Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

leozka Pozri príspevok
Ahojte.Prosím poraďte mi:minulý rok som v DP B , kt. som robila manželovi prirátala aj o jednu splátku t.j. 687Sk,kt. platí životnú poistku viac.Tá však bola zaplatená až v roku 2008.Mám podať DDP? Ako mám postupovať?Budem platiť pokutu?Poraďte ako postupovať prosím
Kde si ju prirátala? Životné poistenie sa uplatňuje ako zníženie nezd.časti základu dane na základe potvrdenia príslušnej poisťovne.
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Chcem vás poprosit o radu:
Priateľ - živnostník pracuje na základe zmluvy o spolupráci v jednej firme. Má pevne stanovený pracovný čas a miesto výkonu práce ako aj všetky povinnosti ako bežní zamestnanci vo firme. Za služby poskytované firme si vystavuje faktúru, ktorá je zo strany firmy uhradená nasledovný mesiac. Moja otázka znie:
Ak za služby poskytované v decembri bola faktúra vystavená 29.12.2008 a firmou bola uhradená 8.1.2009, tento príjem má byť súčasťou daňového priznania 2008, alebo sa to berie ako príjem za rok 2009?
Podobne preddavok do ZP za december 2008 priateľ uhradil 5.1.2009. Tento preukázateľný príspevok do ZP si môže uplatniť v daň. priznaní za rok 2008, alebo až v DP 2009? Ostatné výdavky uplatňuje percentom.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na úvod si neodpustím, je to práca zo závislej činnosti ako vyšitá.
Je príjmom roku 2009.
Je výdavkom roku 2009.
Do DP za rok 2008 uvádzaš príjmy a odvedené poistné z obdobia 1.1.-31.12.2008.
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

To znamená, že má podať DP typu A?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Bubi200 Pozri príspevok
Chcem vás poprosit o radu:
Priateľ - živnostník pracuje na základe zmluvy o spolupráci v jednej firme. Má pevne stanovený pracovný čas a miesto výkonu práce ako aj všetky povinnosti ako bežní zamestnanci vo firme. Za služby poskytované firme si vystavuje faktúru, ktorá je zo strany firmy uhradená nasledovný mesiac. Moja otázka znie:
Ak za služby poskytované v decembri bola faktúra vystavená 29.12.2008 a firmou bola uhradená 8.1.2009, tento príjem má byť súčasťou daňového priznania 2008, alebo sa to berie ako príjem za rok 2009?
Podobne preddavok do ZP za december 2008 priateľ uhradil 5.1.2009. Tento preukázateľný príspevok do ZP si môže uplatniť v daň. priznaní za rok 2008, alebo až v DP 2009? Ostatné výdavky uplatňuje percentom.
Faktúra vystavená v r. 2008 za december Ti ostane ako neuhradená pohľadávka. Jej úhradu zaúčtuješ v r. 2009 a bude to príjmom už roku 2009.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Bubi200 Pozri príspevok
To znamená, že má podať DP typu A?
!!!!! B!
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Pomýlilo ma to, čo napísala Marína:
"je to práca zo závislej činnosti ako vyšitá"....Takže DP B a môže si uplatniť aj výdavky percentom...
Ďakujem za odpoveď
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Bubi200 Pozri príspevok
Pomýlilo ma to, čo napísala Marína:
"je to práca zo závislej činnosti ako vyšitá"....Takže DP B a môže si uplatniť aj výdavky percentom...
Ďakujem za odpoveď
Marína má pravdu : ide o závislú prácu. Definíciu závislej práce nájdeš v Zákonníku práce.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bubi200 Pozri príspevok
Pomýlilo ma to, čo napísala Marína:
"je to práca zo závislej činnosti ako vyšitá"....Takže DP B a môže si uplatniť aj výdavky percentom...
Ďakujem za odpoveď
Ak "neriešime" závislú prácu a budeme ho brať ako živnostníka, môže si uplatniť paušálne výdavky vo výške 40 % z príjmov + zaplatené odvody do zdravotnej a soc. poisťovne.
Ak by však v roku 2009 začal viesť účtovníctvo /stal sa účtovnou jednotkou/, musí upraviť základ dane o neuhradenú pohľadávku podaním dodatočného DP za rok 2008
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Takže aby som sa uistila že som to pochopila správne:
síce je to závislá činnosť, ale nakoľko je živnostník podáva DP B.
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bubi200 Pozri príspevok
Takže aby som sa uistila že som to pochopila správne:
síce je to závislá činnosť, ale nakoľko je živnostník podáva DP B.
Ďakujem
Toto nie je to najsprávnejšie vysvetlenie. Závislá práca znamená, že túto prácu by nemal vykonávať so živnostenským listom, ale ako zamestnanec na pracovnú zmluvu. Ak bude mať "zamestnávateĽ" kontrolu z inšpekcie práce alebo daňovú kontrolu, môžu tam byť pokuty.

Odpovedala som ti na možnosť uplatnenia paušálnych výdavkov pre živnostníka.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Bubi200 Pozri príspevok
Takže aby som sa uistila že som to pochopila správne:
síce je to závislá činnosť, ale nakoľko je živnostník podáva DP B.
Ďakujem
závislá práca
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte.Chcela by som sa ešte raz spýtať, lebo som moju otázku zle napísala.Jedná sa o otázku o podaní DDP, keďže som v minulom roku v DP B znížila nezdanitelnú časť dane o životnú poistku nesprávne.ˇživotka bola zaplatená v hodnote 7557 Sk a ja som uviedla sumu 8244Sk, čiže o jednu splátku naviac, tá by mala byť zahrnutá v DP za rok 2008, čo s tým?Ako mám postupovať, poraďte prosím, ďakujem
0 0
Keja Keja

Keja je offline (nepripojený) Keja

Môže mi niekto poradiť, kde nájdem výšku ročného priemerného kurzu českej koruny za rok 2008? a koľko to je?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Keja Pozri príspevok
Môže mi niekto poradiť, kde nájdem výšku ročného priemerného kurzu českej koruny za rok 2008? a koľko to je?

Ročný priemer 1,255 CZK.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Keja Pozri príspevok
Môže mi niekto poradiť, kde nájdem výšku ročného priemerného kurzu českej koruny za rok 2008? a koľko to je?
kuk sem

http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...l-ksk-ksks2008
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte, môže mi niekto poradiť?Manžel má uzatvorenú zmluvu o stavebnom sporení, môžem to zahrnúť do DP B ako zníženie základu dane do riadku účelové sporenie?Poraďte mi prosím a neviem si poradiť a s predchádzajúcou otázkou, čo som tu položila, ale zatial mi nikto neporadil, dopredu ďakujem všetkým...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

leozka Pozri príspevok
Ahojte, môže mi niekto poradiť?Manžel má uzatvorenú zmluvu o stavebnom sporení, môžem to zahrnúť do DP B ako zníženie základu dane do riadku účelové sporenie?Poraďte mi prosím a neviem si poradiť a s predchádzajúcou otázkou, čo som tu položila, ale zatial mi nikto neporadil, dopredu ďakujem všetkým...

a) dohodnutá doba platenia účelového sporenia je najmenej desať rokov, pričom daňovníkovi nie je vyplatené plnenie z účelového sporenia pred uplynutím tejto lehoty, a súčasne
b) plnenie z účelového sporenia nastane najskôr dovŕšením 55. roku života daňovníka.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

leozka Pozri príspevok
Ahojte, môže mi niekto poradiť?Manžel má uzatvorenú zmluvu o stavebnom sporení, môžem to zahrnúť do DP B ako zníženie základu dane do riadku účelové sporenie?Poraďte mi prosím a neviem si poradiť a s predchádzajúcou otázkou, čo som tu položila, ale zatial mi nikto neporadil, dopredu ďakujem všetkým...
Zmluva o stavebnom sporení pravdepodobne nespĺňa podmienky podľa § 11 zákona o DzP, pozri aj tu http://www.finance.sk/dane/informaci...e-zd-sporenie/

Čo sa týka tej prvej otázky, správne by si mala podať dodatočné daňové priznanie. Neviem ale, ako si mohla uviesť inú sumu, veď zníženie základu dane si uplatňuješ na základe potvrdenia, kde je presne uvedená čiastka.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Keď som podávala DP, tak manželovi ešte neprišiel papier od poisťovne.Ja som vychádzala z bankových výpisov, ale ten posledný výpis manžel niekam zapatrošil, ale uisťoval ma,že mal určite všetko poplatené, tak som sa na to spolahla, čo mimochodom už nikdy neurobím, až teraz som si to všimla, keď som pozerala minuloročné DP a našla som obálku od poisťovne, kt. tam manžel priložil, ale zistila som, že 1 splátku nezaplatil.Moja vina, nemala som sa naňho spoliehať.Bojím sa, čo bude, neviem ako to spraviť.Poradí mi niekto ešte?ďakujem za odpovede
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať