Zavrieť

Porady

Podať daňové priznanie?

Zdravím všetkých!

Chcem sa opýtať, prenajímame byt, na nájomnej zmluve som ja aj manželka, za rok 2007 sme dostali nájom 6x7500 čo je 45000. Delí sa táto suma na polovicu? Teda, že manželka zarobila 22500 a ja 22500? Ak ano táto suma nepresiahla 5násobok min. mzdy, nie? Teda, mali by sme podávať Daňové priznanie alebo stačí požiadať iba zamestnávateľa o vyúčtovanie dane, bez priznania prenájmu?
Usporiadat
Mikapa Mikapa

Mikapa je offline (nepripojený) Mikapa

Ďakujem. A musí to byť tlačivo typ B?
0 0
Bonetka Bonetka

Bonetka je offline (nepripojený) Bonetka

Prosím o radu. Dôchodca ukončil živnosť v júni 2009, zo živnosti príjem nemal. Mal len príjmy zo z.č., par. 5, predavky zrazené podľa par.35. Podáva DP typu A, alebo B, ked v minulom roku ukončil živnosť?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Bonetka Pozri príspevok
Prosím o radu. Dôchodca ukončil živnosť v júni 2009, zo živnosti príjem nemal. Mal len príjmy zo z.č., par. 5, predavky zrazené podľa par.35. Podáva DP typu A, alebo B, ked v minulom roku ukončil živnosť?
a nemal ani žiadne nevysporiadané pohľadávky a záväzky ku dňu ukončenia živnosti?
0 0
Bonetka Bonetka

Bonetka je offline (nepripojený) Bonetka

Nie, všetko mal uhradené v roku 2008. V roku 2009 mal len výdaje na ZP.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Bonetka Pozri príspevok
Nie, všetko mal uhradené v roku 2008. V roku 2009 mal len výdaje na ZP.
keď zaúčtuješ to zdravotné poistenie, budeš mať pohyb v účtovníctve, príjmy síce nebudú, ale výdaje sú .... takže by som podávala radšej typ B
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Dobrý deň,moja otázka je,či podať daňové priznanie dôchodkyni ZŤP,ktorá má živnosť a opatruje svoje vnúča,faktúry,ktoré vystavuje jej prepláca UPSVarR.Nemá žiadne iné príjmy.Pri čítaní na porade mi z toho vychádza,že nie,len sa chcem utvrdiť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať