Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
qta qta

qta je offline (nepripojený) qta

durisovad Pozri príspevok
Je to velmi dobry napad, ale ak tu budeme pisat svoje predstavy alebo svoje skutocne prijmy, asi sa daleko nedostaneme. Mal by cennik zostavit vsetkymi akceptovany a aj odbornou verejnostou uznavany clen PORADY a tento cennik by sme potom mali vsetci aj uplatnit vo svojej praxi.
Velmi potrebne pri nasej praci. Som z Vychodu a viem ako vnimaju "podnikatelia", ale aj zamestnavatelia, túto pracu...
Dakujem za tento prispevok, suhlasim s navrhom a tesim sa ak to napr. cech uctovnikov odobri a navrhne orientacne ceny. Drzme si palce!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Posúvam, v príspevku č. 28 je tabuľka na vyplnenie. Posielajte naďalej. Ďakujem.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
m.hladka Pozri príspevok
Ja si myslím, že cenník by sa nemal deliť na regióny. Prečo by v Blave mali viac zarábať? (vlastne aj rarábajú). Majú lepšie vedomosti? Majú iné zákony?
Cenník má byť jednotný pre celé Slovensko a vlastne preto by tam mala byť minimálna cena a maximálna cena. Z toho je jasné, kto a ako si vytvorí cenu: západ - východ. Aj iné profesie majú len jeden cenník.
Ja nevidím problém v regiónoch a plne s Tebou súhlasím. Ale ryba smrdí od hlavy. A náš problém je v zaradení našej profesie medzi voľnými živnosťami. K jej výkonu postačuje vek 18 rokov, bezúhonnosť a spôsobilosť na právne úkony.Sme v jednom šíku s upratovacími prácami. Ja si prácu upratovačky veľmi vážim. Ale je atronomický rozdiel medzi odhadnutím pomeru jari k vode a správnym zaúčtovaním celkovej tejto práce. Pokiaľ samotný zákonodárca túto devastáciu profesie účtovníka - ekonóma na živnosť neodstráni, tak účtovníčky podliezačky sa nám o odmeny postarajú. A že to skoro nebude svedčí fakt, že sú všetci véééééééľmi zaneprázdnení.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zatiaľ mám 20 cenníkov. Pridajte sa ďalší.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja pracujem za cca 200 Sk na hodinu. Ale som dochodkyna, to znamena, ze neplatim odvody. Ak by som bola v nedochodkovom veku, za menej ako za 300 Sk by som asi nepracovala.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Osobne sa neviem oceniť.
Fakturovať za 1 hod. svojej práce??, zrejme by sa nedoplatili. niekedy to ani položka nevystihuje, aj s jednou položkou sa dokážem natrápiť, štúdiom aj na dve hodiny, za pár drobných.

Rada by som účtovala 1000, vyšlých FA za predaj tovaru, šmykla by som to raz, dva, tri a mala by som vo vrecku slušný balík. A bez rozmýšľania, za noc, asi ani to nie. Chyba by nemala byť, ľahká kontrola, čo mám zle ľahulinko nájdem.

Ako sa mám oceniť, keď mám samé prepočty kurzov, kúpu majetkov, kt. neviem poľahky nájsť v klasifik. produkcie, keď mi prihodia sem tam nejaký nezmysel (forward), keď mám 5 rôznych účtov vo firme, 3 pokladne, keď neviem nájsť a zaradiť nákup tovaru do intrastatu, keď mám robiť kalkulácie pre začínajúcu výrobu, staniť cenu výrobku, keď si mám niekedy z prsta vycucnúť potrebné info ....., pretože mi podklady nikto nedá. Tak fakt driem ako blbec, nezapýtam si viac, pretože účto milujem, i keď to sem tam tresnem do kúta a poviem si se...na to.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

betka Pozri príspevok
Osobne sa neviem oceniť.
Fakturovať za 1 hod. svojej práce??, zrejme by sa nedoplatili. niekedy to ani položka nevystihuje, aj s jednou položkou sa dokážem natrápiť, štúdiom aj na dve hodiny, za pár drobných.
Rada by som účtovala 1000, vyšlých FA za predaj tovaru, šmykla by som to raz, dva, tri a mala by som vo vrecku slušný balík. A bez rozmýšľania, za noc, asi ani to nie. Chyba by nemala byť, ľahká kontrola, čo mám zle ľahulinko nájdem.
Ako sa mám oceniť, keď mám samé prepočty kurzov, kúpu majetkov, kt. neviem poľahky nájsť v klasifik. produkcie, keď mi prihodia sem tam nejaký nezmysel (forward), keď mám 5 rôznych účtov vo firme, 3 pokladne, keď neviem nájsť a zaradiť nákup tovaru do intrastatu, keď mám robiť kalkulácie pre začínajúcu výrobu, staniť cenu výrobku, keď si mám niekedy z prsta vycucnúť potrebné info ....., pretože mi podklady nikto nedá. Tak fakt driem ako blbec, nezapýtam si viac, pretože účto milujem, i keď to sem tam tresnem do kúta a poviem si se...na to.
Skús teda maxim. cenu, akú by si bola ochotná za túto prácu platit inému.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Jarka 1 Pozri príspevok
Skús teda maxim. cenu, akú by si bola ochotná za túto prácu platit inému.
, skrachovali by

Ešte zopár faktov:
Neviem, prečo každý hovorí, že živnostníci sú drahí.
Zobrala som účto. Pozrela som sa aká bola cena práce účtovníčky okolo
19 000, Sk (zamestnávateľ zaplatí odvody, účtovníčke sa stiahnu odvody, zaplatí daň, vyjde jej v čistom niečo.) Robím tú istú robotu, nič menej a zoberiem za to isté 12, 13 tis. Sk. O koľko som lacnejšia. Nehovoriac o tom, že to čo urobí ona za 160 hod. za mesiac, ja mám urobené možno za 70 hod. A je to to isté.

Takže....šup s cenníkom
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja neuctujem za hodinu prace, mam zjednanu mesacnu odmenu a ta hodinova sadzba mi vysla vydelenim tej mojej odmeny a poctom hodin, ktore stravim uctovanim. Je to mala firma, ktora nema pracu pre uctovnicku na 8 hodin a mne to tiez vyhovuje. Chodim tam viac-menej preto, aby som nevysla z cviku a aby som aj bola trochu medzi ludmi.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Betka, ak robis 70 hodin mesacne a spracovavas zlozite uctovne pripady, preco to robis za taku smiesnu cenu? Ja by som chcela minimalne 20 tisic. Alebo nech pan podnikatel ide do uctovnickej kancelarie, potom uvidi tie palky.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
O tom by sa dalo rozprávať a rozprávať, ale mi tu potrebujeme nápady a cenníky. Tak šup s nimi do tabuľky str.3 bod č.28.


Ď A K U J E M E !
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ešte navrhujem zahrnúť:
- cudziu menu (príplatok?)
- zaradenie majetku (všetko, čo s tým súvisí)
- čo znamená pojem cena za zápis.... (či všetko, čo s tým súvisí, a teda i evidencia došlých vyšlých FA, alebo či bude evidencia samostatná položka, pretože nám doklady vysypú, a musíme to nejak zoztriediť a zaevidovať, potom zaúčtovať??
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Možno sa ešte spýtam. V rámci takejto štatistiky.
Nebolo by jednoduhšie zadať konktétny príklad, vypracovať tabuľku....a to nasledovne:
Firma s.r.o. zamestnáva 5 ľudí v TPP. Mesačne z toho:

1. platiteľ DPH:
- prijatých 100 DFA (všetky sú v režime DPH)
- vyšlých 100 FA (všetky sú v režime DPH)
- 20 výdavkových (výdavkové sú všetky v režime DPH).
(uvažujeme nad tým, že v spoločnosti bude iba jeden PPD-VFA nebudú hradené v hotovosti). Raz mesačne vyberieme z účtu PP, aby sme vložili PP do pokladne na úhradu bežných prev. nákladov-teda jeden PPD)
- výpis z účtu obsahuje za mesiac napr. január: 100 položiek.
- vypracovanie DPH
- 5 ľudí v TPP....

A teraz aká je cena práce toho-ktorého účtovníka v tomto konkrétnom základnom príklade?
(poznámka: sami si zaevidujeme i DFA, i VFA)

Tento postup v tabuľke je možné uplatniť u neplatiteľa DPH, i v JU či už platiteľa, alebo neplatiteľa).

Vyšla Vám cena? Mne ano. U jedného sa bude pohybovať ?????
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
m.hladka Pozri príspevok
O tom by sa dalo rozprávať a rozprávať, ale mi tu potrebujeme nápady a cenníky. Tak šup s nimi do tabuľky str.3 bod č.28.


Ď A K U J E M E !
A to je to dôležité. O tom rozprávať a rozpávať, aby ten cenník bol optimálny a korešpondoval s trhom. Kto sleduje renomované personálne agentúry tak vie, že je dopyt po kvalitných účtovníkoch, ktorých cena práce pre zamestnávateľa na TPP sa šplhá až na trojciferné číslo. Musia samozrejme spĺňať isté predpoklady a tými sú už miniámálne stredoškolské vzdelanie, minimálne jeden cudzí jazyk / ešte že sem tam patrí ruština/ a ďalšie podmienky. A hodnota tejto ceny práce rastie priamoúmerne zložitosti podniku. Viem si v ňom predstaviť mnohé Poraďáčky, účtujúce účtovné prípady, o ktorých hovorila betka, a z toho mi vychádza, že jednoucho cenník musí byť flexibilný, schopný reagovať na takéto požiadavky. Neviem si predstaviť tiežúčtovníčky účtovať predaj podniku, či deriváty, a pod. Vlastne viem. Sadnú si na Poradu, a majú to grátis. Aj na to treba zobrať patričný zreteľ. Takže cenník je potrebné tvoriť nie len porovnaním rôznych cenníkov, ale snažme sa vychádzať aj s reálnej kalkulácie výkonu, ktorá by nemusela byť až tak rozdielna. Všetci potrebujeme PC, hlavu, miestnosť. Ale hlavne veľa času na štúdium zákonov. A to sú presnemerateľné veličiny. Tvrdím, že cena práce účtovníka niekde v strede by nemala byť na hodinu menej ako 400.- Sk. Okolo nej by osciloval regionálny a iných vplyv. Toť môj nemenný názor.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
durisovad Pozri príspevok
Ja pracujem za cca 200 Sk na hodinu. Ale som dochodkyna, to znamena, ze neplatim odvody. Ak by som bola v nedochodkovom veku, za menej ako za 300 Sk by som asi nepracovala.
ale nemôžeš použiť ani odpočítateľnú čiastku na daňovníka!
Naposledy upravil cactus : 03.02.08 at 06:33
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
betka Pozri príspevok
Ešte navrhujem zahrnúť:
- cudziu menu (príplatok?)
- zaradenie majetku (všetko, čo s tým súvisí)
- čo znamená pojem cena za zápis.... (či všetko, čo s tým súvisí, a teda i evidencia došlých vyšlých FA, alebo či bude evidencia samostatná položka, pretože nám doklady vysypú, a musíme to nejak zoztriediť a zaevidovať, potom zaúčtovať??
a to ešte nehovorím o prekladoch zo zahraničných bločkov z ERP a zahr. faktúr v cudzej mene.
A horšie je to vtedy, keď je tam nejaké číselné označenie (aj u nás sa to praktizuje) a podnikateľ nevie, čo v tom zahraničí kupoval. Doslova pracujem s prekladovými slovníkmi.......
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Danila Pozri príspevok
..............Tvrdím, že cena práce účtovníka niekde v strede by nemala byť na hodinu menej ako 400.- Sk. Okolo nej by osciloval regionálny a iných vplyv. Toť môj nemenný názor.
Konečne reálna cena ! je to aj môj názor.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

durisovad Pozri príspevok
Ja pracujem za cca 200 Sk na hodinu. Ale som dochodkyna, to znamena, ze neplatim odvody. Ak by som bola v nedochodkovom veku, za menej ako za 300 Sk by som asi nepracovala.
Ty neplatíš odvody nie preto že si dôchodkyňa, ale tvoj ročný príjem je pod hranicou sumy pre povinnosť odvody platiť. Pri vyššom príjme by si odvody platila. Takže stav dôchodkyňa pre mňa nie je titul na zníženie ceny za účtovníctvo.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

betka Pozri príspevok
Ešte navrhujem zahrnúť:
- cudziu menu (príplatok?) URČITE ÁNO ! nám predsa nestačí len zaúčtovať doklad vystavený na CM v zahraničí, ale musíme mať minimálne jazykové znalosti aby sme si preložili texty dokladov - bez toho sa to zaúčtovať nedá.
- zaradenie majetku (všetko, čo s tým súvisí) Moja skúsenosť je, že keď ja nevyhotovím ZAZNAM o zaradení DM do používania, tak ani nebudem mať čo zaúčtovať; + treba vedieť (okrem zaúčtovania) uplatniť ZoDP v súvislosti s určením odpisovej skupiny ... atď. + LIZING (kapitola sama o sebe); takže určite je to práca nad rámec zaúčtovania dokladu.
- čo znamená pojem cena za zápis.... (či všetko, čo s tým súvisí, a teda i evidencia došlých vyšlých FA, alebo či bude evidencia samostatná položka, pretože nám doklady vysypú, a musíme to nejak zoztriediť a zaevidovať, potom zaúčtovať??
. .
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
liba2 Pozri príspevok
Ty neplatíš odvody nie preto že si dôchodkyňa, ale tvoj ročný príjem je pod hranicou sumy pre povinnosť odvody platiť. Pri vyššom príjme by si odvody platila. Takže stav dôchodkyňa pre mňa nie je titul na zníženie ceny za účtovníctvo.
To ja velmi dobre viem, preco neplatim odvody. A kedze ani platit nemienim, uspokojim sa s odmenou a casom, ktory uctovaniu venujem. Uz mam rada aj svoj volny cas. Poznam uctovnicky, ktore pracuju 8-10 hodin denne za plat 15.000 Sk mesacne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať