Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nevenuje nič a treba zaškrtnúť neuplatňujem podľa § 50 ak mal preddavky aj zo zamestnania? dík
0 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

V roku 2010 som zrusila zivotnu poistku. Teraz som si vypocitala rozdiel na dani za roky co som si uplatnila odpocitatelnu sumu z poistky. Kam to mam do danoveho priznania uviest? Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

simonova815 Pozri príspevok
V roku 2010 som zrusila zivotnu poistku. Teraz som si vypocitala rozdiel na dani za roky co som si uplatnila odpocitatelnu sumu z poistky. Kam to mam do danoveho priznania uviest? Dakujem
Nepíšeš, aké DP podávaš.
Pri A-čku je to riadok 35.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

simonova815 Pozri príspevok
V roku 2010 som zrusila zivotnu poistku. Teraz som si vypocitala rozdiel na dani za roky co som si uplatnila odpocitatelnu sumu z poistky. Kam to mam do danoveho priznania uviest? Dakujem
Typ B - riadok 67.
1 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

Tweety Pozri príspevok
Nepíšeš, aké DP podávaš.
Pri A-čku je to riadok 35.
B. tato tema je DP typ B, preto som to sem napisala
0 0
lilife lilife

lilife je offline (nepripojený) lilife

Dobrý deň poraďáci. Chcem Vás poprosiť o radu. V roku 2010 som bola živnostník a zároveň celý rok zamestnaná. Živnosť som mala pozastavenú od 2.8.2010 do konca roka. Uplatňujem si celú odpočítateľnú položku na daňovníka? Uplatňujem si daňový bonus na plných 12 mesiacov? A môj manžel bol nezamestnaný celý rok, môžem si na ňho uplatniť tiež odpočítateľnú položku na celý rok? Ďakujem veľmi pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lilife Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci. Chcem Vás poprosiť o radu. V roku 2010 som bola živnostník a zároveň celý rok zamestnaná. Živnosť som mala pozastavenú od 2.8.2010 do konca roka. Uplatňujem si celú odpočítateľnú položku na daňovníka? Uplatňujem si daňový bonus na plných 12 mesiacov? A môj manžel bol nezamestnaný celý rok, môžem si na ňho uplatniť tiež odpočítateľnú položku na celý rok? Ďakujem veľmi pekne
ÁNo, máš nárok na celú NČ 4025,70. Samozrejme, ak neide o tzv. milionársku daň, tu sa potom NČ kráti. AJ bonus za celý rok( samozrejme, ak sú splnené zákonom dané podmienky) Ak nemal žiaden príjem, tak áno, ak mal podporu, tak si uplatníš len rozdiel medzi podporou a NČ.
0 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

Pri uplatneni nezd.čiastky na manželku pocita sa ako prijem aj nahrada pri PN?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

simonova815 Pozri príspevok
Pri uplatneni nezd.čiastky na manželku pocita sa ako prijem aj nahrada pri PN?
áno.
klikni http://www.porada.sk/1587637-post283.html
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

simonova815 Pozri príspevok
Pri uplatneni nezd.čiastky na manželku pocita sa ako prijem aj nahrada pri PN?
Áno.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ahojte, poradí alebo aspon pozrie sa niekto na toto: FO-občan SR má príjmy zo zamestnania v SR a príjmy z prenájmu v ČR. V ČR si podal dan.priznanie, v SR mu uplatnujem následne:
príjmy zo zamestnania (§5), príjmy z prenájmu (§6 príjmy z prenájmu)-kedze to bolo v čr, tak som každú úhradu z prijatej platby na účet prepočítala kurzom a výslednú sumu dala do príjmov, z toho uplatnila 40%pauš.výdaj a v DP-typB som v riad.79 vyňala prijmy (základ dane). Takže dan.priznanie je nulové.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

katarina.j Pozri príspevok
Ahojte, poradí alebo aspon pozrie sa niekto na toto: FO-občan SR má príjmy zo zamestnania v SR a príjmy z prenájmu v ČR. V ČR si podal dan.priznanie, v SR mu uplatnujem následne:
príjmy zo zamestnania (§5), príjmy z prenájmu (§6 príjmy z prenájmu)-kedze to bolo v čr, tak som každú úhradu z prijatej platby na účet prepočítala kurzom a výslednú sumu dala do príjmov, z toho uplatnila 40%pauš.výdaj a v DP-typB som v riad.79 vyňala prijmy (základ dane). Takže dan.priznanie je nulové.
Katka, skús pozrieť tu prísp. č.26 od Marína, myslím že je to podobný prípad
http://www.porada.sk/t158413-p3-dano...cr-a-v-sr.html
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
babi2 Pozri príspevok
Katka, skús pozrieť tu prísp. č.26 od Marína, myslím že je to podobný prípad
http://www.porada.sk/t158413-p3-dano...cr-a-v-sr.html
Pozrela som si to, len neviem prečo mi to nesedí nejako....lebo som to rozoberala s kamaratkou(z DU) a ona mi povedala tento postup k DP-B že zákl.dane z českých príjmov mám vyňať v slovenskom dan.priznaní....fakt neviem kto má teraz pravdu.....
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

katarina.j Pozri príspevok
Pozrela som si to, len neviem prečo mi to nesedí nejako....lebo som to rozoberala s kamaratkou(z DU) a ona mi povedala tento postup k DP-B že zákl.dane z českých príjmov mám vyňať v slovenskom dan.priznaní....fakt neviem kto má teraz pravdu.....
myslím že vyňať možno naozaj len príjem zo ZČ, pozri ešte aj tento link
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010...ove-priznanie/
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

babi2 Pozri príspevok
myslím že vyňať možno naozaj len príjem zo ZČ, pozri ešte aj tento link
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010...ove-priznanie/
súhlasím - platí §45 ods.3 písm.c) zákona 595/2003... ak boli v zahraničí preukazateľne zdanené ...
tu je vysvetlená metóda zápočtu: http://www.finance.sk/dane/informaci...-zapoctu-dane/
Naposledy upravil srska : 31.03.11 at 12:24
3 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

Neviem ci to tu patri ale skusim . V roku 2010 som dostal dotaciu z Uradu prace/som SZCO/, ktoru som celu neminul. Teraz v 11/2011 som nasiel doklady na nakup naradia , ktore som nakupil z uvedenej dotacie , ale nazarhnul som ich do DP za rok 2010 . Neviem ci mam podat dodatocne DP za rok 2010, ked to bude bez dopadu na moju danovu povinnost / o rovnaku sumu ako sa zvysia vydavky sa zvysia aj prijmy / ??? Ak mam podat dodatocne DP tak je potrebne predlozit aj opravene vykazy ??? Tu opravu potrebujem urobit v uctovnictve za rok 2010 nakolko uvedene doklady su na nakup IM a odpisy sa budu uctovat v nasledujucich rokoch len neviem ci mam podat dotatocne DP s opravenymi vykazmi alebo iba opravit uctovnictvo ???
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Základ dane sa ti nezmení, lebo to funguje tak, že z dotácie odoberieš do zvýšenia základu dane len toľko koľko si z tvojich výdavkov rozhodneš označiť ako výdavky uhradené z dotácie.

Navrhujem uvedené doklady dať bokom, možno ich použiješ pre úrad práce a v roku 2011 budeš mať výdavky, ktoré zúčtuješ ako výdavky uhradené z dotácie.

Dodatočné DP by mohlo mať dopad na tovoje odvodové povinnosti.

apo
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
1. obávam sa, že nákup IM neovplyvní čerpanie dotácie, závisí od podmienok, ako ich máš uvedené v zmluve. Spravidla je dotácia určená na bežné výdavky, ale to je len dohad. Ale ani neovplyvní ZD, lebo obstaranie je VNZD.
2. ak opravíš účtovníctvo, opravíš DPFO, nové výkazy urobíš, lebo sa ti zmení stav majetku. Ale podľa mňa to môžeš podobne ako v PU dať do výdavkov 2011, kedže si vykázal v r.2010 zisk.
3. IM zaradíš či už 2010, 2011, odpisy môžeš v oboch prípadoch uplatňovať v r. 2011 /odklad odpisovania/.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Pod náradí si nepredstavujeme dlhodobý majetok, ktorý sa bude odpisovať.
Riaď sa mojou radou.

apo
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ani ja si nepredstavujem naradie ako IM, ale kukni zadanie:
felixh Pozri príspevok
Neviem ci to tu patri ale skusim . V roku 2010 som dostal dotaciu z Uradu prace/som SZCO/, ktoru som celu neminul. Teraz v 11/2011 som nasiel doklady na nakup naradia , ktore som nakupil z uvedenej dotacie , ale nazarhnul som ich do DP za rok 2010 . Neviem ci mam podat dodatocne DP za rok 2010, ked to bude bez dopadu na moju danovu povinnost / o rovnaku sumu ako sa zvysia vydavky sa zvysia aj prijmy / ??? Ak mam podat dodatocne DP tak je potrebne predlozit aj opravene vykazy ??? Tu opravu potrebujem urobit v uctovnictve za rok 2010 nakolko uvedene doklady su na nakup IM a odpisy sa budu uctovat v nasledujucich rokoch len neviem ci mam podat dotatocne DP s opravenymi vykazmi alebo iba opravit uctovnictvo ???
hm?
ja som reagovala na zvýraznené. Inak súhlasím s apo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať