Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
zuzkahris Pozri príspevok
Nie mám ho na parapete s ostatnými phalami, majú stále otvorenú vetračku a sú za záclonou...
ja mam oncidko tiez vo vnutri na parapete,nerosim a je uplne v pohode.teraz mi kvitne.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
vikinka.n Pozri príspevok
Ja neviem kde stale chodite na tie vnutorne a vonkajsie korene, vzdusne a nevzdusne korene a neviem co este. Pokial viem ja orchidea je epifit, vo volnej prirode rastie prichytena o stromy a ziadne korene nejsu vnutorne, ani vonkajsie, vzdusne ani nevzdusne, vsetky su rovnake a vsetkymi si berie ziviny. My ich mame vonku zo substratu lebo nam tak casom vyrastu, ale pri presadzani sa davaju normalne do substratu.
vikinka, nie vsetky orchidee su epifyticky rastuce(na stromoch). orchidejky su i terestricky rastúce(v pode). A povodne zevraj vsetky orchidejky rastli terestricky. Zaujimalo by ma, ako v koreni v pode prebieha fotosynteza. Mozno nam to objasnis z nejakej tvojej novej knizky A este cosi, co sa tyka zivin. Epifyty dostavaju vdzuch bez problemov, horsie je to ale s vodou a zivinami. K tomu pouzivaju vdzusne korene a ciastocne listy. Takze pre tvoju informovanost, aj pri epifytoch sa v odbornych literaturach delia korene na vzdusne a vnutorne. A plne suhlasim aj s reakciou sayly.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

sayly Pozri príspevok
no babenky a takto mi zakvitla keika, chcela som ju zasadiť, ale ona mi vyviedla toto...ale veď zasadím keď odkvitne
A nevyčerpava to tu staru rastlinu?Mas ju zdravu???
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

vikinka.n Pozri príspevok
Ano, normalne ju prelej vodou s troskou jary, Zdenke som to radila ja a mne jedna pani kvetinarka. Aj ja som moju dneska preliala, tiez som mala musky. Nijako jej to neublizi.
Ja som to uz minule chcela vyskusat len som sa bala ci jej to neuskodi .dakujem
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Kuknite take by som chcela
keiki2wv8.jpg  
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Prosim vas zase o radu. Tak ste ma poblaznili s orchideami,ze som si musela kupit este jednu. Ta prva mozno neprezije,tak skusim zase.
Len vas prosim o radu. Ma pekne silne korene,len tie vzdusne su take uschnute. Skusila som ju odfotit,dufam,ze nieco budete vidiet. Najradsej by som ju presadila a pozrele aj na ostatne korene a odstrihla co je take suche,len som citala,ze ked kvitne sa nesmie presadzat. Je to normalne,ze ma take vzdusne korene?
Naposledy upravil kristinagabi : 01.09.09 at 21:30
orchid.jpg  
orchidea.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
kristinagabi Pozri príspevok
Prosim vas zase o radu. Tak ste ma poblaznili s orchideami,ze som si musela kupit este jednu. Ta prva mozno neprezije,tak skusim zase.
Len vas prosim o radu. Ma pekne silne korene,len tie vzdusne su take uschnute. Skusila som ju odfotit,dufam,ze nieco budete vidiet. Najradsej by som ju presadila a pozrele aj na ostatne korene a odstrihla co je take suche,len som citala,ze ked kvitne sa nesmie presadzat. Je to normalne,ze ma take vzdusne korene?
nie som odbornik ale nevidim ziaden dovod aby si ju presadzala.tie suche vzdusne korene mozes odstrihnut ale nemusis.ja som to tiez najprv nerobila a nic sa nedialo.podla mna je uplne v pohode.
preco ta prva neprezije?napis a urcite ti niekto poradi.len sa nevzdavaj popredu.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
to-sayly,to- tara464, sú užasné snád sa dočkáme
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dakujem jajax. Tu prvu som dala tiez sem a mi aj poradili,za co som velmi vdacna. Teraz ju mam v sacku a cakam co bude. Dufam,ze jej narastu nove korene. Preto som sa bala,lebo aj tu ked som dostala,som mala hned presadit,lebo nebola zasadena do vhodneho substratu a mi pekne odhnili vsetky korene. Tu aspon vidim na korene,ze su pekne, zelene. Len mi uz korene vycnievaju zo spodu.
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Pozdravujem, máme doma 2 ks , ktoré odkvitli tak 02-03.2009, a odvtedy sa nič nerobí. Už vyrástli po 2-3 nové listy, korene pekné zelené, len kvetov nikde. Kde je chyba ????
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

MIŠO T Pozri príspevok
Pozdravujem, máme doma 2 ks , ktoré odkvitli tak 02-03.2009, a odvtedy sa nič nerobí. Už vyrástli po 2-3 nové listy, korene pekné zelené, len kvetov nikde. Kde je chyba ????

Musíš ich dať "na hanbu" ako hovorí moja kamoška, nechať viac preschnúť a na chladnejšie miesto-proste im urobiť nejaký šok, nech sa zmobilizujú a kúp si medzitým ďalšiu kvitnúcu , nech ti nie je dlho čakať...
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Riadne ma premáha ""závisť"", keď vidím jak sa pekne darí ostatným. Však šoky som už okolo nich zažil aj ja. No -- "potrestat""" ich nejako musím- risknem to- či sa občujú.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

MIŠO T Pozri príspevok
Riadne ma premáha ""závisť"", keď vidím jak sa pekne darí ostatným. Však šoky som už okolo nich zažil aj ja. No -- "potrestat""" ich nejako musím- risknem to- či sa občujú.
Ja ich mám 14, či koľko už ani neviem, kvitnú teraz tri, jedna odkvitá, dalšie tri majú puky, čakám na prekvapko aké budú a tie ostatné su "na hanbe"
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim vas zase o radu. Tak ste ma poblaznili s orchideami,ze som si musela kupit este jednu. Ta prva mozno neprezije,tak skusim zase.
Len vas prosim o radu. Ma pekne silne korene,len tie vzdusne su take uschnute. Skusila som ju odfotit,dufam,ze nieco budete vidiet. Najradsej by som ju presadila a pozrele aj na ostatne korene a odstrihla co je take suche,len som citala,ze ked kvitne sa nesmie presadzat. Je to normalne,ze ma take vzdusne korene?
No tá sáčková metóda trvá aj 4 mesiace. Len treba trpezlivosť Táto nová vyzerá , že má korene OK. Tak nepresádzaj keď kvitne, nie je dôvod. A tie suché vzdušné ja by som strihla podľa uvaženia.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

ahojte, prosim o pomoc, mam doma orchideu phalaenopsis a jeden jej list je uz trochu zoschnuty, mozem ho odstrihnut bez toho, aby sa ostatnym listom a celemu kvetu nieco stalo?
dakujem za pomoc
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Zdenka,ja som myslela,ze to bude okolo 2 mesiacoch. A kedy ju mam zacat rosit? Tak mi poradili,ze ju nemam vobec rosit...
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
zuzulu Pozri príspevok
ahojte, prosim o pomoc, mam doma orchideu phalaenopsis a jeden jej list je uz trochu zoschnuty, mozem ho odstrihnut bez toho, aby sa ostatnym listom a celemu kvetu nieco stalo?
dakujem za pomoc
ak sa ti da poslat foto, tak skus. Ak sa rozhodnes uz zoschnuty list odstrihnut, urcite jej neublizis.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ivus44 Pozri príspevok
vikinka, nie vsetky orchidee su epifyticky rastuce(na stromoch). orchidejky su i terestricky rastúce(v pode). A povodne zevraj vsetky orchidejky rastli terestricky. Zaujimalo by ma, ako v koreni v pode prebieha fotosynteza. Mozno nam to objasnis z nejakej tvojej novej knizky A este cosi, co sa tyka zivin. Epifyty dostavaju vdzuch bez problemov, horsie je to ale s vodou a zivinami. K tomu pouzivaju vdzusne korene a ciastocne listy. Takze pre tvoju informovanost, aj pri epifytoch sa v odbornych literaturach delia korene na vzdusne a vnutorne. A plne suhlasim aj s reakciou sayly.
Ja som pisala konkretne o Phalaenopsisoch, nie vseobecne o vsetkych . Ale dobre, nebudem sa s vami hadat, kludne si tu dalej omielajte svoje vnutorne, vonkajsie, vzdusne a nevzdusne korene
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tara464 Pozri príspevok
A nevyčerpava to tu staru rastlinu?Mas ju zdravu???
vôbec, je úplne zdravá, dokonca mám už nový kvetný stvol cca 40 cm, tak už sa tečím, keď mi zakvitne aj on
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim vas zase o radu. Tak ste ma poblaznili s orchideami,ze som si musela kupit este jednu. Ta prva mozno neprezije,tak skusim zase.
Len vas prosim o radu. Ma pekne silne korene,len tie vzdusne su take uschnute. Skusila som ju odfotit,dufam,ze nieco budete vidiet. Najradsej by som ju presadila a pozrele aj na ostatne korene a odstrihla co je take suche,len som citala,ze ked kvitne sa nesmie presadzat. Je to normalne,ze ma take vzdusne korene?
tie suché odstráň, vôbec to nevadí, hlavne, že tie v substráte sú ok, to že Ti vyčnievajú zospodu tiež nevadí, buď nadstav nový kvetináč, alebo si kúp taký s vyvýšeným dnom na orchideiky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať