Zavrieť

Porady

Pohodlnosť, lenivosť...a či čo.......

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vytiahla som časť z jednoho príspevku, nick neuvádzam, nie je dôležitý , (napokon tých nickov by bolo na nie jednu A4-ku):

"Nečítal som celú diskusiu o tomto probléme - možno je to tu už niekde riešené"

Je mi ľuto, veľmi ľúto, keď poraďák s takmer ročnou (staršie nevynímajúc)registráciou si nedá námahu prečítať celú tému. Tému našiel (kvitujem), ale prečítať ju celú je asi otrava. Sme tu poraďácky služobne postarší, starší, novší a mláďatá - tým posledným sú začiatky v orientácii iste najťažšie. Občas nás nahnevá, že urobia preklep v zaradení svojej otázky alebo sú nedočkaví, alebo nás pošlú ku všetkým čertom, ak nie sme promptní v pomoci (a to aj hlboko po polnoci niekedy súúúúúri). Mláďatá s čarovným slovkom "ďakujem" a postupným zorientovaním sa beriem - vitajte a príde iste čas, kedy vy po môžete na oplátku tým, ktorí túto nepopierateľne zázračnú stránku ešte len nájdu . Beriem aj mláďatá, ktoré sme nechtiac odprechádzali v prvej chvíli, pretože sme toho mali na starosti akurátne veľa a termíny nám tiež horeli ( rada či hľadanie linku by nás obralo o vzácny čas) , odpustili nám ,nezanevreli na nás len preto, že ich smerujeme na návod na použitie Porady, na spôsob vyhľadávania, atp. Čo mi je ľuto? Že tie "nie mláďatá" si nedajú námahu prečítať tému , ktorá ich zaujíma, od začiatku a napíšu hore citované ( o vypočítavých , lenivých nováčikoch ,používajúcich slová: všade som hľadal, nič som nenašiel, som písala inde, teraz to nie je o nich) . Je mi naozaj ľúto, ak sa niekto vyjadrí v tom zmysle, že to asi niekde aj je v tejto téme, ale....tak do prkýnka, tému si prečítam, ak ju ku svojej práci (a asi aj ku svojmu živobytiu) potrebujem. Šupnúť otázku ktorá bola v danej téme niekoľkokrát zodpovedne ozrejmená a o-§§§-vaná ešte aj s prílohami prilepenými, obsahujúcimi vyjadrenie z daňového riaditeľtsva - takéto šupnutie otázky poraďákom "služobne starším" je zrejme iba prejavom lenovosti čítať tému, pre neho dôležitú. Možno


P.S.: vybublala som sa, tak vyšlo
Usporiadat
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

JAJA111, ja som to tak nemyslela doslova. Niektorí ozaj nemajú trpezlivosť niečo hľadať a potom je tu na jeden problém neuveriteľné množstvo tém, ale človeku niekedy nezaškodí si aj niečo pohľadať a viacej toho prečítať.
Ja som napríklad včera hľadala môj problém na porade 3 hodiny a veru som našla to, čo som hľadala.
Je pravda, že je to niekedy zložité a niekedy, keď človek potrebuje niečo rýchlo nájsť aj časovo náročnejšie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

tacasina Pozri príspevok
JAJA111, ja som to tak nemyslela doslova. Niektorí ozaj nemajú trpezlivosť niečo hľadať a potom je tu na jeden problém neuveriteľné množstvo tém, ale človeku niekedy nezaškodí si aj niečo pohľadať a viacej toho prečítať.
Ja som napríklad včera hľadala môj problém na porade 3 hodiny a veru som našla to, čo som hľadala.
Je pravda, že je to niekedy zložité a niekedy, keď človek potrebuje niečo rýchlo nájsť aj časovo náročnejšie.
... a teraz si predstav, že tu s niekým riešime niekoľko hodín jeho problém, takže výsledkom je pár strán príspevkov vrátane odvolávok a citácií zákonov. A zrazu - nová téma, ten istý problém - priznávam, občas musím zhlboka dýchať, lebo otázka začína - "hľadal/a som, ale nemám toľko času, tak sa pýtam .... keby hľadal/a aspoň 5 minút musí nájsť .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Johanka Pozri príspevok
... a teraz si predstav, že tu s niekým riešime niekoľko hodín jeho problém, takže výsledkom je pár strán príspevkov vrátane odvolávok a citácií zákonov. A zrazu - nová téma, ten istý problém - priznávam, občas musím zhlboka dýchať, lebo otázka začína - "hľadal/a som, ale nemám toľko času, tak sa pýtam .... keby hľadal/a aspoň 5 minút musí nájsť .


Tak tak tak .
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Johanka Pozri príspevok
... a teraz si predstav, že tu s niekým riešime niekoľko hodín jeho problém, takže výsledkom je pár strán príspevkov vrátane odvolávok a citácií zákonov. A zrazu - nová téma, ten istý problém - priznávam, občas musím zhlboka dýchať, lebo otázka začína - "hľadal/a som, ale nemám toľko času, tak sa pýtam .... keby hľadal/a aspoň 5 minút musí nájsť .
No neviem, ja som asi menej zbehlá. Ale páči sa mi, že tí šikovnejší hneď priložia link a nám menej zdatným tým veľmi pomôžu. A téma sa už nemusí rozširovať. Pozerala som aj návod, len je veľmi rozsiahly (Nechcem ho kritizovať, to len dokazuje, že porada je dobre prepracovaná ), ale možno by bolo dobré urobiť aj taký rýchly návod (býva to aj pri výrobkoch, lebo veľa ľuďom sa nechce čítať), ktorý sa objaví hlavne tým novým, aby nevznikali opakované otázky. Inak ja patrím k tým, ktorí "milujú" poradu a moja kritika nie je proti nej, sú to len návrhy a rešpektujem, ak sa neuchytia, ak je to len môj názor. Možno by sa zišla aj anketa, čo nám na porade chýba a pod.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JAJA11 Pozri príspevok
No neviem, ja som asi menej zbehlá. Ale páči sa mi, že tí šikovnejší hneď priložia link a nám menej zdatným tým veľmi pomôžu. A téma sa už nemusí rozširovať. Pozerala som aj návod, len je veľmi rozsiahly (Nechcem ho kritizovať, to len dokazuje, že porada je dobre prepracovaná ), ale možno by bolo dobré urobiť aj taký rýchly návod (býva to aj pri výrobkoch, lebo veľa ľuďom sa nechce čítať), ktorý sa objaví hlavne tým novým, aby nevznikali opakované otázky. Inak ja patrím k tým, ktorí "milujú" poradu a moja kritika nie je proti nej, sú to len návrhy a rešpektujem, ak sa neuchytia, ak je to len môj názor. Možno by sa zišla aj anketa, čo nám na porade chýba a pod.
Tak šup daj konštruktívne nápady
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ja mám relatívne dosť času na to, aby som sa mohla vŕtať v Porade. Mávam nočné služby v kotolni a pritom si krátim čas brázdením po Porade. Zistila som, že všetko čo som potrebovala alebo niekedy môžem potrebovať som na Porade už našla a ani sa nemusím pýtať. Ak ma niečo zaujímalo, pomocou kľúčového slova som si našla a preštudovala som všetky témy ktoré mi vybehli. Dozvedela som sa okolo toho veľmi veľa aj vďaka tým "balastom". A ak aj nič, aspoň ma trochu rozptýlili pri nekonečnom čítaní. Je pravda, že je to náročné na čas, ale popri tom som si objavila systém na selektovanie aktuálneho a neaktuálneho navlas rovnaký ako už písal smith a okrem toho, ak nájdem niečo dôležité tak si to vytlačím a založím do mojej "kartotéky". Niekedy si tam založím len papierik s odkazom na link. Takto som si odložila odkaz napr. na IČO, DIČ, IČ DPH kto, kde a prečo?, o strate na porade, Ako môžem napísať otázku, založiť tému?, linkovanie a pod. Možno sa to niekomu zdá zbytočné, ale mne to pomáha rýchle sa zorientovať a sa chcem niečo dozvedieť stačí len pozrieť kde mám hľadať. Štve ma akurát môj pomalý net a už čakám, kedy mi skončí viazanosť aby som ho vymenila. Ale zase stíham pri tom lepiť doklady
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Kazu Pozri príspevok
Ja mám relatívne dosť času na to, aby som sa mohla vŕtať v Porade. Mávam nočné služby v kotolni - trošku , ak dovolíte. Kazu, tak si mi napravila náladu ! Ďakujem. Pripomenula si mi niečo z časov minulých . a pritom si krátim čas brázdením po Porade. Zistila som, že všetko čo som potrebovala alebo niekedy môžem potrebovať som na Porade už našla a ani sa nemusím pýtať. Ak ma niečo zaujímalo, pomocou kľúčového slova som si našla a preštudovala som všetky témy ktoré mi vybehli. Dozvedela som sa okolo toho veľmi veľa aj vďaka tým "balastom". A ak aj nič, aspoň ma trochu rozptýlili pri nekonečnom čítaní. Je pravda, že je to náročné na čas, ale popri tom som si objavila systém na selektovanie aktuálneho a neaktuálneho navlas rovnaký ako už písal smith a okrem toho, ak nájdem niečo dôležité tak si to vytlačím a založím do mojej "kartotéky". Niekedy si tam založím len papierik s odkazom na link. Takto som si odložila odkaz napr. na IČO, DIČ, IČ DPH kto, kde a prečo?, o strate na porade, Ako môžem napísať otázku, založiť tému?, linkovanie a pod. Možno sa to niekomu zdá zbytočné, ale mne to pomáha rýchle sa zorientovať a sa chcem niečo dozvedieť stačí len pozrieť kde mám hľadať. Štve ma akurát môj pomalý net a už čakám, kedy mi skončí viazanosť aby som ho vymenila. Ale zase stíham pri tom lepiť doklady
xxxxxxxx
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Aj ty chceš byť prezidentkou?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

evina Pozri príspevok
Tak šup daj konštruktívne nápady
ten rýchly HELP mi chýba asi najviac. Teraz mám chvíľu času, tak som začala viac hľadať a zisťujem, že je tu veľa vecí o ktorých neviem. Našla som pomerene rozsiahly HELP, ale zle sa mi v ňom orientuje. Čo tak urobiť príručku PORADA v PDF a dať do dokumentov, aby som si ju mohla vytlačiť a hneď skúšať poradu. Nie každý je zbehlý v práci s PC. Nepustiť nováčikov bez toho, aby prešli rýchly návod a neopakovali otázky
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Kazu Pozri príspevok
Aj ty chceš byť prezidentkou?
Nech ma dobré mocnosti od toho uchránia!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pár krát som už nováčikov poslala pozrieť sa do archívu
a vy starší tam chodíte? Len sa ma nepýtajte, kde je!

Teplo.....teplo....
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

kukučka Pozri príspevok
pár krát som už nováčikov poslala pozrieť sa do archívu
a vy starší tam chodíte? Len sa ma nepýtajte, kde je!

Teplo.....teplo....
A kde je ?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

tacasina Pozri príspevok
A kde je ?
Musíš ísť dozadu
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Rozhodla som sa oprášiť túto tému nakoľko tá lenivosť, pohodlnosť a neviem čo ešte sa tu v tomto období nejako príliš rozšírila. Je tu strááááášne veľa príspevkov ohľadom nezdaniteľnej časti, DP, ročných zúčtovaní,preddavkov a ostatných aktuálnych problémov. Každá druhá téma je o tom istom a najlepšie je keď sú založené pomaly rovnaké témy tesne za sebou.
Naozaj je taký problém si trochu aspoň naštudovať túto problematiku, prípadne vyhľadať správnu odpoveď v už zodpovedaných témach?
A tieto otázky ma zarážajú o to viac že v mnohých sa opakuje :
"Idem robiť ročné zúčtovanie zamestnancovi.Môžem mu uplatniť celý odpočet?"

Ako sa môže mzdárka alebo účtovníčka pýtať na základné veci ktoré by mala ovládať ako malú násobilku ? Naozaj sme už tak príliš pohodlní že sa spoliehame len na program v PC a teoreticky svoju problematiku neovládame ? Alebo už dnes firmy zamestnajú na tieto pozície "hocikoho z ulice" ?

Nechcem sa nikoho dotknúť ani nikoho uraziť ale dnes som si pripadala ako cvičená opica keď som už x-tí krát písala že nezdaniteľná položka sa nedelí na mesiace. a to je len jedna z vecí ktoré sa tu omieľajú denne.

Je tu veľa tém v ktorých si Poraďáci dali tú námahu a zhrnuli jednotlivé témy do jedného celku, čo je skvelá pomôcka, ale momentálne pri stále sa opakujúcich otázkach mi to pripadá,že síce sme to mnohí ocenili,ale viac ľudí na to kašle a nenájdu si aspoň malú chvíľu aby si to aspoň prečítali.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Túto tému treba oprašovať častejšie. Faktom je aj tá skutočnosť, že veľa môžeme urobiť tým niekoľkokrát doporučovaným spôsobom - odignorovať takéto príspevky. Môcť a chcieť je však veľký rozdiel. Ak nechcem, je to horšie, ako keď nemôžem. Kto chce nachádza riešenie - kto nechce nachádza výhovorku.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
[quote=katkaj;666242] Alebo už dnes firmy zamestnajú na tieto pozície "hocikoho z ulice" ?



Ahojte Kočenky nehnevajte sa, že sa pridám aj ja, ale nedá mi to, aby som natoto nereagovala.

Tak ja si myslím, že to je nejak tak, ako píše Katka, že firmy fakt v dnešnej dobe zamestnajú mladé kočky, hlavne, aby mali rozmery 90-60-90, a reprezentovali a to je im putňa, že nemajú prax, že nič ovládajú.Česť výnimkám.
Čo my staršie, my patríme už hádam do šrotu !!!!! ?????? keď nemáme tie rozmery, tak nás ani nezamestnajú nikde.,,,tak môžeme byť akurát tak hajzelbaby. Prepáčte za výraz.

držím Vám palce pri vyplňovaní DP
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
prvé čo vypichne oči novému návštevníkovi - možno trošku neznalému ako to na takýchto fórach chodí - je zeleným písmom vyznačené : Pridať tému - nebolo by vhodnejšie umiestniť to trochu bokom , nech je v prvom rade viditeľný nápis : Vyhľadať ?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nechcem sa ani ja nikoho dotknúť, ale žiaľ túto tému aj keby sme udržali na prvej strane porady čítajú len "starí" poraďáci. V poslednej dobe cca 3 týždne mám pocit, že na Slovensku sa rozrástla skupina účtovníkov, samostatných účtovníkov a mzdárov, ktorí sa sem prihlasujú a pýtajú sa na základné veci a pri tom nevedia ani ako vyzerá zákon o dani z príjmov. Smutné je to, že keď nedostatnú odpoveď akú oni očakávajú píšu nepríjemné súkromné správy a osočujú sa......Dosť zvláštny prístup k práci....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Malá ukážka http://www.porada.sk/t75116-oslobode...tml#post665916
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Aspoň, že tá pýtajúca sa bola úprimná (alebo naivná, alebo lenivá). Jeden občas žasne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať