Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
[quote=durisovad;632136]To ja velmi dobre viem, preco neplatim odvody. A kedze ani platit nemienim, uspokojim sa s odmenou a casom, ktory uctovaniu venujem. Uz mam rada aj svoj volny cas. Poznam uctovnicky, ktore pracuju 8-10 hodin denne za plat 15.000 Sk mesacne.[/quote]Rozumné. Veľmi rozumné. A ten plat sa dá aj za týždeň, keď poopravuješ, čo iní domrvili. Vtedy sa s cenou neokúňajú. A vyložiť nohy na stôl. My už na to máme nárok.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
betka Pozri príspevok
Ešte navrhujem zahrnúť:
- cudziu menu (príplatok?)
- zaradenie majetku (všetko, čo s tým súvisí)
- čo znamená pojem cena za zápis.... (či všetko, čo s tým súvisí, a teda i evidencia došlých vyšlých FA, alebo či bude evidencia samostatná položka, pretože nám doklady vysypú, a musíme to nejak zoztriediť a zaevidovať, potom zaúčtovať??
... + príplatok za koeficient DPH
0 0
ttimea84 ttimea84

ttimea84 je offline (nepripojený) ttimea84

Ahojte!
Našla som jednu zaujímavú stránku, podľa kotorej môžeme vychádzať pri stanovení cien.
karneval.sk/zmluva.htm

timea
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ttimea84 Pozri príspevok
Ahojte!
Našla som jednu zaujímavú stránku, podľa kotorej môžeme vychádzať pri stanovení cien.
karneval.sk/zmluva.htm

timea
Ten cenník na tej stránke už tu je pricapený, a je asi 2 roky starý.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Neviem, či to tu už bolo spomínané, ale ešte ma napadlo, mimoriadnu účtovnu závierku + výkazy k tomu pre banky - úvery a pod.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Neviem, či to tu už bolo spomínané, ale ešte ma napadlo, mimoriadnu účtovnu závierku + výkazy k tomu pre banky - úvery a pod.
Môžem za seba povedať, že minoriadne účtovné závierky pre banky na úvery mi zaberajú toľko času, že už ich nenávidím. Aspoň že sú ochotní vždy za to priplatiť. Aj teraz ma jeden dosť "potešil", že by potreboval výkazy + DP za r.2007 do týždňa. Je to s.r.o. a nie zrovna malá. Že vraj si mám povedať odmenu akú chcem. Ale to nie je o tom. Ešte sa mi nevrátili ani všetky potvrdené inventarizácie pohľadávok a taktiež u iných účtov ešte dohľadávam všelijaké muchy. Vyhodnotenie zakázky a rozpracovanosť nedokončenej výroby k tomu Tak som mu povedala, že odmena by bola síce pekná, urobím čo je v mojich silách ale dokiaľ nebudem mať všetko "vyčistené", tak to nepodám. Lebo počítam, že by som do marca podávala určite opravné DP. Moje nervy!
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
ja pridávam štatistiku s ktorou sa teraz trápim.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Mňa by zaujímali aj paušalisti... Mám takého, čo má 3 fa, ale aj takého, čo má 100 fa za rok... A naozaj som z toho v pomykove.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som za, aby bol cenník podľa jednotlivých úkonov, nie podľa hodín,koľko nad tým strávime. Dáte do faktúry aj čas, ktorý strávite študovaním zákonov, resp. toho-ktorého účt.prípadu ? Asi nie ....
Takýto položkovitý cenník som našla napr. aj na stránke www.kimea.sk . Ten som už poslala smithovi.


Tiež by ma zaujímalo....definovať pojem "položka"

Koľko položiek spadá do zaúčtovania napr. vyúčtovacej faktúry za jednotlivé energie (plyn, voda, EE, stočné), kde je toto všetko ešte aj hradené preddavkami.
Mám takýto prípad... napr. :
.............................................MD... ..........DAL
............................1.650,-.........................321
plyn.........................800,-......502A
EE...........................100,-......502B
voda........................300,-.......502C
vodné,stočné.............250,-......518X
DPH..........................200,-.....343
............................ -2.000,-........................321
zapl.preddavky....... -1.600,-....314
DPH........................ -400,-....343


Koľko by ste účtovali za zaúčtovanie tejto DF ???
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

U mňa by to bolo 7 položiek.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

... aj u mňa.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
1 DF = 1 položka
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ekopo Pozri príspevok
1 DF = 1 položka
Ekopo, prosím ťa, z čoho rátaš položky, keď stanovuješ cenu? (Ja zrátam položky v denníku a tam by to bolo na 7 účtoch.)
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Veď som napísal. "Položka" je u mňa zaevidovanie 1 DF, VF, VPD, PPD, z BV 1 úhrada... To znamená, že ak sú v DF zápisy v tvare 343,501,504/321 je to jedna účtovaná položka, alebo aj 321/211 je jedna položka.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mne to ráta program. V hlavnej knihe jeden zápis v účtovnom denníku môže byť aj 5-6 položiek.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Konečne som sa dostala ku koncu tejto témy a napadlo ma, či by sa nemalo prihliadať pri stanovení cien aj od "zodpovednosti" klienta. Tým chcem povedať, že je rozdiel, keď dostanete pekne poukladané faktúry, výpisy, bločky podľa mesiacov + od zadu poznačené čo je to a je rozdiel keď dostanete "igelitku" v ktorej máte faktúry bez úhradových dokladov (ale samozrejme klient tvrdí, že to bolo zaplatené), alebo úhrady bez faktúr a vy mu vypisujete, čo má ešte všetko na budúce doniesť. Potom Vám posiela SMS, že ešte bude taká a taká faktúra - potom tam chce ešte niečo vsunúť, alebo má štyri platobné karty a jeden účet a vy zisťujete, čo z akej platil. Máte výpisy z nejasnými položkami ....atď. určite to každý pozná. Chce od Vás aj evidenciu skladu - aby vedel čo sa mu predalo z toho čo kúpil. Mal by predsa platiť viac - lebo Vám zaberá ooooooveľa viac času ako ten, čo je "zodpovednejší". Nie?
Navrhujem príplatok "nezodpovednosti"
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tabuľka je v príspevku č. 28. Zatiaľ máme iba 20 cenníkov.
Ste nadšení, že sa snažime urobiť nejaký všeobecný cenník, ale svoje neposielate. Takto ten výsledný cenník nebude mať veľkú vypovedaciu hodnotu, ak nebudete posielať.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
R E K L A M A

TABUĽKA:
návrh cien pre náš cenník
strana 3, príspevok 28.

0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
smith Pozri príspevok
Reflektujem na Richardové pripomienky, a prikladám jednoduchú tabuľku, ktorú si stahnite a vyplnenú pošlite. Ďakujem.
http://www.porada.sk/attachment.php?...0&d=1201805084



tu je tá tabuľka od Zoleeho
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prosím, zapojte sa ďalší. Ď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať