov, tak Ti program vypracuje také DP na DPH, z ktorého by neboli na DÚ nadšení. Tiež stáýle zdôrazňujem, že ide o know-how a nie o to, že po spracovaní mesiaca, ktorý Vám trvá napr. 3 hodiny vytlačíte za sekundu spracované priznanie...

P.s. Ja som si až teraz vlastne všimla, čo sa snažíte spracovať. mala som pocit, že je to podobná téma ako pošuškajte koľko pýtať a tak som vyššie aj reagovala na jeden príspevok - nesprávne. To je tak, keď nečítam poriadne....
Takže chválim Vašu aktivitu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cactus Pozri príspevok
Zolee, ty si: JEDNOTKA !!!

Ešte aj regoinálne?....... čo dodať?
Chcem podľa regionov tiež vytvoriť priemerné ceny, aj s min. a max. Aby bolo z čoho vychádzať. Len nato potrebujem čo najviac cenníkov, aby údaje boli relevantné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať