Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Manžel podnika ako živnostník od 1.2.07, ja som na materskaj od 04/07 kedze sa nam narodili dvojicky. Manžel pracoval 4 mes. na prac.zmluvu u firmy,kde odviedol DzP okolo 5000,-Sk, ostatné mesiace ako živnostník. Jeho zákl.dane r.69 je okolo 60 000,-Sk.Zníženie zákl.dane r.70 je 95 616,-.Chcem sa opýtať, ked je už v mínuse musím uviesť na r.71: 95 616,-na manželku ked je daň 0,-Sk a co s r. 96 daň bonus na deti za celý rok 9 840,- a r. 100 zapl. preddavok 5 000,- sk.Daň. bonus si od aprila neuplatnil Prosím poradte mi ak vychádza daň 0,- tak mu nemôžem uplatniť daň.bonus na deti a ani na manželku. Vrátia mu iba zapl. preddavok vo výške 5 000,- Sk. Prosím poradte mi, dakujem
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
AlkaS Pozri príspevok
Dobrý deň!
Mám taký problém, mám klienta ktorý si dal urobiť daňové priznanie tento rok mne a pred rokom mal inú účtovníčku. Keď som si pozerala DP za 2006, tak som tam našla chybu, že mu boli dané do výdavkov aj odvody na poistné za 12/2006. Tie mali vstupovať až za rok 2007. Bol paušalistom a vratil mu daňový úrad preplatok. Mám teraz urobiť dodatočné DP, alebo to mám spraviť že ten odvod budem považovať za vysporiadaný.
Ďakujem vopred.
no ak mu boli zahrnuté do daňových výdavkov poistné ktoré mali byť odpočítané od základu dane až v roku 2007 jednoznačne podať DDP. V roku 2007 sú riadným daňovým výdavkom...
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Manžel je živnostník od 26.1.2007. Do 17.2.2007 bol zamestnaný. Za tieto mesiace mal príjem 14 070,-Sk. Má to uviesť v DP typ B? Ak áno, v ktorom riadku? Ďakujem
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
foaswc Pozri príspevok
Manžel je živnostník od 26.1.2007. Do 17.2.2007 bol zamestnaný. Za tieto mesiace mal príjem 14 070,-Sk. Má to uviesť v DP typ B? Ak áno, v ktorom riadku? Ďakujem
Musí uviesť aj tento príjem podľa §5.
Do r.33 uvedieš jeho príjem zo zamestnania, do 34 poistné a do r. 35 rozdiel medzi týmito dvom. Potom ešte v r.58 uvedieš sumu z r.35. Treba, ale k tomu potvrdenie od zamestnávateľa .
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Vladimír Ozimý Pozri príspevok
no ak mu boli zahrnuté do daňových výdavkov poistné ktoré mali byť odpočítané od základu dane až v roku 2007 jednoznačne podať DDP. V roku 2007 sú riadným daňovým výdavkom...
A čo stým preplatkom, ktorý mu DÚ vrátil. DÚ mu vrátil 936,- a teraz keď to prepočítam správne mu mal poslať len 752,- .Čo stým rozdielom, treba ho poslať naspäť DÚ. Môže dať DÚ za to nejakú pokutu???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AlkaS Pozri príspevok
A čo stým preplatkom, ktorý mu DÚ vrátil. DÚ mu vrátil 936,- a teraz keď to prepočítam správne mu mal poslať len 752,- .Čo stým rozdielom, treba ho poslať naspäť DÚ. Môže dať DÚ za to nejakú pokutu???
Kedy a čo mu vracali. Lebo daňové preplatky DÚ vracia až v priebehu mája.
No DÚ zrejme tie peniaze (preplatok) posielal na základe niečoho.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Smith, týka sa to minulého roku DP za rok 2006
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AlkaS Pozri príspevok
Smith, týka sa to minulého roku DP za rok 2006
Preto mi to nešlo do hlavy, celú dobu točíme okolo DP 2007. A kde vznikol rozdiel?
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
smith Pozri príspevok
Preto mi to nešlo do hlavy, celú dobu točíme okolo DP 2007. A kde vznikol rozdiel?
,

Smith
Ten môj klient mal inú účtovníčku minulý rok. Ona mu započítala do DP aj poistné za 12/2006. Tá tam podľa mňa nemala byť až v tomto roku 2007 ako výdavok. Vyšiel mu preplatok 936,- Sk. DÚ mu ho vrátil, lenže keď som to prerátala tak mu vyšiel preplatok 752,- , preto som sa pýtala čo stým rozdielom a či bude platiť nejakú pokutu??? je paušalistom
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AlkaS Pozri príspevok
,

Smith
Ten môj klient mal inú účtovníčku minulý rok. Ona mu započítala do DP aj poistné za 12/2006. Tá tam podľa mňa nemala byť až v tomto roku 2007 ako výdavok. Vyšiel mu preplatok 936,- Sk. DÚ mu ho vrátil, lenže keď som to prerátala tak mu vyšiel preplatok 752,- , preto som sa pýtala čo stým rozdielom a či bude platiť nejakú pokutu??? je paušalistom
To až pri daňovej kontrole sa zistí, že nemá správne vypočítaný preplatok za rok 2006. Mňa by to netrápilo.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
A čo s tou platbou za 12/2006 zaplatenou v 01/2007 mám ju zaradiť do výdavkov roku 2007 a nevšímať si teda , že minulý rok to bolo zle spravené!!!
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
nepomôže mi nik prosím!!!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak nejdeš podať dodatočné DP za r.2006, potom v r. 2007 platbu daj ako nedaňový výdavok.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Čo mi teda odporúčate. Mám podať to DDP za rok 2006, aby som mala účto v poriadku. Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AlkaS Pozri príspevok
Čo mi teda odporúčate. Mám podať to DDP za rok 2006, aby som mala účto v poriadku. Ďakujem
To by mala riešiť tá bývalá účtovníčka. Ja by som neopravoval jej chybu, a platbu by som účtoval ako VNZD.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ďakujem za odpoveď.
0 0
alan77 alan77

alan77 je offline (nepripojený) alan77

Mam prosbu,neviem ako zdaniť 1. predal som akcie akciovej spoločnosti,akcie som kúpil cez RM systém v roku 1997 a vlaní som ich predal. Kupil som ich za 50 Sk a predal za 500 Sk .Boli to akcie z kuponovej privatizácie. Čo môžem dat do nákladov a aký je daňový základ.
2.ako somostatne hospodáriaci rolník dostal som podporu pre polnohospodárstvo od platobnej agentúry ako to zdaniť. Ďakujem vopred za poradenie .
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, daň na úhradu z DP FO typB (príjem zo závislej činnosti + z prenájmu) zaplatiť na účet "dane z príjmu zo závislej činnosti" alebo na účet "dane z príjmu z podnikania a inej SZČ" ? KS je 1744, VS je rodné číslo?
Díky!
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte!Pomôže mi niekto?Manžel je SZČO.Prišlo nám oznám.zo ZP,že nemáme uhradené poistné za 10,11,12/2007vo výške 1077Sk/m a 1/2008-1134Sk, za RZ 108Sk.Bola som to vyplatiť osobne do pokladne.Dostala som potvrdenie o zaplatení.Keď nám však bývalá účtov. doniesla výpisy z b.ú, zistili sme,že nám boli všetky pladby sťahované,ale vo výške 1066Sk/m.Prečo sme to teda platili?Manžel sa bol spýtať,povedali že je to v poriadku,že je to za RZZP,nedoplatok za 3/m2007-to je pravda,ďalej neviem.Nechápem ale,prečo to nerozpísali na tom doklade,ale napísali tam,že je to nedoplatok za tie mesiace,keď je to za niečo iné.Mysleli sme,že sme to zaplatili 2krát.Doteraz neviem,začo sme to presne platili,Leozka
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

alan77 Pozri príspevok
Mam prosbu,neviem ako zdaniť 1. predal som akcie akciovej spoločnosti,akcie som kúpil cez RM systém v roku 1997 a vlaní som ich predal. Kupil som ich za 50 Sk a predal za 500 Sk .Boli to akcie z kuponovej privatizácie. Čo môžem dat do nákladov a aký je daňový základ.
2.ako somostatne hospodáriaci rolník dostal som podporu pre polnohospodárstvo od platobnej agentúry ako to zdaniť. Ďakujem vopred za poradenie .
K 1. - takýto príjem je v zmysle prechodných ustanovení Zákona o dani z príjmov od dane oslobodený a v DP sa neuvádza.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

silvia Pozri príspevok
Prosím Vás, daň na úhradu z DP FO typB (príjem zo závislej činnosti + z prenájmu) zaplatiť na účet "dane z príjmu zo závislej činnosti" alebo na účet "dane z príjmu z podnikania a inej SZČ" ? KS je 1744, VS je rodné číslo?
Díky!
daň z príjmu z podnikania a inej szč.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať