Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

Prosím, potrebujem si overiť
Živnostníčka - nemá prerušenú živnosť, nemá žiadne príjmy ani výdaje, celý rok poberá rodičovský príspevok vo výške 1900€
DP B - nulové
nemá nárok na daňový bonus??!!!
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

ešte chcem doplniť
uvádza sa niekde v DP rodičovský príspevok???
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Viba Pozri príspevok
ešte chcem doplniť
uvádza sa niekde v DP rodičovský príspevok???
Na uplatnenie DB nesplnila podmienku výšky príjmu - 1773 € a taktiež je potrebné vykázať kladný ZD.
V DP sa RP neuvádza.
Ak nemala žiadny príjem ani výdaj, nie je ani povinná podať DP, stačí o tom napísať oznámenie na DÚ.
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Viba Pozri príspevok
Prosím, potrebujem si overiť
Živnostníčka - nemá prerušenú živnosť, nemá žiadne príjmy ani výdaje, celý rok poberá rodičovský príspevok vo výške 1900€
DP B - nulové
nemá nárok na daňový bonus??!!!
aby mala nárok na daňový bonus musí mať príjmy podľa §5 alebo 6 minimálne vo výške 6-násobku min. mzdy čo je 1773 €, keďže nemala žiadne príjmy nemá nárok na bonus

rodičovský príspevok sa neuvádza v DP pretože je to nezdaniteľný príjem
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

Ďakujem veľmi pekne, len som si chcela byť istá
0 0
Kama1 Kama1

Kama1 je offline (nepripojený) Kama1

Dobrý deň.

Vypĺňam daňové priznanie typ B na portáli DR SR pre SZČO, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Riadok 91 mi vyšiel 0. Nárok na daňový bonus nemá. Na riadku 99 je suma preddavku 0,22 €. Na riadku 106 mi automaticky dosadí sumu 0,22 €. V oddieli XV. nežiadam o vrátenie preplatku nakoľko nepresiahol sumu 3,31 €. Keď chcem vytlačiť potvrdenie o podaní daňového priznania stále mi vypisuje, že na stránke sú chyby a potvrdenie mi nevytlačí. Neviete mi poradiť v čom robím chybu ? Ďakujem.
/ostatné veci mám na 100 % dobre, len na strane č. 8 daňového priznania robím zrejme nejakú chybu./
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Dobrý večer, prečítala som si tému a rozumiem tomu tak, že daňovník má príjem zo závislej činnosti a aj z podnikania tak podáva DP FO B. Pre každý príjem vypočíta základ dane, od základu z príjmov zo živnosti si môže odpočítať stratu z minulých období. Ale nemôže odpočítať stratu z podnikania od príjmov zo závislej činnosti. Z čoho mi vychádza, že závislú činnosť bude mať vždy zdanenú samozrejme príjem nad 4025€. Prosím vás rozumiem tomu správne?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer, prečítala som si tému a rozumiem tomu tak, že daňovník má príjem zo závislej činnosti a aj z podnikania tak podáva DP FO B. Pre každý príjem vypočíta základ dane, od základu z príjmov zo živnosti si môže odpočítať stratu z minulých období. Ale nemôže odpočítať stratu z podnikania od príjmov zo závislej činnosti. Z čoho mi vychádza, že závislú činnosť bude mať vždy zdanenú samozrejme príjem nad 4025€. Prosím vás rozumiem tomu správne?
áno, pri príjmoch aj zo živnosti podľa §6 sa podáva DP typ B

stratu z minulých období je možné odrátať, ale len do výšky základu dane zo živnosti, od príjmov zo závislej činnosti nie

a preto závislú činnosť nad NČ bude mať zdanenú, je možné si ešte uplatniť NČ prípadne na manželku alebo DDP alebo životné a účelové poistenie a tým pádom znížiť základ dane zo závislej činnosti
1 0
Kama1 Kama1

Kama1 je offline (nepripojený) Kama1

Kama1 Pozri príspevok
Dobrý deň.

Vypĺňam daňové priznanie typ B na portáli DR SR pre SZČO, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Riadok 91 mi vyšiel 0. Nárok na daňový bonus nemá. Na riadku 99 je suma preddavku 0,22 €. Na riadku 106 mi automaticky dosadí sumu 0,22 €. V oddieli XV. nežiadam o vrátenie preplatku nakoľko nepresiahol sumu 3,31 €. Keď chcem vytlačiť potvrdenie o podaní daňového priznania stále mi vypisuje, že na stránke sú chyby a potvrdenie mi nevytlačí. Neviete mi poradiť v čom robím chybu ? Ďakujem.
/ostatné veci mám na 100 % dobre, len na strane č. 8 daňového priznania robím zrejme nejakú chybu./
Prosím, nikto mi nevie poradiť? Alebo som zle zaradila otázku?
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

dobry vecer, prosim poradite mi ktore z tych dvoch moznosti v danovom priznani zaskrnut ak si uplatnuju pausalne vydavky? Dakujeeem...
Tam kde je ta prazdna kolonka alebo tam kde nic nie je....
Naposledy upravil zabka83 : 30.03.10 at 06:20
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Nevie mi nikto poradit?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zabka83 Pozri príspevok
dobry vecer, prosim poradite mi ktore z tych dvoch moznosti v danovom priznani zaskrnut ak si uplatnuju pausalne vydavky? Dakujeeem...
Tam kde je ta prazdna kolonka alebo tam kde nic nie je....
zaškrtneš prvú možnosť, v kolonke uvádzaš uhradené poistné v roku 2009 a v druhej kolonke % výdavkov ktoré uplatňuješ
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

zabka83 Pozri príspevok
dobry vecer, prosim poradite mi ktore z tych dvoch moznosti v danovom priznani zaskrnut ak si uplatnuju pausalne vydavky? Dakujeeem...
Tam kde je ta prazdna kolonka alebo tam kde nic nie je....
prvý riadok - príjmy podľa § 6 odst. 1 a 2: príjmy z podnikania, príjmy SZČO
druhý riadok - príjmy podľa § 6 odst. 3 - príjmy z prenájmu, ak nie sú súčasťou príjmu zo živnosti
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Takze tuto?
Pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom
z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona) a preukázateľne zaplatené poistné a príspevky vo výške .........

a ked si neplatil poistne lebo bol aj riadny zamestnanec tak len tam dam tych 40%

a zaskrtnem obidva teda?
lebo v tom druhom nie je prazdna kolonka na doplnenie:
Pri príjmoch podľa § 6 ods. 3 zákona uplatňujem výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona)
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zabka83 Pozri príspevok
Takze tuto?
Pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom
z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona) a preukázateľne zaplatené poistné a príspevky vo výške .........

a ked si neplatil poistne lebo bol aj riadny zamestnanec tak len tam dam tych 40%

a zaskrtnem obidva teda?
ak si mala len príjmy zo živnosti tak zaškrtneš len prvú možnosť a doplniš poistné, ak nebolo žiadne poistné dáš nulu

ak si mala príjmy aj z prenájmu, ktoré neboli súčasťou živnosti, zaškrtneš druhú možnosť
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dakujem a tam sa teda uz nikde neuvadza ze si uplatnuje 40% pausalne vydavky okrem tohto?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zabka83 Pozri príspevok
Dakujem a tam sa teda uz nikde neuvadza ze si uplatnuje 40% pausalne vydavky okrem tohto?
iba v tejto tabuľke nikde inde
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Ďakujem velmi pekne za pomoc... Este mala otazocka ale do vydavkov zo zivnosti dam celu sumu ci uz tu upravenu 40%?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zabka83 Pozri príspevok
Ďakujem velmi pekne za pomoc... Este mala otazocka ale do vydavkov zo zivnosti dam celu sumu ci uz tu upravenu 40%?
do kolonky výdaje zo živnosti dávaš tých 40% plus poistné, čiže celkovú sumu
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Este raz dakujem, takze ked neplatila poistne tak len tych 40%....Dakujeeeem pekny den
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať