Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
jajax Pozri príspevok
ÚPLNE .znama ma zvlastnu kvetinu.podla nej sa to vola madagaskar ale pod tymto nazvom som to nevyguglila.to male na kmeni su kvety ktore vystreluju semena.neviete niekto ako sa vola.
Tento kvietok /euphorbia leuconeura/ mám aj ja meria už 160cm. Je úplne nenáročný máme ho v rohu izby a veľmi sa mu tam páči. Ked budem mocť pridávať fotky,tak ho uvidíš v plnej paráde!
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Na tejto stránke sú názvy phal. Len škoda , že najprv sa musí kliknuť na názov až potom sa ukáže foto.
http://www.stenasa.se/bildarkiv/orkide/
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Na tejto stránke sú názvy phal. Len škoda , že najprv sa musí kliknuť na názov až potom sa ukáže foto.
http://www.stenasa.se/bildarkiv/orkide/
zdenka, raz som sem dala fotku sestrinej orchidei, teda len listu, čo mal pleseň, pozri sa, či to je to isté, na tej fotke to je vydieť dobre
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

poprosím o radu....neviem, či Vám to dobre vysvetlím, ale pokúsim sa....moja mama má pár orchideí, darí sa im celkom dobre, včera som ju navtívila a zistila som, že listy sú síce tvrdé ale celé sú posiate jamkami, akokeby bola postriekaná kyselinou a to začalo listy vyžierať, chrobač som tam nenašla žiadnu, ale vyzerajú naozaj nepekne, má to na všetkých orchideách, otec ich každý deň postrekoval, na jednom liste sa mi to zdá ako pleseň lebo je to tam rozsiahle ostatné sú ako špendlíková hlavička, nemajú zmenenú farbu, listy sú tým úplne posiate
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly Pozri príspevok
poprosím o radu....neviem, či Vám to dobre vysvetlím, ale pokúsim sa....moja mama má pár orchideí, darí sa im celkom dobre, včera som ju navtívila a zistila som, že listy sú síce tvrdé ale celé sú posiate jamkami, akokeby bola postriekaná kyselinou a to začalo listy vyžierať, chrobač som tam nenašla žiadnu, ale vyzerajú naozaj nepekne, má to na všetkých orchideách, otec ich každý deň postrekoval, na jednom liste sa mi to zdá ako pleseň lebo je to tam rozsiahle ostatné sú ako špendlíková hlavička, nemajú zmenenú farbu, listy sú tým úplne posiate
sayly - ak je to toto, tak to je dosť zlé. Mám túto orchideu už dosť dlho a priniesla som ju tak z obchodu. Odstránila som napadnuté listy, horšie je, že nové listy to majú tiež akoby "vrodenú vadu". Akoby čosi salo dužinu listu. Postupne zostávajú vysaté fľaky, vidno len pletivo. A myslím, že sa to môže prenášať.
Potieram to ENDIEX-om. Tak čakám, čo sa z toho vykľuje. Možno má niekto viac skúseností.
Vyjadrenie : "najlepšia prevencia je rastliny nerosiť. Jediné opodstatnenie je rosiť po presadení v dĺžke 3-4 týždne"/virens/.
Foto by nebolo?
Naposledy upravil Ma-Ba : 02.10.09 at 19:10
Obrázok.jpg  
Obrázok 052.jpg  
Obrázok 053.jpg  
1/1
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

ahoj, pises, ze nerosit, ale ked ja mam pocit, ze ked to striedam, ze im raz dam do misky vodu, nech si natiahnu, a zasa ked ich na druhy tyzden postriekam s rozprasovacom, viac paci a su viac spokojne
tak isto som to tu uz par karat pisala, jedna kocka pisala, ze je dobre pretriet listy pivom, a zacala som tak robit pravidelne raz za dva tyzdne a krasne to pomaha
tak neviem...
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Pre správne pochopenie príspevku - To je citovanie vyjadrenia jedného pestovateľa, ktorého si veľmi vážim, kde hovorí o prevencii, čo môže zabrániť hubovým ochoreniam.
Odvaha pestovať "po svojom" aj napriek všetkým radám, skúsenostiam je úžasná, najmä ak prinesie výsledky, ktoré protirečia povedzme skúsenostiam iných. Ja nerosím, moje orchidky sa hneď ohradili.
Ak Ti to tak ide pestuj ďalej tak ako sa Ti darí. Veď je hlúposť upustiť od toho čo sa mi darí, prejsť na niečo iné a orchidky dostanú na frak.
Nech sa darí
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sayly Pozri príspevok
poprosím o radu....neviem, či Vám to dobre vysvetlím, ale pokúsim sa....moja mama má pár orchideí, darí sa im celkom dobre, včera som ju navtívila a zistila som, že listy sú síce tvrdé ale celé sú posiate jamkami, akokeby bola postriekaná kyselinou a to začalo listy vyžierať, chrobač som tam nenašla žiadnu, ale vyzerajú naozaj nepekne, má to na všetkých orchideách, otec ich každý deň postrekoval, na jednom liste sa mi to zdá ako pleseň lebo je to tam rozsiahle ostatné sú ako špendlíková hlavička, nemajú zmenenú farbu, listy sú tým úplne posiate
Nevyzerá to ako na mojich listoch? Dobre to vidieť vo svetle. Ta bodka je svetlejšia. Občas je tam kopček. Ale nič iné nevidím. Tiež mi to pripadá oprskané kyselinou.Ja som nepostrekovala.Foto by mohlo.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Jednej mojej orchidee úplne zmäkli listy, ovisli, dva jej aj povädli ale farbu majú tmavo zelenú. Neviem čo som urobila zle, poraďte čo mám urobiť aby boli listy opäť pekné.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Jana1303 Pozri príspevok
Jednej mojej orchidee úplne zmäkli listy, ovisli, dva jej aj povädli ale farbu majú tmavo zelenú. Neviem čo som urobila zle, poraďte čo mám urobiť aby boli listy opäť pekné.
Neni sucha? Netreba ju poliat?
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

jajax Pozri príspevok
michelle dakujem velmi pekneta znama uz mi dala dva malicke takze pestujem
Nemáš za čo vždy rada poradím ked môžem
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

No myslím, že nieje suchá, lebo ju striekam každý druhý deň.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Jana1303 Pozri príspevok
No myslím, že nieje suchá, lebo ju striekam každý druhý deň.
Tiež som len postrekovala, ale listy mäkli, nestačilo im to. Teraz raz za cca 10 dní ponorím do misky s vodou a sú OK
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Mne začala "odchádzať" kvitnúca orchidea- umiestnená v kuchyni naproti mikrovlnke ( môže mikrovlnka škodiť??? ) , tak som jej nazrela do koreňov. Poškodené som zredukovala a našla som medzi nimi zrejme LIST, ktorý sa vybral zlým smerom...
Na obrázku je zakrúžkovaný.
Snímek 530.jpg  
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

Pekný večer :-)

keďže som v pestovaní týchto kvietkov úplne začiatočník - sa chcem spýtať, že jedna z mojich orchideí - uschli jej kvety a stonka je skoro celá hnedá.
Korene sú v poriadku aj listy ( dokonca vyháňa nové listy) zdá sa mi akoby odkvitala..ale je to normálne, že stonka je celá hnedá???

Ďakujem za rady
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
owecka27 Pozri príspevok
Pekný večer :-)

keďže som v pestovaní týchto kvietkov úplne začiatočník - sa chcem spýtať, že jedna z mojich orchideí - uschli jej kvety a stonka je skoro celá hnedá.
Korene sú v poriadku aj listy ( dokonca vyháňa nové listy) zdá sa mi akoby odkvitala..ale je to normálne, že stonka je celá hnedá???

Ďakujem za rady
je to v absolutnom poriadku. ked ti stonka uschne, odstrihni ju a trpezlivo cakaj na novu
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

ano, ale môžem celú ju odstrihnúť? Vlastne by som ju musela odstrihnúť odtiaľ kde vyháňa tú stonku "zdola" tak :-)
trošku sa bojím, že rastlinke ublížim - i keď vyzerá byť úplne zdravá :-)

už jej nedám ani hnojivo- nechám ju už teda v kľude
a kedy budem vidieť alebo resp. poznať ten správny čas - kedy bude uschnutá?

prepáčte tu, že sa tak blbo pýtam, ale nemám žiaľ skúsenosti a mama ma už naplašila, že vyhynie
ale to si nemyslím ( teda dúfam)
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

vcera som bola v za v baumaxe a mormalne mi je tych orchidey luto v akom su stave to by mali predavat po 2-3 Eura a oni to predavaju po 9-16eur ja som sa skora chytala zahlavu
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
owecka27 Pozri príspevok
ano, ale môžem celú ju odstrihnúť? Vlastne by som ju musela odstrihnúť odtiaľ kde vyháňa tú stonku "zdola" tak :-)
trošku sa bojím, že rastlinke ublížim - i keď vyzerá byť úplne zdravá :-)

už jej nedám ani hnojivo- nechám ju už teda v kľude
a kedy budem vidieť alebo resp. poznať ten správny čas - kedy bude uschnutá?

prepáčte tu, že sa tak blbo pýtam, ale nemám žiaľ skúsenosti a mama ma už naplašila, že vyhynie
ale to si nemyslím ( teda dúfam)
neboj sa odstrihni ju najnizsie ako sa da.dobre robis ze si ju teraz prestala hnojit.potrebuje oddych.ked ti zacne vyhanat listy alebo stonku zacni zase s hnojenim.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

idem sa vam tak trosku pochvalit na zaciatku juna som dostala orchideu, niekde by tu mala byt aj jej fotka ae nwm kde.este jej ani jeden kvietok neodpadol a vyhana si nove a dokonca si vyhana aj novu stonku.A este ma potesili 2 orchidey .jednu som si uz myslela ze ju vyhodim a po nejakych dvoch mesiacoch my zacla vyhanat stonku a este jedna mi vyhnala 6 listov a zene si teraz stonu tak som cela z toho vyhepena
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať