Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Marek199999 Pozri príspevok
Dnes som dostal na narodeniny ďalšiu orchideu... Tá menšia je moja prvá a tá vačšia je nová.
Sú krásne.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Marek199999 Pozri príspevok
Dnes som dostal na narodeniny ďalšiu orchideu... Tá menšia je moja prvá a tá vačšia je nová.
K tvojim narodeninám som ti vygúglila ešte jednu

0 0
Marek199999 Marek199999

Marek199999 je offline (nepripojený) Marek199999

Ďakujem
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Všetko naj... k narodeninám, tá červená s bielym je prenádherná.
Aj ja by som takú chcela.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

prosim pestovatelky o rady vidim v albumoch ze mate krasne orchidejky ja mam tiez na kuchynskom okne 3ks ale prave mi z toho dva odkvitaju a jedna uz asi mesiac vegetuje nic nevyhana ziadne puky len listy nove im vysli. Takze o chvilu budu bez kvetov kolko budu takto vegetovat? Jedna mi kvitla v kuse od valentina a este ma par kvetom ale tiez odkvita. takze o chvilu mi zostanu len kochliky s listami
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

krater Pozri príspevok
prosim pestovatelky o rady vidim v albumoch ze mate krasne orchidejky ja mam tiez na kuchynskom okne 3ks ale prave mi z toho dva odkvitaju a jedna uz asi mesiac vegetuje nic nevyhana ziadne puky len listy nove im vysli. Takze o chvilu budu bez kvetov kolko budu takto vegetovat? Jedna mi kvitla v kuse od valentina a este ma par kvetom ale tiez odkvita. takze o chvilu mi zostanu len kochliky s listami
To je osud asi väčšiny z nás. Chce to trpezlivosť, dobru vieru a NÁDEJ.(A kúpiť nové - momentálne kvitnúce. Potom ich už nemáme kam dávať a naši partneri soptia)
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

no na to som myslela kupit novu kvitnucu ale to som urobila minule a teraz zase odkvitli aj ostatne tak keby som pokazde dokupovala musime im o chvilu prenajat izbu
ale milujem ich a pokial vyhanaju nove listy viem ze im je dobre i ked nekvitnu tak si pockam
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

krater Pozri príspevok
prosim pestovatelky o rady vidim v albumoch ze mate krasne orchidejky ja mam tiez na kuchynskom okne 3ks ale prave mi z toho dva odkvitaju a jedna uz asi mesiac vegetuje nic nevyhana ziadne puky len listy nove im vysli. Takze o chvilu budu bez kvetov kolko budu takto vegetovat? Jedna mi kvitla v kuse od valentina a este ma par kvetom ale tiez odkvita. takze o chvilu mi zostanu len kochliky s listami
Po odkvitnutí si musia oddýchnuť takže treba len vydržať. Jednoznačne sa však nedá povedať koľko či mesiac, dva alebo pol roka, záleží od veľa faktorov. Všetci by sme chceli aby kvitli stále ale to nejde. Ak je rastlinka v pohode isto sa časom odmení za staroslivosť krásnymi kvetmi, len treba vydržať.

Pekný deň
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, ja som asi 3 dni dozadu videla u nás v Kauflande takú nádheru, také veru ešte nemali. Jednoducho mi padla sánka, perfektné farebné variácie, ale odolala som a išla smutno domov, lebo ich fakt nemám kam dávať. Aj teraz mi je do plaču, keď si spomeniem, aké krásky som tam nechala, ale snáď sa dostali do dobrých rúk...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
dominica Pozri príspevok
Ahojte, ja som asi 3 dni dozadu videla u nás v Kauflande takú nádheru, také veru ešte nemali. Jednoducho mi padla sánka, perfektné farebné variácie, ale odolala som a išla smutno domov, lebo ich fakt nemám kam dávať. Aj teraz mi je do plaču, keď si spomeniem, aké krásky som tam nechala, ale snáď sa dostali do dobrých rúk...
No a to musíš hneď hlásiť, že v Kauflande majú orchidejky . Ja to mám ďaleko na druhý koniec mesta a v letáku info nebolo. Tuším idem štartovať motor ! Strašne sa mi páči tá Marekova bordovo-červená. Kvitnú mi len 3 zo 17 a ide ma poraziť. Ale tuším sa prebúdzajú, lebo niektorým začali rásť lístočky a niektorým zase korienky, ale ani jednej leňoške sa nechce kvitnúť
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Mali tam aj takú ako má Marek, či bola presne taká istá neviem, ale bola bordová a mala ružové fliačky po kvete, boli tam aj žlto-zelené s bordovými flakmi, no jednoducho som také ešte nevidela ani u nás v baumaxe a to je čo povedať. sestra si 2 kúpila, ale mne sa moc nepáčili, nieže by neboli pekné, ale také má v okne hocikto...
Aj by som ich bola odfotila, ale nechcela som tam šaškovať s mobilom a foto by nebolo kvalitné a nabehnúť s foťákom, no asi by na mňa robili toto
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Ja som v jednom kvetinárstve tieš videla wau orichidee...ale uz nemozem mam ich vela
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Aj ja som si kúpila ďalšiu v Ikei, mali tam veľa farieb nevedela som si vybrať, tak som vzala jednu ešte neboli kvety rozvité, /aby dlhšie kvitla/ neskôr pridám foto. staršia mi zatiaľ nekvitne, len korene nahadzuje, ako sa pozná keď ide kvet, vždy ked ide očko za listom dúfam, že to kvietok, ale len korene rastú.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

dominica Pozri príspevok
Mali tam aj takú ako má Marek, či bola presne taká istá neviem, ale bola bordová a mala ružové fliačky po kvete, boli tam aj žlto-zelené s bordovými flakmi, no jednoducho som také ešte nevidela ani u nás v baumaxe a to je čo povedať. sestra si 2 kúpila, ale mne sa moc nepáčili, nieže by neboli pekné, ale také má v okne hocikto...
Aj by som ich bola odfotila, ale nechcela som tam šaškovať s mobilom a foto by nebolo kvalitné a nabehnúť s foťákom, no asi by na mňa robili toto
tak prinajlepsom by ta iba upozornili, prinajhorsom by ta vyhodili z predajne, je zakazane robit akekolvek fotky v obchodoch
raz som musela do skoly robit seminarku a dodat aj s fotkami, si mala vidiet tie kamuflaze, co som robila, aby som ziskala aspon nejake foto
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

V Bille zacina od dnes akcia na phaly po 5.99€
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

zena Pozri príspevok
V Bille zacina od dnes akcia na phaly po 5.99€
pojdem sa pozrieť-blížia sa my meniny
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

No dnes prišla ku mne krstná a dostala som k meninám ďalšiu orchidejku. No keď som ju rozbalila, potešila som sa ešte viac. Prikladám aj foto. Zda sa mi, že má aj kejku, dobre vidím? Čo poradíte mám ju presadiť je už dosť veľká a v kvetináči je veľa koreňov. Alebo čakať kým odkvitne? Kvitne staršia orchidka.
P9240151.jpg  
P9240153.jpg  
P9240157.jpg  
P9240158.jpg  
P9240159.jpg  

1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Gratulujem je pekná a budem sledovať s tebou,čo povedia skúsení orchideari
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

zuzulu Pozri príspevok
tak prinajlepsom by ta iba upozornili, prinajhorsom by ta vyhodili z predajne, je zakazane robit akekolvek fotky v obchodoch
raz som musela do skoly robit seminarku a dodat aj s fotkami, si mala vidiet tie kamuflaze, co som robila, aby som ziskala aspon nejake foto
to vážne, to som nevedela, že sa nesmie v obchode fotiť...
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
No dnes prišla ku mne krstná a dostala som k meninám ďalšiu orchidejku. No keď som ju rozbalila, potešila som sa ešte viac. Prikladám aj foto. Zda sa mi, že má aj kejku, dobre vidím? Čo poradíte mám ju presadiť je už dosť veľká a v kvetináči je veľa koreňov. Alebo čakať kým odkvitne? Kvitne staršia orchidka.
Ahoj Zdenka! V prvom rade všetko naj naj naj.....teraz by som ju nepresádzala, počkaj kým prestane kvitnúť, to že má veľa koreňov je len dobre a hlavne, že sú zdravé, keď ju budeš potom oddeľovať dávaj pozor, či má dostatočný počet korienkov, dostatočne dlhých na zasadenie, veď už to poznáš, minimálne tri cca 5 - 7 cm dlhé...inak je nádherná, tento druh je veľmi vďačný, ja mám jednu tmavo fialovú, niekto takú pridal o pár príspevkov vyššie, kvitla mi od februára do augusta a teraz už má nový stvol 60 cm dlhý a už nahadzuje puky, vôbec si neoddýchla, kvety vydržia veľmi dlho, sú také akoby voskové, potom priložím foto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať