Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
uhradu v roku 2008 už nemôžeš dať do výdavkov 2007
nedoplatok vyrovnať v RZZP
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ďakujem za rady, ale zaujímave je, že manžel doniesol zo zdravotnej poisťovne aj POTVRDENIE, že je prihlásený ako SZČO a má uhradené zdravotné poistenie ku dňu 27.2.2008.Keď tam bol,v pokladni zaplatil nedoplatky za 10,11,12mesiac 2007 a 1.mes.2008.Prečo mu nedali zaplatiť aj 3.mes.2007?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

leozka Pozri príspevok
Ďakujem za rady, ale zaujímave je, že manžel doniesol zo zdravotnej poisťovne aj POTVRDENIE, že je prihlásený ako SZČO a má uhradené zdravotné poistenie ku dňu 27.2.2008.Keď tam bol,v pokladni zaplatil nedoplatky za 10,11,12mesiac 2007 a 1.mes.2008.Prečo mu nedali zaplatiť aj 3.mes.2007?
Nechcem kritizovať, ale ak počiatočné písmeno pisťovne je V tak...
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Evina, súhlasím, moja známa zistila na vlastnej skúsenosti , že tam majú neuveriteľný bor..l. Pár tisíc hore-dole.
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
No super,asi mi neostáva nič iné, len tam behnúť a hodiť reč.Ale teda zostáva ten fakt, že za 10,11,12mes.keďže nedoplatky za tieto mes.zaplatil až 28.02.2008, si môže odrátať až v roku 2008, však?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

leozka Pozri príspevok
No super,asi mi neostáva nič iné, len tam behnúť a hodiť reč.Ale teda zostáva ten fakt, že za 10,11,12mes.keďže nedoplatky za tieto mes.zaplatil až 28.02.2008, si môže odrátať až v roku 2008, však?
Áno. V roku 2007 len to, čo skutočne zaplatil.
0 0
halimino halimino

halimino je offline (nepripojený) halimino

Prosím, viem mi niekto poradiť - opraviť chybu. Robím DP typ B a akosi mi tam nesedia sumy, ktoré mi vychádzajú podľa riadkov. Určite niekde robím chybu, ale neviem kde. Ide mi len o sumu daňového preplatku a sumu daňového bonusu, ktorý má byť daňovníkovi doplatený. Logicky mi vychádza - ZD - 37728,--; daň. povinnosť - 7168,--; zaplatený preddavok - 13220,--; preplatok by mal byť 6052,--
Nárok na daň. bonus - 26280,--; DB vyplat.zamestn.- 17640,--; DB na poukázanie správcom dane - 8640,--.
V riadkoch DP mi to nejak nevychádza.
r. 69 - 133344,--
r. 70 - 95616,--
r. 76 - 95616,--
r. 77 - 37728,--
r. 78; 87; 91 - 7168,--
r. 92 - 26280,--
r. 93 - 0,--
r. 94 - 17640,--
r. 95 - 8640,--
r. 96 - 1472,--
r. 100 - 13220,--
r. 105 - 13220,--
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

halimino Pozri príspevok
Prosím, viem mi niekto poradiť - opraviť chybu. Robím DP typ B a akosi mi tam nesedia sumy, ktoré mi vychádzajú podľa riadkov. Určite niekde robím chybu, ale neviem kde. Ide mi len o sumu daňového preplatku a sumu daňového bonusu, ktorý má byť daňovníkovi doplatený. Logicky mi vychádza - ZD - 37728,--; daň. povinnosť - 7168,--; zaplatený preddavok - 13220,--; preplatok by mal byť 6052,--
Nárok na daň. bonus - 26280,--; DB vyplat.zamestn.- 17640,--; DB na poukázanie správcom dane - 8640,--.
V riadkoch DP mi to nejak nevychádza.
r. 69 - 133344,--
r. 70 - 95616,--
r. 76 - 95616,--
r. 77 - 37728,--
r. 78; 87; 91 - 7168,--
r. 92 - 26280,--
r. 93 - 0,--
r. 94 - 17640,--
r. 95 - 8640,--
r. 96 - 1472,--
r. 100 - 13220,--
r. 105 - 13220,--
Daňovú povinnosť si vykryla s DB, t.j. 8640 rozdiel DB, na ktorý má ešte nárok mínus daň 7 168 = 1 472 /riadok 96/t.j. neplatí daň a rozdiel DB dostane dorovnaný . Preplatok na dani sú práve jeho preddavky...

t.j. DB 1472 žiada od správcu
13 220 preplatok na dani žiada od správcu
0 0
halimino halimino

halimino je offline (nepripojený) halimino

Evina, ja som si myslela, že dostane daňový preplatok 6052 + 8640 (DB), t. j. spolu 14692,-.
Chápem, že daňová povinnosť bola pokrytá DB. V DP typ A to funguje ináč.
Takže tie riadky tam mám vyplnené správne???
0 0
halimino halimino

halimino je offline (nepripojený) halimino

Evina, ďakujem. Už mi do došlo (pomaly, ale predsa).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

halimino Pozri príspevok
Evina, ja som si myslela, že dostane daňový preplatok 6052 + 8640 (DB), t. j. spolu 14692,-.
Chápem, že daňová povinnosť bola pokrytá DB. V DP typ A to funguje ináč.
Takže tie riadky tam mám vyplnené správne???
Nefunguje to ináč ani v DP A. Vždy, ak je možné započítať DB celý alebo časť s daňovou povinnosťou, tak sa započíta. On mal zaplatiť daň 7 168 a dostať DB 8 640. Daň nezaplatí /jej výška dovoľuje odpočet časti DB/ a rozdiel v DB dostane v sume 1 472 od DÚ. Ak si spočítaš tie sumy, t.j. 1 472 /doplatok DB/ a preplatok na dani 13 220, tak dostaneš dtto sumu spolu 14 692
Máš to vyplnené dobre.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobrý večer.

mohol by mi, prosim, niekto poradiť. Ak živnostník vykonával prácu na dohodu, jeho výplatu učtujem ako iny zdanitelný príjem v učtovníctve alebo to dávam zvlašť do riadku v Daňovom priznaní?

Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ociviste Pozri príspevok
Dobrý večer.

mohol by mi, prosim, niekto poradiť. Ak živnostník vykonával prácu na dohodu, jeho výplatu učtujem ako iny zdanitelný príjem v učtovníctve alebo to dávam zvlašť do riadku v Daňovom priznaní?

Dakujem
V účtovníctve sa mu to neobjaví. Je to príjem podľa §5 zo závislej činnosti, a aj v DP sa to uvádza samostatne.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ociviste Pozri príspevok
Dobrý večer.

mohol by mi, prosim, niekto poradiť. Ak živnostník vykonával prácu na dohodu, jeho výplatu učtujem ako iny zdanitelný príjem v učtovníctve alebo to dávam zvlašť do riadku v Daňovom priznaní?

Dakujem
mal by mať Potvrdenie o príjmoch... od firmy kde pracoval
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ociviste Pozri príspevok
Dobrý večer.

mohol by mi, prosim, niekto poradiť. Ak živnostník vykonával prácu na dohodu, jeho výplatu učtujem ako iny zdanitelný príjem v učtovníctve alebo to dávam zvlašť do riadku v Daňovom priznaní?

Dakujem
Ak myslíš to, že mu na podnikateľský účet prišiel príjem z dohody, tak účtuješ ako príjem neovplyniteľný. Predpokladám, že bude zdanený a bude to vedieť vydokladovať. V DP sa to objaví v §5, alebo vôbec ak bude zrážková daň, ktorú bude považovať za vysporiadanú.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcem si len overiť, či je potrebné dokladovať potvrdenie z DDP k DP B /zamestnanec+SZČO/ ak v potvrdení o príjme od zamestnávateľa, je zahrnuté, lebo daňovníkovi to sťahovali z výplaty. Ja si myslím, že nie je potrebné, ale pre istotu sa obraciam na Vás. Ďakujem
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem si len overiť, či je potrebné dokladovať potvrdenie z DDP k DP B /zamestnanec+SZČO/ ak v potvrdení o príjme od zamestnávateľa, je zahrnuté, lebo daňovníkovi to sťahovali z výplaty. Ja si myslím, že nie je potrebné, ale pre istotu sa obraciam na Vás. Ďakujem
SZČO sám peukazuje výdavky a odpočítateľné položky daňovému úradu. Potvrdenie na uplatnenie nezdanit. časti nie je prílohou k daň. priznaniu. Ale ulatniť nárok na túto časť môže na základe tohto potvrdenia. Takže potvrdenie potrebuje k prípadnej daňovej kontrole.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Dobrý deň!
Mám taký problém, mám klienta ktorý si dal urobiť daňové priznanie tento rok mne a pred rokom mal inú účtovníčku. Keď som si pozerala DP za 2006, tak som tam našla chybu, že mu boli dané do výdavkov aj odvody na poistné za 12/2006. Tie mali vstupovať až za rok 2007. Bol paušalistom a vratil mu daňový úrad preplatok. Mám teraz urobiť dodatočné DP, alebo to mám spraviť že ten odvod budem považovať za vysporiadaný.
Ďakujem vopred.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pri tvojej otázke je podstatná informácia, či v r. 2007 viedol evidenciu alebo účtoval.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Marína Pozri príspevok
Pri tvojej otázke je podstatná informácia, či v r. 2007 viedol evidenciu alebo účtoval.
Neviedol ani evidenciu ani neúčtoval.Doniesol len igelitku dokladov. Chce paušálne spraviť DP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať