Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Toľko členov na porade a nemáte cenníky? Každý z Vás musí mať nejakú predstavu o cene svojej práce. Prosím vyplňte tabuľku aspoň podľa svojích predstáv. Nebojte sa.
Aj to pomôže.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
m.hladka Pozri príspevok
Toľko členov na porade a nemáte cenníky? Každý z Vás musí mať nejakú predstavu o cene svojej práce. Prosím vyplňte tabuľku aspoň podľa svojích predstáv. Nebojte sa.
Aj to pomôže.
Predstava je iná ako skutočnosť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Snáď robíte za skutočné ceny! Mená účastníkov ankety sa nebudú zverejňovať, ak ide o to aby ostatní nevedeli o vaších cenách.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Každý rok v januári zvyšujem ceny svojej práce. Ale je to len o veľmi málo (t.j. cca 200,- až 500,- Sk), pretože sa bojím, že prídem o zákazníka. A práve o tomto je tento cenník. Nechcem
sa báť, že si pýtam veľa za svoju prácu. Jasné, že sa viem dohodnúť o cene, na hodinu, podľa položky, dokladov, alebo paušál atď. Ale chcem, aby sme mali jednotný cenník. Či sa ho bude niekto držať, alebo nie to je jeho vec. Ale cenník určite potrebujeme. Preto prosím, zapojte sa za dobrú vec. (Nech si tu nepíšem sama so sebou.)
Ď.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Struktura cennika, resp. rozsah prac pri tvorbe ceny, pripadne prehodnoteni pausalnych cien. Zvazte:
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

m.hladka Pozri príspevok
Každý rok v januári zvyšujem ceny svojej práce. Ale je to len o veľmi málo (t.j. cca 200,- až 500,- Sk), pretože sa bojím, že prídem o zákazníka. A práve o tomto je tento cenník. Nechcem
sa báť, že si pýtam veľa za svoju prácu. Jasné, že sa viem dohodnúť o cene, na hodinu, podľa položky, dokladov, alebo paušál atď. Ale chcem, aby sme mali jednotný cenník. Či sa ho bude niekto držať, alebo nie to je jeho vec. Ale cenník určite potrebujeme. Preto prosím, zapojte sa za dobrú vec. (Nech si tu nepíšem sama so sebou.)
Ď.
Už som poslala svoj cenník.
Pre tých, ktorí ešte nereagovali: tabuľka je v príspevku č. 28, link: http://www.porada.sk/630161-post28.html
a treba ju vyplnenú poslať na uctovnictvo@geccon.sk
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V inej téme ma napadla položka do cenníka :
- debordelizácia starých období v rámci bežného obdobia .
Robím to bežne, ale priznávam, že s ocenením mám veľké problémy. Zvyčajne je to ocenené vo výške x-násobku mesačného paušálu.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

m.hladka Pozri príspevok
Toľko členov na porade a nemáte cenníky? Každý z Vás musí mať nejakú predstavu o cene svojej práce. Prosím vyplňte tabuľku aspoň podľa svojích predstáv. Nebojte sa.
Aj to pomôže.
Zdá sa mi, že Hladká a Smith sa môžu aj pretrhnúť od iniciatívy?
Na 13 strane príspevkov ma začína prepadať čudný pocit, že väčšinou sa každý snaží presvedčiť ostatných o tom, prečo nemôže poslať dáky ten cenník.
Zistila som, že roboty je nad hlavu, nezodpovedných klientov neúrekom, nespokojných účtovníkov /skoro každý/. Všetci robíme za málo peňazí, ale v skutočnosti ani nevieme, koľko ich má byť, aby ich nebolo málo. Začínam si myslieť, že tak nám teda treba.
Alebo sa už konečne prestanete pozerať na to tak, ako keby ten cenník mal byť ušitý presne na Vašu mieru? VEĎ IDE O TO, zostaviť ohodnotenie najbežnejších úkonov, ktoré robí účtovníčka živnostníčka, alebo účtovníčka vo veľkej firme. Ak k nemu potrebujem urobiť niekoľko zápisov, jazykové schopnosti, alebo športovú zdatnosť na celodenné naháňanie klienta, TAK SI TO PRIMERANE ZDVIHNEM. Takto ale neviem, akú cenu mám vôbec zvýšiť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Ale chcem, aby sme mali jednotný cenník. Či sa ho bude niekto držať, alebo nie to je jeho vec. Ale cenník určite potrebujeme. Preto prosím, zapojte sa za dobrú vec. (Nech si tu nepíšem sama so sebou.)
Ď.
Súhlasov a bodíkov utešene pribúda, ale napriek tomu tie cenníky nechodia. Hodnotíte našu, lepšie povedané iniciatívu m.hladkej, ale asi sa vám nechce pomôcť v tom. Lebo cenníkov máme stále málo. Namiesto bodíkov a súhlasov posielajte cenníky prosím.

Nerobíme záväzný cenník (nie sme na to povolaní), ale orientačný, aby každý mal prehľad o vlastnom ohodnotení. Či je pod priemer, alebo nadpriemer. Lepší prípad je ten nadpriemer. A tým, ktorí majú ceny podpriemer chceme pridať tým cenníkom na odvahe aby si vypýtali viac.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ja som svoj cenníček poslala, ale už by sa mi zišiel aspoň taký orientačný. Mám nových klientov a tým by som určite chcela zmluvu spraviť už podľa nových pravidiel. Takže tá orientácia mi chýba.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ormika Pozri príspevok
Ja som svoj cenníček poslala, ale už by sa mi zišiel aspoň taký orientačný. Mám nových klientov a tým by som určite chcela zmluvu spraviť už podľa nových pravidiel. Takže tá orientácia mi chýba.
Dali sme termín na zasielanie cenníkov do 15.2, a do týždňa budú výsledky. Nechceme, a nebudeme meniť termín. Ešte stále tých cenníkov je málo.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Mne pomohol aj cenník Janky Aczovej, ďakujem. Napr. ja si vôbec nepýtam v JÚ za zaevidovanie pohľadávok a záväzkov. A aká cena by to mohla byť? Taká ako za zaúčtovanie do peňažného denníka? Alebo polovica z tej ceny za položku? Vďaka porade zisťujem, že aká som blbá a ako sa narobím. Mohla som mať o polovicu menej klientov, kľudnejšie som mohla správať a zarobila by som si tie isté peniaze ako teraz. Ach jo....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ormika Pozri príspevok
Vďaka porade zisťujem, že aká som blbá a ako sa narobím. Mohla som mať o polovicu menej klientov, kľudnejšie som mohla správať a zarobila by som si tie isté peniaze ako teraz. Ach jo....

Presne toto by sme chceli dosiahnúť s tým cenníkom.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ešte 11 dní ostáva pre zaslanie cenníka a následne o týžden jeho vydania. Naberte odvahu a napište svoj názor, odhad ... do tabuľky str.3, č. 28.
Ď.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
smith Pozri príspevok
Súhlasov a bodíkov utešene pribúda, ale napriek tomu tie cenníky nechodia. Hodnotíte našu, lepšie povedané iniciatívu m.hladkej, ale asi sa vám nechce pomôcť v tom. Lebo cenníkov máme stále málo. Namiesto bodíkov a súhlasov posielajte cenníky prosím.

Nerobíme záväzný cenník (nie sme na to povolaní), ale orientačný, aby každý mal prehľad o vlastnom ohodnotení. Či je pod priemer, alebo nadpriemer. Lepší prípad je ten nadpriemer. A tým, ktorí majú ceny podpriemer chceme pridať tým cenníkom na odvahe aby si vypýtali viac.
Keď pozerám na tie bodíky a súhlasy, tak snáď ich máš aspoň zo 50
Nevidím dôvod prečo neposlať tú vypracovanú tabuľku. Zverejňovať sa nebude, času to veľa nezaberie, tak neviem... Jedine, že by si jedinec nevedel spočítať za koľko vlastne robí? Dôvod môže byť aj nedôvera, že sa tým niečo zmení. Ale tak, či tak, zaslať ten môj cenník je to najmenej čo môžem urobiť. Nič to nestojí, tak do toho! Vy ostatní vôbec nie ste zvedaví?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ďakujeme všetkým za tabuľky. Nemusia byť vlastné ceny, možu byť aj navrhované, koľko si myslíte, že asi by ta práca - úkon stál. Nie sme zvedaví koľko kto pýta - zarába, ale ako si cenníme svoju prácu. Čo za ňu pýtať?!
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Momentálne je nás tu 477, z toho 134 členov a 340 hostí. Pridajte sa a pomôžte dobrej veci.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak už posielate cenníky nezabudnite aj na región, mesto. Obdržal som pár takých kde nie je uvedené mesto, resp. región. Ďakujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Posúvam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať