Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja si myslím, že cenník by sa nemal deliť na regióny. Prečo by v Blave mali viac zarábať? (vlastne aj rarábajú). Majú lepšie vedomosti? Majú iné zákony?
Cenník má byť jednotný pre celé Slovensko a vlastne preto by tam mala byť minimálna cena a maximálna cena. Z toho je jasné, kto a ako si vytvorí cenu: západ - východ. Aj iné profesie majú len jeden cenník.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
smith Pozri príspevok
Údaje zbierame do 15.02. a zhruba do týždňa by mal uzrieť svetlo sveta ten cenník, ktorý bude obsahovať min. a max. ceny, ktoré sme dostali. Zrejme urobím aj regionálne cenníky. A uvidíme ako to dopadne. Preto posielajte čo najviac cenníkov.
Teraz som si uvedomila, že keď som odosielala svoj cenník, nedala som tam region. Idem to doplniť a pošlem opravený. Uvediem tam poznámku, aby si vedel, že to nie je nový ale opravený.
Naposledy upravil cloe : 02.02.08 at 12:31
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ešte by som sa chcela všetkým poďakovať, ktorí sa zúčastnili a zúčastnia na spoločnej tvorbe NÁŠHO CENNÍKA.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A posielajte naďalej, do 15.02. 24:00 hod je to možné.

Odmeniť účastníkov ankety sice nevieme, ale myslím si, že prínosom to bude pre každého z nás.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

m.hladka Pozri príspevok
Ja si myslím, že cenník by sa nemal deliť na regióny. Prečo by v Blave mali viac zarábať? (vlastne aj rarábajú). Majú lepšie vedomosti? Majú iné zákony?
Cenník má byť jednotný pre celé Slovensko a vlastne preto by tam mala byť minimálna cena a maximálna cena. Z toho je jasné, kto a ako si vytvorí cenu: západ - východ. Aj iné profesie majú len jeden cenník.
Cenník by práveže mal byť podľa regionov, lebo aj iné výdavky - hlavne nájomné min. a max. je tiež rozdielne v Bratislave,v Košiciach, na Orave alebo vo Zvolene, a zase ak niekto robí doma má výdavky o nájomné a cestovanie menšie. Takisto - aké máte poplatky za internet? aj toto by sa malo odrážať v cenníku.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Cenník by práveže mal byť podľa regionov, lebo aj iné výdavky - hlavne nájomné min. a max. je tiež rozdielne v Bratislave,v Košiciach, na Orave alebo vo Zvolene, a zase ak niekto robí doma má výdavky o nájomné a cestovanie menšie. Takisto - aké máte poplatky za internet? aj toto by sa malo odrážať v cenníku.
Tentokrát súhlasím s m.hladkou. Ani napr. značkový autoservis nemá ceny rozdelené podľa regiónov. Oprava v Škodaservise na hodinu ťa stojí rovnako ako v KE tak aj v BA.

Ale cenníky urobím aj podľa regiónov, aby prehľad bol podrobnejší. Samozrejme mali by sme vychádzať z celoslovenského priemeru pri určovaní cien.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Neni ani v servisoch vždy tak, napríklad na jeseň boli ceny na prezúvanie pneumatík najnižšie v Bratislave a boli rozdielne aj iných mestách ako Trenčín, Zvolen a Košice, alebo aj inde. Dosť to bolo kritizované.

Tento náš cenník bude len informatívny, taký kľúč pre prípadné ďalšie zmluvy.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
m.hladka Pozri príspevok
Ja si myslím, že cenník by sa nemal deliť na regióny. Prečo by v Blave mali viac zarábať? (vlastne aj rarábajú). Majú lepšie vedomosti? Majú iné zákony?
Cenník má byť jednotný pre celé Slovensko a vlastne preto by tam mala byť minimálna cena a maximálna cena. Z toho je jasné, kto a ako si vytvorí cenu: západ - východ. Aj iné profesie majú len jeden cenník.
Nemal by sa deliť , ale bude sa.... A prečo ?

Mám kamarátku, majú u nás reštauráciu..a prosperujúcu. Keď sme sa bavili o cenách za účtovníctvo..tak mi povedala, že u nej stojí jedlo 73,- ,ale za toto isté jedlo v Bratislave by som zaplatila určite viac. A tak aj ona nemôže dať svojej účtovníčke toľko, koľko zaplatí svojej majiteľ takej istej reštaurácie v Bratislave.

Nikoho nezaujíma, že narobíme sa na tom rovnako, máme rovnaký program, kupujeme rovnakú literatúru, chodíme na rovnaké školenia... zapýtam si cenu, aká je v Bratislave a môžem pozerať na monitor a byť bez práce, lebo nikto mi takú cenu v našom regióne nezaplatí. Vždy sa nájde ešte x žien, ktoré účtujú popri práci..aby si zarobili nie na živobytie..ale mali to len ako svoje vreckové za smiešne ceny. A takéto im to vždy radi zoberú... Tak prečo by platili viac, keď nemusia. Je to smutné, ale taká je realita. Mám s tým práve čerstvú skúsenosť.
No a k tým jednotným cenníkom iných profesií. Majú ho, ale tiež sa ho nedržia. Napríklad súdny znalec má rovno v programe aj vypočítané z hodnoty bytu a domu svoje vyúčtovanie. A myslíte , že sa ho držia u nás? Nie, musia robiť dohodou, lebo pôjdu hľadať lacnejších.Kým v Bratislave si vyúčtuje za ocenenie bytu 5.000,- u nás mu za 3.000,- ešte vynadajú.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuhl Pozri príspevok
No dobre teda počkám si na ten cenník ale mohli by sa ozvať aj účtovníci z BA, to by ma veľmi zaujímalo aké majú oni ceny. A kedy by to malo byť zverejnené, hovoríš okolo 15.2.?
Zoli píše, že sa nebudú zverejňovať, tak len pre informáciu,
my z Bratislavy nie sme na tom o nič lepšie ako Vy ostatní /aspoň Tí z Porady určite/- nemáme v cene zohľadnenú Bratislavu. Pripúšťam, že možno niektoré väčšie účtovnícke firmy , ale

Cenník by som poslala, ja ho však v takej forme nemám. Pracujem na paušál, na ktorom sa dohodneme vždy po prezretí dokladov, druhu práce a pod. Jediné, čo môžem povedať, že min. pre PÚ mám á 6 000 SK mesačne
P.s. trošku nám aj uznajte, že náklady na život v Bratislave sú však niekoľkokrátvyššie...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Plne súhlasím!
Ale práve v tom je ten cenník dobrý, že urobím kalkuláciu, kde podľa cenníka nahodím všetky práce atď. okolo účtovníctva. Výsledna suma podľa cenníka bude vypočítaná yyyyy,- Sk, kde zdôrazním, že táto cena je vypočítana na základe "Účtovného cenníka r.2008" pre ekonómov a učtovníkov. A na konci kalkulácie napíšem navrhovanú cenu dohodou: napr. -25%, alebo od oka. To je už každého individuálna vec.
Hlavne, aby sme mali niečo v rukách o čo sa môžeme oprieť a argumentovať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja stále dookola tvrdím....každý živnostník by mal na DÚ nahlásiť aj meno účtovníka a prípadne aj zmenu, ak ho počas svojej existencie vymení ...veľa "čiernych účtovníkov " by zaniklo . Pretože vypracujú "účto" odovzdajú DP a nikde zmienka kto ho robil, nikde nijaká faktúra, nikde nijaká zodpovednosť.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Tak napríklad architekti majú cenník, ktorý pri špecifikácii a kalkulácii prác postupujú podľa návrhu ceny v zmysle „Sadzobníka pre navrhovanie ponukových cien projekčných prác a inžinierskych činností“ UNIKA 2007. Tento cenník každý rok menia. Kúpuju si to za symbolickú cenu. Sú tam ceny na hodinovú sadzbu atď. Napr. pomocné práce (písanie správy, viazanie a skladanie projektu...) á 1 hod. 200,- hod.
Niečo také mám v predstave urobiť aj pre nás.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
m.hladka Pozri príspevok
Tak napríklad architekti majú cenník, ktorý pri špecifikácii a kalkulácii prác postupujú podľa návrhu ceny v zmysle „Sadzobníka pre navrhovanie ponukových cien projekčných prác a inžinierskych činností“ UNIKA 2007. Tento cenník každý rok menia. Kúpuju si to za symbolickú cenu. Sú tam ceny na hodinovú sadzbu atď. Napr. pomocné práce (písanie správy, viazanie a skladanie projektu...) á 1 hod. 200,- hod.
Niečo také mám v predstave urobiť aj pre nás.
Pre nás..ale čoho sa budú držať tie s cenou podliezajúce "čierne " účtovníčky?
Môj názor je ten, že práve tieto znevažujú prácu ostatných účtovníkov... a kým budú ony znižovať svoje ceny, aby mali viac práce..darmo ostatní budú volať po nejakom ujednotení... a tom správnom ohodnotení našej práce.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

m.hladka Pozri príspevok
Vyplnila som tabuľku, ale mi to odmieta poslať na hore uvedený e-mail????
Je už dosť neskoro, asi preto nechápem, ako si mohla vyplniť danú tabuľku, keď v predchádzajúcom príspevku píšeš, že máš živnosť zastavenú, si účtovníčka cez s.r.o.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zlata Pozri príspevok
Je už dosť neskoro, asi preto nechápem, ako si mohla vyplniť danú tabuľku, keď v predchádzajúcom príspevku píšeš, že máš živnosť zastavenú, si účtovníčka cez s.r.o.
Táto téma bola založená za tým účelom, aby sme prispeli svojimi cenníkmi či sme účtovníci, alebo firmy, ktoré si dávajú robiť účtovníctvo a koľko zaň platia. Práve preto nevidím dôvod na Tvoju otázku.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Ja som účtovníčka v s.r.o. v hlavnom pracovnom pomere.
Môj náplň práce je nasledovný , len v kocke:
Účtujem PU, spôsobom A
Počet zápisov v PD - 4790
Vydaných fa - 481
Prijatých fa -248
Skladových kariet - 1095
Výdajok -400
Príjemok -125
Pokladňa SKK príjem - 150
Pokladňa SKK výdaj - 370
Pokladňa CZK príjem /výdaj - 70
Pokladňa EUR príjem / výdaj - 25
Mesačne INTRASTAT
Mesačný plátca DPH
MZDY - 3 zamestnanci v HL.pomere
1 na DoVP
Sociálny fond
Bežený účet - 3 v SKK
1 v EUR
Všetký priznania, hlásenia a výkazy
Pošta
a neviem čo som ešte všetko zabudla.

Neviem či mám napísať svoju hrubú mzdu.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

mysimis Pozri príspevok
Táto téma bola založená za tým účelom, aby sme prispeli svojimi cenníkmi či sme účtovníci, alebo firmy, ktoré si dávajú robiť účtovníctvo a koľko zaň platia. Práve preto nevidím dôvod na Tvoju otázku.
Veď práve, keď nerobí na živnosť nemá cenník,ale má hrubú mzdu.
Alebo tomu dobre nerozumiem?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Zlata Pozri príspevok
Veď práve, keď nerobí na živnosť nemá cenník,ale má hrubú mzdu.
Alebo tomu dobre nerozumiem?
Jedná sa o cenník, za koľko účtovnícka firma ponúka svoje služby. Účtovníckou firmou môže byť právnická osoba aj fyzická osoba.
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

Zlatka to napísala vynikajúco.Tak by som si to predstavovala ,rozpis podla jednotlivých položiek aj bez množstva,ale s rozpisom aj všetkých výkazov,príp.podklady k úveru,lebo nie všetci robia rovnaké výkazy napr.pre NBS a pod. Teším sa ,že sa to tak rozbehlo a keď ma ešte niečo napadne okamžite to dám vedieť.Tak hurá do toho !!!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zlata Pozri príspevok
Neviem či mám napísať svoju hrubú mzdu.
Zlatka, nechceš nás dráždiť ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať