Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Nemožeš vložiť fotku?
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim vas zase o radu... Pred tyzdnom som si kupila orchideu a velmi sa jej otvorili kvety. Ked som ju doniesla,nemala take otvorene. Moze to znamenat,ze nema dostatok svetla? Dala som ju na stôl 2m pred okno...
Kvietky občas ovisnú - "uzavrú sa", keď je orchidka smädná. Možno je to aj tvoj prípad - bol by to ten lepší, možný je totiž aj pravý opak a to by bolo horšie.
0 0
zzuzus@zoznam.sk zzuzus@zoznam.sk

zzuzus@zoznam.sk je offline (nepripojený) zzuzus@zoznam.sk

katusik25 Pozri príspevok
Skús, ja som švagrinej jednu vyhodila na balkón pred mesiacom a keď som tam bola včera milo ma prekvapila. Začala vyháňať nový stvol na kvitnutie a ešte k tomu z boku aj novú rastlinku. Myslím, že keď skúsiš dať von aspoň jednu, nič sa nestane. Len pozor na priame poludňajšie slnko.
tak teraz už budem smelšia...mne tam svieti iba do 12 "00 hod
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

tara464 Pozri príspevok
cawte mam cambriu ktora po odkvitnuti ma stonku s dvoma kolienkami a chcem sa opytat ci moze cambria vykvytnut aj z kolienka.
Nie Cambrie z kolienka uz druhy krat kvitnut nebude, vzdy kvitne z jednej tej pahluzy len raz.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Marcelin Pozri príspevok
Dobrý deň kchem sa opytať prečo sa mi kyve cela orchidea s koreňami ,takto vyzera ako keby chcela vyskočiť z kvetinača poradte mi čo mam robiť prosím dakujem
Vzber ju zo substratu a posad ju hlbsie, kludne aj do toho isteho.
0 0
Marcelin Marcelin

Marcelin je offline (nepripojený) Marcelin

som z BJ a mam 3 deti mam rada kvety a som rada,že som našla tuto stranku ...viac
A ako hlboko mam tu orchideu presadiť aby mi nevychadzala????mam ju 4mesiace dakujem
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Marcelin,posad ju po listy.
0 0
zzuzus@zoznam.sk zzuzus@zoznam.sk

zzuzus@zoznam.sk je offline (nepripojený) zzuzus@zoznam.sk

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim vas zase o radu... Pred tyzdnom som si kupila orchideu a velmi sa jej otvorili kvety. Ked som ju doniesla,nemala take otvorene. Moze to znamenat,ze nema dostatok svetla? Dala som ju na stôl 2m pred okno...
mne sato stáva,ked donesiem z obchodu domov orchideu.Ale u mna je moc teplo a si myslím ,že preto mi tak rýchlo rozkvitnú.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, prosím o radu. Netýka sa síce orchidey, ale možno budete vedieť. Chcela som si presadiť antúriu. Má tri pekné lístky, ale slabý korienok, ktorý uhynul. Čo s tým teraz? Dať ju do vody? Alebo by pomohla sáčková metóda ako pri orchideách? Nemáte s tým skúsenosti?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

mňa moje orchidky potešili...počas mojej dovolenky neskapali, na jednej vyrástol nový list a na druhej pravdepodobne vyrastá kejka
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dnes som uz poliala-namocila tu moju orchideu. Potesila som sa,lebo korene pekne ozeleneli. Dufam,ze bude v poriadku. Kvety jej zostali take otvorene.
Prosim,este mi nikto nenapisal,ci mozem nechat orchideu na stole 2m od okna...
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

kristinagabi Pozri príspevok
Dnes som uz poliala-namocila tu moju orchideu. Potesila som sa,lebo korene pekne ozeleneli. Dufam,ze bude v poriadku. Kvety jej zostali take otvorene.
Prosim,este mi nikto nenapisal,ci mozem nechat orchideu na stole 2m od okna...
Nechaj a uvidis ako sa jej tam bude darit.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dakujem Vikinka. Dufam,ze sa jej tam bude darit.
0 0
Marek199999 Marek199999

Marek199999 je offline (nepripojený) Marek199999

Prosim poradte mi. Uplne mi zozltol jeden list, a vyzera to tak ze zacinaju zltnut aj dalsie dva. co mam robit?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Skontrolujte miesto odkiaľ listy vyrastajú jemným potiahnutím listov do strany. Stáva sa, že ak takto žltnú listy môže ísť o začínajúcu bakteriózu práve na týchto miestach. Rastlina vyzerá akoby bola v poriadku, ale začína odhnívať. Ak to tak nie je, môže ísť o bežný jav, že rastlina zhodí nejaký list, ale mám skúsenosť, že väčšinou je to ten horší prípad. Postihnuté miesto začína černieť, alebo mokvať, niekedy je to úplne nenápadné, ale včasným zásahom sa dá rastlina zachrániť.
0 0
Marek199999 Marek199999

Marek199999 je offline (nepripojený) Marek199999

Je tam par takych tmavych bodiek... co mam teda spravit?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Áno to môže byť ono.Ak máte doma ENDIEX - ak nemáte, dostať ho kúpiť bez receptu v lekárni - treba ním postihnuté miesto dôkladne zasypať. Účinok by mal byť vidieť už na druhý deň. Čierne miesta zaschnú a bakterióza sa nešíri ďalej. Rastlina na obrázkoch bola úspešne "liečená" už viac ako pred rokom a nedávno odkvitla. Ale prášok je stále na postihnutých miestach.
Obrázok 804.jpg  
Obrázok 806.jpg  
1/1
0 0
Marek199999 Marek199999

Marek199999 je offline (nepripojený) Marek199999

Dakujem idem vyskusat.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Áno to môže byť ono.Ak máte doma ENDIEX - ak nemáte, dostať ho kúpiť bez receptu v lekárni - treba ním postihnuté miesto dôkladne zasypať. Účinok by mal byť vidieť už na druhý deň. Čierne miesta zaschnú a bakterióza sa nešíri ďalej. Rastlina na obrázkoch bola úspešne "liečená" už viac ako pred rokom a nedávno odkvitla. Ale prášok je stále na postihnutých miestach.
skoda, ze nemozem pridat bodik velmi sa mi paci, ze vies vzdy poradit
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Neboli sme doma viac ako týždeň a orchidejky sa činili. Vykvitol Phalaenopsis,Zygopetalum pridalo druhý kvetný výhon, Miltonka 2 kvetné stvoly, a Cattleye zakvitajú, takmer všetky, presádzané aj delené, takže radosť obrovská.
Obrázok 787.jpg  
Obrázok 784.jpg  
Obrázok 790.jpg  
Obrázok 791.jpg  
Obrázok 792.jpg  

Obrázok 794.jpg  
Obrázok 799.jpg  
Obrázok 802.jpg  
Obrázok 803.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať