Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

katjab Pozri príspevok
SZČO v roku 2007 rozšírila živnosť o opatrovateľstvo v zahraničí.
Zo živnosti z podnikania jej vychádza strata za rok 2007 /bez príjmov z opatrovateľstva/.
O príjme v zahraničí nemá žiadny doklad, koľko zarábala.
Čo narvrhujete, má priznať nejaký príjem aj z toho opatrovateľstva, aspoň do základu dane aby jej daň vychádzal na minimum???
Ak áno, stačí jednou položkou zaúčtovať na konci roka do peňažného denníka ten príjem???
Aké potvrdenie potom má doložiť, stačí čestné prehlásenie.
Ďakujem
Toto nie je otázka na riešenie nejakého problému, to je pokus o špekuláciu so zákonom a krátenie príjmu... na takéto otázky v zmysle Etikety neodpovedám
0 0
bobo97 bobo97

bobo97 je offline (nepripojený) bobo97

Od 1-8/2007 som bola na rodičovskom príspevku, v 9/2007 som bola zamestnaná - Potvrdenie o zdaniteľnej mzda. Od 10/2007 podnikám ako SZČO. Nemala som žiadne príjmy okrem úrokov na účte. Platím si odvody do ZP. Vediem si jenoduché účtovníctvo ( paušálne výdavky vo výške 40% ). V tlačive typ FO B v od.VI r.2 nebudem mať žiaden príjem a výdaj iba vo výške zaplatených odvodov do ZP ? Tým pádom vykážem stratu z podnikania. V tabuľke výpočet základu dane uvediem do r.58 ČZD z potvrdenia o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa a v r.63 uvediem stratu z podnikania? Je to takto správne ? ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

bobo97 Pozri príspevok
Od 1-8/2007 som bola na rodičovskom príspevku, v 9/2007 som bola zamestnaná - Potvrdenie o zdaniteľnej mzda. Od 10/2007 podnikám ako SZČO. Nemala som žiadne príjmy okrem úrokov na účte. Platím si odvody do ZP. Vediem si jenoduché účtovníctvo ( paušálne výdavky vo výške 40% ). V tlačive typ FO B v od.VI r.2 nebudem mať žiaden príjem a výdaj iba vo výške zaplatených odvodov do ZP ? Tým pádom vykážem stratu z podnikania. V tabuľke výpočet základu dane uvediem do r.58 ČZD z potvrdenia o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa a v r.63 uvediem stratu z podnikania? Je to takto správne ? ďakujem
..áno, ale r. 64 a 66 dáš nula.....a stratu si môžeš uplatniť v do 5-tich rokov
Stratu neuplatňuješ z § 5 /zamestnanie/
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Máš pravdou, nechala som sa pomýliť možno až tak neprofesionálnou pracovníčkou DÚ.
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

Ahoj len pre istotu sa spýtam či som dobre pochopil:
ak má FO nedoplatok na RZZP vo výške 642,- Sk, tak ho v tohtoročnom DPFO typ B pripočítam do riadku 38 k povinnému poistnému. Alebo ho môžem dať namiesto toho do výdavkov a urobiť výdavkový blok?
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Maňuša Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela poradiť : na internete som si stiahla tlačivo výpis z DP na účely priznania sociálneho štipendia. V kolonkách pre DP typu B sa uvádzajú príjmy iba podľa par.5,ja mám príjmy zo živnosti podľa par.6. Čo mi tam DÚ napíše, chcela by som si to vypočítať cez kalkulačku či má dcéra nárok a neviem aký príjem mám tam napísať.Neporadíš mi ?Ďakujem.
DÚ ti napíše čistý príjem, t.j. ZD - zaplatená daň
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte.Robím DP manželovi.Tento rok vraj nemusel platiť preddavky do social.poisť.Bola som pre výpis na sociálke a tam má zaplatené poistné od augusta 2007 do decembra.Nemal platiť už od júla?Ďakujem, Leozka
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

do 8.8.2008 za júl 2008
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Lenuška Pozri príspevok
do 8.8.2008 za júl 2008
ten rok nemá byť 2007 ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

leozka Pozri príspevok
Ahojte.Robím DP manželovi.Tento rok vraj nemusel platiť preddavky do social.poisť.Bola som pre výpis na sociálke a tam má zaplatené poistné od augusta 2007 do decembra.Nemal platiť už od júla?Ďakujem, Leozka
Platí sa mesiac pozadu, čiže platba v auguste je za júl..
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ďakujem Vám.Takže poistné za december/na výpise je uhradené 25.1.2008/, to mám ešte spadá k povinnému poisteniu za rok 2007, aj keď to bolo zaplatené už v roku 2008?Leozka
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

leozka Pozri príspevok
Ďakujem Vám.Takže poistné za december/na výpise je uhradené 25.1.2008/, to mám ešte spadá k povinnému poisteniu za rok 2007, aj keď to bolo zaplatené už v roku 2008?Leozka
V DP ponížiš o výšku odvodov zaplatených v roku 2007.-od
1.1.-31.12.2007
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
ďakujem Evina, už mi je to jasné.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ďakujem Evina, už mi je to jasné.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Dik, Evina, uz mi je to jasné.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Dik, Evina, už mi je to jasné.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Dik,Evina, už mi je to jasné.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Leozka, už dávno mi nikto toľkokrát nepoďakoval

P.s. Nechcela si niečo dopísať a miesto uprav cituješ samú seba?
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ospravedlňujem sa, vypísalo mi, že som spravila chybu pri posielaní správy, tak som to skúšala poslať dookola a pritom to bolo odoslané, hrôza.Ale niečo sa ešte spýtam:manžel priniesol výpis zo zdravot. poisť.a má tam za rok 2007 uhradené poistné, akurát teraz som prišla nato, že nemá uhradené poistné 1066Sk za marec 2007.Môže si to uhradiť teraz, aby som to mohla odrátať od príjmov, ako mám postupovať...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

leozka Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa, vypísalo mi, že som spravila chybu pri posielaní správy, tak som to skúšala poslať dookola a pritom to bolo odoslané, hrôza.Ale niečo sa ešte spýtam:manžel priniesol výpis zo zdravot. poisť.a má tam za rok 2007 uhradené poistné, akurát teraz som prišla nato, že nemá uhradené poistné 1066Sk za marec 2007.Môže si to uhradiť teraz, aby som to mohla odrátať od príjmov, ako mám postupovať...
Aspoň si ma rozveselila
Môže si ho uhradiť, resp. musí si ho uhradiť teraz, ale odpočítať až v roku 2008, t.j. kedy bolo zaplatené. V roku 2007 len skutočne zaplatené poistné...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať