Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Ahojte! Mám radosť z orchidei,ktorú mám len sedem dní.Len ju rosím,a naozaj neviem,ako sa o ňu ďalej starať.Prosím pekne poraďte mi.Bojím sa,aby mi neuhynula Dík!
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

letula Pozri príspevok
Ahojte! Mám radosť z orchidei,ktorú mám len sedem dní.Len ju rosím,a naozaj neviem,ako sa o ňu ďalej starať.Prosím pekne poraďte mi.Bojím sa,aby mi neuhynula Dík!
Keďže si našla túto tému môžem len doporučiť prečítať si jej príspevky aj keď verím, že to množstvo príspevkov Ťa môže odradiť ale aj napriek tomu je tu veľmi veľa dobrých rád. Tak napr. pri rosení musíš dávať pozor aby voda nebola v srdiečku (v strede) nakoľko to môže spôsobiť odhnitie srdiečka a neskôr celej rastliny.

Pekný deň a veľa pestovateľských úspechov
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Prosila by som o radu. Mam dve prekrasne kvitnuce orchidei phal.,len neviem,ci ich mam hnojit aj ked kvitnu. Viem,ze sa uz o tom pisalo,ale neviem to najst.
Hnojivo,co som kupila je aj na listy. Mam hnojenie striedat,ze raz listy,raz pri polievani? A ako casto?
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Ja používam hnojivo na orchidei a hnojim každy druhy týždeň.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ahojte,
mám ešte jeden problém/otázku...Ako sa starať o orchidee v zime? Presnejšie-čo sa týka kúrenia...My kúrime krbom,čiže vzduch v miestnostiach to riadne vysušuje...Pýtam sa preto, lebo mám orchidee v obývačke na parapete a jedna z nich(tá najkrajšia)začala zrazu zhadzovať včera kvety-teraz neviem, či je to tým, že sa začalo kúriť alebo tým, že tie kvety sú rozkvitnuté už cca 3 mesiac.
Mám ich počas kúrenia presťahovať do inej izby, alebo...?
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, dlho som tu nebola, jednoducho nestíham a nebolo sa ani čím chváliť . Ale včera ma jedna orchidka potešila, rastie jej nová stonka a všimla som si ju až teraz, keď má asi dobrých 5 cm...

Boli sme cez víkend v Baumaxe, niečo sme zháňali a samozrejme nikdy neobídem orchidky, mali celkom fajn ceny, niečo cez 5€ a boli nádherné, ale odolala som. No a taký výber ako tam mali teraz som ešte nevidela, boli tam rôzne druhy ako Cymbídium, Cambria a neviem čo ešte, no aj ceny boli "krásne" aj 50 - 70€. A nádherne to tam voňalo, tak som skúmala, ktorá to vonia, ľudia na mňa čumeli, že či mi haraší
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

kristinagabi Pozri príspevok
Prosila by som o radu. Mam dve prekrasne kvitnuce orchidei phal.,len neviem,ci ich mam hnojit aj ked kvitnu. Viem,ze sa uz o tom pisalo,ale neviem to najst.
Hnojivo,co som kupila je aj na listy. Mam hnojenie striedat,ze raz listy,raz pri polievani? A ako casto?
Hnojiť by sa málo vždy, len vtedy nie keď rastlina odpočíva/ nekvitne, nerastú jej korene, listy/. Stačí raz za 14 dní hnojivo naliať do vody na prelievanie.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

letula Pozri príspevok
Ahojte! Mám radosť z orchidei,ktorú mám len sedem dní.Len ju rosím,a naozaj neviem,ako sa o ňu ďalej starať.Prosím pekne poraďte mi.Bojím sa,aby mi neuhynula Dík!
Letula, skús trochu čítať spätne príspevky. Samotné rosenie nestačí a ja by som rosenie neodporúčala, kvôli plesni. V skratke stačí prelievať zhora odstatou prevarenou vodou izbovej teploty raz za 7- 10 dní. Stačí 1 dcl a raz za 14 dní priliať do vody hnojivo na orchidei.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Dominica, nebojíš sa kupovať orchidky v takejto zime a víchrici?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Dievčatá, zajtra t.j.15.bude v LIDL akcia na phaly /cena 8,99€/.Tak hor sa na nákupy ale aj s termo taškou lebo v tejto zime chúdatká aj tak neviem v akom budú stave!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
foza Pozri príspevok
Dievčatá, zajtra t.j.15.bude v LIDL akcia na phaly /cena 8,99€/.Tak hor sa na nákupy ale aj s termo taškou lebo v tejto zime chúdatká aj tak neviem v akom budú stave!
A odkiaľ to vieš ? Lebo na nete www.lidl.sk nie je uvedené nič o phalách, že by mali byť .
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

avonka1 Pozri príspevok
Dominica, nebojíš sa kupovať orchidky v takejto zime a víchrici?
Ale ja som nekupovala, iba obkukovala
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

foza Pozri príspevok
Dievčatá, zajtra t.j.15.bude v LIDL akcia na phaly /cena 8,99€/.Tak hor sa na nákupy ale aj s termo taškou lebo v tejto zime chúdatká aj tak neviem v akom budú stave!

ved teraz tam mali ludisie... to budu mat zasa phaly?
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

dindi22 Pozri príspevok
Ahojte,
mám ešte jeden problém/otázku...Ako sa starať o orchidee v zime? Presnejšie-čo sa týka kúrenia...My kúrime krbom,čiže vzduch v miestnostiach to riadne vysušuje...Pýtam sa preto, lebo mám orchidee v obývačke na parapete a jedna z nich(tá najkrajšia)začala zrazu zhadzovať včera kvety-teraz neviem, či je to tým, že sa začalo kúriť alebo tým, že tie kvety sú rozkvitnuté už cca 3 mesiac.
Mám ich počas kúrenia presťahovať do inej izby, alebo...?
Orchidejky sú krásne ale aj nevyspytateľné a kvietky môžu opadať z rôznych dôvodov. Ja ich mám väčšinou na parapete a zatiaľ im kúrenie nevadilo. Po 3 mesiacoch je možné, že potrebuje oddych, ale skôr jej môže vadiť prievan a pri tejto zmene počasia chlad pri otvorení okna a nezabudni na ovocie (hlavne jabĺčka).

Pekný deň
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

bef Pozri príspevok
Orchidejky sú krásne ale aj nevyspytateľné a kvietky môžu opadať z rôznych dôvodov. Ja ich mám väčšinou na parapete a zatiaľ im kúrenie nevadilo. Po 3 mesiacoch je možné, že potrebuje oddych, ale skôr jej môže vadiť prievan a pri tejto zmene počasia chlad pri otvorení okna a nezabudni na ovocie (hlavne jabĺčka).

Pekný deň
no o jablkách som si to už tu niekde prečítala, takže hneď putovali do kuchyne:-). Prievan nemávam, v obývačke otvorím max. vyklápačku...takže už zrejme ostáva len to, že si chce oddýchnuť(dúfam, že nie veľmi dlho). Ale ako náhradu som dnes od priateľa dostala novú orchidejku, takže som o trochu veselšia:-)
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
jess Pozri príspevok
A odkiaľ to vieš ? Lebo na nete www.lidl.sk nie je uvedené nič o phalách, že by mali byť .
Dnes sme mali v schránke leták a tam to bolo uvedené:
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

foza Pozri príspevok
Dievčatá, zajtra t.j.15.bude v LIDL akcia na phaly /cena 8,99€/.Tak hor sa na nákupy ale aj s termo taškou lebo v tejto zime chúdatká aj tak neviem v akom budú stave!
to neni nejaka super cena, v kauflande su bezne po 6,99€
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja čakám na akciu v Bille. Tam sú vždy za najlepšiu cenu , veliké a dvojkmienikové.
0 0
zuzulu zuzulu

zuzulu je offline (nepripojený) zuzulu

jess Pozri príspevok
Ja čakám na akciu v Bille. Tam sú vždy za najlepšiu cenu , veliké a dvojkmienikové.
tak potom nezabudni dat vediet
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dindi22 Pozri príspevok
Ahojte,
mám ešte jeden problém/otázku...Ako sa starať o orchidee v zime? Presnejšie-čo sa týka kúrenia...My kúrime krbom,čiže vzduch v miestnostiach to riadne vysušuje...Pýtam sa preto, lebo mám orchidee v obývačke na parapete a jedna z nich(tá najkrajšia)začala zrazu zhadzovať včera kvety-teraz neviem, či je to tým, že sa začalo kúriť alebo tým, že tie kvety sú rozkvitnuté už cca 3 mesiac.
Mám ich počas kúrenia presťahovať do inej izby, alebo...?
zrejme odkvitajú, žiadna orchideea predsa nekvitne navždy, kľudne ich môžeš nechať tam kde sú, ja ich mám tesne nad radiátormi, minulý rok boli nad gamatkami a prežili, problém je len v suchom vzduchu, nedoporučujem Ti rosiť, pretože rosenie zapríčiňuje pleseň tým, že voda upchá póry na listoch, radšej nalej do nejakej misky vodu a polož ju medzi orchideiky, nech sa samovoľne vyparuje a zvlhčuje vzduch v ich okolí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať