Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Mišo ,to sa mi páči prajem ,aby skoro zakvitli
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ahojte chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom tej mojej novej žltej orchidei v príspevku 2202. Taká je preliatá. Korene sú pekné zelené. Jeden v kvetináči trocha odhnivá. Z hora boli niektoré korene odhnité, dôsledkom preliatia. Tie som už odstrihla. No jeden rastie od srdiečka do kôry a v jednom mieste vyrastá do hora a cca 8 cm je úplné čierny odhnitý a ďalej rastie do substrátu a tam je pekne zelený.Neviem či to odhnité mám odstrániť , ten koreň pokračuje pekne zelený., neviem Kvetináč je bez vyvýšeného dna zo spodu cez dierky vidím, že konce koreňov sú odhnité v dôsledku preliatia. Tiež tam vidím také pavučinky a neviem čo či je to mach alebo špongia. Neviem čo poviete presadiť alebo čakať čo čas ukáže?
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Zdenka175 Pozri príspevok
Ahojte chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom tej mojej novej žltej orchidei v príspevku 2202. Taká je preliatá. Korene sú pekné zelené. Jeden v kvetináči trocha odhnivá. Z hora boli niektoré korene odhnité, dôsledkom preliatia. Tie som už odstrihla. No jeden rastie od srdiečka do kôry a v jednom mieste vyrastá do hora a cca 8 cm je úplné čierny odhnitý a ďalej rastie do substrátu a tam je pekne zelený.Neviem či to odhnité mám odstrániť , ten koreň pokračuje pekne zelený., neviem Kvetináč je bez vyvýšeného dna zo spodu cez dierky vidím, že konce koreňov sú odhnité v dôsledku preliatia. Tiež tam vidím také pavučinky a neviem čo či je to mach alebo špongia. Neviem čo poviete presadiť alebo čakať čo čas ukáže?
Ja by som presadila alebo aspon orchdejku vybrala substrát rozprestrela na papier nechala nech trosku uschne a potom znovu zasadila...ale počkaj radšej na rady skúsenejších
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, rpidávam ešte nejaké fotky tej mojej phaly so žltým kvietkom
P9130031.jpg  
P9070001.jpg  
1/1
0 0
zzuzus@zoznam.sk zzuzus@zoznam.sk

zzuzus@zoznam.sk je offline (nepripojený) zzuzus@zoznam.sk

Michelle051 Pozri príspevok
Ja by som presadila alebo aspon orchdejku vybrala substrát rozprestrela na papier nechala nech trosku uschne a potom znovu zasadila...ale počkaj radšej na rady skúsenejších
Ja som dnes zistila tiež uschnuté korene,možno odhnité.Ja asi vystrihám tie korene a presadím .Potom dám vedieť ako to dopadlo.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ajojte, ja mám tiež novú orchidku, oneskorený darček k mojim teraz neviem či narodkám, alebo meninám, lebo to mám hneď po sebe, ale je od svokrovcov. Je to phala s veľkýýými bielymi kvetmi. Ja by som si síce takú nevybrala, ale pravda je, že potešila veľmi, lebo takú ešte nemám. Len ju nemám skoro kam dať...:-D
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Zdenka, ja by som orchidku presadila, tiež som si jednu pred 3 týždňami kúpila, mala úplne premočený zelený substrát a takisto odhnívajúce korienky. Opatrne som ju vybrala, odstránla starú kúru a presadila do trošku väčšieho črepníka. A takisto je v kvete a bála somsa, ale je v poriadku, týždeň som ju nechala v tom novom suchom substráte, držím palčeky, orchidejka je nádherná!
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Moje nové prírastky. Žtlá je darček, ktorý poteší oko i srdce a tá druhá potešila tiež, pretože som ju už veľmi dlho hľadala.
Obrázok 816.jpg  
Obrázok 815.jpg  
Obrázok 828.jpg  
Obrázok 832.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba Pozri príspevok
Moje nové prírastky. Žtlá je darček, ktorý poteší oko i srdce a tá druhá potešila tiež, pretože som ju už veľmi dlho hľadala.
Tie sú teda nádherrné, hlavne tá druhá, waw , taká sa páči aj mne.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
Ma-Ba Pozri príspevok
Moje nové prírastky. Žtlá je darček, ktorý poteší oko i srdce a tá druhá potešila tiež, pretože som ju už veľmi dlho hľadala.
mimoriadne pekné obidve, ale som si všimla, že bývaš aj v krásnej prírode, pripomína mi to Malinô Brdo
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

privát Pozri príspevok
mimoriadne pekné obidve, ale som si všimla, že bývaš aj v krásnej prírode, pripomína mi to Malinô Brdo
Ďakujem a je to pravda, je tu krásne a aj fotiť uprostred tejto prírodnej krásy je naozaj radosť.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

milka 60 Pozri príspevok
peknááááá ,nech ti dlho robí radosť
ďakujem pekne.
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Ma-Ba Pozri príspevok
Moje nové prírastky. Žtlá je darček, ktorý poteší oko i srdce a tá druhá potešila tiež, pretože som ju už veľmi dlho hľadala.
Waau také farby som asi ešte nevidela sú úžasné !!
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

jedna kvetinka krajsia ako druha :-)
ja som skusila tiez tu fintu, ze som dala dve phaly vedla seba, nech su akoze kamosky, boli sme teraz aj na par dni prec, nech su baby same a oddychnu si od nas , ale zatial stale nic, ani nove stonky, ani kvitnut...
i ked teraz uz ani velmi neratam, ze vykvitnu....
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

zuzulu Pozri príspevok
jedna kvetinka krajsia ako druha :-)
ja som skusila tiez tu fintu, ze som dala dve phaly vedla seba, nech su akoze kamosky, boli sme teraz aj na par dni prec, nech su baby same a oddychnu si od nas , ale zatial stale nic, ani nove stonky, ani kvitnut...
i ked teraz uz ani velmi neratam, ze vykvitnu....
ani u mna to nechce fungovať...ale vypustila keiku tak aspon nieco
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Baby, dnes sme boli v Kauflande a v kvetinárstve boli orchidky, za 1.50 eur, tak som jednu zachránila a priniesla domov, foto prikladám..
P9150035.jpg  
P9150037.jpg  
1/1
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zuzkahris Pozri príspevok
Baby, dnes sme boli v Kauflande a v kvetinárstve boli orchidky, za 1.50 eur, tak som jednu zachránila a priniesla domov, foto prikladám..
Kde v Kauflande? Ja som taketo a za takuto cenu videla v BA Raca, tam si bola?
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

tie listy tam vyzeraju dost divoko...podari sa ti ju zachranit?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

vikinka, áno v Rači, nemohla som ju tam nechať...

zuzulu, pevne verím, že áno, spravím preto všetko, potom dám info ak sa nám darí
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ahojte, no vybrala som tú moju premočenú orchidei z kvetináča a ostala som zhrozená. Čo bolo vo vnútri. Ani to neviem opísať. Pripadá mi to ako hnijúce drevo a pekne od toho mi vnútorne korene odhnívali. Našťastie boli krátke , tak som ich veľa nemusela odstrihávať. No mám 2 hrubé vzdušné korene a neviem či sa mám pokusiť ich natočiť do kvetináča alebo ich nechať na vrchu radšej? Čo poviete?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať