Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Takže: úhrn preddavkov: 820 Eur
daň zrazená z úrokov: 35 Eur
Prosím, môžete mi "odobriť" tie riadky, ktoré som uviedol a doplniť riadky od riadku 77? Ďakujem ešte raz za ochotu.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

r. 67: nevyplňuješ 60
r.68: 5010
r. 69: 5010
r. 70: 4025,70 Eur
r. 76: 4025,70 Eur
r. 77: 984,30
r. 78: 187,01
r. 87: 187,01
r. 91: 187,01
r.93 : 187,01
r.99: 35
r.101 :820
r.106 : 667,99
Naposledy upravil Andyke : 30.03.11 at 14:15
1 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

nezabudni zadat prilohy /asi 2/ potvrdenie od zamestnavatela + uroky
a dalej zaskrtni na strane 10 oddiel XVI. žiadost o vratenie dan. preplatku -bud hotovost alebo na ucet, datumy a podpisy!!
Naposledy upravil chudaska : 29.03.11 at 10:49
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, co so stratou?
SZCO od 13.12.2010 ma prerusenu zivnost, este neobnovil a vychadza mu strata.
Dakujem za odpoved.
0 0
Jana Trebatická Jana Trebatická

Jana Trebatická je offline (nepripojený) Jana Trebatická

Aké výdavky si môžem uplatniť do DP "B", keď platím cestnú daň? Benzín = 80 % z bločkov + cesťáky? - čiže stravné?
Ďakujem
0 0
Jana Trebatická Jana Trebatická

Jana Trebatická je offline (nepripojený) Jana Trebatická

Môžem si viac ciest napísať na 1 CP? (napr. 4 cesty v 1 mesiaci?)
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Jana Trebatická Pozri príspevok
Aké výdavky si môžem uplatniť do DP "B", keď platím cestnú daň? Benzín = 80 % z bločkov + cesťáky? - čiže stravné?
Ďakujem
zalezi na tom, ci je auto v majetku firmy, alebo je v osobnom vlastnictve a vyuziva sa iba na pracovne cesty.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Jana Trebatická Pozri príspevok
Môžem si viac ciest napísať na 1 CP? (napr. 4 cesty v 1 mesiaci?)
V jednom mesiaci mozes mat aj viac sluzobnych ciest. Na CP zrejme moze byt aj viacej, ale vyuctovanie by som robila asi kazde zvlast.
0 0
Jana Trebatická Jana Trebatická

Jana Trebatická je offline (nepripojený) Jana Trebatická

Som SZČO (sprostredkovanie poistenia),auto mám v účtovníctve, ale používam ho aj súkromne.
A ešte prosím bližšie vysvetlenie k tomu vyučtovaniu. To mám každú cestu napísať na osobitný CP? alebo na každú cestu zvlášť vypísať VPD?
Ďakujem
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Jana Trebatická Pozri príspevok
Som SZČO (sprostredkovanie poistenia),auto mám v účtovníctve, ale používam ho aj súkromne.
A ešte prosím bližšie vysvetlenie k tomu vyučtovaniu. To mám každú cestu napísať na osobitný CP? alebo na každú cestu zvlášť vypísať VPD?
Ďakujem
Ja som robila CP za kazdu sluzobnu cestu zvlast. VPD som robila potom za cely mesiac a to som nasledne zauctovala do penazneho dennika. Cize sluzobne zvlast a vyuctovanie VPD staci raz mesacne (zrataj vsetky SC v jednom mesiaci a na to vystav jeden VPD)
Do nakladov za auto si mozes dat PHM, cestaky (ako si pisala, ale iba to stravne) a samozrejme opravy, dialnicne znamky atd.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, co so stratou?
SZCO od 13.12.2010 ma prerusenu zivnost, este neobnovil a vychadza mu strata.
Dakujem za odpoved.
Prosim vie niekto poradit?
Dakujem
0 0
Jana Trebatická Jana Trebatická

Jana Trebatická je offline (nepripojený) Jana Trebatická

Pri vypisovaní CP si môžem dať priemernú spotrebu na km podľa technického /musím doložiť aj bločky z PHM/+ stravné? Alebo len stravné na cesťák?
PHM si na CP v danom mesiaci môžem dať len toľko, koľko mám reálne v bločkoch? Alebo keď rátam len priem. spotrebu tak nemusím mať bločky z PHM?
Ďakujem
0 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

Ahojte.
Prosim o radu. Zaklad dane je 367, znizeny 2*nezdan.ciastkou. Danovnik dostane spat iba DB na 1dieta. Riadky 105 a 106 budu 0,00. Tak kde uvadzat to ze dostane spat DP? Iba kliknut ziadost o vyplatenie DP v XV.oddielu???
Dakujem.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, co so stratou?
SZCO od 13.12.2010 ma prerusenu zivnost, este neobnovil a vychadza mu strata.
Dakujem za odpoved.
Ak neobnovil do 31.3.2011 treba sa správať ako pri ukončení živnosti. O pohľadávky a zásoby zvýšiť základ dane, naopak o výšku záväzkov znížiť základ dane. Ak vyšla strata nič sa nedeje, zapísať do príslušného riadku, resp. možno umoriť ako mal aj iné príjmy okrem § 5.
0 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

a ked mal 3brigadnikov, neboli platene preddavky zo mzdy,ani nie je na DÚ zaregistrovany ako platitel predd. zo mzdy,tak teda nepotrebuje podat prehlad a hlasenie?
0 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

sorry toto som nechcela sem :S
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved Katka.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

raffendaySK Pozri príspevok
Ahojte.
Prosim o radu. Zaklad dane je 367, znizeny 2*nezdan.ciastkou. Danovnik dostane spat iba DB na 1dieta. Riadky 105 a 106 budu 0,00. Tak kde uvadzat to ze dostane spat DP? Iba kliknut ziadost o vyplatenie DP v XV.oddielu???
Dakujem.
Ano iba v oddiely XV. zaskrtnes tu prvu moznost, ze ziadas o vyplatenie DB podla §33 a uvedies, ako chces vratit ten DB, ci poukazkou, alebo na ucet. Nic viac nevypisujes.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Jana Trebatická Pozri príspevok
Pri vypisovaní CP si môžem dať priemernú spotrebu na km podľa technického /musím doložiť aj bločky z PHM/+ stravné? Alebo len stravné na cesťák?
PHM si na CP v danom mesiaci môžem dať len toľko, koľko mám reálne v bločkoch? Alebo keď rátam len priem. spotrebu tak nemusím mať bločky z PHM?
Ďakujem
Pausal sa pouziva iba vtedy, ak auto nie je zaradene v majetku firmy.
Na ostatne ti hladam odpoved, pretoze, uz som to raz rozoberala s poradakmi. Ked najdem prilozim linku
0 0
raffendaySK raffendaySK

raffendaySK je offline (nepripojený) raffendaySK

dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať