Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dobre Muška, už budem nabudúce vedieť
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

prosím vás môže si szčo - poberateľ starobného dôchodku - celý rok 2008 uplatniť zníženie základu dane 98496,- Sk?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinkoK Pozri príspevok
prosím vás môže si szčo - poberateľ starobného dôchodku - celý rok 2008 uplatniť zníženie základu dane 98496,- Sk?
Ak bol dôchodcom už k 1.1.08 nemá nárok na NČ.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

MartinkoK Pozri príspevok
prosím vás môže si szčo - poberateľ starobného dôchodku - celý rok 2008 uplatniť zníženie základu dane 98496,- Sk?
Nie, iba rozdiel medzi NČ a výškou dôchodku? AK je dôchodok vyšší ako NČ - nemá nárok na odpočitateľnú položku.
ešte dopním - ak jeho nárok na dôchodok vznikol v priebehu roka (najskôr 02.01.08) tak má nárok na odpočitateľnú položku v plnej výške
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Muška Pozri príspevok
oprava v texte

výňatok z www.drsr.sk
Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO

V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
-
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.
Ďakujem Vám moc,všetkým poraďákom.Ste zlatí.
A ja som zo dňa na deň múdrejšia
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

AntekaK Pozri príspevok
Živnosť bola založená 3/2008 a ukončená 11/2008, išlo o poberateľa starobného dôchodku.Ďakujem.
Bude mať nárok na daňový bonus na celý rok?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

AntekaK Pozri príspevok
Bude mať nárok na daňový bonus na celý rok?
Spĺňa podmienky pre priznanie DB?
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Asi áno, príjmy zo živnosti sú 124.000 a základ dane zo živnosti - riadok 42 je 4.470 Sk, tak si myslím že áno. Má nárok na bonus na celý rok, ked živnosť nemal celý rok?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

AntekaK Pozri príspevok
Asi áno, príjmy zo živnosti sú 124.000 a základ dane zo živnosti - riadok 42 je 4.470 Sk, tak si myslím že áno. Má nárok na bonus na celý rok, ked živnosť nemal celý rok?
Má nárok na bonus.
0 0
leluška leluška

leluška je offline (nepripojený) leluška

prosiim vas potrebujem surne pomoc....zajtra mam podat danove priznanie a vobec to nemam spravene pretoze som dostala od statu dotaciu a kazda uctovnicka sa bala to spravit..pomozte mi prosim vas
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

A akú pomoc potrebuješ?
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

prosím o pomoc,pred danovým som sa tu radila ci si moze uplatnit v danovom priznani zamestnanec len na dohodu yaplatenen poistne,celkom som sa to na sto perc.nedozvedela, ale volala som na danovy a tam mi pracovnicka pre verejnost povedala , ze ano, mozem to tam dat,tak ale teraz ta osoba dostala predvolanku na danovy,ye to nemoze ist do §5 a ze ked tak do §6, ale ten sa netyka len yivnosti?ked to presuniem do vydavkov podla §6,vyjde mi danova strata, tym padom nemam co dat do tabulky na vypocet zakladu dane,lebo sa tam pise nula a tym padom sa zaklad dane o tu sumu zvysil oproti podanemu priznaniu....ta pracovnicka vraj povedala takym tonom,ze to odkial ste tam nabrali atd...ved jasne ze to tam nevidela,lebo doklady sa predsta predlozia az pri pripadnej kontrole....nie sme povinni dokladat k tomu doklady o zaplateni, ci ano? co teraz? mam to odtial vyhodit ci ako? a preco mi potom ta pracovnicka pre verejnost povedala ze sa to da? prosim poradte.....
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

nikto mi neporadi? prosim co s tym teraz???
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ak tomu dobre rozumiem:

podala si DP FO A za dohodára - odpočítala dobrovoľné platby poistného
to je v poriadku -
typ B sa podáva len v prípade ak sú prijmy podľa príslušných § / 6,7,8,........

dohodár má prijmy podľa § 5 - / týka sa všetkých prijmov, kde sa pracovné miesto tvári , že má ZĽ - a
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

nie podavala som priznanie B, lebo tam mala aj ine prijmy...prave preto sa pytam,lebo ked prehodim to poistne z §5 do 6 kde by mi vysla strata,nijako to nepomoze pri znizeni zakladu dane...... no a aky by bol rozdiel, keby som podala A ? ved toto iste som dala do B §5, tak neviem preco to ta danovacka nechce vidiet v §5.....mame dolozit nejake potvrdenia o zaplatenom poistnom ci co?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

na našom DU si vyžiadali doklady o zaplatenom poistnom (ak teda neboli v prílohe) ... ja to už radšej hneď prikladám k DP.
0 0
anh9 anh9

anh9 je offline (nepripojený) anh9

Dobrý deň, ak FO podnikateľ platil štvrťročné preddavky na daň v terminoch do 30.6.2008, 30.9.2008, 31.12.2008 a 31.3.2009, v DP typ B oddiel X. , riadok 102 ( zaplatený preddavok ) uvedie sumar vsetkych 4 zaplatených preddavkov, al. len 3 ?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

v DP uvedie preddavky zaplatené do 31.12.2008
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Štvrtý preddavok platený do 31. 3. 2009 zostáva na účte DÚ a uvedie sa až v budúcom daňovom priznaní v roku 2010.
0 0
kassiopeia kassiopeia

kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

manzel bol od 01.09 SZCO.v januari nemal ziaden prijem.od februara pracoval ako brigadnik az do aprila.v maji pracoval ako SZCO a mal prijem.v maji sa nam narodilo dieta.od juna bol zamestanany a pritom SZCO.od jula zrusil zivnost.v juli sme sa zobrali.ako sa robi danove priznanie??viem ze je to typ B.dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať