Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

ano to viem, ale dakujem za radu, nikdy nevies :-D.
ked uplatnim nezdanitelnu ciastku tak sa dostane na nulu a riadku 106 mu vyjde vlastne ten preplatok z brigady za odvedenu dan, tak si tento preplatok moze vyziadat naspat, ak je vyssi ako 3,33 eura. Mam pravdu? iba sa uistujem.
Dakujem za odpoved.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ociviste Pozri príspevok
ano to viem, ale dakujem za radu, nikdy nevies :-D.
ked uplatnim nezdanitelnu ciastku tak sa dostane na nulu a riadku 106 mu vyjde vlastne ten preplatok z brigady za odvedenu dan, tak si tento preplatok moze vyziadat naspat, ak je vyssi ako 3,33 eura. Mam pravdu? iba sa uistujem.
Dakujem za odpoved.
áno, ak je vyšší ako 3,32 Eur
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ingaur Pozri príspevok
ok, príjem z dohody dám do riadku 34 a keď som bola ako samoplatiteľ do zdravotnej poisťovne, tak túto sumu uvadzam do riadu 35?
ano, vyžiadaj si zo ZP doklad o výške zaplatených odvodov samoplatitela a prilož ho k DP.
1 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

ingaur Pozri príspevok
ok, príjem z dohody dám do riadku 34 a keď som bola ako samoplatiteľ do zdravotnej poisťovne, tak túto sumu uvadzam do riadu 35?
podla mna do riadku 35 sa uvadza poistne strhnute zo mzdy v pripade zmluvy.
0 0
ingaur ingaur

ingaur je offline (nepripojený) ingaur

veronikasad Pozri príspevok
ano, vyžiadaj si zo ZP doklad o výške zaplatených odvodov samoplatitela a prilož ho k DP.
... a keď tam neuvediem žiadnu sumu? či je potrebné priznať tieto dobrovoľné platby do ZP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ingaur Pozri príspevok
... a keď tam neuvediem žiadnu sumu? či je potrebné priznať toto dobrovoľné platby do ZP?
Aký máš základ dane ?
0 0
ingaur ingaur

ingaur je offline (nepripojený) ingaur

veronikasad Pozri príspevok
Aký máš základ dane ?
t.j.riadok?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ingaur Pozri príspevok
t.j.riadok?
69 v B-čku
0 0
ingaur ingaur

ingaur je offline (nepripojený) ingaur

veronikasad Pozri príspevok
69 v B-čku
3158,68.... od marca 2010 som na dohodu, január a február som bola na živnosť, teraz mám živnosť pozastavenú
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ingaur Pozri príspevok
3158,68.... od marca 2010 som na dohodu, január a február som bola na živnosť, teraz mám živnosť pozastavenú
ak máš správne vyplnené DP a v tomto riadku máš súčet VZ z § 5 (závislá činnosť-dohoda) aj 6 (zo živnosti), nemá význam sa zaoberať poistením samoplatitela. Po uplatnení NČZD na daňovníka ti nevyjde platiť žiadna daň. Ak si mala strhnuté preddavky z dohody, DU ti ich vráti.
0 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
Re: Daňové priznanie typ B
Ahojte, SZCO si uplatnuje pausalne vydavky 40%. Bol SZCO len 3 mesiace. Zvysok roka nepracoval. Ma narok na celu nezdanitelnu cast na danovnika 4025,70 €? Jeho prijem bol spolu zo zivnosti za tri mesiace 6800 €.
Vlastne od akej zarobenej sumy si moze uplatnit nezdanitelnu cast na danovnika?
Nárok má v plnej výške. Každý občan má nárok na NČZD.

Som reagoval na príspevok, ktorý bol zodpovedaný. Sorry.
Naposledy upravil *Fénix : 17.02.11 at 16:44
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
miselko Pozri príspevok
ok zajdem do banky nech mi daju za poslednych 12 mesiacov vypisy to neni problem. no ratal som si to takže s tej živnosti som mal prijem presne 6931,25€ no a s tej dalsej tich spominanich 50 euro a na zdravotne som dal 12 krat po 44,73
Dobré je si výpisy odkladať , lebo mám pocit , že budete za výpisy teraz platiť poplatok .
Ak máte tie príjmy spočítané , tak skúste si to vsadiť do príkladu, čo som Vám uviedla tu http://www.porada.sk/1658755-post831.html .

P.S. Druhý krát si otvorte na svoju otázku novú tému , lebo táto téma celkom je dosť obsiahla a potom je možné , že sa v nej nenájdete
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

a este jedna otazocka. v prispevku 831 je uvedene, ze pod oddiel VI. sa pise aj obdobie podnikania. Ja to pozeram a mam tam iba zaskrtnut x a vysku toho poistneho. Kde mam napisat to obdobie podnikania.
Dakujem za odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ociviste Pozri príspevok
a este jedna otazocka. v prispevku 831 je uvedene, ze pod oddiel VI. sa pise aj obdobie podnikania. Ja to pozeram a mam tam iba zaskrtnut x a vysku toho poistneho. Kde mam napisat to obdobie podnikania.
Dakujem za odpoved.
Máš správne tlačivo ? Ja to pod tabulkou v odd. VI.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

veronikasad Pozri príspevok
Máš správne tlačivo ? Ja to pod tabulkou v odd. VI.
ano, mas pravdu, mala som stare tlacivo, uz mam nove z drsr.sk, a este ak si uplantuje pausalne 40% ale nema ziadne uhrady na poistnom aj tak zaskrtavam pod VI. odd. ten druhy ramcek?
Dakujem za odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ociviste Pozri príspevok
ano, mas pravdu, mala som stare tlacivo, uz mam nove z drsr.sk, a este ak si uplantuje pausalne 40% ale nema ziadne uhrady na poistnom aj tak zaskrtavam pod VI. odd. ten druhy ramcek?
Dakujem za odpoved.
zaškrtnúť musíš a výšku poistného uvedieš nula.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem vsetkym za vycerpavajuce odpovede. Dufam, ze uz je to vsetko :-)
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

a predsa est jedna otazocka. DP za rok 2010 sa podava teda na novom tlacive? Lebo ked dam alfu, tak mi zobrazi DP za rok 2010 este v tom starom formate, kde nie je este uvedene tie mesiace podnikania.
Dakujem za odpoved
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Ociviste Pozri príspevok
a predsa est jedna otazocka. DP za rok 2010 sa podava teda na novom tlacive? Lebo ked dam alfu, tak mi zobrazi DP za rok 2010 este v tom starom formate, kde nie je este uvedene tie mesiace podnikania.
Dakujem za odpoved
Odpoviem si sa, uz som to nasla :-). ano vyplna sa podla noveho :-)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ociviste Pozri príspevok
a predsa est jedna otazocka. DP za rok 2010 sa podava teda na novom tlacive? Lebo ked dam alfu, tak mi zobrazi DP za rok 2010 este v tom starom formate, kde nie je este uvedene tie mesiace podnikania.
Dakujem za odpoved
ALFA vo verzii 17.11 má už nové daňové priznanie na rok 2010 .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať