Zavrieť

Porady

Pohodlnosť, lenivosť...a či čo.......

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vytiahla som časť z jednoho príspevku, nick neuvádzam, nie je dôležitý , (napokon tých nickov by bolo na nie jednu A4-ku):

"Nečítal som celú diskusiu o tomto probléme - možno je to tu už niekde riešené"

Je mi ľuto, veľmi ľúto, keď poraďák s takmer ročnou (staršie nevynímajúc)registráciou si nedá námahu prečítať celú tému. Tému našiel (kvitujem), ale prečítať ju celú je asi otrava. Sme tu poraďácky služobne postarší, starší, novší a mláďatá - tým posledným sú začiatky v orientácii iste najťažšie. Občas nás nahnevá, že urobia preklep v zaradení svojej otázky alebo sú nedočkaví, alebo nás pošlú ku všetkým čertom, ak nie sme promptní v pomoci (a to aj hlboko po polnoci niekedy súúúúúri). Mláďatá s čarovným slovkom "ďakujem" a postupným zorientovaním sa beriem - vitajte a príde iste čas, kedy vy po môžete na oplátku tým, ktorí túto nepopierateľne zázračnú stránku ešte len nájdu . Beriem aj mláďatá, ktoré sme nechtiac odprechádzali v prvej chvíli, pretože sme toho mali na starosti akurátne veľa a termíny nám tiež horeli ( rada či hľadanie linku by nás obralo o vzácny čas) , odpustili nám ,nezanevreli na nás len preto, že ich smerujeme na návod na použitie Porady, na spôsob vyhľadávania, atp. Čo mi je ľuto? Že tie "nie mláďatá" si nedajú námahu prečítať tému , ktorá ich zaujíma, od začiatku a napíšu hore citované ( o vypočítavých , lenivých nováčikoch ,používajúcich slová: všade som hľadal, nič som nenašiel, som písala inde, teraz to nie je o nich) . Je mi naozaj ľúto, ak sa niekto vyjadrí v tom zmysle, že to asi niekde aj je v tejto téme, ale....tak do prkýnka, tému si prečítam, ak ju ku svojej práci (a asi aj ku svojmu živobytiu) potrebujem. Šupnúť otázku ktorá bola v danej téme niekoľkokrát zodpovedne ozrejmená a o-§§§-vaná ešte aj s prílohami prilepenými, obsahujúcimi vyjadrenie z daňového riaditeľtsva - takéto šupnutie otázky poraďákom "služobne starším" je zrejme iba prejavom lenovosti čítať tému, pre neho dôležitú. Možno


P.S.: vybublala som sa, tak vyšlo
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Hľadám riešenie na nápravu "zdeformovanej porady", za týmto účelom som vytvorila priestor na diskusiu v mojom blogu...
Reakcie sú zaujímavé, ale nakoniec som zostala nepochopená:

Písať že nám to berie klientov, alebo že nám to berie možnosti účtovať si za našu prácu viac je podľa mňa (opakujem podľa mňa - nemusí to byť pravda) nezrelý pohľad na vec. Osobne by som to prirovnal k poškodzovaniu strojov počas priemyselnej revolúcii zo strany robotníkov. Robotníci si mysleli že stroje im berú prácu. A opak bol pravdou. Stroje zvyšovali produktivitu robotníkov, čo sa prejavilo v zvýšení reálnej mzde a životnom štandarde.
tak to teda teraz "rozdýchavam" a stal sa zo mňa "nestranný pozorovateľ"
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zo mňa sa už stal takmer 100%-ný iba čitateľ
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ja momentálne poradujem takto: Ako varíte ryžu???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
ja momentálne poradujem takto: Ako varíte ryžu???
V tlakovom hrnci.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

smith Pozri príspevok
V tlakovom hrnci.
alebo takto: http://www.porada.sk/t64765-stitky-n...tml#post566229
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som už dnes rezignovala a prestala som tiež radiť a začala som len čítať, ale pre istotu len témy, ktoré majú od účtovníctva veľmi, ale veľmi ďaleko. Za dlho som si myslela, že už len ja na toto čo sa tu deje nemám nervy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mysimis Pozri príspevok
Za dlho som si myslela, že už len ja na toto čo sa tu deje nemám nervy.
Tie nervy:

http://www.porada.sk/663273-post5.html
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová


Toto ma vždy rozosmeje
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pekné Zolee, prestaň radiť a začni čítať napr. témy blahoželania a gratulácie
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Johanka Pozri príspevok
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

ermon Pozri príspevok
bez komentára....
ČOBY BEZ KOMENTÁRA !
Je to drzá, vypočítavá a neokrôchaná reakcia na nezištnú pomoc !
Doteraz som si nezaraďovala neželané nicky, ale veru začnem využívať schránku triednych nepriateľov...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Už som si viackrát všimla, že Johanka je jeden veľmi trpezlivý a nezištný človek. Vždy si dá námahu, keď už začne odpovedať, že to dotiahne do konca.

Medzi takých radím aj Zoleeho a ešte mnoho ďalších.

Klobúk dolu pred ich trpezlivosťou, erudovanosťou a ochotou.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Poviem Vám ľudia, že účtovnícky chlebíček hraničí s poriadnou deformáciou, ba až diagnózou !
Rok čo rok si v tomto čase hovorím, že tento rok je to už naposledy. To sú také výkriky zúfalstva.
Vpadla som do tohto remesla ani neviem ako. Milujem ho a zároveň nenávidím. Je to čistá závislosť, s ktoru si nevim rady. Neuveriteľne tým trpia aj moji milovaní spolubývajúci, lebo v týchto časoch nesmie byť doma hluk a ponožky hoci sú niekde doma pohodené, čo samozrejme vo mne vzbudzuje návaly hnevu, ale keby bol nejaký doklad nedajbože inde ako na mojom pracovnom stole, tak to by bolo doma poriadne husto. Neviem načo mám doma pozakladané bločky, šeky, záručné listy a kadečo z domácnosti ešte spred 15 rokov, namôjdušu nech mi niekto vysvetlí, načo to ja archivujem.
Veď hovorím, byť účtovníkom - to je diagnóza. Nuž ale keby sa tá diagnóza týkala len našich domácností a výslovne našich klientov..., ale my už začíname brať vážne nicky na Porade a ich boľačky. Teraz nech mi odpustia tí vďační, ale sú tu takí lenivci, ktorí nemajú páru o zodpovednosti tejto práce a verím tomu, že keby im vyfúkol vietor inkasný lístok zo schránky na bráničke a našli ho na zemi, tak sa nezohnú, aby ho zodvihli - práve preto, že ten lístok mal byť v schránke. A takí tu šupnú požiadavku X-krát denne a pritom by sa stačilo len obrazne povedané zohnúť, otočiť, trošku sa unúvať.
No a my s diagnózou sa ideme potrhať.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

danushka... to ako keby som ja písala... celkom tak...
až kdesi z päty...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pre mňa je toto dnešná perlička:

http://www.porada.sk/668293-post568.html

Aspoň úprimná.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

ermon Pozri príspevok
ja momentálne poradujem takto: Ako varíte ryžu???
Ryžu nevarím. Spolieham na to, že v ktoromkoľvek čínskom "fastfoode" vedia, ako ju treba uvariť. A keď mám chuť na ryžu, navštívim také zariadenie.
Je to tiež lenivosť, pohodlnosť a či čo?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
danushka Pozri príspevok
Vpadla som do tohto remesla ani neviem ako. Milujem ho a zároveň nenávidím.
Danielka, nezúfaj, také krásne remeslo si si zvolila. Veď čo je krajšie, ako dvojité 4? pri čísle, ktoré "sadlo", ktoré "sedí, ako riťka na šerbli", s ktorým súhlasíš.
ak sa to náhodou nezobrazilo, tak je to číslo 4 v type písma CommonBullets.

Poznámka záverom:
Aj ja by som s tým občas "praštila", ale čo už, keď

PRÁCA JE NAJJEDNODUCHŠÍ ALE NAJMENEJ VÝNOSNÝ SPôSOB, AKO PRÍSŤ K PENIAZOM.

Nech žije 26. apríl - Deň účtovníkov!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Na margo všetkých znechutených... máte pravdu. Ja tiež ako Paula občumákujem na zdraví si občas odprezentujem názor a toť vsjo. S Aldou sme sa už dávno bavili o tom, že naozaj tých slepých a lenivých pribúda a chute poradiť ubúda, veď v blogu od ermon som napísala, že ešte stále niektorých z vás obdivujem, že tú chuť v sebe nájdete a dokážete dávať aj rýchlo kurz mzdára... a "donemoty" furt a o tom istom a zase...
Budem parafrázovať samú seba, dajte pozor, aby ste náhodou v nemocnici nenarazili na tak rýchlo "vykvaseného " zdravotníckeho pracovníka a bude vás mať operovať neviete či tento fenomém nenapadne aj iné odvetvia
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

danushka Pozri príspevok
... Neviem načo mám doma pozakladané bločky, šeky, záručné listy a kadečo z domácnosti ešte spred 15 rokov, namôjdušu nech mi niekto vysvetlí, načo to ja archivujem...
No, archivovanie takých šekov dokladujúcich zaplatenie nejakej starej pohľadávky voči Tvojej prababke (po ktorej si iba pred dvadsiatimi rokmi dedila "majland" v podobe jednej polorozpadnutej drevenej truhlice so šatami prežranými moľami) je veľmi užitočná vec.

Predstav si takú situáciu, že prababku ešte za c.k. monarchie prichytili bez platného cestovného lístka pri ceste vlakom za svojim milým - v tom čase ešte Tvojim nádejným pradedkom.

Vieš "na betón", že Ti o pár dní nepríde zásielka do vlastných rúk s exekúciou "nezaplatenej" pokuty Tvojej prababky?

Ako bez príslušného dokladu exekútorovi dokážeš, že prababka zaplatila včas príslušnú pokutu?

Vieš Ty vôbec, do akej výšky sa za tie roky vyšplhali penále z nezaplatenej pokuty?

Takže skladuj len Ty bločky usilovne ďalej. Ešte detné deti Tvojich detných detí budú na tento Tvoj milý (zlo)zvyk spomínať iba v tom najlepšom.
HOWGH!
Naposledy upravil endrju : 05.03.08 at 22:00
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Andrej, nepi
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

ola Pozri príspevok
Andrej, nepi
a just pijem .... fajnový čajík ... lipový
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať