Zavrieť

Porady

aky notebook je dobry

Dobrý deň

Chcem sa len poradiť, resp. či by mi vedel niekto poradiť, ktorý notebook je dobrý. V blízkej budúcnosti by som si chcela nejaký zabežpečiť. A ešte by som chcela poradiť na čo sa mam pri jeho výbere zamerať a na čo si dať pozor. A hlavne aby tomu zodpovedala cena.
Ďakujem
Usporiadat
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

toshiby su tiez z kategorie lacnejsich znaciek...

ale takto nech to uzavriem

Ak hlada niekto notebook na doma na stol na nenarocnu pracu sem tam mas 2 3 hodinky denne tak mu staci aj Acer Asus Fujitsu...atd
Pri castom prenasani im praskaju plasty je to rozhegane odchadzaju monitory prehrieva sa to pri dlhsej praci potom odchadzaju disky a clovek zbytocne straca udaje... atd

Ak to chcete prenasat pripadne pracovat seriozne okolo 6 az 8 hodin
MSI, Sony, HP...

Ak to ma byt podnikovy notebook kde sa vyzaduje aj lepsia podpora pripadne servis(na slovensku to zatial nefunguje )
Dell,Mac...


Su cenovo odstupnovane pretoze aj kvalita je ina...

Osobne som mal Acer a drzim sa hesla : Acer NO MORE
Skusenosti osobne dobre nemam ani s Asusmi
Fujitsu so mnou prislo do kontaktu zatial iba jedno... malo asi najlepsie spracovanie s tych lacnejsich znaciek ako ostatne celkom sa mi to pozdavalo ale neviem viac info poskytnut...


Momentalne mam HP a nemozem povedat kriveho slova... co sa HP tyka osobne som zazil iba jednu reklamaciu a aj to bola iba reklamacia adapteru napajacieho
Sony ma krasny obraz a vynikajuco zapracovane aj detaily
MSI je velmi solidna znacka s prepracovanymi detailami
Dell to je uz ina kategoria spolu s Macom

K tym Toshibam zabudol som na ne takze oprava...
zaradene medzi Sony a HP pripadne aj vyssie... osobne skusenosti ziadne (bohuzial) ale je to momentalne popredna spolocnost vo vyvoji a vyrobe IT technologii a zariadeni neviem o tom ze by sa na ne niekto stazoval akurat co som pocul chvalu co sa bateriek tyka vraj vydrzia velmi dlho aj po 2 rokoch pouzivania co sa len tak nevidi len pridam ze japonci nikdy nic zle neurobili co sa elektroniky tyka a Toshiba ma skvele telefony takze rad by som si omakal aj nejaky ten noteboocik
Naposledy upravil Katabaticky : 02.02.08 at 01:07 Dôvod: Zabudol som sa vyjadrit k poslednemu prispevku ;)
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Dakujem za nazor. Syn ma HP a v pohode.
Ale ked tie nove Toshiby su take krasne leskle .Hrozne sa mi pacia.
OK potrebujem nieco prenosne. Kupim si peknu nalepku ? / skin /

Eh tvoj dodatok sa mi paci. Mam japonske auto a hovorim ano.
Takze to bude Toshiba.

P.S. Od minuleho roku su na trhu aj Samsungy.
Naposledy upravil kitky : 02.02.08 at 01:30
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

k PS

na trhu je ovela viac znaciek ale nemenoval som vsetky preto tie ... za kazdou pasazou

uvadzal som len najznamejsich a najpredavanejsich zastupcov
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Katabaticky Pozri príspevok
k PS

na trhu je ovela viac znaciek ale nemenoval som vsetky preto tie ... za kazdou pasazou

uvadzal som len najznamejsich a najpredavanejsich zastupcov
Ja viem borče, len som chcela vediet co povies na samsung.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

ked som si kupoval ja NB tak som kupil asus. Znami z internet obchodu ma odhovaral od toshiba, zevraj maju najvacsi pomer reklamaci na predane kusy vratane ciech.Na aceroch vydrzala pri beznej praci baterka tak hodinu. Na asuse mi vydrzi 3,5 hodiny. Ak som niekde na wifi tak trosku menej, lebo ta wifi ju dost taha.
Samsungy podla skusenosti su tiez celkom v pohode.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Ja osobne mám tieto skúsenosti...

Môj prvý - Toshiba...shit viac dní v servise, ako u mňa...

Môj druhý - Acer... ešte väčší shit ako Toshiba

Môj tretí - HP... môže byť, aj keď v čase mojej kúpy (2005) slabá HW výbava v pomere k výške ceny
...a v priemere každý tretí kúsok poruchový (skúsenosti ľudí z môjho okolia)

Môj štvrtý a momentálne stále aktuálny - Asus...zatiaľ maximálna spokojnosť, povedal by som to takto...za tú cenu mám presne to, čo som chcel a na čo som to chcel...takže perfektne praktický a zatiaľ úplne bezproblémový (mám ho 19 mesiacov)

To viete...100 ľudí = 100 chutí = 100 názorov
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Predchádzajúci NB sme mali HP - najskor pokazená dvd mechanika, potom sa začal prehrievať a tým dochádzalo k resetovaniu. Používať sme museli rôzne chladiace finty (najviac pomohlo, ked sme pod pc pridali nožičky, ktoré ho zdvihli do výšky a tým sa zlepšila ventilácia)

Teraz používame Asus a ide skoro neustále, zapína sa ráno okolo pol siedmej doma, potom do štvrtej v práci, a opať doma. A zatiaľ funguje OK.
0 0
gurru gurru

gurru je offline (nepripojený) gurru

ak robis s cislami, ci uz v Exceli, mne sa celkom paci MSI... ten ma aj numericku klavesnicu. Mozno znacka MSI je medzi notebookmi menej znama, ale co sa tyka sietovych komponentov, su to kvalitne vyrobky. Navyse tie MSIckove notebooky su celkom lacne a kvalitne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vsimol som si, ze vela notebookov uz nema PCMCIA slot. Ako sa da takyto notebook pripojit na mobilny internet cez SIM kartu? Ja mam teraz novy DELL a tam sa karta vklada priamo pod baterku. Ale ako zistim v tech. parametroch nejakeho notebooku (napr. ACER) ze sa bude dat pripojit cez SIM? Ako sa nazyva takato vybava (funkcia)?
0 0
gurru gurru

gurru je offline (nepripojený) gurru

odpoviem len to co viem... orange aj t-mobile maju zariadenia pre ExpressCard
t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=128602
orange.sk/sk/biznis/datovezariadenia.html
pripadne si vybrat USB zariadenie, ktore je mozne pouzit aj na stolnom PC
Cize je potrebne si pozriet pred kupou (ak uz PCMCIA kartu mam) ci notebook ma PCMCIA alebo Express Card
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Kedze sa jedna o kancelarsku pracu nieje podla mna vvelmi rozpravat o znackach a pod. Mam skusenosti s ASUSmi, IBM, DELL a teraz najnovsie tiez s MSI. Ono to je ako s mobilmi a autami. Nizsia trieda, stredna trieda a vyssia trieda. Lisia sa pouzitymi materialmi, dizajnom a hlavne podporou.
Keby si este specifikovala konkretnejsie situacie kde budes ten book vyuzivat tak by sa ti dalo este lepsie poradit.
Ale ja sa priklanam k MSI.
Cenovo na urovni medzi ASUS a HP. Znacka MSI ma svoje meno kvalitnymi PC komponentami uz niekolko rokov, ktore nieje nejako moc velmi posramotene.
Ak budes robit s cislami, tak urcite ocenis numericku cast klavesnice pri 15,4" notebookoch MSI. Ak budes pripajat externu klavesnicu tak na toto netreba brat ohlad. Ak budes vela cestovat a prenasat book tak urcite nieco maleho 12"-14" booky su velmi pekne a s hmotnostami od 1,5kg-2,5kg su prijemnym odlahcenim pri behani po zakaznikoch, uradoch ci kancelariami.
Co sa tyka parametrov. Na tieto prace urcite postaci procak ako napr Sempron alebo Turion. Sempron ako i Celeron sa velmi zohrievaju a zeru baterku, ale ak budes stale na sieti tak to tiez nehra velku ulohu pri rozhodovani.
A este nieco k znackam, ludia ACER ze vyraba zle notebooky? Preboha, ved ked vacsina kupi notebook acer za 15tis a mysli ze s nim moze zaobchadzat ako s mobilom. Treba aj pozerat u znamych ktorym odide notebook, z akej triedy to bol. ACER nemam rad koli dizajnu a klavesniciam ale to je subjektivne.
Moje odporucanie je MSI. Pri odpisani blizsich poziadaviek upresnim typ.
tak vela zdaru pri vybere
0 0
lucia85 lucia85

lucia85 je offline (nepripojený) lucia85

ahojte,
no všeličo sa tu popísalo... ja ked som si išla kupiť notebook, požiadala som o radu kamaráta, ktorý má obchod s počítačmi... o asusoch a Aceroch nemal vysokú mienku, HP sú vraj fajn, aj ked sa platí aj za značku... nakoniec sme spolu vybrali Fujitsu Siemens s dvojjadrovým procesom... a som s ním namieru spokojná....pri tejto značke si vraj treba vybrať radu AmiloPro, nie iba Amilo
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

stary standart pcmcia nahradil novy pc expres

a msi su velmi pekne a kvalitne spracovane nejak zatazovo som to este nemal ale nevyzera to s nimi vobec zle...
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

fizzy Pozri príspevok
Kedze sa jedna o kancelarsku pracu nieje podla mna vvelmi rozpravat o znackach a pod. Mam skusenosti s ASUSmi, IBM, DELL a teraz najnovsie tiez s MSI. Ono to je ako s mobilmi a autami. Nizsia trieda, stredna trieda a vyssia trieda. Lisia sa pouzitymi materialmi, dizajnom a hlavne podporou.
Keby si este specifikovala konkretnejsie situacie kde budes ten book vyuzivat tak by sa ti dalo este lepsie poradit.
Ale ja sa priklanam k MSI.
Cenovo na urovni medzi ASUS a HP. Znacka MSI ma svoje meno kvalitnymi PC komponentami uz niekolko rokov, ktore nieje nejako moc velmi posramotene.
Ak budes robit s cislami, tak urcite ocenis numericku cast klavesnice pri 15,4" notebookoch MSI. Ak budes pripajat externu klavesnicu tak na toto netreba brat ohlad. Ak budes vela cestovat a prenasat book tak urcite nieco maleho 12"-14" booky su velmi pekne a s hmotnostami od 1,5kg-2,5kg su prijemnym odlahcenim pri behani po zakaznikoch, uradoch ci kancelariami.
Co sa tyka parametrov. Na tieto prace urcite postaci procak ako napr Sempron alebo Turion. Sempron ako i Celeron sa velmi zohrievaju a zeru baterku, ale ak budes stale na sieti tak to tiez nehra velku ulohu pri rozhodovani.
A este nieco k znackam, ludia ACER ze vyraba zle notebooky? Preboha, ved ked vacsina kupi notebook acer za 15tis a mysli ze s nim moze zaobchadzat ako s mobilom. Treba aj pozerat u znamych ktorym odide notebook, z akej triedy to bol. ACER nemam rad koli dizajnu a klavesniciam ale to je subjektivne.
Moje odporucanie je MSI. Pri odpisani blizsich poziadaviek upresnim typ.
tak vela zdaru pri vybere

Acer vyraba zle notebooky !!!

ja som nemal nic za 15 000 ale vlajkovu lod v tom case druhy navyssi model Aceru za 74 000 a reklamovany bol dokopy 4 krat a z povodneho notebooku mi nakoniec zostal len procak a jeden ram modul... to o niecom vypoveda...
O notebook bolo postarane cisteny chladeny baterka setrena a aj tak to nevydrzal...

Plus ak niekomu moze kapat vlajkova lod ako Ferrari u Aceru pripadne Lambo u Asusu tak to o niecom vypoveda o tej znacke... pretoze tie vlajkove byvaju o triedu lepsie ako ostatne... a ked hento je o triedu lepsie a praskaju tomu panty a odpaluju sa dosky tak potom ani nechcem vediet aka je normalna trieda u tychto znaciek... bohuzial mal som moznost na vlastnej kozi vyskusat... alebo skor
0 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

fizzy Pozri príspevok
Kedze sa jedna o kancelarsku pracu nieje podla mna vvelmi rozpravat o znackach a pod. Mam skusenosti s ASUSmi, IBM, DELL a teraz najnovsie tiez s MSI. Ono to je ako s mobilmi a autami. Nizsia trieda, stredna trieda a vyssia trieda. Lisia sa pouzitymi materialmi, dizajnom a hlavne podporou.
Keby si este specifikovala konkretnejsie situacie kde budes ten book vyuzivat tak by sa ti dalo este lepsie poradit.
Ale ja sa priklanam k MSI.
Cenovo na urovni medzi ASUS a HP. Znacka MSI ma svoje meno kvalitnymi PC komponentami uz niekolko rokov, ktore nieje nejako moc velmi posramotene.
Ak budes robit s cislami, tak urcite ocenis numericku cast klavesnice pri 15,4" notebookoch MSI. Ak budes pripajat externu klavesnicu tak na toto netreba brat ohlad. Ak budes vela cestovat a prenasat book tak urcite nieco maleho 12"-14" booky su velmi pekne a s hmotnostami od 1,5kg-2,5kg su prijemnym odlahcenim pri behani po zakaznikoch, uradoch ci kancelariami.
Co sa tyka parametrov. Na tieto prace urcite postaci procak ako napr Sempron alebo Turion. Sempron ako i Celeron sa velmi zohrievaju a zeru baterku, ale ak budes stale na sieti tak to tiez nehra velku ulohu pri rozhodovani.
A este nieco k znackam, ludia ACER ze vyraba zle notebooky? Preboha, ved ked vacsina kupi notebook acer za 15tis a mysli ze s nim moze zaobchadzat ako s mobilom. Treba aj pozerat u znamych ktorym odide notebook, z akej triedy to bol. ACER nemam rad koli dizajnu a klavesniciam ale to je subjektivne.
Moje odporucanie je MSI. Pri odpisani blizsich poziadaviek upresnim typ.
tak vela zdaru pri vybere
Dakujem. No ja budem pracovat aj s cislami a pod. Budem ho tiez aj prenasat. Tiez som rozmyslala na tym ze by som sa mi skor hodil 14" notebook, obcas si možno pozriem ten film, a budem aj dost pracovat s netom. Neviem co este by som mala napisat.Zatial som nerozmyslala nad znackoum MSI, tuto znacku ani nepoznam.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Na MSI sa este niektory stazuju na tu zmensenu klavesnicu... ale to je myslim sila zvyku a ak chces na tom pracovat bezne a neprenasat ber vacsi ako 14 sak to je zabijak na oci...

pripadne si kup na prenasanie alebo pracu aj 12 palec ale napoj to na externi monitor...

ludia oci mame len jedny tak zacnite do nich trosku investovat...podla mna na pocitaci ma byt najdrahsi monitor
0 0
GABO GABO

GABO je offline (nepripojený) GABO

Ono každý výrobca má podarené a nepodarené modely, prípadne vydá niečo, čo proste časom získa prívlastok "nepodarený model"

Osobne mam trochu zlé skusenosti s ACER notebookmi - je bežné, že mi prišlo na dodanie 5ks a všetky mali z výroby!!! zlý nástrek na povrchu - všetky sa vrátili do Servisu v BRNE a musím povedať, že behom týždňa prišli všetky opravené resp. s vymenenými krytmi. Pre mňa je PRESNE TA REAKČNÁ DOBA vybavenia RMA dôležitá pretože dnes sa kazí ozaj všetko...žiaľ.

Lepšie skúsenosti mám s ASUS, tam sme mali menej RMA (RMA = reklamácia) ako s ACER.

Veľmi dobré skusenosti mám s IBM / Lenovo.

Čo sa týka MSI prvé notebooky od nich čo sa dostali na Slovensko = veľmi zlé odozvy, zlé navrhy chladenia, odchádzali ventilátory a VObchodom to trvalo aj cez mesiac kým vybavili reklamácie, tiež sa prehrievali. S novými a poslednými modelmi skusenosti nemám.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

Ako spominali kolegovia, dolezite ako sa notebookom zaobchadza.
Osobne skusenosti - rebricek:IBM (povodne, Lenovo je uz o cosi ine...), sice vzhladovo nie je "cool" ale vydrzi toho velmi vela (nepodarene su serie x31, 32) inak ide az kym sa nerozpadne.videl som znacne necitlive zaobchadzanie, ktore v pohode prezil
nasleduje ASUS a Toshiba.
Asus pat rokov tvrdej prace denne aj 10 hodin plus kazdodenne prenasanie a caste presvedcovanie na letiskach.Plus pad rohom na stol.(ostala diera v stole).Po piatich rokoch sa zlomil spoj na monitore v klbe, po oprave fical dalej...mozno este kdesi fici...Urcite by som ASUS neradil do podradnych znaciek aj v porovnani s ostatnym hardwerom, ktory robia.
Toshiba tradicne dobra, ale trochu draha, ale kvalitna
...vsade sa najde nepodarok ak pri vsetkom...
...ak kupujes do prace ide o to aby na seba zarobil, ak kupujes domov aby dobre posluzil na to co ma...
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
leonq Pozri príspevok
..... Po piatich rokoch sa zlomil spoj na monitore v klbe, po oprave fical dalej.....
Bol to tvoj NB ? Ak áno, normálne si to dal do servisu a opravili to ? .... lebo mne sa po 4 rokoch stalo to isté - praskli mi oba kĺby.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

nie, bol to sluzobny, ale normalne ho chlapci z IT poslali do servisu a o par dni sa vratil opraveny, ale mozno som sa zle vyjadril, mne sa zlomil spoj cize kontakt na monitor, klb ostal v poriadku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať