Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Jana Trebatická Pozri príspevok
Pri vypisovaní CP si môžem dať priemernú spotrebu na km podľa technického /musím doložiť aj bločky z PHM/ [COLOR="Red"]Nie som si celkom ista, ale blocky by mali byt. ved najazdit mozes len tolko, kolko PHM si nakupila+ stravné? Alebo len stravné na cesťák?Stravne si davas podla toho, ako dlho trvala sluzobna cesta.
PHM si na CP v danom mesiaci môžem dať len toľko, koľko mám reálne v bločkoch? Ano Alebo keď rátam len priem. spotrebu tak nemusím mať bločky z PHM? Neviem, ci je mozne pri aute, ktore je v majetku ratat s priemernou spotrebou.
Ďakujem
Prosim skuste niekto pozriet, ci suhlasite
Dakujem
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Neviem, ci sa rozumieme.
Ak je auto v majetku firmy, musis mat blocky, na ktorych je kolko litrov si natakovala. A podla toho aku ma spotrebu auto mas mnozstvo km, ktore si presla. A len na zaklade tychto prejazdenych km si mozes robit sluzobky. Ty si davam do nakladov potom len stravne. Samozrejme si davas do nakladov aj blocky od PHM
Opravte ma ak sa mylim.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

tu mas este jednu linku ohladom CP

http://www.porada.sk/t122575-p5-auto-v-podnikani.html
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ale nie je mi jasné toto: myslel som si, že pri príjme zo závislej činnosti bude vrátený celý úhrn preddavkov na daň, tzn. v takej výške, ako bol zrazený - 820 EUR, veď všade sa uvádza, že celá preddavková daň bude vrátená ...
Môžete mi toto objasniť? Ďakujem. Je to k príspevku č. 1243.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

dobrava Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ale nie je mi jasné toto: myslel som si, že pri príjme zo závislej činnosti bude vrátený celý úhrn preddavkov na daň, tzn. v takej výške, ako bol zrazený - 820 EUR, veď všade sa uvádza, že celá preddavková daň bude vrátená ...
Môžete mi toto objasniť? Ďakujem. Je to k príspevku č. 1243.
.. však ti to Andyke presne vypočítala ... koľko je tvoja daňová povinnosť .. a koľko ti vrátia - čo nie je jasné.. tvoj ZD je predsa vyšší, ako NZDČ
0 0
supolienka supolienka

supolienka je offline (nepripojený) supolienka

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať aj ja.
Mne moje daňové priznanie za rok 2011 vyhotovili v práci, a vlastne vo výplate som ho už aj mala vyplatené, manželovi však robia až v týchto dňoch a on keďže bol minulý rok 8 mesiacov bez práce, tak mu podľa účtovníčky, ktorá ho robila nie je možné uplatniť daňový bonus na dieťa...tak neviem, či mám a vlastne či môžem spraviť opatovné opravné daňové priznanie ja alebo či má naň nárok manžel, kedže sa zamestnal od 1.augusta....tak trocha mám v tom chaos...budem rada akejkoľvek informáciii..

Ďakujem.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

supolienka Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať aj ja.
Mne moje daňové priznanie za rok 2011 vyhotovili v práci, a vlastne vo výplate som ho už aj mala vyplatené, manželovi však robia až v týchto dňoch a on keďže bol minulý rok 8 mesiacov bez práce, tak mu podľa účtovníčky, ktorá ho robila nie je možné uplatniť daňový bonus na dieťa...tak neviem, či mám a vlastne či môžem spraviť opatovné opravné daňové priznanie ja alebo či má naň nárok manžel, kedže sa zamestnal od 1.augusta....tak trocha mám v tom chaos...budem rada akejkoľvek informáciii..

Ďakujem.
Vypýtaj si v práci potvrdenie o ročnom zúčtovaní a podaj riadne DP, kde bude potvrdenie o ročnom zúčtovaní tvoriť prílohu. V DP, ak ty spĺňaš podmienky na priznanie bonusu, si o bonus požiadaš. Pozor, máš čas už len do zajtra!
Môžeš požiadať aj zamestnávateľa, ak bude ochotný, môže ročné zúčtovanie opraviť /najneskôr v mzde za marec/
1 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Viem, že som drzí, ale ešte to risknem... Nie je mi jasný riadok 67, IX. oddiel - uvádzate, že tento riadok je prázdny, ale potom riadok 68 nemôže byť /4950 EUR+ 60 EUR/, ale len 4950 EUR a potom toto mení celý výsledok. Prosím, môžete mi objasniť ešte toto? Viem, že sa pýtam na banálne veci a zahlcujem stránku, ešte raz sa ospravedlňujem.
Je to k príspevku 1243.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

dobrava Pozri príspevok
Viem, že som drzí, ale ešte to risknem... Nie je mi jasný riadok 67, IX. oddiel - uvádzate, že tento riadok je prázdny, ale potom riadok 68 nemôže byť /4950 EUR+ 60 EUR/, ale len 4950 EUR a potom toto mení celý výsledok. Prosím, môžete mi objasniť ešte toto? Viem, že sa pýtam na banálne veci a zahlcujem stránku, ešte raz sa ospravedlňujem.
Je to k príspevku 1243.
na r. 67 bude 60 EUR
na riadku 67 sa základ dane z riadku 66 zvyšuje o sumu nepreinvestovanej straty alebo jej časti z predchádzajúcich zdaňovacích období podľa § 34 ods. 2 zákona č. 366/1999 Z. z. a o sumu príspevkov a platieb v súlade s § 11 ods. 12 a 13 zákona a o sumu úhrad zdravotníckeho pracovníka podľa § 5 ods. 9 zákona. Ak sa základ dane nezvyšuje o tieto sumy, suma na riadku 67 sa rovná sume na riadku 66.
citujem z poučenia DP
1 0
Ivana P. Ivana P.

Ivana P. je offline (nepripojený) Ivana P.

Dobrý deň, prosím Vás ak môžete, pomôžte mi.

Manželka živnostníka dostáva rodičovský príspevok za 12 mesiacov spolu 1.970,64 eur a prídavok na dieťa má spolu za rok 2010 264 eur. Dieťa má dva roky. Má teda iba ten rodičovský príspevok. Môže si tento živnostník uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku? A keďže si tento živnostník uplatňuje daňový bonus, kde to zapíšem do daňového priznania? Čo sa vlastne robí s týmito dvoma sumami, ktoré som napísala... Ďakujem pekne za pomoc.
Naposledy upravil Ivana P. : 30.03.11 at 10:15
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ivana P. Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás ak môžete, pomôžte mi.

Manželka živnostníka dostáva rodičovský príspevok za 12 mesiacov spolu 1.970,64 eur a prídavok na dieťa má spolu za rok 2010 264 eur. Dieťa má dva roky. Má teda iba ten rodičovský príspevok. Môže si tento živnostník uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku? A keďže si tento živnostník uplatňuje daňový bonus, kde to zapíšem do daňového priznania? Čo sa vlastne robí s týmito dvoma sumami, ktoré som napísala... Ďakujem pekne za pomoc.
Poradím ti: stiahni si editovateľné tlačivo zo stránky DRSR. Ak správne vyplníš príslušné kolonky (meno, priezvisko manželky, príjem za 12 mesiacov bude vo výške 0, pretože RP sa nepočíta do zdaniteľných príjmov, ďalej vyplníš mená detí a mesiace, za ktoré si uplatňuje, resp. nárokuje, DB), budeš priamo navádzaná na vyplnenie jednotlivých rubrík DP. Stačí sa len kurzorom na vysvietený riadok posunúť, kliknúť a potrebná suma je vyplnená.
2 0
ivka32 ivka32

ivka32 je offline (nepripojený) ivka32

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Aké daňové tlačivo podať - SZČO /žiaden príjem v r. 2010/ a zároveň zamestnanec /príjem zo závislej činnosti/ - tlačivo typ B alebo stačí typ A? Ďakujem za radu.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Stačí typ A. Do poznámky môže uviesť, že nemal príjmy zo živnosti.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

JarkaL Pozri príspevok
Stačí typ A. Do poznámky môže uviesť, že nemal príjmy zo živnosti.
mne sa toto nezda, nakolko teraz sa vyznacuje v DP B kolko mesiacov podnikal, kvoli SP co v DP A nie je.
0 0
Jana Trebatická Jana Trebatická

Jana Trebatická je offline (nepripojený) Jana Trebatická

Neviem, kde zaradiť tento príspevok?
Prosím o info: má nárok na DB matka na rodičovskom príspevku?
Ďakujem
0 0
ivka32 ivka32

ivka32 je offline (nepripojený) ivka32

JarkaL Pozri príspevok
Stačí typ A. Do poznámky môže uviesť, že nemal príjmy zo živnosti.
Ďakujem za odpoveď. Vypísala som typ A. Ale na DU mu ho vrátili, že to nie je správne :-( a musel to prepísať do typu B
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Antonia1 Pozri príspevok
na r. 67 bude 60 EUR
na riadku 67 sa základ dane z riadku 66 zvyšuje o sumu nepreinvestovanej straty alebo jej časti z predchádzajúcich zdaňovacích období podľa § 34 ods. 2 zákona č. 366/1999 Z. z. a o sumu príspevkov a platieb v súlade s § 11 ods. 12 a 13 zákona a o sumu úhrad zdravotníckeho pracovníka podľa § 5 ods. 9 zákona. Ak sa základ dane nezvyšuje o tieto sumy, suma na riadku 67 sa rovná sume na riadku 66.
citujem z poučenia DP
Ďakujem za odpoveď, takto to je OK.
PS: ospravedlňujem sa za drzí - drzý ...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

szčo vyšla suma na úhradu 1,59 ale do 3,32 myslím, že sa daň neplatí???? dík
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
nie, neplatí
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
szčo vyšla suma na úhradu 1,59 ale do 3,32 myslím, že sa daň neplatí???? dík
Nie, nebude platiť, ale len v prípade, ak nechce venovať 2% dane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať