Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Jara Pozri príspevok
Zuzka, snažila som sa ich poriadne vyzbierať, ale viem, že to je tak vo vnutri hlboko, takže určite tam sú nejaké zárodky. No neviem či to neni aj na koreňoch. Vidím, že to poškodzuje listy. Včera som ju obzerala, ale nové som zatiaľ nevidela. Je mi jej ľúto. Skúsim sa spýtať ešte v zahradkárstve. Ten Vectafid som pozerala na nete, len je to balenie až 1 liter a stojí cez 10 €, tak neviem či sa to oplatí, za to môžem kúpiť aj nové dendrobium, ale mne je ľúto to vyhodiť. Ešte sa pôjdem spýtať čo je najlepšie.
Vektafid A sa predáva aj v balení:
3x5 ml = 1,50 €
100 ml = 2,30 € , ...
Ak nebudú mať Vektafid, tak sa spýtaj na PREDJARNÝ POSTREK 100+2 ml = 3,15 € (vektafid + calypso).
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

veva.. Pozri príspevok
Vektafid A sa predáva aj v balení:
3x5 ml = 1,50 €
100 ml = 2,30 € , ...
Ak nebudú mať Vektafid, tak sa spýtaj na PREDJARNÝ POSTREK 100+2 ml = 3,15 € (vektafid + calypso).
Ďakujem za informáciu. Včera mi to časovo nevyšlo, domov som šla okolo jedného zahradníctva, ale mali zatvorené, no dnes určite zájdem. Večer som ju pozerala, tak nové puklice som nezbadala, ale taká mi pripadá tá moja dendrobka dotrápená od toho, čo som ju čistila... Uvidíme či ju zachránim.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

zena Pozri príspevok
Tak tuto orchidejku dostala mama od otca. Celkom dobre vybral
Pekná je , ešte som takú nevidela. Zdá sa mi, že je to pelorik.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Minule som presádzala phaly. A tak im začali rásť nové listy a korene rastú aj po tri nad srdiečkom. Nedávno mi odkvitla jedna a už tlačí stonku. Vidím, že je usilovná a ani neoddychuje. Asi im vyhovuje ten namiešaný substrát a predierovaný kvetináč.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Zdenka175 Pozri príspevok
Pekná je , ešte som takú nevidela. Zdá sa mi, že je to pelorik.
Myslis ze to nie je phala? Ja neviem, pretoze som len zaciatocnik s tymito kvetinkami, inak pokrocily pestovatel izboviek
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Zdenka175 Pozri príspevok
Minule som presádzala phaly. A tak im začali rásť nové listy a korene rastú aj po tri nad srdiečkom. Nedávno mi odkvitla jedna a už tlačí stonku. Vidím, že je usilovná a ani neoddychuje. Asi im vyhovuje ten namiešaný substrát a predierovaný kvetináč.
Zdenka, prosím ťa o akom namiešanom substráte píšeš? Ja som teraz kúpila hotový substrát na orchidey /že De Luxe/nemáš s ním skúsenosti?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Pridám jednu skúsenosť do tejto témy....chcela som prichytiť štipčekom kvet orchidejky, až som to prešvihla a zlomila som ho. Nie úplne , zostal len na kuštičku...strašne mi to bolo ľúto , tak som opatrne lepiacou gumenou páskou ovinula stonku-zlomeninku......no a už je tomu tri týždne, ona nielen že neodkvacla, ale rozvila ostatné púčiky a naviac som včera zistila, že vyháňa pod kvetom ďalšiu stonku s púčikmi...tak táto orchidejka ma musí mať veľmi rada
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som kúpila zlisované kokosové vlákno...NO NIKDY VIAC....je to "husté" a strááášny bordel je z toho. Skôr by som si chcela kúpiť taký, ktorý je z takých väčších kúskov kôry, len neviem, ktorý to je, keďže do tých sáčkov nevidno.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ja som si substrát vyrobila...povyberala som z kúpeného najväčšie kusy kôry a upiekla v rúre, potom som pridala drevené uhlie, nakrájaný korkový štupeľ, nakrájaný polystyrén a len málinko substrátu na orchideje...už sú takto asi štyri mesiace a zdá sa že sa im páči...ne jednej s ktorou som sa už lúčila lebo som si ju kúpila s prepolievaným srdiečkom mi rastie kejka
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

zena Pozri príspevok
Myslis ze to nie je phala? Ja neviem, pretoze som len zaciatocnik s tymito kvetinkami, inak pokrocily pestovatel izboviek
Je to phal pelorik. Pelorik sa mu hovori preto ze ma tie dva listky odlisnejsie ako na klasickych phalach. Niektore ako napriklad ta tvoja ich ma akokeby nerozkvitnute, niektore ich ma ineho tvaru, alebo niecim inym odlisne.
Prihodim aj foto na ukazku ake mozu byt peloriky
pelorik.jpg  
pelorik 1.jpg  
1/1
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

mňa by ale zaujímalo...tú Ludiciu ste z toho papierového obalu vybrali? lebo keď ju vyberiem tak sa mi kláti nabok
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Maruška54 Pozri príspevok
mňa by ale zaujímalo...tú Ludiciu ste z toho papierového obalu vybrali? lebo keď ju vyberiem tak sa mi kláti nabok
mas pravdu.tiez som ju musela podlozit.nechapem preco boli vsetky krivedufam ze tie dve pahluzy porastu rovno
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
jess Pozri príspevok
Ja som kúpila zlisované kokosové vlákno...NO NIKDY VIAC....je to "husté" a strááášny bordel je z toho. Skôr by som si chcela kúpiť taký, ktorý je z takých väčších kúskov kôry, len neviem, ktorý to je, keďže do tých sáčkov nevidno.
kúpila som v Hornbachu a volajú sa kokočipsy. Sú to také väčšie kúsky kôry z kokosových orechov...
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

vikinka.n Pozri príspevok
Je to phal pelorik. Pelorik sa mu hovori preto ze ma tie dva listky odlisnejsie ako na klasickych phalach. Niektore ako napriklad ta tvoja ich ma akokeby nerozkvitnute, niektore ich ma ineho tvaru, alebo niecim inym odlisne.
Prihodim aj foto na ukazku ake mozu byt peloriky
Dakujem za vysvetlenie,zasa som mudrejsia Ja som si myslela ze to je klasicka phala a kvietky este len rozkvitaju, pretozu ju mame ibe par dni
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Ludisiu treba podopierať ako phaly,lebo stonku na ktorej sú lístky má veľmi krehkú a mohla by sa svojou váhou zlomiť.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Moja ludisia je pekne rovná a aj tu stonku má hrubú. Keď som ju vybrala z papiera, tak som bola prekvapená aká je pekne tvarovaná. Možno preto, lebo je ešte malá.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

ja som ju musela jemne priviazat k palicke, inak mi padala, ale dala som jej zltu stuzku, aby bola pekna, pokym nema kvietky, snad sa jej bude pacit
v stredu som im vsetkym trom utrela listky s pivom, a mam pocit, ze sa ta ludisia viac prebrala k zivotu uz aj listky ma krajsie, z toho lidla prisla trochu od prachu
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ludisie nerastú rovno, aj keď niektore stonki su aj rovne, rastu hociako a vitvaraju take velke kose....sori za ipsilon, ale mam ho pokazeni na klavesnici
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Konečne sa tie moje orchidejky prebudili a idu mi kvitnut skoro z každej mi ide nova stonka a z 1 az dve
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

tara464 Pozri príspevok
Konečne sa tie moje orchidejky prebudili a idu mi kvitnut skoro z každej mi ide nova stonka a z 1 az dve
No vidíš, už aj im prišiel čas. Teším sa s tebou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať