Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

zuzulu Pozri príspevok
no a toto ja nechapem, ja sa o tie svoje krasky staram, davam pozor, ked otvaram okno, ich dam prec z parapety, aby ich neofuklo, hnojim, polievam alebo rosim listy, a vobec mi nechcu kvitnut
a moja suseda, sa o tu svoju skoro vobec nestara, slahla ju na schodisko, kde "genialne" fuka, minule ju mala totalka preliatu, ze som ju tam zachranovala a dnes rano som pozerala a ide jej rast puk...
mna z toho ide roztrhnut
a inak, bola som v Hornbachu, kde som tazko zaplakala, total dusno tam mali v kvetinovom oddeleni a vsetky uplne preliate, chudatka, som ich chcela vsetky zobrat domov a ked som to povedala muzovi, chcel ma prepalit pohladom
tak mi dovolil, ze si jednu mozem zobrat, ale boli v tak zubozenom stave, ze som nakoniec ani jednu odtial nezobrala...
to je práve preto, že sa o ňu nestará...
Je to ako s deťmi, čím viac ich pestujeme v bavlnke, tým sú chorľavejšie a také, čo sa nestarajú, tak ich majú zdravé a odolné ...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ahojte , kúpila som si v vetinárstve hnojivé tyčinky na orchideje. Máte s tým niektorá skúsenosti?
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ma-Ba Pozri príspevok
Súhlasím so sayly a podľa obrázku mám trochu obavu či to nebude aj Tvoj prípad. Substrát zdá sa, rýchlo nasiakne a dlho drží vodu. A korene môžu byť už odhnité. Pokiaľ je orchidea zdravá, životaschopná nemala by zareagovať zrazu tak, že zhodí kvety, aj keď sa preloží na iné miesto. Nemusí jej to vyhovovať a aj nám to povie nejakým zvädnutým, zožltnutým púčikom, možno pomalšie rastie. Ale ak zhodí kvety, puky, alebo začne zrazu žltnúť viac listov už niečo nie je v poriadku.
Korene sú takéto a zo srdiečka vyrastá nový list.
P9210035.jpg  
P9210036.jpg  
P9210037.jpg  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

veva.. Pozri príspevok
Korene sú takéto a zo srdiečka vyrastá nový list.
no nezdajú sa mi dvakrát v poriadku, ak sú prázdne a mäkké, tak sú odhnité, zdravé korene by mali mať zelenú farbu a mali by byť plné a tvrdé
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
sayly - Napíšem vlastnú skúsenosť. Neber to ako všeobecne platné pravidlo. Keď som si kúpila prvú Vandu zo stredu vychádzal nový lístok. Akonáhle som jej dopriala slniečko lístok - poskočil-. Celé minulé aj tohoročné leto boli obidve, nakoľko 1 pribudla vonku. Vlani skoro každú noc putovala dovnútra cez deň von, tento rok boli 24 h vonku. Iba teraz ich dávam na noc na chodbu. Ráno von. Keď bolo niekoľko dní daždivo, ale teplo nechala som ich vonku. Korene začali rásť "ako bláznivé". Na jednej mám nový výhon s koreňom, ten tiež krásne podrástol.
Vanda vyžaduje viac vody - ak sa pestuje bez substrátu treba denne namáčať korene, ja žiadne rastliny nerosím u Vandy sa vytvárajú bodky na listoch. Ak sa pestuje v substráte môžeme urobiť chybu, čo sa stalo aj mne, že som sa bála preliatia a málo som ju polievala. Následok spodné listy ovisli, neožltli chvála Bohu, ale aj po zvýšení zálievky zostali tak.
Navrhujem 2x do týždňa celú nádobu s Vandou namočiť do vlažnej vody, hneď vybrať, cez deň vyložiť na slniečko večer dovnútra.
Toto by som skúsila, ale ako písala Čupríková Mária, možno skús aj na iných diskusiách.
Ďakujem zatiaľ za radu, uvidíme, či jej pomôžem, zasadila som ju do tej Tvojej kôry, nalámala som ju na hrubo, aby mala vzduch, dúfam, že ju zachránim, strašne som po nej túžila a bolo by mi veľmi ľúto keby som o ňu prišla, v podstate ju mám od júla a nič sa s ňou nedeje, tiež má hore malý lístok, ale aj ten stojí...drž mi palce
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

A takýto darček som dostala od manžela. Moja vysnívaná žltá
P9220143.jpg  
P9220145.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba-chcem sa ti podakovať za tvoju radu s Endiexom, pred malou chvílkou som prezrela moju postihnutú orch. a srdiečko je ČISTÉvdaka,mam ho ešte zasypať? milka
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Zdenka je krááásna a je to peloryk
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Zdenka, je nádherná, aj ja mám takú, ale už odkvitla. Dúfam, že ma ešte poteší a odmení za starostlivosť. No ešte musím podotknúť, že manžel ťa musí moc ľúbiť, lebo ti stále nejakú dopraje...
0 0
aksunan13 aksunan13

aksunan13 je offline (nepripojený) aksunan13

milka 60 Pozri príspevok
aksunan13-to by bolo šťastie,keby to boli keiky
Neviem presne, čo to je tá keika. Mňa by potešilo keby to bol nejaký koreň, kedže nemá žiadne korene a ani nechápem z čoho vlastne žije a má pekné listy. Všetky moje orchideye sú len akoby listy zapichnuté do substrátu (korene im úplne odhnili) a ja nechápem ako sa im stále darí držať listy, no rosím ich dalej a možno sa dočkám nejakého korienku. Stále čakám na zázrak a od vás nejakú radu...
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

aksunan13 Pozri príspevok
Neviem presne, čo to je tá keika. Mňa by potešilo keby to bol nejaký koreň, kedže nemá žiadne korene a ani nechápem z čoho vlastne žije a má pekné listy. Všetky moje orchideye sú len akoby listy zapichnuté do substrátu (korene im úplne odhnili) a ja nechápem ako sa im stále darí držať listy, no rosím ich dalej a možno sa dočkám nejakého korienku. Stále čakám na zázrak a od vás nejakú radu...
Na milion percent su to korene, rob to tak ako si to robila doteraz a urcite sa da dokopy, toto jej zda sa vyhovuje
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Ma-Ba-chcem sa ti podakovať za tvoju radu s Endiexom, pred malou chvílkou som prezrela moju postihnutú orch. a srdiečko je ČISTÉvdaka,mam ho ešte zasypať? milka
milka - postihnuté miesta nechať zasypané a najmä teraz častejšie kontrolovať. Nech sa darí.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka - nový výhon cca 6-7 cm.
Naposledy upravil Ma-Ba : 23.09.09 at 12:37
Obrázok 842.jpg  
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
gratulujem,nech rastie,a nech ti robí radosť milka
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

Ma-Ba Pozri príspevok
milka - nový výhon cca 6-7 cm.
aky je podareny ten vyhoncek, nema chybu :-)
0 0
aksunan13 aksunan13

aksunan13 je offline (nepripojený) aksunan13

A mám potom ten korienok radšej nechať tak alebo ho trochu dať do substrátu? Ide mi o to, že moja orchideyka drží v zemy len vdaka dvom suchým koreňom
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Jara Pozri príspevok
Zdenka, je nádherná, aj ja mám takú, ale už odkvitla. Dúfam, že ma ešte poteší a odmení za starostlivosť. No ešte musím podotknúť, že manžel ťa musí moc ľúbiť, lebo ti stále nejakú dopraje...
On by mi ju nekúpil sám od seba.No túto som si vydupkala. Však na meniny a sľúbila som , že už si žiadnú nekúpim až nabudúci rok. Teraz neviem ako to vydržím
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

sayly Pozri príspevok
no nezdajú sa mi dvakrát v poriadku, ak sú prázdne a mäkké, tak sú odhnité, zdravé korene by mali mať zelenú farbu a mali by byť plné a tvrdé
Korene sú všetky tvrdé, ani jeden nebol dutý.
0 0
Marek199999 Marek199999

Marek199999 je offline (nepripojený) Marek199999

Dnes som dostal na narodeniny ďalšiu orchideu... Tá menšia je moja prvá a tá vačšia je nová.
P9230015.jpg  
P9230016.jpg  
P9230019.jpg  
P9230022.jpg  
P9230023.jpg  

1/1
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Marek199999 Pozri príspevok
Dnes som dostal na narodeniny ďalšiu orchideu... Tá menšia je moja prvá a tá vačšia je nová.
Taku som vcera videla v Kauflande v Kosiciach. Mala som nutkanie kupit ju, ale na intraku by mi zrejme neprezila a prenos domov takisto nie. Ale je fakt nadherna
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať