Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Ahojte zavisláčky na orchideach,až keď som dočítala posledný príspevok som sa rozhodla vám napísať, že som nesmierne rada, že niečo také existuje! Mám aj ja 4ks phal 1 črievičkovec a 1ks diamantovú orchideu. Škoda že som toto forum neobjavila skôr bo som o 2 phaly prišla (1 úplne odhnila a druhá chúďatko kvitla 1,5 roka a potom vyhynula) no, ale keby som toto všetko,čo som tu čítala bola skúsila na nich verím, že by sa mi podarilo ich zachrániť. Mám však jeden problém na 1 phale sú spodné listy harmonikové, ale včera som si všimla,že vyháňa vzdušný korienok alebo kvetnú stonku. No a teraz neviem, či ju môžem vybrať zo substrátu a pozrieť korene alebo nechť radšej tak. Budem veľmi rada ak mi poradíte čo s ňou. Ďakujem:
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

vy aj orchidejky presadzate? Ja som to na zaciatku urobila hned ako mi ju kupili ale dala som ju do normalneho kochla sice dlho kvitla ale ked odvkitla zhinula. s polievanim ja som poctivo polievala ponaranim a o jednu som tak prisla tak som si povedala ze bude poievat rosicom kazdy druhy den a su krasne neviem asi som to nevedela dobre odhadnut a prechlastala som ich. musim sa priznat ze milujem okrem orchideii aj izbove kvetiny a mam ich dost vela ludi co k nam prislo ma chvalili ake su krasne ako sa im dari juuuuj keby vedeli kolko som ich musela vyhodit lebo zrazu posli
ked orchidejka odkvitne tie stonky na kolko skracujete lebo ja tak po zivu cast a necham niekde som to citala ze nema sa uplne odstrihnut az dole iba ked je sucha ze z tej stonky zvikne aj vyhnat dalsie preto ich nestriham nizko
Z mojich orchideji sa drzi uz len ta valentinska dve uz spia
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
orchidei som ešte nepresádzala, iba tú diamantovú bo som ju dostala od svokry(jej sa premnožila tak mi dala).No a moje keď odkvitnú,tak počkám či sa zo spiaceho očka nezačne tlačiť ďalšia stonka, ale keď začne stonka uschýnať z vrchu, tak ju treba od spodu zastrihnúť za 3 spiacim očkom a čakať čo sa bude diať. Tu som sa však dočítala, že stonku treba odstrihnúť dole aj keď je ešte celá zelená a nie suchá. Mám jednu čo práve odkvitla a mala dve stonky tak chcem jednu nechať a tú druhú odstrihnem a uvidím.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Keď je stonka zelená, treba odstrihnúť 1 cm nad tretím očkom odspodu, ak uschne, treba odstrihnúť úplne dolu.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Jaj zabudla som o tom polievaní - moje orchidei som polievala prelievaním ale potom mi známa poradila, že je lepšie namáčať no nemyslím si!!! Už nikdy viac - vrátim sa k prelievaniu tak, ako som robila zhruba raz za týždeň a hnojím 10,20,30 v mesiaci. A ešte som chcela mam odskúšané na mojich listy občas pretriem vatovým tampónom namočeným a vyžmýkaným v pive dodá im to Bé-čko. Nenamietajú -pekne sa lesknú a sú vyživené.A k mojim ostatným kvetom v byte tie polievam podľa LUNY t.j. zhruba každých 7-10 dní úplne im to postačuje sú nádherné. A myslím že sa tu niekto pýtal na vodu z akvária ja ju používam, keď manžel odpúšťa aj to je výživa pre kvietky.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

k tomu strihaniu ja som zase videla aj na listocku zapichnutom k novo kupenej orchidejky kde bol nakres ze stonku len kusok skratit a presne moja valentinska vobec som ju nezastrihla a uz pustila dalsiu stonku asi tri ocka od hora takze keby som ju tak zastrihla nizko nic by som uz nemala
fuuuha voda z akvaria to uzasny typ to by mi nenapadlo fakt mozem polievat izbove kvety? aj s tym sajrajtom co tam plava?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
No ja to praktizujem už minimálne 2 roky a kvietkom sa darí žiaden nevyhynul! Veď tam nemôže nič uškodiť je to vlatne biologické hnojivo.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Ako tu čítam príspevky ako sa darí vašim orchideám pravdu povediac vam mozem len zavidieť. Ja mam orchidei 4. Jednu v práci a tej sa veľmi darí, neviem čím to je, ale je pekná a doma mám tri. A to je už horšie. Rovnako polievam všetky 4 v jeden deň, rovnakým spôsobom no tie moje doma sú veľmi slabé. Vôbec im nerastú vzdušné korene a už dávno odkvitli. Povedzte čím to môže byť.
Vďaka za každú radu.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

foza Pozri príspevok
Jaj zabudla som o tom polievaní - moje orchidei som polievala prelievaním ale potom mi známa poradila, že je lepšie namáčať no nemyslím si!!! Už nikdy viac - vrátim sa k prelievaniu tak, ako som robila zhruba raz za týždeň a hnojím 10,20,30 v mesiaci. A ešte som chcela mam odskúšané na mojich listy občas pretriem vatovým tampónom namočeným a vyžmýkaným v pive dodá im to Bé-čko. Nenamietajú -pekne sa lesknú a sú vyživené.A k mojim ostatným kvetom v byte tie polievam podľa LUNY t.j. zhruba každých 7-10 dní úplne im to postačuje sú nádherné. A myslím že sa tu niekto pýtal na vodu z akvária ja ju používam, keď manžel odpúšťa aj to je výživa pre kvietky.
to pivo ma zaujalo. neozeru sa, ked to budem aplikovat ?
ako si k tomu vobec dospela? ci iba si niekde citala?
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

foza, môžeš sem dať fotečku tej diamantovej orchidey? Vôbec si ju neviem predstaviť, ani som žiaden taký obrázok nevygúglila, ďakujem.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
no veľmi rada, ale som tu nová, tak ešte neviem ako vkladať fotky manžel je na týždňovke príde dnes, tak dúfam že to zvládneme v priebehu víkendu sa o to pokúsim s ním. Odfotím aj moju najkrajšiu, čo som si dokúpila nedávno v Tescu k tým hviezdam čo nekvitnú aby sa prebrali!
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Zdenka175 Pozri príspevok
Ahojte, kámoška sa mi sťažovala, že jej hynie phala. Tak som včera príšla k nej a hrúza. Stonky úplne suché. Tak som si ju zobrala domov či ju neoživim. No má len jeden malučký list a zdá sa mi dosť suché srdiečko. Korene asi 1 a pol čo ostali. Myslíte , že mám nádej , dala som ju do sáčka.
Zdenka, určite to vyskúšaj. Ja som tiež už jednu moju phalu takmer odpisala, a asi zhruba pol roka po zavedení sačkovej metody mi začala vyháňať nové korene. Vôbec som neverila, že sa ešte chytí, lebo mala už len jeden dobrý koreň.... Takže určite ju skús zachrániť.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Zygopetalum, ktoré zakvitlo po presadení, letnení len dúfam, že to nie je prvé a posledné kvitnutie. Zdá sa mi dosť náročné na pestovanie. Máte prosím nejaké skúsenosti s týmto druhom?
+ 2 krásky, ktoré ma očarili.
Naposledy upravil Ma-Ba : 26.09.09 at 09:13
Obrázok 005.jpg  
Obrázok 011.jpg  
Obrázok 013.jpg  
Obrázok 014.jpg  
Obrázok 010.jpg  

Obrázok 001.jpg  
1/1
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

foza Pozri príspevok
Jaj zabudla som o tom polievaní - moje orchidei som polievala prelievaním ale potom mi známa poradila, že je lepšie namáčať no nemyslím si!!! Už nikdy viac - vrátim sa k prelievaniu tak, ako som robila zhruba raz za týždeň a hnojím 10,20,30 v mesiaci. A ešte som chcela mam odskúšané na mojich listy občas pretriem vatovým tampónom namočeným a vyžmýkaným v pive dodá im to Bé-čko. Nenamietajú -pekne sa lesknú a sú vyživené.A k mojim ostatným kvetom v byte tie polievam podľa LUNY t.j. zhruba každých 7-10 dní úplne im to postačuje sú nádherné. A myslím že sa tu niekto pýtal na vodu z akvária ja ju používam, keď manžel odpúšťa aj to je výživa pre kvietky.
Na tú vodu z akvárka som sa pýtala ja. Vďaka za odpoveď.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
Zygopetalum, ktoré zakvitlo po presadení, letnení len dúfam, že to nie je prvé a posledné kvitnutie. Zdá sa mi dosť náročné na pestovanie. Máte prosím nejaké skúsenosti s týmto druhom?
+ 2 krásky, ktoré ma očarili.
to je teda naozaj krasa
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

ja dnes budem aplikovat pivo na listky, som zvedava, ako sa im to bude pacit, snad z nich neurobim alkoholicky
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
máš ich prekrásne
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba -máš ich prekrásne,dúfam,že poooookvitúúúú
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
pardon chybička sa vludila,neviem ju opraviť milka
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Ma-Ba Pozri príspevok
Zygopetalum, ktoré zakvitlo po presadení, letnení len dúfam, že to nie je prvé a posledné kvitnutie. Zdá sa mi dosť náročné na pestovanie. Máte prosím nejaké skúsenosti s týmto druhom?
+ 2 krásky, ktoré ma očarili.
Sú fakt prekrásne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať