Zavrieť

Porady

aky notebook je dobry

Dobrý deň

Chcem sa len poradiť, resp. či by mi vedel niekto poradiť, ktorý notebook je dobrý. V blízkej budúcnosti by som si chcela nejaký zabežpečiť. A ešte by som chcela poradiť na čo sa mam pri jeho výbere zamerať a na čo si dať pozor. A hlavne aby tomu zodpovedala cena.
Ďakujem
Usporiadat
janok5 janok5

janok5 je offline (nepripojený) janok5

a čo tak toto ???

http://www.pcexpert.sk/notebooky-uhl...7-1060-fm293ea
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Prečo stále HP?

MSI máš skoro o 10 000 Sk lacnejšie s podobnou konfiguráciou (+ musíš dokúpiť OS Windows Vistu Premium za 3000 Sk, lebo tu nie je v cene, ale grátis dostanes ešte ruksak):

NOTEBOOK MSI GX700X-257SK T8100 3GB 320GB VGA:

Špičkový notebook pre hráčov (Performance Edition) Centrino s displejom 17" WXGA+ (1440x900) ACV. Procesor Intel Core 2 Duo T8100 (2.2GHz, 2MB, FSB 800MHz) pamäť 3072MB DDRII 667MHz, 320GB pevný disk (5400rpm) SATA, grafika nVidia GeForce 8600GT (podpora DX10) 512 MB/1024MB TC, optická mechanika DVD-RW SuperMulti Double layer, Gigabit LAN, modem 56k, 802.11a/b/g/n WLAN, farebne označené klávesy WASD, audio 4.1 (subwoofer), video kamerka 1.3M pixels, Bluetooth, čítačka kariet, 1xHDMI, 1xRJ-11, 1x RJ-45, 1xIEEE 1394, 3x USB 2.0, 1x Express card, bez OS , Batéria Li-Ion 6 článková. Rozmery 358 x 259 x 33 mm, váha 3.4 kg, Slovenská klávesnica, Gaming ruksak, piano black farba, Slovenská klávesnica
Naposledy upravil luigi72 : 31.08.08 at 20:23
0 0
Zabak Zabak

Zabak je offline (nepripojený) Zabak

Ono je vzdy dolezite aky notebook clovek hlada:

Na pracu do kancelarie?/Multimedialny pc/Powerbook na ktorom sa aj moje dieta moze ihrat?

Co je pre teba rozhodujuce?:

Kvalita/Cena/Vykon?

Pojem kvalita nezahrna iba silu komponentov v notebooku. Treba dbat aj na take detaily aby sa ti neheglal displej, aby vsetko drzalo pevne a notebook vyzeral solidne.

Dalsia dolezite vec je aj servis ktory k notebooku dostanes. Su notebooky kazivejsie a menej-kazive. Ak na notebooku mas ulozene rozne dolezite informacie k fungovaniu tvojmu alebo tvojej zivnosti/firmy, nieco sa ti odpali, zoberu ti ho do reklamacie na 30 dni, tato doba sa predlzi a napokon aj tak stratis vsetky svoje data, opravu ti predrazia k vlastnej spokojnosti... to vazne potesi.

Notebooky Asus, Acer su velmi nekvalitne a kazive... preto ta nizka cena. Preto aj zle ohlasy na tieto notebooky. Notebooky HP maju kvalitu obstojnu a urcite lepsiu ako asus a acer ale nie je to top. Cim lepsia kvalita tym vecsia cena. Najlepsie moznosti su notebooky IBM (nie Lenovo...) a Macintosh. IBM su mega drahe ale ak ho vyhodis z okna, data na disku ti pravdepodobne preziju, monitor sa nehegle, baterka vydrzi pomaly 2x dlhsie a pritom je aj lahsi a prenosnejsi. iMac od Apple ma jedinu nevyhodu - trochu cudzi software a nekompatibilitu s Windowsom. Obydve veci sa daju so spravnym pouzivanim odstranit. Ovladat sa ho naucis po tyzdni tak ako windows a kompatibilita sa da zabezpecit zadarmo.

Najlepsi na podnikanie: IBM Notebook
Najlepsi multimedialny: iMac od Apple
Najlacnejsi: ASUS, ACER
Stredna cesta: HP, MSI
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A co DELL? Ja mam DELL XPS a som spokojny.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Dell, Sony, IBM/Lenovo.

Inak asi každému výrobcovi sa podarí z času na čas vypustiť na trh veľmi podarený model ale aj veľmi nepodarený model. Výrobcovia sa potom odlišujú podľa toho, aký majú pomer vydarených a nevydarených modelov.

Pre mňa je pri výbere NTB dôležitý aj fakt, ako ďaleko to mám do najbližšieho servisu.
Netýka sa DELL, lebo najbližší servis je u mňa doma.
Kamošovi, ktorý svoj Dell ozaj nešanoval, odišlo voľačo. Prišiel chlapík, no f**king stupid questions, pozrel, noťas nezapína. Otvoril, vymenil dosku s procákom, zavrel, noťas ide. Vybavené. Poďakoval, odišiel. Chalana zdržal 60 minút.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Svojou troškou prispejem aj ja. Na konfiguráciu NB sú tu iný machri, čo vedia povedať, čo by NB mal minimálne mať na požadovaný účel využitia NB. skor k značkám - mal som 2 Toshiby z rady Satelite - prijemne NB, dlhá vydrž batérií aj po 2och rokoch dennnodenného použávania v práci. Na tej staršej mi ale po čase praskol plastový pánt na monitore...
Potom IBM - Thinkpad T-čková rada.. Konzervativny dizajn je asi to jedine čo by mohlo niekomu vadiť, me sa páčil.. Kovové panty - tak tie nie je možné veru zlomiť.... Praktické bolo osvietenie klávesnice led diodou, vyššie modeli tuším majú podvietenú celu kávesnicu. Veľmi užitočné ak cestujete a musíte pracovať v noci... Batéria - veľmi slušná výdrž. A čerešnička na torte - mal senzor kto snímal naklonenie NB a nárazy, vibrácie, takže v prípade silného nárazu zastavil HDD, takže nedošlo k jeho fyzickému poškodeniu.. IT machri tu vedia presne ako sa to volá, ja neviem... Super funkcia ak potrebujete prenášať NB z zapnutom stave..
Teraz mám Dell 630 - prijemný NB, chýba mi osvetlenie klávesnice ak musím pracovať večer... Batéria pri kancelárskej práci vydrži cca 5-6 hodín, DVD okolo 100 min tiež nie je problém... rýchlejší ako bolo IBM-ko, ake je novší...

Známi má Acer - eééééé ,ako už tu bolo písané na prácu určite nie..
Iný má Asus - celkom chváli, uvidíme čo mu na ňom odíde po 2-och rokoch... Má lesklý display - maximálna blbosť, vonku na tom nie je nič vidieť.. Môže to použiť dámy namiesto zrkadla... (nemám na mysli web kameru)
Naposledy upravil dalid : 04.09.08 at 10:34 Dôvod: a
0 0
jaja1 jaja1

jaja1 je offline (nepripojený) jaja1

Dalid Podľa toho, čo píšeš už si mal dosť notebookov. Koľko ti vydrží jeden? Pýtam sa, lebo mám HP Pavilion, 31.08.2006 kúpený, 02.09.2008 - pokazený.
0 0
Zabak Zabak

Zabak je offline (nepripojený) Zabak

ochrana HDD pred poskodenim (naklananie, otrasy) by mala byt podla mna standart pri kazdom notebooku, uz len ked sa pouziva vo vlaku alebo v aute je to dost rizikove. Preco inak by to mali byt "prenosne" pocitace? Hlavne som tuto ochranu videl iba u IBM a MacBookoch.
Imho raz si niekto zvykne na urcity standard, tazko sa mu podraduje na nizsiu uroven...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

2: jaja1 - všetko to boli firemné a teda pracovné NB. Tie Toshiby boli trochu ťažšie (ale 1. som mal od 2002, druhú od 2005 (na tejto sa mi utval ten pant).

Koľko vydrží jeden - ťažko podedať. Ak by som ich mal na domáce použite a budem napr 1-2 hod denne a pozerat na nich iba nejaký film, surfovat po nete a robit vo Worde a Exceli, tak verím, že by som dodnes možno mal ešte tú 1. toshibu.. Ak ti ale NB bude bežať 8-10 hodíne denne a budeš s ním cetovať, robiť v aute a pod, tak 2 roky ak vydrží je dobre. Prvé čo odíde najskôr bude batéria (aspoň v mojom prípade). Mňa skôr štvalo, že sa do nich vkuse inštalovali všetky možné záplaty do windowsu takže operačná pamäť nestíhala už po cca roku.. Možno by to vyriešil Lilnux, ale skúste povedať šéfovi aby sólo pre Vás kúpil NB s Linuxom... Asi Vás viete kam pošle..

2 Zabak - ochrana HDD by pri NB mala byť štandartom, ale nie je... A ak je, je otázka nakoľko je účinná pri väčšom nátraze a naozaj fyzicky stiahne čítacie hlavy mimo magnetické disky v HDD.
Na druhej strane koľko % z predaných NB sa naozaj požíva na čoli vytvorené. Vačšinou si ich kupujeme domov namiesto stolových PC, lebo sú menšie a možem s nimi hocikde v byte robiť a nemusím byť pri nejakom PC stolíku.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ked sa jedna o ten linux, tak myslim si, ze by sa mal kupit NB bez OS (vzdy bez OS) a linux tam neni problem dat.
0 0
jozef789 jozef789

jozef789 je offline (nepripojený) jozef789

Pridám moju negatívnu skúsenosť so značkou MSI.
Tiež som sa nechal zlákať na nadupaný MSI za super cenu. Mal všetky periférie, veľkú RAM-ku, HDD a primeraný procesor.

Moj problém však nastal keď som potreboval pripojiť DV video kameru cez FireWire port. Nešlo to ani pod Windows, ani pod Linuxom. Neporadili mi ani na medzinárodnom supporte MSI. Po 30-tich dňoch od reklamácie mi proste vrátili prachy bez vysvetlenia!!!

Našiel som ďalších ľudí na nete, ktorí tento problém objavili tiež. MSI však danú modelovú radu veselo predáva ďalej, konkrétne EX600.

Keď chcete vedieť detaily, tak sú tu
forum.msi.com.tw/index.php?topic=115690.0

Momentálne mám ASUS rady F3L a som spokojný. A poznám ďalsích dvoch spokojných majiteľov rady F3.
0 0
janok5 janok5

janok5 je offline (nepripojený) janok5

OS zadarmo, je doslova zadarmo... Jedine WINDOWS 7 Ultimate SK a je po probléme zo všetkým čo doteraz majiteľov OS trápilo.
0 0
jofty1 jofty1

jofty1 je offline (nepripojený) jofty1

a nechecli by ste niekto kupit asus f5gl ap031c. 350eur
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať