Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

psps Pozri príspevok
Veď hovorím, že je to na dlho a nechcem jej robiť hanbu, nezaslúži si to!!!!!!!!!!
Poradíte mi?????????????

Dobrý deň,
som živnostník, v roku som si uplatnil paušálne výdavky a v roku si chcem uplatniť skutočné výdavky. Do riadku 2 tabuľky 1 dám teda sumu z bločkou? Môj príjem z faktúr je za práce s manipulačným vozíkom, môžem použiť bločky napríklad za maliarsku farbu? Musím to nejako dokázať, že som to všetko použil na podnikanie?
A musím si viesť jednoduché účtovníctvo? Takže z odpovede som vyrozumel, že ano.
Musím k daňovému priznaniu doložiť ešte nejaké výkazy a pod.?
Poradím ti, nájdi si účtovníčku a daj si to spracovať jej. Pretože to čo píšeš je naozaj znevažovanie celej práce účtovníkov.

Venuj sa svojim vozíkom, budeš užitočnejší.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Dal som si paušálne výdavky ako minulý rok, a hotovo, ale ešte jednu vecičku Ťa poprosím.
Minulý rok som dostal zo zdravotnej poisťovne 2 preplatky. Mám tieto preplatky odčítať z preukázateľne zaplateného poistenia? Čiže 12xminimum - preplatky? Tie preplatky sa týkali r.2009, ale dostal som ich v r.2010
Naposledy upravil psps : 19.03.11 at 17:39
0 0
lorenc lorenc

lorenc je offline (nepripojený) lorenc

Chcem sa spítať,..manželovi vychádza ZD 8000 EUR a daň zaplatiť cca 755eur,...prosím ,od akej sumy sa platia aj preddavky?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lorenc Pozri príspevok
Chcem sa spítať,..manželovi vychádza ZD 8000 EUR a daň zaplatiť cca 755eur,...prosím ,od akej sumy sa platia aj preddavky?
v tomto príspevku máš výbornú pomôcku na výpočet preddavkov od katija

http://www.porada.sk/1356551-post92.html
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Dal som si paušálne výdavky ako minulý rok, a hotovo, ale ešte jednu vecičku Ťa poprosím.
Minulý rok som dostal zo zdravotnej poisťovne 2 preplatky. Mám tieto preplatky odčítať z preukázateľne zaplateného poistenia? Čiže 12xminimum - preplatky? Tie preplatky sa týkali r.2009, ale dostal som ich v r.2010
Pardon opravujem sa. V roku 2010 som zaplatil 12x ZP , prišiel mi 1 preplatok a zaplatil som nedoplatok z RZZP. Do bunky pod tabuľkou č.1 doplním sumu ZP x12 ? alebo mám pripočítať nedoplatok z RZZP a odčítať preplatok z navyše zaplateného poistenia?
Prosíím, vopred ďakujem. Keby som sa mal s kým poradiť...
0 0
lorenc lorenc

lorenc je offline (nepripojený) lorenc

veronikasad Pozri príspevok
v tomto príspevku máš výbornú pomôcku na výpočet preddavkov od katija

http://www.porada.sk/1356551-post92.html
Dakujem,pomohlo!
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Kvaka Pozri príspevok
Príjem podľa § 588 OZ je príjem na základe kúpnej zmluvy. Ak je to príjem z predaja hnuteľnej veci, je od dane oslobodený. Upresni ten príjem podľa § 588. Ak by to bol príležitostný príjem, ten je od dane oslobodený do výšky 925,95€. Do DP by si uviedla len príjem nad túto oslobodenú sumu.
Áno, je to príjem z predaja tovaru, ktorý on zohnal lacnejšie a následne so ziskom predal organizácii. Takže uvediem sumu nad 925,95 a uvediem buď alikvotne upravené preukázateľné výdavky, alebo výdavky paušálom. Teraz som sa domotala, platia paušál.výdavky 40% alebo 25 % ako pri príležit. poľnohosp. výrobe? Ďakujem.
Naposledy upravil katka s. : 19.03.11 at 18:22
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

psps Pozri príspevok
Pardon opravujem sa. V roku 2010 som zaplatil 12x ZP , prišiel mi 1 preplatok a zaplatil som nedoplatok z RZZP. Do bunky pod tabuľkou č.1 doplním sumu ZP x12 ? alebo mám pripočítať nedoplatok z RZZP a odčítať preplatok z navyše zaplateného poistenia?
Prosíím, vopred ďakujem. Keby som sa mal s kým poradiť...
uvedieš sumu zaplatených preddavkov od 1.1.-31.12.2010+ nedoplatok z RZZP.
Preplatok máš zdanený, ak nechcš žiadať vrátenie dane, nemusíš ho v DP vôbec uvádzať.
2 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

veronikasad Pozri príspevok
uvedieš sumu zaplatených preddavkov od 1.1.-31.12.2010+ nedoplatok z RZZP.
Preplatok máš zdanený, ak nechcš žiadať vrátenie dane, nemusíš ho v DP vôbec uvádzať.
Lenže ak ho tam neuvediem, tak mám vyššie výdavky a tým nižšiu daň zaplatím. Nebude to pre daňovákov problém?
0 0
ajka100 ajka100

ajka100 je offline (nepripojený) ajka100

Prosím poraďte mi, kde do daňového priznanie živnostníkovi mám zapísať pripočítavanú čiastku zo zrušenej životnej poistky. Minulé roky si z tejto poistky uplaťňoval nezdaniteľnú čiastku, keďže bola táto poistka predčasne zrušená v roku 2010, musím teraz v priebehu 3 rokov prirátať všetko čo si roky predtým uplatnil ako nezdaniteľnú čiastku, OTÁZKA ZNIE KDE TO V DP UVIESŤ? KTORÝ RIADOK?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

psps Pozri príspevok
Lenže ak ho tam neuvediem, tak mám vyššie výdavky a tým nižšiu daň zaplatím. Nebude to pre daňovákov problém?
Nie, nebude to problém, lebo daň ti už zrazila zdr. poisťovňa. Dostal si o tom doklad.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

veronikasad Pozri príspevok
Nie, nebude to problém, lebo daň ti už zrazila zdr. poisťovňa. Dostal si o tom doklad.
Ďakujem, kde sa pridávajú body, hneď Ti ich pridám aj 100.
Dumám ešte nad príjmom z prenájmu. Dostal som od nájomníka 4000 Eur. Mám na riadku 10 tab.1 stl.1 uviesť rozdiel medzi prenájmom a sumou život.minima, že?
Počíta sa to ako
1. 185,19 E (platné k 1.1.2010)x 6 mesiacov + 185,38(platné 1.7.2010) x 6 mesiacov : 12mesiacov x5
2. 185,19 x5
3. 185,38 (platné od 1.1.2011) x5 ???
A potom zrejme delene 2 keďže mám manželku.
Rozdiel dám do stľpca 1 a do stľlpca 2 dám z toho 40 % ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pri výpočte živ.minima si si prečítal odkaz č.12 pod tab.VI.?
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Ďakujem, kde sa pridávajú body, hneď Ti ich pridám aj 100.
Dumám ešte nad príjmom z prenájmu. Dostal som od nájomníka 4000 Eur. Mám na riadku 10 tab.1 stl.1 uviesť rozdiel medzi prenájmom a sumou život.minima, že?
Počíta sa to ako
1. 185,19 E (platné k 1.1.2010)x 6 mesiacov + 185,38(platné 1.7.2010) x 6 mesiacov : 12mesiacov x5
2. 185,19 x5
3. 185,38 (platné od 1.1.2011) x5 ???
A potom zrejme delene 2 keďže mám manželku.
Rozdiel dám do stľpca 1 a do stľlpca 2 dám z toho 40 % ?
Ano prečítal - životné minimum platné k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia. Myslí sa tým k 1.1.2010 ? Alebo ktorý rok je príslušný - príslušný k podaniu DP?
A k stlpcu 2 je písané rovnakým pomerom, ako pomer príjmu z prenájmu. To by sedelo, keby som si dal predsa skutočné výdavky, ale to sa zrejme nedá miešať skutočné a poušálne výdavky, takže určite len 40 % ale to už predsa nebudem deliť dvoma, to by podľa mňa bolo proti logike. Uvažujem správne?
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Dobrý večer, prosím ak niekto vie, poraďte mi: v programe alfa neviem v daň. priznaní dopísať položku: odpočet na manželku, kde robím chybu alebo v čom je problém. Do Krosu možem volať až v pondelok, ale ja by som to už chcela mať vytlačené zajtra. Prosím, pomôžte kto viete
Ďakujem !
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marta3 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím ak niekto vie, poraďte mi: v programe alfa neviem v daň. priznaní dopísať položku: odpočet na manželku, kde robím chybu alebo v čom je problém. Do Krosu možem volať až v pondelok, ale ja by som to už chcela mať vytlačené zajtra. Prosím, pomôžte kto viete
Ďakujem !
Nemusíš volať do Krosu.
Doplň údaje o manželky, vlastný príjem a počet mesiacov v pol. 31. Odpočitatelnú položku ti SW doplní
0 0
ajka100 ajka100

ajka100 je offline (nepripojený) ajka100

ajka100 Pozri príspevok
Prosím poraďte mi, kde do daňového priznanie živnostníkovi mám zapísať pripočítavanú čiastku zo zrušenej životnej poistky. Minulé roky si z tejto poistky uplaťňoval nezdaniteľnú čiastku, keďže bola táto poistka predčasne zrušená v roku 2010, musím teraz v priebehu 3 rokov prirátať všetko čo si roky predtým uplatnil ako nezdaniteľnú čiastku, OTÁZKA ZNIE KDE TO V DP UVIESŤ? KTORÝ RIADOK?
Práve som to našla, takže len doplním, nech tu nesvieti otázka bez odpovede.
NA RIADKU 67 DP B


ZD z riadku 66 + suma príspevkov a platieb podľa § 11 ods. 12 a 13 = suma riadku 67
1 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

katka s. Pozri príspevok
Áno, je to príjem z predaja tovaru, ktorý on zohnal lacnejšie a následne so ziskom predal organizácii. Takže uvediem sumu nad 925,95 a uvediem buď alikvotne upravené preukázateľné výdavky, alebo výdavky paušálom. Teraz som sa domotala, platia paušál.výdavky 40% alebo 25 % ako pri príležit. poľnohosp. výrobe? Ďakujem.
Prosím, môžte mi potvrdiť, že môžem uplatniť výdavky 40 % a príjmy sumu nad 925,95. Ďakujem.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

katka s. Pozri príspevok
Prosím, môžte mi potvrdiť, že môžem uplatniť výdavky 40 % niea príjmy sumu nad 925,95. áno Ďakujem.
V § 8 ods. 1 písm.a) sú príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí.

Podľa § 8 ods. 2 sa do základu dane (čiastkového základu dane) zahŕňa zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie. Zdaniteľný príjem je príjem po odpočítaní sumy oslobodenej od dane, teda príjem znížený o 925,95€.

Ak daňovník pri príjmoch z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva [odsek 1 písm. a)] neuplatní výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutie príjmu, môže uplatniť výdavky vo výške 25 % z týchto príjmov.

Pri príležitostnom príjme nie je možné uplatniť paušálne výdavky tak, ako pri príjmoch podľa § 6. Keďže ide o príležitostný príjem z predaja nakúpeného tovaru, výdavkom bude to, čo daňovník vynaložil na obstaranie tovaru, ktorý predal.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katka s. Pozri príspevok
Dobrý deň. Poprosím o potvrdenie. Zamestnanec mi doniesol potvrdenie o príjme par. 5. Plus mal jednorazový príjem podľa Občianskeho zák. par. 588, 2800 EUR. Budem mu robiť daň. priznanie B, jednorazový príjem uvediem do VIII. oddiel, paragraf 8, príležit. príjem. Do príjmu mu dám len rozdiel sumy 2800 - 2012,85? Platí to aj v tomto prípade? A samozrejme alikvotne uplatním preukázateľné výdavky, alebo výdavky 40 %.
Ďakujem.
Na tento výpočet si ako prišla ? Ako sa dá predávať tovar v zmysle § 588 ? Porušuje živ.zákon .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať