Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

veronikasad Pozri príspevok
Na tento výpočet si ako prišla ? Ako sa dá predávať tovar v zmysle § 588 ? Porušuje živ.zákon .
Už viem, že ten výpočet je zlý. Suma oslobodená je 925,95. To mi odpovedala Kvaka. A výdavky nemôžu byť 40 %. A čo sa týka zmluvy,ja som mu tiež hovorila, že by mal mať na to živnosť. on že to mal len jedenkrát a prišiel s daň. priznaním až teraz. Zohnal lacnejšie a našiel firmu ktorá to kúpi. Dal by sa na to použiť iný paragraf? Je nejaká možnosť aby to takto urobil napr. dvakrát do roka a nemusel na to mať živnosť. Popri tom má príjem zo závis. činnosti. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katka s. Pozri príspevok
Už viem, že ten výpočet je zlý. Suma oslobodená je 925,95. To mi odpovedala Kvaka. A výdavky nemôžu byť 40 %. A čo sa týka zmluvy,ja som mu tiež hovorila, že by mal mať na to živnosť. on že to mal len jedenkrát a prišiel s daň. priznaním až teraz. Zohnal lacnejšie a našiel firmu ktorá to kúpi. Dal by sa na to použiť iný paragraf? Je nejaká možnosť aby to takto urobil napr. dvakrát do roka a nemusel na to mať živnosť. Popri tom má príjem zo závis. činnosti. Ďakujem.
Pokial ide o tovar, nakúpený za účelom ďalšieho predaja, inú možnosť ako živnosť nevidím, aj keď je to 2-krát do roka.
Aký doklad vystavil firme ?

Suma 2800€ je predajná cena, alebo zisk z predaja , (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou ) ?
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

veronikasad Pozri príspevok
Pokial ide o tovar, nakúpený za účelom ďalšieho predaja, inú možnosť ako živnosť nevidím, aj keď je to 2-krát do roka.
Aký doklad vystavil firme ?

Suma 2800€ je predajná cena, alebo zisk z predaja , (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou ) ?
Suma 2800 € je predajná cena, nie zisk, doklady: podpísaná kúpna zmluva podľa par. 588 Obč. zákonníka, firma mu to zaslala na bankový účet uvedený v zmluve.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

veronikasad Pozri príspevok
Pokial ide o tovar, nakúpený za účelom ďalšieho predaja, inú možnosť ako živnosť nevidím, aj keď je to 2-krát do roka.
Aký doklad vystavil firme ?

Suma 2800€ je predajná cena, alebo zisk z predaja , (rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou ) ?
Má predsa kúpnu zmluvu, v ktorej sú aj platobné podmienky. Nevidím dôvod, prečo nie, keď ide naozaj o jednorazovú činnosť. Našla som aj info k príležitostnej činnosti:
Príležitostná činnosť a daň (infoblok)
– jednorazová, nepravidelná ekonomická aktivita, z ktorej má daňovník nepravidelný príjem
– z takéhoto príjmu si môžete odpočítať sumu oslobodenú od dane – 925,95 eura (5-násobok sumy životného minima platného k januáru 2010)

Napr. jednorazové spracovanie účtovníctva môže byť tiež príležitostným príjmom.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mohol predať hnuteľný majetok pôvodne kúpený pre osobnú spotrebu. Jeden-dva razy do roka sa to môže stať hocikomu. Kúpim a zistím, že nepotrebujem, nehodí sa mi to, v obchode mi ho už nevezmú......
alebo kúpim pre niekoho, lebo to mám po ceste..........
lenže v takom prípade to nedávam do DPFO.
predaj auta - tiež sa nedáva do DPFO, ak je to podľa obč.z.
kúpim ojazdené auto a po polroku ho predám...............
takže nedá sa vylúčiť taká možnosť ako bola zadaná v otázke.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

KEJKA Pozri príspevok
mohol predať hnuteľný majetok pôvodne kúpený pre osobnú spotrebu. Jeden-dva razy do roka sa to môže stať hocikomu. Kúpim a zistím, že nepotrebujem, nehodí sa mi to, v obchode mi ho už nevezmú......
alebo kúpim pre niekoho, lebo to mám po ceste..........
lenže v takom prípade to nedávam do DPFO.
predaj auta - tiež sa nedáva do DPFO, ak je to podľa obč.z.
kúpim ojazdené auto a po polroku ho predám...............
takže nedá sa vylúčiť taká možnosť ako bola zadaná v otázke.
Je to tak, ak predal hnuteľný majetok, tak vtedy je príjem celý od dane oslobodený.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kvaka, predaj tovaru mi do toho jednorázového príjmu naozaj "nepasuje".
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Veronika, ak by mal na predaj tovaru živnosť, samozrejme by to bolo inak. Ale ak by som napr. ja nakúpila náhodou v zahraničí pár kúskov oblečenia pre detičky v bazáre za babku, a zistila by som, že mojim vnukom je to malé, tak to predám, možno za babku, možno so ziskom. Možno kúpil počítač, alebo notebook, alebo iný tovar, ktorý so ziskom predal, neviem. Ale je to jednorazová ekonomická aktivita, nepodniká v uvedenej oblasti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kvaka Pozri príspevok
Veronika, ak by mal na predaj tovaru živnosť, samozrejme by to bolo inak. Ale ak by som napr. ja nakúpila náhodou v zahraničí pár kúskov oblečenia pre detičky v bazáre za babku, a zistila by som, že mojim vnukom je to malé, tak to predám, možno za babku, možno so ziskom. Možno kúpil počítač, alebo notebook, alebo iný tovar, ktorý so ziskom predal, neviem. Ale je to jednorazová ekonomická aktivita, nepodniká v uvedenej oblasti.
Kvaka, s tým čo píšeš plne súhlasím. Ale tu ide o príjem 2800€ - mne sa teda takéto podnikanie nezdá v poriadku ...
A navyše, ten tvoj tovar pre detičky by si nepredala firme, ktorá si ho zahrnie do daňových výdavkov (nákladov).
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

veronikasad Pozri príspevok
Kvaka, s tým čo píšeš plne súhlasím. Ale tu ide o príjem 2800€ - mne sa teda takéto podnikanie nezdá v poriadku ...
A navyše, ten tvoj tovar pre detičky by si nepredala firme, ktorá si ho zahrnie do daňových výdavkov (nákladov).
Ďakujem všetkým za názor. Teraz už s tým spätne asi nič nevymyslím, najlepšie zdaniť. A odporučiť aby pri opakujúcej sa činnosti, hlavne keď je to vyššia fin. čiastka otvoril živnosť. Ešte raz vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KEJKA Pozri príspevok
mohol predať hnuteľný majetok pôvodne kúpený pre osobnú spotrebu. Jeden-dva razy do roka sa to môže stať hocikomu. Kúpim a zistím, že nepotrebujem, nehodí sa mi to, v obchode mi ho už nevezmú......
alebo kúpim pre niekoho, lebo to mám po ceste..........
lenže v takom prípade to nedávam do DPFO.
predaj auta - tiež sa nedáva do DPFO, ak je to podľa obč.z.
kúpim ojazdené auto a po polroku ho predám...............
takže nedá sa vylúčiť taká možnosť ako bola zadaná v otázke.
Kejka, aj s tým čo píšeš ty, súhlasím. Ale ja z príspevku čítam niečo iné :


Už viem, že ten výpočet je zlý. Suma oslobodená je 925,95. To mi odpovedala Kvaka. A výdavky nemôžu byť 40 %. A čo sa týka zmluvy,ja som mu tiež hovorila, že by mal mať na to živnosť. on že to mal len jedenkrát a prišiel s daň. priznaním až teraz. Zohnal lacnejšie a našiel firmu ktorá to kúpi. Dal by sa na to použiť iný paragraf? Je nejaká možnosť aby to takto urobil napr. dvakrát do roka a nemusel na to mať živnosť. Popri tom má príjem zo závis. činnosti. Ďakujem.
0 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

Dobrý deň,
potrebovala by som pomôcť s daňovým priznaním...čo mám kde napísať , ak živnosť bola ukončená v 5 mesiaci 2010, bol platcom DPH a tu zrušil až v 10 mesiaci 2010....za tu dobu nemal žiadne príjmy ani výdavky, čiže základ dane by mu mal vyjsť 0...a druhá vec že nemal uhradené odvody ani do zdravotnej ani do sociálnej poisťovni za minulý celý rok...
Ďakujem za pomoc.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janka169 Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebovala by som pomôcť s daňovým priznaním...čo mám kde napísať , ak živnosť bola ukončená v 5 mesiaci 2010, bol platcom DPH a tu zrušil až v 10 mesiaci 2010....za tu dobu nemal žiadne príjmy ani výdavky, čiže základ dane by mu mal vyjsť 0...a druhá vec že nemal uhradené odvody ani do zdravotnej ani do sociálnej poisťovni za minulý celý rok...
Ďakujem za pomoc.
máš spracované účtovníctvo za 5 mesiacov ?
0 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

aké by mal viesť účtovníctvo ked bol platcom dph, jednoduché alebo podvojné?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janka169 Pozri príspevok
aké by mal viesť účtovníctvo ked bol platcom dph, jednoduché alebo podvojné?
v roku 2009 nepodnikal ?
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobry den, prosim poradte, chcela by som sa opytat, zivnostnik si uplatnuje skutocne vydavky a vyšla mu daň 11,85 - r.78...
Ale v tlacive mi vobec nezobrazi ze by mal zaplatiť tých 11,85 cize r.105 a tým ani na potvrdeni.. Neviete co som zle vypisala? Dakujem
Naposledy upravil zabka83 : 21.03.11 at 14:56
0 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

veronikasad Pozri príspevok
v roku 2009 nepodnikal ?
podnikal a celý ten rok bol tiez platca dph... vedie sa v tom prípade jednoduché alebo podvojné účtovníctvo? aký je medzitým rozdiel?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janka169 Pozri príspevok
podnikal a celý ten rok bol tiez platca dph... vedie sa v tom prípade jednoduché alebo podvojné účtovníctvo? aký je medzitým rozdiel?
tak pokračuj vo vedení účtovníctva roku 2009. Nemeň spôsob účtovania.

Inak - živnostník sa môže rozhodnúť, či bude viesť jednoduché alebo podvojné účtovníctvo (platca DPH nemá na to vplyv).
2 0
janka169 janka169

janka169 je offline (nepripojený) janka169

veronikasad Pozri príspevok
tak pokračuj vo vedení účtovníctva roku 2009. Nemeň spôsob účtovania.

Inak - živnostník sa môže rozhodnúť, či bude viesť jednoduché alebo podvojné účtovníctvo (platca DPH nemá na to vplyv).
hm ale tak v podstate mu tam nemám čo účtovať keďže nemal príjmy ani výdavky... len by som potrebovala čo v tom prípade keď mu vychádza základ dane nulový a nemal zaplatené tie odvody, kam to mám zapísať do daňového priznania, do ktorého riadku a ako to ovplyvní základ dane?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janka169 Pozri príspevok
hm ale tak v podstate mu tam nemám čo účtovať keďže nemal príjmy ani výdavky... len by som potrebovala čo v tom prípade keď mu vychádza základ dane nulový a nemal zaplatené tie odvody, kam to mám zapísať do daňového priznania, do ktorého riadku a ako to ovplyvní základ dane?
No - ja som pochopila, že príjmy a výdavky nemal po zrušení živnosti - do ukončenia registrácie a do mája riadne podnikal ...
Odvody kedy platil ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať